Článek

Nikulin vydaný z ČR byl v USA uznán vinným z hackerských útoků

 
Porota v San Francisku uznala v pátek Rusa Jevgenije Nikulina vinným z hackerských útoků. Oznámila to agentura Bloomberg. Dvaatřicetiletého Nikulina vydala do Spojených států předloni ČR po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.
12.07.2020 06:20 |

podobné články

Podobné články

Až 30 let basy? Nikulin vydaný z Česka je vinen z hackerských útoků, rozhodl soud v USA

 
Porota v San Francisku uznala v pátek Rusa Jevgenije Nikulina (32) vinným z hackerských útoků. Oznámila to agentura Bloomberg. Nikulina vydala do Spojených států předloni ČR po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.
11.07.2020 08:25 |

podobné články

Sedm let natvrdo. Ruský hacker Nikulin dostal trest v USA, Zeman kvůli jeho vydání zuřil

 
Americký soud potrestal Rusa Jevgenije Nikulina (33), který byl uznán vinným z hackerských útoků, sedmi lety a čtyřmi měsíci vězení. Informovala o tom dnes agentura agentura RIA Novosti. Prokuratura žádala 12 let a jeden měsíc vězení, obhajoba navrhovala čtyři roky, které už Nikulin za mřížemi strávil ve vazbě.
30.09.2020 06:35 |

podobné články

Cítím se být nevinný, prohlásil hacker Nikulin u soudu v USA

 
Zadržený ruský hacker Jevgenij Nikulin (30) byl vydán do USA. Od roku 2016 až dosud byl zavřený v pankrácké věznici. Letadlo s ním ale v posledních dnech odletělo do USA. Zájem o hackera měla i Moskva, ta však neuspěla. U soudu ve Spojených státech Nikulin prohlásil, že se cítí být nevinný, a to i přesto, že byl obviněn z útoku na tři technologické firmy.
31.03.2018 10:20 |

podobné články

Jiří Řezník: Kdo a proč rozehrál kauzu Nikulin

 
Jevgenij Nikulin byl v Rusku obviněn z banální krádeže tří a půl tisíce dolarů přes webový platební systém. Podle ministra spravedlnosti Pelikána šlo o bagatelní trestnou činnost. V tom případě si už de facto pan Nikulin trest odseděl ve vazbě. Poněkud zbrklé rozhodnutí ministra Pelikána o jeho vydání do USA vypadá jako jednání kluka, který něco tutlá a za něco stydí, což vrhá špatné světlo jak na USA, tak i na ČR. Navíc se všichni shodují, že vláda bez důvěry by neměla přijímat nevratná rozhodnutí.
10.04.2018 07:35 |

podobné články

Nikulin v Česku azyl nedostane. Po hackerovi touží USA i Rusko

 
Pražský městský soud potvrdil, že Jevgenij Nikulin, nemá na humanitární azly právo. Jeho žádost označil za účelovou. O ruského hackera mají zájem Spojené státy, které ho viní z útoků na sociální síť LinkedIn. Zároveň o jeho vydání žádá i Rusko kvůli někdejší internetové krádeži. Nikulin má ještě možnost podat kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu.
16.03.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (953 článků)

Nikulin u soudu v USA řekl, že se cítí být nevinen

 
Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, vydaný z Česka do Spojených států kvůli obvinění z útoku na tři technologické firmy, v pátek u soudu v San Francisku řekl, že se cítí nevinen. Informoval o tom deník The New York Times (NYT). Soudkyně poté podle listu stanovila termín dalšího slyšení na příští týden.
31.03.2018 06:45 |

podobné články

Rus byl vydán do USA. Co tomu předcházelo, nemá v českých dějinách obdoby: Terapeutická izolace, přikurtován za všechny končetiny, kálel pod sebe, 24 hodin denně pod dohledem. V blázinci i ve věznici

 
ROZHOVOR Jevgenij Nikulin je podle dostupných informací ruský občan, který byl v USA obviněn z hackerských útoků na servery různých amerických sociálních sítí v letech 2012 a 2013. V říjnu 2016 byl zadržen v Praze a až do jeho vydání se nacházel v české vazbě. O jeho vydání intenzivně usilovaly USA i Rusko. Definitivní rozhodnutí učinil ministr spravedlnosti Robert Pelikán a vydání do USA se uskutečnilo v březnu 2018. Skutečnosti, které tomu předcházely, se doteď probírají nejen v kuloárech. ParlamentníListy.cz na dané téma hovořily s Nikulinovým advokátem Martinem Sadílkem.
26.06.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Autora hackerských útoků z Ruska nevypátráme, řekl šéf NBÚ.

