Článek

Noční požár v Chrášťanech: Od laserové řezačky chytla dílna. Škoda je tři miliony

 
V Chrášťanech u Prahy v noci na sobotu hořelo v dílně reklamní firmy, dva lidé se nadýchali kouře. Plameny způsobily škodu tři miliony korun, příčinou byla technická závada na laserové řezačce, informovala dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.
09.10.2021 08:40 |

podobné články

Podobné články

Svatohubertská slavnost v Chrášťanech připomene myslivecké tradice

 
Neobvykle zajímavou podívanou nabídne v sobotu 24. října dnes již tradiční, pro letošek sedmá Svatohubertská slavnost v Chrášťanech na Českobudějovicku. K vidění zde bude průvod sv.Huberta i speciální svatohubertská mše v místním kostele sv.Bartoloměje. Akce pro všechny příznivce myslivosti a mysliveckých tradic, kterou společně pořádají obce Chrášťany, Hosty, Dražíč a Týn nad Vltavou za finančního přispění Skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, začne ve 13.30 hodin na prostranství u kostela v Chrášťanech.
24.10.2015 11:16 |

podobné články

Unikát na Šumavě: Nadšenec staví v Hojsově Stráži orloj, součástky jsou z kola i z řezačky na slámu

 
Naprostý unikát bude mít šumavská Hojsova Stráž. Orloj jako v Praze tady staví nadšenec Zdeněk Landa (62). Některé součástky získal ze starých strojů, například z jízdního kola, šicího stroje či řezačky na slámu, jiné jsou laserem vyřezávané přesně na míru.
19.07.2017 09:25 |

podobné články

Hrozivý nález v Chrášťanech u Prahy: Mezi odpadky ležela mrtvola

 
Tělo zatím neznámého člověka nalezli v pátek ráno zaměstnanci třídírny odpadu v Chrášťanech u Prahy. Na místě jsou kriminalisté i soudní lékař, zjistila agentura Mediafax.
03.08.2012 08:50 |

podobné články

Myslivci uctili v Chrášťanech svého patrona sv. Huberta

 
Svatohubertskou slavností a mysliveckou mší v kostele sv. Bartoloměje zahájili v sobotu 24. října v Chrášťanech na Českobudějovicku zdejší myslivci novou loveckou sezónu. Společné akce obcí Chrášťany, Dražíč, Hosty a města Týn nad Vltavou, tradičně podporované Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ, se zúčastnilo bezmála pět stovek příznivců myslivosti a diváků.
25.10.2015 10:46 |

podobné články

Ukrutný smrad z továrny na granule: Stížností v Chrášťanech ubylo, pomohla pračka na vzduch?

 
Ukrutný smrad, který „dusil“ obyvatele západního a jihozápadního cípu Prahy a jejž pocházel z firmy vyrábějící granule v Chrášťanech, se za poslední měsíc zmírnil. Firma má novou pračku na vzduch, koncentrace látek, které mohou zapáchat, se snížily o více než 70 procent, uvedli ve středu na tiskové konferenci zástupci společnosti a environmentální komise. Podle Karolíny Čápové ze společnosti klesl i počet stížností v prosinci a lednu proti předchozím dvěma měsícům o 60 procent. Starosta Chrášťan Pavel Hrdlička (nez.) potvrdil, že se situace zlepšila.
12.02.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hrdlička (2 články)

Čáslav: Nová keramická dílna slouží dětem

 
Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruovaného hotelu Grand. Akce se mimo vedení a pracovníků zdejšího domu dětí a mládeže, jemuž bude dílna sloužit, zúčastnil také starosta města, inženýr Jaromír Strnad, a bývalý místostarosta města a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu, inženýr Jiří Havlíček a mnozí další obyvatelé Čáslavi, kteří měli zájem si nové prostory prohlédnout.
26.09.2016 16:45 |

podobné články

MHMP: Pražská tržnice má nové nájemce, otevře se opravárna, papírnictví, keramická dílna nebo optika

 
Rada města schválila nové nájemce volných prostor v areálu Pražské tržnice, kteří uspěli ve výběrovém řízení. Budou jimi udržitelný start-up Opravárna, obchod a dílna papírnictví Papelote, keramická dílna a optika. Svůj provoz by měly zahájit v nejbližších měsících. V Hale 22 přibydou stánky s hovězím z Šumavy, chorvatské speciality nebo obchod s bio a bezobalovými potravinami.
05.05.2021 12:50 |

podobné články

Obří požár v Řeporyjích: Skanzen lehl popelem! Jen pár hodin před jednáním o pomníku vlasovcům

 
Noční požár zničil ve skanzenu v pražských Řeporyjích, kde je starostou kontroverzní Pavel Novotný (ODS), kompletně tři domy. Škoda je tři miliony korun, příčinou je podle hasičů nedbalost. Na místě probíhá natáčení, podle zástupce lokační agentury, která ho zajišťuje, chytla jedna z dekorací.
10.12.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1153 článků)

