Článek

Norové objevili druhou lyži z doby vikingské. Neuvěřitelný nález, tvrdí vědci

 
Navzdory stáří byla lyže v ledu dobře uchovaná včetně původního vázání.
14.10.2021 09:05 |

podobné články

Podobné články

Led potrápil Česko: Na dálnici bouralo 20 aut, jiný vůz zůstal viset nad strží

 
Pondělní ráno není pro řidiče v Česku právě příznivé. Mnoho z nich totiž musí měřit síly s ledovkou a námrazou. U Olomouce se stala hromadná nehoda osmi aut. Policie kvůli havárii zavřela část dálnice D46. Bourá se ale i jinde v republice. Kvůli počasí jsou zavřené i některé menší silnice. Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
25.01.2016 08:05 |

podobné články

Češky jako jediné v Evropě ukazují, jak žily vikingské ženy

 
Minulost nás láká. Dokládá to obliba nejrůznějších historických bitev a rekonstrukcí válečných událostí. Hlavní roli v nich hrají udatní válečníci a hřmotné zbraně. Pokud se mezi účastníky objeví ženy, většinou pouze jako servis vojsku. Členky vikingské skupiny Brunnakr z Plzeňska se to rozhodly změnit.
25.07.2015 05:00 |

podobné články

Tým žen tvoří lyže speciálně pro ženy. České lyžařky je čím dál více nakupují

 
Už ne jen přebarvené pánské lyže. České lyžařky čím dál více vyhledávají typ lyží zkonstruovaný přímo pro ně. Minulou zimní sezónu prodala brněnská firma Ina Sport celkem 5 890 párů dámských lyží, což je zhruba o 2 000 více než předešlou zimu. Za dámskou řadou lyží firmy Elan stojí vlastní firemní studio, které se skládá právě z žen. I pro letošní sezónu mají nové kolekce.
21.10.2014 13:55 |

podobné články

Největší nález vikingského zlata v Dánsku: Náramky našli amatéři

 
Šest zlatých a jeden stříbrný náramek z vikingského období objevila v Dánsku trojice amatérských archeologů. Informoval o tom server The Local, podle kterého se jedná o největší nález zlata z vikingské éry na dánském území.
17.06.2016 12:55 |

podobné články

Děsivý nález: V Břeclavi na zámku ležely tři svázané kostry! Možná šlo o rituální vraždu

 
Šokující nález! Tisíc let staré kostry tří lidí, zřejmě z doby knížete Břetislava, objevili při opravách břeclavského zámku vědci ze společnosti Archaia. Domnívají se, že lidé byli zaživa svázáni a že zemřeli násilnou, možná i rituální smrtí. Vědci uvažují, že šlo o zajatce nebo otroky, kteří byli obětovaní, aby hrad dlouho vydržel.
26.02.2020 11:00 |

podobné články

Lyžař Bank řeší dilema s volbou lyží na příští sezonu

 
Zhruba týden má nejlepší současný český reprezentant Ondřej Bank na vyřešení zásadního problému před příští sezonou, kterým je volba lyží.
20.05.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Bank (133 článků)

Lyže „Klausovky“ pro prezidenta Václava Klause

 
Unikátní design lyží představil nyní před nadcházejícím Mistrovstvím světa v biatlonu náš největší výrobce lyží v Novém Městě na Moravě. Dar pro odcházejícího prezidenta Václava Klause je nyní vystaven v novoměstském muzeu jako součást expozice historie lyžování.
30.01.2013 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků)

Zlodějům lyží začínají žně! Už vybírají první sklepy se zimní výbavou

 
Zima už je skoro tady a za chvíli začně i lyžařská sezóna. S ní ale přicházejí i krádeže lyží. První případy už teď vyšetřují například na východě Moravy.
13.11.2013 13:21 |

podobné články

Olympiáda v Soči je továrna na dojáky: Peruánský běžkař doběhl až 30 minut po ostatních, v cíli na něj čekal vítěz závodu

 
Není to jediný dojemný moment z této olympiády a doufáme, že ani poslední. Prvně jsme zaslzeli v ten moment, kdy si "ruský běžkař zlomil lyži a na pomoc mu přišel trenér kanadského týmu":http://www.extra.cz/prvni-olympijsky-dojak-rusky-bezkar-zlomil-lyzi-trener-kanadskeho-tymu-mu-pomohl-do-cile, poté zase všechny dojal mladý lyžař Gus Kenworthy, který si "kromě medaile chce odvézt ze Soči i toulavé psy":http://www.extra.cz/stribrny-olympionik-gus-kenworthy-si-chce-ze-soci-krome-medaile-odvezt-i-toulave-pejsky-jinak-by-je-v-rusku-utratili.
19.02.2014 14:45 |

