Článek

Nová covidová opatření na Vánoce i Silvestr na obzoru! Rakušan: Vláda je probere ve středu

 
Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) oznámil, že krizový štáb, který nově vede, dal úkol ministerstvu zdravotnictví připravit ve středu na vládu novou sadu opatření. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má na jednání vlády připravit opatření, režim a pravidla, která budou platit do konce letošního roku, poznamenal Rakušan. „Případný konec nouzového stavu tak, jak vláda rozhodovala v pátek, rozhodně neznamená konec protipandemických opatření. Pan ministr Válek ve středu přijde s některými opatřeními, která právě na to potenciální nebezpečí, které nás čeká, budou reagovat,“ upozornil.
20.12.2021 10:35 |

podobné články

Podobné články

Tipy jak oslavit Silvestr

 
Konec roku tu bude cobydup a my vám přinášíme tipy jak oslavit Silvestr. Pokud to letošní rok chcete pojmout jinak, nežli klasicky doma u televize, pak je náš dnešní článek určený právě vám a jako inspirace vám zaručeně přijde vhod. Možná už vám každoroční stereotyp přijde nudný a ohraný. Jestliže hledáte možnosti, jak si letošní konec roku užít se vší parádou, pak se nechte inspirovat následujícími řádky. Naše tipy jak oslavit Silvestr vás zaručeně nadchnou a donutí zamyslet se nad tím, zda by přeci jen nějaký z našich nápadů nestál za zkoušku. Tipy jak oslavit Silvestr jinak, než doma na gauči! Slavili jste až do letošního roku poslední den vždycky doma a letos jste si řekli, že takhle už tedy ne? Pak si přečtěte náš článek, do kterého jsme ukryli několik tipů na strávení posledního dne v tomto roce! Cizí město Není nad to vyrazit do úplně neznámého města, klidně na opačném konci republiky, zamluvit si tam příjemné ubytování a porozhlédnout se po akcích, které se na konci prosince v daném městě odehrávají. Jiný stát Pokud jste hodě odvážní, zarezervujte si letenky a užijte si Silvestr v úplně jiném státě, nežli tady u nás v České republice. Budete mile překvapeni, jak se konec roku oslavuje jinde ve světě. Na chatě Máte-li kolem sebe partičku přátel, zajistěte si na poslední prosincový víkend prostornou chatu třeba někde na horách a odjeďte se bavit. S partou přátel, kteří budou stejně naladeni jako vy, vstoupíte do nového roku se vší parádou! Příspěvek Tipy jak oslavit Silvestr pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.12.2016 07:45 |

podobné články

Covidová opatření nové vlády: Osekané Vánoce i silvestr a testování dětí dvakrát týdně

 
Nový kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) ve středu 22. prosince představil na tiskové konferenci nová protiepidemická opatření. Ta mají platit během vánočních svátků až do konce roku. Zároveň rozhodl o režimu ve školách. Jaká opatření tedy vláda schválila?
22.12.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6458 článků)

Registrace lidí nad 80 k očkování on-line? Maláčová chtěla debatu, strategii probere vláda

 
Očkovací strategii, jejíž připomínkování končí v pátek, probere v příštím týdnu vláda. Dokument má určit přesnou organizaci vakcinace proti covidu v Česku. Zařazení strategie mezi témata, která vláda probere v příštím týdnu, ČTK potvrdil mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Premiér Andrej Babiš (ANO) tím reagoval na požadavek ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), která postrádá k tak významnému tématu širší debatu.
07.01.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (835 článků) , Tomu Tomu (381 článků)

„Covidová záda“ jako dozvuk pandemie. Bolest beder či lopatek hlásí většina dvacátníků

 
Takzvaná „covidová záda“ se stala novým rozšířeným symptomem, nepoukazují ale přímo na nákazu samotným virem. Na rozdíl od problému s dýcháním, teplotami nebo bolestí na hrudi se totiž covidová záda stala typickým příznakem života za pandemie. Na nový průzkum upozornil server Mirror.
03.10.2021 05:10 |

