Článek

Nižší valorizace penzí? Nehlasovala bych pro to, vzkázala Dvořáková z ČT Fialovi

 
V druhé hodině Otázek Václav Moravec moderoval diskusi politoložky Vladimíry Dvořákové, ekonomky Heleny Horské a sociologa Daniela Prokopa. Dvořáková a Prokop vládě vyčinili za zpomalení valorizace penzí, ke kterému teď došlo. „Já bych rozhodně nehlasovala pro tuto novelu,“ řekla Dvořáková, a vysvětlila proč. Prokop se přidal. Vláda dostala vyčiněno. Pak zazněla velká varování spojená s celkovou důchodovou reformou. Prokop varoval před nesmyslem, který může stát dalších 20 miliard.
05.03.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (733 článků) , Helena Dvořáková (26 článků) , Václav Fiala (172 článků)
Podobné články

Pavel: Nižší valorizace penzí? Buď to podepíšu, nebo vetuju

 
Petr Pavel prozradil, že i jako občan pečlivě sleduje vývoj zákona o chystaném zpomalení valorizace penzí, jak je připravila vláda Petra Fialy (ODS). Pavel má ve vztahu k tomuto zákonu tři možnosti, až složí prezidentský slib, a jednu z těchto tří možností již dnes vyloučil.
27.02.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Petr Pavel (2046 článků) , Pavel Fiala (279 článků)

Klaus podepsal pomalejší valorizace penzí

 
Prezident Václav Klaus ve středu podepsal zákon o důchodovém pojištění, který na roky 2013 až 2015 mění způsob valorizace penzí. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat.
12.09.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10908 článků)

Sedláček (SPR-RSČ): Valorizace penzí a rostoucí ceny

 
Důchodci zchudnou. Valorizace penzí růst cen nepokryje.
12.02.2017 20:20 |

podobné články

Vláda schválila návrh novely se snížením červnové valorizace penzí

 
Vláda dnes schválila návrh novely se snížením červnové mimořádné valorizace důchodů. Podle ní by se zásluhová procentní část penzí měla kvůli inflaci zvýšit o 2,3 procenta a k tomu všem ještě o 400 korun. Průměrná starobní penze by se tak zvedla podle podkladů k zákonu o 760 korun místo 1770 korun, o které by rostla podle nynějších pravidel. Kabinet omezení přidání zdůvodnil snahou zpomalit zadlužování.
20.02.2023 18:35 |

podobné články

Okamura navrhl sněmovně bod. „Fialova vláda chce okrást všechny příjemce důchodů“

 
Hnutí SPD se dnes spolu s hnutím ANO ve Sněmovně snažilo prosadit debatu o vládním návrhu na snížení červnové valorizace penzí, který bude Sněmovna projednávat na mimořádné schůzi od příštího úterý, nakonec neúspěšně. Tomio Okamura avizoval, že SPD bude kvůli novele se snížením valorizace penzí obstruovat a podá stížnost k ÚS, a premiéra Petra Fialu nazval „prolhaným lhářem“.
21.02.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Tomio Okamura (2999 článků)

Toto si nedovolujte ke mně... Opozice se bouřila, sněmovnu vzala do rukou Kovářová

 
Vládní návrh na snížení červnové valorizace penzí, který bude Sněmovna projednávat na mimořádné schůzi od příštího úterý 28. února, vyvolal dnes mezi poslanci ostré spory. Opozice se marně snažila o sněmovní debatu o návrhu vlády na snížení červnové valorizace penzí. V rozpravě vystoupila opoziční poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která zkritizovala vyhlášení stavu legislativní nouze ke schvalování důchodové novely a dostala se do střetu s místopředsedkyní Sněmovny Věrou Kovářovou (STAN). Do hádky se pak vložila i poslankyně Alena Schillerová (ANO).
21.02.2023 22:25 |

podobné články

Zatímco poradce vlády uklidňoval, Švihlíková bouchla do stolu: Vládě to zběsile ujíždí na všech stranách!