podobné články

Sporten investuje i v nepříznivých podmínkách

 
Sporten, největší český výrobce lyží a snowboardů, uvedl do provozu novou brousící linku pro úpravu hran a skluznic. Investice ve výši 14 milionů korun jednoznačně zlepší užitnou hodnotu lyží a zvýší konkurenceschopnost na světových trzích.
26.05.2014 15:55 |

podobné články

Sporten čelí novinkami a vlastním vývojem

 
Tradiční výrobce lyží z Nového Města na Moravě, společnost Sporten, představila své modely pro rok 2014 – 15. Zásadními novinkami, které na trhu chybí, jsou například dvě řady lyží pro nejmenší a lovecké lyže nahrazující sněžnice, lyže a s úpravami i saně.
05.09.2014 19:55 |

podobné články

Český miliardář Němec kupuje dalšího výrobce lyží. Rakouskou značku Kästle

 
Miliardář Tomáš Němec rozšiřuje svoji lyžařskou skupinu a kupuje podíl v rakouském výrobci lyží Kästle. Podnikatel a bývalý gumárník už loni koupil novoměsteckého výrobce Sporten. O obchodu v úterý píšou weby časopisu Forbes a iDnes.cz. Část výroby se zřejmě přesune do Česka. Detaily nechce ani jedna ze stran komentovat. O novém majiteli se v úterý ráno oficiálně dozvěděli rakouští zaměstnanci a obchodní partneři.
20.03.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Němec (6 článků)

Jak vybrat nosiče lyží a snowboardů? Poradíme vám

 
V letošním roce vás čeká teprve první dovolená na horách? V takovém případě byste si měli nechat záležet na výběru vhodného nosiče lyží a snowboardů.
26.01.2020 12:40 |

podobné články

Jako na vodních lyžích, ale bez lyží, zato s pivem! Tuhle ďábelskou kombinaci ale žena neustála

 
Chytnout se tyče na rozjetém člunu, a i bez vodních lyží si užít jízdu na vodě? Zřejmě to jde, ovšem jen když se dobře držíte. Lákadlo v podobě vychlazené plechovky piva tak raději odmítněte, abyste nedopadli jako žena na videu, která to jednoruč neustála.
22.07.2020 14:15 |

podobné články

Vize Nula: Přeprava lyží i vánočního stromku automobilem

 
Obecně platí, že každý účastník silničního provozu je povinen chovat se tak, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní. A platí to i pro řidiče při přepravě nákladu. Například vánočního stromku či lyží. A to i na krátkou vzdálenost. Ostatně žádná ujetá vzdálenost není tak krátká, aby se během jízdy nemohlo stát neštěstí…
11.12.2020 09:20 |

podobné články

Nejlépe rozumí češtině, říkají Norové o záhadném muži

 
Norové tvrdí, že muž , který si nepamatuje ani vlastní jméno, rozumí nejlépe češtině. I on sám si myslí, že by možná mohl z Česka pocházet. Vyšetřování, na kterém se podílí i Česká republika, však stále pokračuje.
09.04.2014 16:00 |

podobné články

Norové odmítají u bratrů Michalákových nové posudky, tvrdí Chalánková

 
Společnou řeč s prezidentem Milošem Zemanem našla poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková v případu odebraných dětí v Norsku. Chalánková totiž stejně jako prezident vidí ještě další možnosti, jak by Česko mělo svým občanům v boji s norskou sociálkou pomoci. Navíc prozradila novinku v případu Michaláková. Norové odmítli české matce revizní psychologické posudky. Chalánková to řekla ve Studiu Blesk.
25.01.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26675 článků) , Jitka Chalánková (157 článků)

Norové zrušili soud s Michalákovou. A český trumf proti odebírání dětí

 
Česko nasadilo do boje s norskou sociálkou Barnevernet nového muže. Náměstek ministra zahraničí Martin Smolek (39) má za sebou stovky řízení před evropským soudem, přesto bude vůbec poprvé hájit zájmy České republiky v rodinném sporu v Norsku. Píše to sobotní Mladá fronta Dnes. Mezitím z Norska dorazila zpráva, že středeční líčení v kauze odebraných synů Evy Michalákové se neuskuteční. Norové tvrdí, že nesehnali tlumočníka.
20.02.2016 15:00 |

podobné články

Vědci objevili planetu o velikosti Země: Nachází se v obyvatelné zóně!

 
Významný nález! Američtí astronomové objevili první planetu přibližně velikosti Země v potenciálně obyvatelné zóně jiné sluneční soustavy. To znamená, že voda by se v tomto vzdáleném světě mohla nacházet v kapalném skupenství, informují vědci v čele s Elisou Quintana z amerického institutu SETI v aktuálním vydání časopisu Science.
17.04.2014 22:35 |

podobné články