Článek

Nová centrála pro pražskou záchranku: Budova za víc než miliardu vyroste na Proseku

 
Centrála Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy již delší dobu nevyhovuje požadavkům na moderní provoz takto důležité služby. Podle plánů hlavního města by se ale v dohledné době měla centrála záchranky přestěhovat do nové budovy, která by měla vzniknout na Proseku v Praze 9 v sousedství místní polikliniky. Hlavní výhodou nové budovy bude, že kromě dispečinku se do ní nastěhují také další pracoviště záchranky, která jsou teď rozmístěná po celé Praze. Podoba nové budovy vzejde z mezinárodní architektonické soutěže a stát bude více než miliardu korun. O vypsání architektonicko-urbanistické soutěže rozhodli v pondělí pražští radní. Město zároveň připravuje memorandum s Prahou 9, která měla určené pozemky původně ve správě a nyní je převádí na magistrát.
18.11.2021 16:10 |

podobné články

Podobné články

V pražské Hostivaři vyroste nové nádraží za miliardu korun

 
Pražská Hostivař se dočká nového nádraží za téměř miliardu korun. V kolejišti mají pro cestující vzniknout dva nové nástupní ostrůvky, které propojí podchod, u jehož paty vznikne nová výpravní budova s pokladnami, čekárnou a toaletami, uvedla ve věstníku veřejných zakázek Správa železniční dopravní cesty, která je investorem stavby. Rekonstruována má být i stávající budova nádraží z roku 1905, která už ale původnímu účelu sloužit nebude a hledá se pro ni nové využití. 
13.09.2013 12:25 |

podobné články

Herec Lumír Olšovský: Na Proseku jsem „domácí“,a to mě baví

 
Herec a režisér Lumír Olšovský (44) je Moravák, a než se zabydlel v novostavbě na Proseku, prošel podnájmy v různých pražských čtvrtích. Ten první byl prý přímo hororový. O to víc si cení příjemného bydlení v Praze 9, kde má vše na dosah ruky, kamarádky prodavačky v supermarketu, známé na poště, zkrátka, na Proseku je „domácí“, a to ho baví!
09.11.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Lumír Olšovský (83 článků)

V Ostravě vyroste nejvyšší mrakodrap v Česku: Šedesátipatrová budova má měřit 238 metrů

 
Česká republika nesmí být pozadu, a tak v Ostravě poblíž obchodního centra Nová Karolina vyroste nejvyšší mrakodrap v zemi. Ponese název Ostrava Tower a bude mít dvě věže. 238 metrů vysoká budova bude ukrývat 60 pater a naprostý luxus.
25.06.2020 17:20 |

podobné články

V Tokiu vyroste mrakodrap dvakrát vyšší než Burdž Chalífa

 
Jestli dubajský šejk zuřil, že se snaží Saúdská Arábie překonat jeho Burdž Chalífu, teď obě arabské země prasknou vzteky. Zatímco budova v Rijádu měla dubajskou Burdž Chalífu překonat jen o dvě stovky metrů, v Tokiu vyroste věž vysoká dvojnásobně! Next Tokyo má mít na výšku 1673 metrů. Zatímco dubajská věž – zatím nejvyšší budova světa – má 828 metrů.
10.02.2016 08:05 |

podobné články

Na Proseku bude čtyřpodlažní parkovací dům: Radnici vyjde na 70 milionů

 
Na pražském Proseku v Praze 9 bude v příštích letech postaven čtyřpodlažní parkovací dům s 378 místy. Dům vznikne u nákupního centra Billa a bude určen pro rezidenty z Proseku a Střížkova, kteří mají problém v sídlišti zaparkovat. Stavba by měla začít v příštím roce. Radnice počítá s tím, že parkovací dům vyjde na 65 až 70 milionů korun. Má už dokonce i stavební povolení.
15.08.2017 07:40 |

podobné články

Zloději chtěli vykrást rodinný dům na Proseku, pak se vydávali za policisty. Nepoznáváte je?

 
Po dvojici zlodějů, kteří se pokusili začátkem září letošního roku vypáčit okno rodinného domu na Proseku a poté se vydávali za policisty, pátrají pražští kriminalisté. Ti navíc v oblasti Proseku a Libně v poslední době řeší už šest podobných případů.
12.11.2016 16:45 |

podobné články

Na záchranku čekal tři hodiny, nakonec mu manželka zemřela v náručí

 
Beryl Styles (†59) trpěla cukrovkou a osudnou noc, kdy musel její manžel Derrek zavolat o půlnoci záchranku, se u ní objevily komplikace spojené s touto nemocí. Manželé však čekali na záchranku víc než tři hodiny a Beryl nakonec na komplikace zemřela manželovi v náručí.
13.12.2016 19:40 |

podobné články

Svědek o nálezu těla na pražském Proseku: Mrtvé dívky si nikdo nevšímal!

