Článek

Nikdo nechtěl starostovat: Vládne úředník

 
Nikdo tu nechtěl vládnout, nikdo nechtěl mít starosti se starostováním. Komunální volby? Naprostý nezájem! Co je to za místo? Obec Prameny na Chebsku se 150 obyvateli.
15.12.2009 05:20 |

podobné články

Podobné články

Nikdo nechtěl starostovat, tak to vzal. A vydržel 40 let

 
Obce Písečná na Orlickoústecku se může chlubit uctyhodným unikátem - už 40 let má jednoho a toho samého starostu. Bez volebních kampaní, bez zákulisních známostí.
24.11.2011 08:45 |

podobné články

Taximafie u soudu: Za kilometr chtěli 200 Kč, úředník jim předem hlásil kontroly

 
Taxikář obžalovaný z předražování jízdného u soudu vinu nepopřel. Hájí se tím, že zákazníci byli s cenou za jízdu ve většině případů předem seznámeni. Případ, ve kterém je obžalováno šest taxikářů a bývalý úředník magistrátu, v úterý začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Řidičům hrozí za podvod osmiletý trest, bývalý úředník může jít za přijetí úplatku do vězení až na deset let.
01.11.2016 11:45 |

podobné články

Karel dostal nízký důchod, úředník mu nevěřil práci. Stěžují si stovky seniorů

 
Počítání výše důchodů je komplexní a úředník se může zmýlit. Stovky Čechů proto každý rok podávají námitky, protože mají nízký důchod. Jen loni se takových pochybení ukázalo celkem 16. Například pan Karel dokládal svědectví tří lidí, že pracoval v už zaniklém podniku. Úředník tomu uvěřil až po zásahu veřejné ochránkyně práv a ministerstva práce.
18.09.2017 06:15 |

podobné články

Do Prahy neuteču, slibuje nový zlínský senátor. Odteď chce ale starostovat zdarma

 
Tomio Okamuru střídá na postu senátora v obvodě číslo 80 Zlín uherskobrodský starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL). Ve druhém kole senátních voleb, které proběhly v sobotu 18. ledna, porazil svého finálového soka, bývalého hejtmana Libora Lukáše z ODS. V Senátu chce dopomoci rozvoji svého regionu. „Zdá se mi, že je na pokraji zájmu, daleko od Prahy. Než se k nám něco dostane, trvá to,“ sdělil ParlamentnímListům.cz.
18.01.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2137 článků)

Starosta Letohradu: Na komunální úrovni slovo „politik“ nepoužívám rád

 
Volební účast v eurovolbách poznamenala podle Petra Fialy (Sdružení pro Letohradsko) i rozladěnost občanů z velké politiky. Co jemu konkrétně dělá největší vrásky a co by podle jeho názoru České republice nejvíce pomohlo? Starostovat odešel z Českých drah a rád by zůstal v čele radnice i po podzimních komunálních volbách. Jakými tématy by se chtěl zabývat? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
03.06.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1395 článků)

Umí se vůbec obout? Sotva začala starostovat, už je pro smích internetu

 
Sotva složila slib jako starostka, už je internetovou senzací. Lidé se ptají, jestli se umí vůbec obout. Z páskových bot jí totiž koukaly prsty do stran úplně nepochopitelným způsobem.
17.06.2015 17:15 |

podobné články

Strach z mafie! Padlo 5 vlastních gólů, nikdo nechtěl vyhrát

 
Byla to fraška, která s fotbalem neměla nic společného. Nikdo nechtěl vyhrát a týmy si daly PĚT vlastních gólů! Důvod? Ani jeden z rivalů nechtěl hrát proti klubu, který řídí mafie.
30.10.2014 16:20 |

podobné články

Mladý soudruh začal psát: Buržuj vládne této zemi. Babiš není řešení

 
Mladý komunista Martin Peč na webu Komsomol.cz ve svém článku odmítá tvrzení, že za současné skandály jsou odpovědní někteří neslušní politici. Tvrdí, že ne „neslušný“ politik, ale „buržuj" vládne tomuto státu. České republice prý zmíněný buržuj vládne miliardovými majetky, vlastními loutkami v politice a bezpečnostních složkách i účelovou korupcí.
03.04.2012 12:50 |

podobné články

Exkluzivně: Na Primě hoří barikády! Šéfku zpráv žaluje vyhozený redaktor a na zprávy z kamionu se nikdo nedíval!