Cestářům na Domažlicku shořela technika: Škoda se vyšplhala na tři miliony

 
Velké škody napáchal páteční požár v areálu cestářů ve Kdyni na Domažlicku. Plameny zachvátily odstavené vozidlo Tatra, od něho chytla i dodávka a traktorbagr. Škoda je odhadnutá na tři miliony korun.
24.08.2018 13:25 |

podobné články

Hasiči zasahovali na Žižkově: Vznítila se tu dílna v jednom z domů, příčina je zatím nejistá

 
Během čtvrtečního večera museli zasahovat hasiči v Seifertově ulici v Praze 3. V jednom z činžovních domů začala hořet dílna. Díky rychlému zásahu ale naštěstí požár nezpůsobil větší škody. Nikdo také nebyl zraněn. Příčinu nyní technici zjišťují.
16.11.2017 21:20 |

podobné články

Obří požár u Kutné hory: Škoda přesáhla 10 milionů! 5 hasičů museli ošetřit záchranáři

 
V Kutné Hoře zachvátil požár sklad v areálu třídírny odpadů. Hořely například plasty nebo lepenka, z místa požáru stoupal tmavý dým, který byl vidět z mnohakilometrové dálky, například z Kolína, ale i z pražských Kobylis. Hasiči už mají požár pod kontrolou a nyní požár dohašují, což bude trvat až několik hodin. Příčina požáru není známá, předběžně vyčíslená škoda už přesahuje 10 milionů korun. Na zásahu se podílelo asi sto hasičů, pět jich museli zdravotníci ošetřit.
12.08.2018 15:55 |

podobné články

Škoda představí na Wörthersee designové novinky

 
Škoda představí na celosvětově největším setkání fanoušků tuningu vozů koncernu Volkswagen zajímavé studie. Na ploše více než 600 m2 budou mít svou premiéru studie ‚ŠKODA Citigo Rally’ a ‚ŠKODA Citigo DJ Car‘. Večer vystoupí na centrálním pódiu koncertního areálu značky ŠKODA špičkový světový DJ. Už zítra vyrazí sedm posádek ve vozech značky ŠKODA z Prahy k rakouskému jezeru Wörthersee.
15.05.2012 18:20 |

podobné články

Požár od elektroinstalace ZNIČIL DVA BYTY! Škoda za TŘI MILIONY!

 
Požár v bytovém komplexu zničil v pátek ráno dva byty v obci Veletov na Kolínsku, nikdo nebyl zraněn, vzniklá škoda jsou 3 miliony korun. Agenturu Mediafax o tom informovala Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů.
07.10.2011 14:50 |

podobné články

VIDEO: Laserové dělo v akci. Jeden výstřel zničil loď

 
Americké námořnictvo poprvé úspěšně vyzkoušelo laserové dělo umístěné na válečné lodi. Zasáhlo a zapálilo jím prázdný motorový člun plující v Tichém oceánu u pobřeží jižní Kalifornie.
13.04.2011 06:30 |

podobné články

Bojíte se vrtání u zubaře? Pomůže vám laser!

 
Laserová zubní vrtačka, která je až deset krát přesnější než ta běžná, už se konečně objevila i u nás. Klinika a institut laserové estetické medicíny Asklepion otevřela nedávno Centrum pro výuku laserové stomatologie, kde se studenti i lékaři budou moct vyškolit v práci s laserem.
14.03.2012 12:05 |

podobné články

Předoperační vyšetření – základ dobrého výsledku laserové operace očí

 
Pokud uvažujete o laserové operaci očí, určitě jste už četli o tzv. vstupním neboli předoperačním vyšetření. Dokonce jste mohli narazit na kliniky, které toto vyšetření nabízejí ve stejný den jako operaci. Avšak nejrychlejší nebývá nejbezpečnější. To platí v životě při různých aktivitách. Natož když jde o operaci očí.
26.03.2013 00:15 |

podobné články

USA představily novou superzbraň! Laserové dělo proti letadlům a raketám

 
Americké námořnictvo už nějakou dobu testuje výkonné laserové dělo při likvidaci cvičných bezpilotních letadel. Možná to zní jako sci-fi, ale zbraň, která může představovat nový způsob válčení, se má brzy stát součástí arzenálu amerických válečných lodí.
09.04.2013 10:30 |

podobné články

U Prahy otevřeli laserové centrum. Zkoumat bude rakovinu i planety

 
Laserové centrum v Dolních Břežanech u Prahy pomůže vědcům ve výzkumu kosmu i v boji s rakovinou. Slavnostně se otevřelo v pondělí, do plného provozu bude uvedeno v roce 2018. Stavba centra ELI Beamlines vyjde na 6,8 miliardy korun, částku 5,8 miliardy zaplatí EU.
19.10.2015 19:50 |

podobné články

Tento týden dojde k předání laserové střelnice v rámci zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla

 
Tento týden se uskuteční oficiální předání nové laserové střelnice vybudované v prostorech Inspektorátu cizinecké Policie ČR v Praze na Ruzyni. Tato technologie je součástí projektu, dle Usnesení vlády České republiky č. 47 ze dne 19. ledna 2015 „Zajištění zvýšení bezpečnosti na Letiště Václava Havla Praha?
22.11.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6099 článků)