 
Vláda a opozice svedly ve Sněmovně boj o zpomalení tempa valorizace penzí. Podle ekonoma Aleše Roda to byl zcela nezbytný krok. Rod také prohlásil, že ani po zpomalení valorizace penzí nelze říct, že by Česko padalo do chudoby. Ekonomka Ilona Švihlíková nabídla na celý problém odlišný pohled.
04.03.2023 19:25 |

podobné články

Snížení valorizace penzí je podle Zemana podvod na voličích, on sám by zákon vetoval

 
Prezident Miloš Zeman míní, že Ústavní soud zřejmě odmítne snížení valorizace penzí, protože byla norma přijata ve stavu legislativní nouze. Pokud by byl ještě prezidentem, zákon by vetoval. Novelou se ale bude zabývat až nový prezident Petr Pavel, jehož inaugurace se uskuteční ve čtvrtek. Zemanovi příští týden ve středu skončí druhý prezidentský mandát, hlavou státu byl deset let.
05.03.2023 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků) , Petr Pavel (2046 článků)

Poslanci smetli ze stolu senátní návrh valorizace penzí. Prosadili svou verzi

 
Složení penzí by se mělo od ledna změnit, což se odrazí v příštích valorizacích. Přilepšit by si měli lidé s nízkou penzí, ostatním by důchod měl v budoucnu růst pomaleji než dosud. Informuje o tom ČTK.
22.08.2018 13:55 |

podobné články

Zpomalená valorizace, růst DPH a zrušení slev na dani. To ještě čeká na důchodce

 
Nižší valorizace penzí, další zvýšení sazeb DPH i zrušení slev na dani pro pracující důchodce, to jsou nejtíživější rány, které od příštího roku začnou dopadat na seniory. Nabízí se proto otázka, zda tu je stát od toho, aby jim zabezpečil důstojný život, nebo má začít fungovat až tehdy, kdy není možná pomoc ze strany jejich dětí či širší rodiny.
10.09.2012 22:25 |

podobné články

Ptali jste se odborníka: Jak našetřit na spokojenou penzi

 
Jen jeden z deseti Čechů věří, že mu důchod vyplácený státem bude stačit na pokrytí většiny potřeb a radostí, které by si v penzi chtěl dopřát. Zároveň ale polovina lidí ani netuší, že jim se spořením na stáří může pomoci jak stát, tak zaměstnavatel, a navíc už teď mohou ušetřit i na daních. Jak se správně spořit na penzi, když roste inflace a mění se finanční trhy? Co jsou dynamické strategie a pro koho jsou vhodné?  Na vaše otázky týkající se spoření na penzi odpovídal v chatu Milan Tomášek, manažer investic a penzijních produktů NN Penzijní společnosti.
15.12.2021 09:40 |

podobné články

Ptejte se, jak si pojistit zdraví a jak na spoření na penzi! Chat s odborníkem NN

 
Živíte rodinu, máte hypotéku a nechcete myslet na to, co by se mohlo zvrtnout? Rádi sportujete naplno a chcete si být jisti, že vás úraz nevykolejí? Těšíte se na důchod, ale nevíte, jak vyžijete s penzí nebo bez pomoci od blízkých? Jak získáte při spoření na penzi nejvíc peněz od státu a jak vám může výhodně přispět zaměstnavatel? Zeptejte se odborníka na životní pojištění a spoření na penzi hned teď. Vladimír Dvořák, produktový ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti, bude odpovídat ve čtvrtek 10. srpna od 10 do 11 hodin.
07.08.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dvořák (40 článků)

Maláčová slibuje systém na spravedlivé důchody. Už za několik měsíců

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce do několika měsíců připravit důchodovou novelu s reformou penzí. Návrh by mohl, podle ní, v ideálním případě už upravit technické rozdělení nynějšího veřejného systému na dva pilíře – nultý se základním solidárním důchodem a první se zásluhovou částí důchodu. Maláčová to řekla na tiskové konferenci po dnešním jednání tzv. komise pro spravedlivé důchody. O nastavení parametrů nového penzijního systému a o výši penzí komise nehlasovala.
10.01.2020 21:00 |

podobné články

Pražské Spolu vyloučilo ze zastupitelského klubu Marvanovou – nebyla dost loajální