podobné články

Jak připravit moderní štedrou večeři

 
Vánoce se kvapem blíží a s nimi i neodmyslitelná štědrovečerní večeře, během které se rodina sejde u jednoho stolu a alespoň na pár minut nechá všechny starosti za dveřmi kuchyně či jídelny. Recepty pro tento večer se zpravidla dědí z generace na generaci a hospodyňky se rok co rok drží osvědčeného postupu na bramborový salát, zelnou polévku nebo kapra. Proč to ale letos nezkusit jinak a nepřipravit si moderní štědrou večeři? Možná i vy děláte na Vánoce rok co rok to samé jídlo. Nenapadlo vás někdy, že tomu nemusí tak být? Že lze vánoční jídlo pojmout trochu netradičně? My jsme se rozhodli, že letos dáme přednost moderní štědré večeři inspirované světem. Zkusíte to taky? Připravte si moderní štědrou večeři! Vánoce se slaví snad všude ve světě a všude mají své tradice. Proto se můžeme o letošních svátcích těmito státy inspirovat a zkusit si na Štědrý den připravit pokrmy, které jsou jinde tradicí. Na čem si pochutnávají v Austrálii? U protinožců mají v prosinci teplo, ale rozhodně jim panující počasí nebrání v tom, aby si na Štědrý den nepřipravili tradiční mňamky. V této zemi je naprostou klasikou grilování na zahradě, ale drží se zde i tradiční způsoby. V rodinách, kde slaví Vánoce tradičně, si večer prostřou pečeného krocana nebo velice oblíbenou medovou šunku. Co se na Vánoce hoduje v Peru? Pokud byste se chtěli nechat inspirovat krásnou zemí Peru, pak byste si na Štědrý den k večeři museli udělat krocana, který se zde velice často nadívá čerstvým ovocem. Chybět samozřejmě nesmí omáčka z jablek a tradiční tamales, což jsou listy z kukuřice uvařené v páře a plněné mletým masem se zeleninou. Na Vánoce do Ruska! V Rusku sice Vánoce slaví až začátkem ledna, ale i tak si zde dávají do nosu. Pochutnávají si slavnostních jídlech, které se možná netváří jako vánoční,... Čtěte více Příspěvek Jak připravit moderní štedrou večeři pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.12.2016 19:55 |

podobné články

Vláda oznámí opatření k Vánocům a Silvestru: Válek je slovní pyrotechnik, rýpl si expert

 
Nová vláda dnes představí protiepidemická opatření, se kterými oslavíme vánoční svátky, ale i Silvestr a vstup do Nového roku. Nelehký start kabinetu Petra Fialy (ODS), který je ovlivněn do značné míry pokračující pandemií koronaviru i obavami z varianty omikron, v pořadu Blesku Epicentrum hodnotil politolog Jan Kubáček. Řeč přišla i na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP09), který má ve středu sadu protiepidemických opatření předložit. Podle Kubáčka si Válek zatím počíná spíše jako slovní pyrotechnik. Jak „výbušná“ opatření na vládu přinese?
22.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6458 článků) , Jan Fiala (518 článků) , Jan Fiala (518 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků) , Sabina Slonková (215 článků) , Vít Rakušan (835 článků)

Kvůli omikronu hrozí víc karantén, vláda to bude řešit. Rakušan: „Musíme se připravit“

 
Vláda ve středu kvůli hrozbě většího počtu karantén a izolací, které patrně způsobí varianta covidu-19 omikron, probere, jak bude dál vypadat schéma testování i nařizování karantén. Po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to uvedl jeho předseda, vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Štáb zadal zástupcům kritické infrastruktury úkol předložit do čtvrtka plány, jak budou fungovat právě ve chvíli, kdy by větší počet zaměstnanců vyřadila z práce izolace či karanténa.
03.01.2022 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (835 článků)

V Česku se bude dál rozvolňovat, potvrdil Rakušan. Namístě je však opatrnost

 
Vláda bude podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) schvalovat rozvolnění koronavirových pravidel tuto i příští středu. I přes zlepšování stavu epidemie covidu-19 ale Rakušan ve vyjádření pro ČTK po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) vybídl k opatrnosti. ÚKŠ dnes Rakušan informoval o změně statutu štábu, kterou podpořila Bezpečnostní rada státu (BRS) a vláda ji projedná ve středu. Úprava má podle něj odstranit zmatek, který v krizovém řízení vznikl v posledních letech.
07.02.2022 16:50 |

podobné články

Až zamrazilo. Po Válkově „čtvrté dávce“ jasno, co přijde na podzim

 
Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka je covid jako medvěd v zimě. V létě spí, na podzim se probudí a znovu udeří a přijde další covidová vlna. Bude podle něj potřeba další dávka vakcíny, u rizikových lidí už čtvrtá. Je to správná úvaha? A bude nutné přijímat v této době i další opatření? Tyto dotazy položily ParlamentníListy.cz v anketě. Jak lékaři, tak veřejné osobnosti jsou rozděleny. Česko tedy, pokud se vrátí covidová opatření, může čekat horký podzim.
17.05.2022 12:00 |

podobné články

Nezapomenutelný silvestr v Dubaji: Na své si přijdou milovníci nákupů i hudby

 
Silvestr v Dubaji je pokaždé skvělou oslavou plnou radostných vzpomínek, veselých momentů a špičkové zábavy – a letošní rok nebude jiný. Přelom let 2020 a 2021 se blíží, a tak je ideální čas začít plánovat stylový příchod nového roku. Jelikož zároveň s oslavami Nového roku se ve městě koná i Dubajský nákupní festival, na své si přijde zaručeně každý. Ať se jedná o trhy plné zábavy, či úchvatná vystoupení nejslavnějších a nejlepších hudebníků, Silvestr v Dubaji bude skvělým zážitkem pro celou rodinu.
22.12.2020 16:35 |

podobné články

Mimořádně klidný silvestr v Praze: Až na potyčku na Václaváku a pálení petard z okna!