 
Uvnitř TV Prima už zase hoří barikády. Pozná se to tak, že nám píší novináři od konkurence, že by rádi něco psali, ale nemohou. A když se k tomu ještě přidá fiasko s kamionem, ze kterého jdou vysílat zprávy jen pro neslyšící, už nás nemohlo nic zastavit. Snad jen to, že autor textu pracuje souběžně externě v sekci zpravodajství TV Nova a je tedy jasně zaujatý, ale nejen že tento článek nechtěl napsat nikdo jiný v redakci, on ho nechtěl napsat nikdo jiný v oboru, a když chtěl, tak nemohl, takže nebylo zbytí.
12.08.2014 18:40 |

podobné články

Úředník v Kostelci nad Orlicí vzal 42 úplatků

 
Úředník Odboru dopravy Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí vzal podle policie více než 40 úplatků. Údajně za peníze prováděl registrace problematických vozů dovezených ze zahraničí a upravoval jejich dokumentaci pro snadný prodej v Česku.
05.06.2009 18:05 |

podobné články

Filmaři a hudebníci v Praze ušetří, když úředník uzná, že jsou nekomerční

 
Praha 1 stanovila nová pravidla pro natáčení filmů, videoklipů a také reklam v centru Prahy a v úterý je představila novinářům. Úředníci podrobně rozpracovali pravidla regulující chování umělců ve velmi atraktivní oblasti, kde se pro množství aut a lidí téměř nedá pohybovat. Zároveň si ale nechali možnost výjimky - když se úředník rozhodne, že je umělec nekomerční, dá mu slevu. A nemusí to konzultovat s filmovými nebo hudebními odborníky.
13.10.2009 12:35 |

podobné články

Ruský úředník vyhodil z auta úplatek 10 milionů rublů

 
Ruský úředník, kterého policie pronásledovala kvůli podezření z přijetí úplatku, se pokusil zbavit usvědčujícího důkazu.
25.06.2010 17:15 |

podobné články

Podstrčili mi zbraň do auta, tvrdí Vondrův úředník Štefec

 
Vysoký úředník ministerstva obrany Jaroslav Štefec, v jehož autě nalezli pražští policisté při silniční kontrole nelegálně drženou zbraň, tvrdí, že ho tak chce někdo zdiskreditovat.
18.01.2011 21:15 |

podobné články

Dobře placený úředník nakope kmotrům zadek, hájí Bárta Dobeše

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) se ve věci udělení sporné odměny na ministerstvu školství zastal svého spolustraníka Josefa Dobeše. Podle něho je dobře zaplacený úředník odolnější vůči korupci a pokud ušetří státu peníze, vysokou odměnu si zaslouží.
12.02.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Úředník podává na Dobeše oznámení. Kvůli "šmírování" pošty

 
Někdejší vysoký úředník ministerstva školství Jan Vitula hodlá podat na Josefa Dobeše trestní oznámení. Kvůli "šmírování" jeho emailové konverzace.
24.02.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dobeš (72 článků)

Štěpánek (SZ): V čele Útvaru rozvoje města musí stát urbanista, ne úředník

 
Praha potřebuje jasnou koncepci rozvoje, včetně regulačních plánů a odbornou autoritu, která ji bude prosazovat. To nezaručí zdatný úředník, ale respektovaná osobnost hlavního architekta - urbanisty. Základním podkladem pro rozvojová území musí být regulační plány.
08.03.2011 09:55 |

podobné články

Karlovarský úředník upozornil na chyby v tendru: Vyhodili jej

 
Být přespříliš aktivní se někdy nevyplácí. Úředník karlovarského magistrátu Marian Odlevák totiž upozornil vedení města na nestandardní zakázku, na které údajně prodělalo městské infocentrum. Krátce poté byl odvolán a jeho odbor byl na magistrátu zrušen.
02.05.2011 11:00 |

podobné články

Nevěsta skočila ze 7. patra, zachránil ji procházející úředník

 
Zoufalá žena (22) po rozchodu s přítelem chtěla ukončit svůj život skokem z okna. Procházející úředník si ale dívky všiml a bez rozmýšlení zakročil. Držel ji za šaty sedm pater nad zemí, doslova bojoval o její život. Nakonec se mu podařilo dívku vtáhnout zpět do bezpečí. Pro místní obyvatele je muž hrdinou.
18.05.2011 19:50 |

podobné články

Schwarzenberg: Bátorova slova mě neurazila, ale úředník tak mluvit nemůže

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se ve středu omluvil vicepremiérovi Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) za urážlivé výroky jeho úředníka Ladislava Bátory na Facebooku. Šéf TOP 09 uvedl, že jeho osobně narážky na vysoký věk neurážejí, ale podle něj se tak státní úředník chovat nemůže.
17.08.2011 18:45 |

podobné články