 
Pražské Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vyloučilo ze zastupitelského klubu na magistrátu senátorku a zastupitelku Hanu Kordovou Marvanovou. Důvodem je to, že při volbě primátora nehlasovala pro lídra Spolu Bohuslava Svobodu a posléze nehlasovala ani pro jednoho z kandidátů na náměstky primátora a radní. Poškodila tak jméno Spolu, sdělila dnes ČTK mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.
17.02.2023 13:55 |

podobné články

Nižší růst penzí. Odhlasováno! Koalice udolala opozici

 
Sněmovna po mnoha desítkách hodin jednání ve stavu legislativní nouze odhlasovala přes obstrukce opozice omezení mimořádné červnové valorizace penzí.
04.03.2023 11:40 |

podobné články

O znovuotevření skiareálů vláda ani nehlasovala

 
Zklamaní nadále zůstanou milovníci hor a lyžování, kteří se těšili na otevření sjezdovek a spuštění vleků. Obzvlášť před nadcházejícím víkendem, prodlouženým pro školáky o páteční pololetní prázdniny, na něž hned od pondělí v řadě okresů navážou týdenní jarní prázdniny. Podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) o tom vláda ve středu ani nehlasovala, situace se podle něj nelepší.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Marešova expartnerka si nechala zvětšit rty a přiznala rande s Noidem

 
Bulvární deníky přinesly zprávu o tom, že Václav Noid Bárta po rozchodu s Eliškou Bučkovou randí s modelkou Gábinou Dvořákovou. Ta chvíli chodila s Leošem Marešem, ale také se současným partnerem Bučkové. Noid vztah popírá, Dvořáková ho nezavrhuje. Další články k tématu: Bučková o anorexii: Potřebovala jsem zhubnout hned Současná a bývalá přítelkyně Leoše Mareše se sešly ve vířivce Dvořáková do rodiny bohatého přítele zapadla, rozumí si i s paní domu Dvořáková opět nahá. Tentokrát před objektivem Jakuba Ludvíka Dvořáková začíná nový život, na Mareše zapomíná u moře Milenka Leoše Mareše odhalila tělo i duši. Ničeho nelituju, říká
13.04.2013 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3430 článků) , Eliška Bučková (1170 článků) , Václav Bárta (1339 článků) , Václav Mareš (70 článků) , Jakub Mareš (132 článků)

Milenka Noida Gábina Dvořáková předvedla umělé kačeří rty. Podívejte se!

 
Modelka "Gábina Dvořáková":http://www.extra.cz/tema/gabina-dvorakova (24) si párkrát zarandila s "Václavem Noidem Bártou":http://www.extra.cz/tema/vasek-noid-barta (32) a už je zase středem zájmu médií a hostem různých společenských akcí. Přestože jsme si mysleli, že jediným umělým Gábininým zlepšovákem tělesného vzhledu je trávení času v soláriu, dozvěděli jsme se, že je tahle kráska z Českých Budějovic vylepšená i jinak. "Před nedávnem jsem si nechala dát do rtů kyselinu hyaluronovou," přiznala Dvořáková. Naštěstí to modelka s vpichy nepřehnala, na rozdíl od svých některých kolegyň, kterým se z přemíry aplikací horní ret stáčí směrem k nosním dírkám.
13.04.2013 09:55 |

podobné články

Těhotná Gábina Dvořáková poprvé ukázala, jak jí roste pupek. Tohle že je 4. měsíc?

 
Před několika dny se "Václav Noid Bárta":http://www.extra.cz/tema/vaclav-noid-barta (33) svěřil, že jeho přítelkyně "Gábina Dvořáková":http://www.extra.cz/tema/gabina-dvorakova (25) "je těhotná":http://www.extra.cz/pritelkyne-noida-dvorakova-je-tehotna-ale-svalnaty-zpevak-si-to-jeste-nedavno-rozdaval-s-nekym-jinymá. Podle informací, které oba pustili na veřejnost, má být Gábina na začátku čtvrtého měsíce, ale na módní přehlídce to vypadalo, že se "porod":http://www.extra.cz/tema/porod malého Noidčete blíží mnohem rychleji.
22.04.2014 14:00 |

podobné články