 
Chodili kolem bezvládného těla mladé ženy (26), ale nikdo nezavolal pomoc. Záchranku a policii přivolal k paneláku v Praze na Proseku až Ernest Křižánek, který šel zrovna kolem. Bohužel už dívce nebylo pomoci.
09.07.2016 21:30 |

podobné články

Čakovice se dočkají nové budovy základní školy za 110 milionů: Víme, jak bude vypadat

 
V Čakovicích vyroste nová budova Základní školy Dr. Edvarda Beneše za 110 milionů korun. Čakovická radnice zároveň požádala kromě magistrátu o dotaci ministerstvo školství. Budova bude sloužit pro dalších více než 250 dětí a bude obsahovat 10 učeben. Kdyby se městská část nové budovy nedočkala, příští rok by nemohla přijmout všechny děti a ty by následně musely dojíždět do jiných čtvrtí. Na konci příštího léta by mělo být hotovo.
16.05.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (229 článků)

V Malešicích vyroste nemocnice „na zelené louce“: Vyjde na více než miliardu

 
V pražských Malešicích má vzniknout neobvyklý projekt. Na volném prostranství tu má vyrůst úplně nová nemocnice. Stavba takové budovy takzvaně „na zelené louce“ nebývá příliš častá, naposledy se tak v naší zemi stalo před desítkami let. Projekt bude stát více než jednu miliardu korun.
17.02.2017 15:45 |

podobné články

Památkáři dnes převezmou do správy pražskou Invalidovnu

 
Národní památkový ústav (NPÚ) dnes převezme do své správy pražskou Invalidovnu. Památkáři chtějí do oprav rozsáhlého a dlouhodobě nevyužívaného barokního komplexu investovat zhruba miliardu korun. Dosud rozsáhlý komplex spravoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Před dvěma lety se stát neúspěšně pokusil památku prodat. ČTK informovala, že budova, která se od té doby stala národní kulturní památkou, se nabízela za téměř 640 milionů korun.
18.05.2018 06:45 |

podobné články

V plzeňské fakultní nemocnici vyroste nový pavilon psychiatrie: Ošetří tu všechny diagnózy

 
Nový pavilon psychiatrické kliniky vyroste u interního pavilonu v areálu plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně. Pacientům z jihozápadu Čech přinese vyšší komfort a umožní rozšíření ambulantních provozů. Čtyřpatrová budova za 345 milionů má být hotova do dvou let.
18.09.2018 16:25 |

podobné články

Vědecké středisko stálo miliardu. Obešlo se bez dotací

 
Nová budova Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (AV ČR) vyrostla v pražských Dejvicích. Vědci se zde zaměří především na výzkum v organické chemii. Přesto, že budova i s vybavením stála více než miliard korun, obešla se zcela bez zásahu do státní kasy. Zaplatila se díky především díky patentům chemika Antonína Holého, po kterém nese jméno.
19.06.2014 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Holý (27 článků)

Poslední greenfield v historickém srdci Prahy

 
Na poslední volné parcele v centru Prahy bude stát polyfunkční budova s obchody, restauracemi a kancelářemi. Investor požádal o změnu územního rozhodnutí, kterou odbor výstavby pro území Prahy 1 odsouhlasil, a místo luxusního hotelu na rohu Národní a Mikulandské ulice vyroste prosklená budova s terasami plnými rostlin. Autorem návrhu je architekt Stanislav Fiala, který byl už dvakrát nominovaný na prestižní cenu Evropské unie za současnou architekturu Mies van der Rohe.
25.10.2014 18:35 |

podobné články

A nejvyšší budova Česka bude v ...

 
Na pozemku, kterému místní říkají Slza a nachází se v centru Ostravy podél ulice 28. října (na snímku), vyroste nejvyšší budova Česka.
06.07.2020 05:05 |

podobné články

V Hloubětíně vyroste nová škola: 700 míst pro žáčky za maximálně 400 milionů, Praha 9 hledá stavitele

 
V Praze 9 - Hloubětíně vyroste nová základní a mateřská škola U Elektry. Součástí bude rovněž sportovní zázemí a zařízení. Náklady by měly být maximálně 399 milionů korun. Radnice nyní hledá ve výběrovém řízení firmu, která budovu postaví. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Podle dřívějších vyjádření městské části má být v ZŠ přes 700 míst a v MŠ pak dalších 72. Zájemci se mohou do tendru hlásit do 4. prosince.
05.11.2020 15:05 |

podobné články

Bizarní krádež na Proseku: Zloděj ukradl mobilní toaletu, policie po něm pátrá. Poznáváte ho?

 
Neznámý muž šlohl mobilní toaletu na Proseku. Ta byla přimontovaná k zemi, ale ani tato překážka zloděje neodradila. Toaletu odmontoval a zmizel s ni neznámo kam. Zlodějíček napáchal škodu za více než třicet tisíc korun. Policie po něm pátrá už od poloviny srpna a prosí veřejnost o pomoc.
31.08.2021 13:20 |

podobné články

Novou zastávku v Hostivaři postaví za téměř miliardu Viamont

 
Novou železniční zastávku v pražské Hostivaři postaví za téměř 979 milionů korun sdružení firem vedené společností Viamont DSP ve spolupráci s firmami Eurovia CS a GJW Praha. Vyplývá to z uveřejnění ve Věstníku veřejných zakázek. Vzniknout má nová výpravní budova a dvě ostrůvková nástupiště v kolejišti. Současná nádražní budova má po opravě sloužit jinému účelu.
15.07.2014 12:30 |

podobné články

Ostuda zmizí, rodí se brněnské Beverly Hills. Pod Hády vyroste nová moderní čtvrť

 
Tajnému doupěti feťáků a příležitostnému cvičišti policistů a hasičů v kopci pod lomem Hády v Brně je odzvoněno. Během šesti let z něj zmizí skelet zkrachované továrny Ergon a na lukrativních sedmi hektarech svahu vyroste zbrusu nová čtvrť.
18.01.2017 20:20 |

podobné články