 
Pravděpodobnost, že se podaří vypátrat autora hackerských útoků na zpravodajské weby a internetové stránky bank, je malá. Připustil to dnes v rozhovoru s Českým rozhlasem po jednání Rady pro kybernetickou bezpečnost šéf Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil.
12.03.2013 16:05 |

podobné články

„Zruš EET, nebo zveřejním tvoje soukromé fotky!“ Hacker vydíral Babiše, hrozí mu 4 roky

 
Dvacetiletý hacker z Ostravy čelí obžalobě z vydírání bývalého ministra financí, nyní premiéra Andreje Babiše (ANO) a hackerských útoků na vládní weby. Uvedla to dnes televize Nova. Muž údajně hrozil Babišovi, že zveřejní jeho soukromé fotografie a e-maily, pokud nebude zrušena elektronická evidence tržeb a části zákona o hazardních hrách. Podle spisu se muž také účastnil hackerských útoků na weby vlády a holdingu Agrofert, který dříve Babiš vlastnil.
03.07.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23171 článků)

Je to prasárna. Babiš kritizuje načasování hackerských útoků

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek kritizoval načasování hackerských útoků, před nimiž varoval Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB). Zaměřeny by měly být zejména na informační a komunikační systémy zdravotnických zařízení, která čelí značné zátěži v souvislosti s epidemií koronaviru.
17.04.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23171 článků)

Podle ministra byla žádost USA o vydání Nikulina důvodnější

 
V USA je Jevgenij Nikulin stíhán pro závažnou trestnou činnost, proto se ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) rozhodl údajného hackera vydat právě do této země. Čin, pro který žádalo Nikulina Rusko, označil ministr za bagatelní. Řekl to dnes ČTK. Do USA Nikulin odletěl v noci na dnešek, uvedla na twitteru mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.
30.03.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Vyčerpaný Nikulin požádal u soudu v USA o lékaře. Rusové ho chtějí „ochránit“

 
Případ údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina a jeho vydání do USA vzbudil vášně. Ve Spojených státech již Nikulin stanul před soudem – cítí se nevinen a požádal si také o lékaře, čemuž bylo vyhověno. To ruská ambasáda v USA se již nechala slyšet, že se chystá brzy Nikulina kontaktovat. Prý kvůli ochraně jeho práv. Právě Rusové však žádali o vydání Nikulina také, český ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) ale upřednostnil Američany.
31.03.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Největší Zemanova politická prohra! HACKER Nikulin nebyl vydán do Ruska

 
Zadržený ruský hacker Jevgenij Nikulin byl vydán do USA. Jevgenij seděl od roku 2016 v pankrácké vazební věznici a v pátek s ním odletělo letadlo z České republiky do Spojených států. Kromě USA měla zájem o hackera i Moskva. Tam nakonec vydán nebyl. Tohle je jednoznačně největší politická porážka prezidenta Miloše Zemana (73).
30.03.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26007 článků)

Nikulin může být vydán do USA. Hrozí mu 50 let, tvrdí právník

 
Pražský vrchní soud v pátek potvrdil přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina do Spojených států. USA muže viní z hackerství. O jeho extradici usiluje také Moskva, kam je vydání podle dřívějšího soudního rozhodnutí rovněž možné. Konečné slovo bude mít český ministr spravedlnosti, který může rozhodnout i o tom, že Nikulina nevydá nikam. Nikulin chce podat ústavní žalobu. 
24.11.2017 14:10 |

podobné články

Nikulin, kterého vydalo Česko do USA, se pokusil o útěk. Soud odložil jednání o vazbě

 
Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, kterého do USA minulý týden vydala Česká republika, se podle svých strážců pokusil o útěk. Kalifornský federální soud, který měl ve středu rozhodnout o jeho případné vazbě, nakonec projednání kauzy odložil, informovala agentura Bloomberg.
04.04.2018 21:10 |

podobné články

Nikulin se v USA pokusil o útěk, soud proto odložil výrok o vazbě

 
Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin, kterého do USA minulý týden vydala Česká republika, se podle jeho strážců pokusil o útěk. Kalifornský federální soud, který měl dnes rozhodnout o jeho případné vazbě, nakonec projednání kauzy odložil, informovala agentura Bloomberg.
04.04.2018 22:45 |

podobné články

Nizozemsko podezírá Írán z hackerských útoků na vládní weby

 
Nizozemská vláda vyšetřuje, zda se Írán podílel na hackerských útocích na nizozemské vládní webové stránky. Ukradeny byly podle agentury Reuters digitální certifikáty, tedy číselné identifikační kódy pro zabezpečené spojení
05.09.2011 08:20 |

podobné články

Češi mi odepřeli humanitární azyl, stěžuje si ruský hacker z vazby. A znovu podal stížnost

 
Rus Jevgenij Nikulin, který v pražské pankrácké věznici čeká na rozhodnutí o svém vydání, podal ve čtvrtek druhou ústavní stížnost. Napsala to dnes agentura TASS. Podle advokátů chce zvrátit verdikt Nejvyššího soudu o přípustnosti vydání do USA. Nikulin rovněž zažaloval rozhodnutí, jímž mu údajně české ministerstvo vnitra odepřelo  „humanitární azyl“.
09.02.2018 08:45 |

podobné články

Zadržený Rus Nikulin nemá nárok na český azyl, potvrdil soud

 
Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra, píše ČTK.
16.03.2018 13:50 |

podobné články