 
Nejklidnější silvestr za poslední desetiletí! Tak označili loučení Pražanů s posledním dnem roku 2020 hasiči. Pro pražské záchranáře to zase byl ten nejklidnější Silvestr, který kdy zažili. Oslavy se Silvestrem spojené byly v souvislosti s koronavirem omezené a na pořádek v ulicích dohlíželo několik set policistů i strážníků. Na Staroměstském náměstí v centru města lidé korzovali, podobně tomu bylo na Václavském náměstí. Výbuchy zábavní pyrotechniky bylo kolem sedmé večer v centru slyšet spíše výjimečně. Rozruch vzbudila demonstrace zhruba osmdesátky lidí, kteří se sešli „pod koněm“, aby demonstrovali proti vládním nařízením. Policisté tři demonstranty po krátké potyčce zajistili.
31.12.2020 20:10 |

podobné články

Tipy na originální vánoční SMS přání

 
Také se už nemůžete dočkat? Čeho? No přece Vánoc, které tu budou co nevidět! Už jste se možná pustili do pečení, máte za sebou gruntování celého kvartýru a teď sedíte s kávou v ruce a čtete tento článek, ve kterém hledáte inspiraci na vánoční SMS přání. Vánoční SMS přání slouží k tomu, abychom blízkým a kamarádům ukázali, že na ně i během nejkrásnějších svátků v roce myslíme. Chystáte se je i vy letos posílat? V tom případě u nás najděte inspiraci! Vánoční SMS přání Přejeme ti k Ježíšku, ať jsi v teplém kožíšku a všude kolem tebe sněží – podívej, tam štěstí běží! Přímo za ním spěchej a další rok bude nej.   Ať láska světu vládne a nejen dnešní den, ať všechno špatné padne a život je krásný sen. Šťastné a veselé Vánoce. Chci ti popřát ze srdce co nejkrásnější vánoce, bohatého Ježíška a dobrou mňamku do bříška. Celý příští nový rok pak kopu zdraví a lásky žok. Sníh padá z oblohy, přichází chvíle pohody, Vánoce jsou stále blíž a blíž, brzy zlaté prasátko uvidíš. Šťastné a veselé. Ať jeden zázrak za druhým je vánoční svět, po starostech zbyde dým a nevrátí se zpět. Maminka smaží a vaří, a všechno se jí daří. My pečeme cukroví, ale tiše, ať se to nikdo nedoví. Přejeme pohodové Vánoce. Už jsou tu zas po roce naše krásné Vánoce. Užijte si vánoční svátky, ať jsou jako z pohádky. A taky Nový rok, udělejte správný krok. Ať ta duše němá žádné kosti nemá a vánoční stromeček skrývá krásný dáreček. Šťastné a veselé Vánoce. Ať láska pohladí všechen lid a o Vánocích zavládne klid, který jen tak neskončí, ani když se starý rok rozloučí. PF 2018 Příspěvek Tipy na originální vánoční SMS přání pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Nová covidová varianta deltakron: Je kombinací delty a omikronu

 
Ve světě se objevila nová covidová varianta nazvaná deltakron, která je kombinací variant delta a omikron. Objevila se nejprve na Kypru, ale potvrzená je také ve Francii, Dánsku nebo Nizozemsku, řekl ČTK biolog a ředitel brněnské laboratoře Elisabeth Pharmacon Omar Šerý. Jeho laboratoř se připravuje na to, aby v případě potřeby uměla deltakron odhalit. Od 1. dubna si ale lidé budou muset testy platit sami, dosud je hradily pojišťovny.
28.03.2022 15:45 |

podobné články

Vládní rada probere koronavirová opatření, zřejmě i nošení roušek

 
Koronavirová opatření, která mají na podzim umožnit chod společnosti při co nejmenším riziku šíření koronaviru nového typu, dnes probere vládní rada pro zdravotní rizika. V červenci ustavená rada v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) posoudí postupy pro regionální školství, organizaci činnosti sportovních klubů a ochranu obyvatel domovů seniorů. Rada zřejmě prodiskutuje také možné změny v délce karantény ze 14 dnů na deset či nošení roušek.
17.08.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (835 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Vít Rakušan (835 článků) , Petr Václav (1049 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

ON-LINE: V Česku přibylo 3291 nakažených, vláda probere úpravu opatření

 
Za neděli přibylo v Česku 3291 prokázaných případů nákazy koronavirem, zhruba o 700 méně než před týdnem. PES je na 71 bodech, což odpovídá čtvrtému stupni opatření. Vláda by měla v pondělí probrat možnou úpravu opatření po 21. březnu, velké uvolňování se však nečeká. V německém Sasku a rakouském Voralbersku se od pondělí opatření proti koronaviru uvolňují, v Itálii se zpřísňují.
15.03.2021 06:20 |

podobné články