Článek

Nigérii zachvátila epidemie krvácivé horečky „Lassa“. Zabije každého čtvrtého člověka

 
Nigérii znovu zachvátila krvácivá horečka „Lassa“ a nemoc propukla v epidemii. Od začátku ledna jí podle informací podlehlo minimálně 16 lidí. V úterý to oznámily nigerijské zdravotnické úřady. Nebezpečné onemocnění se v této africké zemi opět objevilo, přestože loni se jeho šíření podařilo zastavit.
22.01.2019 20:55 |

podobné články

Podobné články

Ebola znovu zabíjí. 50 mrtvých a další stovka případů krvácivé horečky

 
Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala 50 obětí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle ministerstva zdravotnictví v oblasti celkem zaznamenali 91 případů krvácivé horečky, 64 z nich je potvrzených a 27 pravděpodobných.
21.08.2018 09:40 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Epidemie horečky Dengue ve francouzském Réunionu

 
Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) publikovalo 16. dubna 2018 Rychlé hodnocení rizik, ve kterém upozorňuje na neobvykle rozsáhlou epidemii horečky Dengue, probíhající ve francouzském zámořském regionu Réunion. Za hlavního přenašeče horečky Dengue se v této oblasti považuje komár Aedes albopictus. Předpokládá se, že v nadcházejících týdnech může tato epidemie zesilovat a očekává se další přenos alespoň do začátku zimy (červenec až září).
06.05.2018 11:25 |

podobné články

Krvácivá horečka si vzala 11 tisíc životů. S epidemií je konec, hlásí OSN

 
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun ve středu se zdrženlivým optimismem ohlásil konec africké epidemie eboly. Ale varoval, že nové vzplanutí choroby je nevyhnutelné a svět musí být dál na pozoru. Epidemie krvácivé horečky stála život více než 11 tisíc lidí.
14.01.2016 08:30 |

podobné články

Epidemie horečky dengue v Keni. Nákaza se potvrdila u více než 100 lidí

 
Keňské zdravotní orgány upozornily na propuknutí epidemie horečky dengue v oblasti Mombasy a podél turisticky oblíbeného keňského pobřeží. Nákaza se potvrdila u více než 100 lidí. S odkazem na místní zdravotnické úřady o tom informoval web Africa News. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže české cestovní kanceláře v tomto období klienty do pobřežní oblasti Keni nevozí, české ministerstvo zahraničí ale varovalo před cestami individuální turisty.
09.05.2017 21:00 |

podobné články

Chřipková epidemie nabírá na síle, zachvátila hlavně Moravu

 
Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo nárůst počtu nemocných s akutními respiračními obtížemi o pět procent, s chřipkou o třetinu. Chřipková epidemie už zasáhla Moravskoslezský, Zlínský a Olomoucký kraj. Ve všech je více než dva tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel, což je hranice epidemie. V celé republice je 1912 nemocných na sto tisíc obyvatel, a to je nárůst oproti minulému týdnu o pět procent.
27.11.2009 16:20 |

podobné články

Epidemie západonilské horečky v USA

 
Spojené státy se potýkají s dosud nejhorší epidemií západonilské horečky. Oznámilo to americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), podle něhož lékaři letos zaznamenali čtyřikrát víc případů než obvykle....
28.08.2012 07:00 |

podobné články

Chřipková epidemie zachvátila Prahu: Vyhýbejte se místům s větším množstvím lidí, radí hygienici

 
Prahu zasáhla chřipková epidemie. Za poslední dva týdny stoupl počet nemocných v Praze téměř o polovinu. Nyní stoná na 1770 lidí na 100 tisíc obyvatel. Vyhýbejte se místům s větším množstvím lidí, radí hygienici.
05.02.2018 11:55 |

podobné články

Rodiče odmítali očkování. Školu zachvátila největší epidemie neštovic za desítky let

 
Škola v americké Severní Karolíně, která spadá do jedné z největších amerických komunit odmítající očkování, je epicentrem největší epidemie planých neštovic za posledních několik desetiletí. V pátek bylo s nemocí diagnostikováno celkem 36 žáků, píší místní média. Očkování je tu sice povinné, existují ale mnohé zdravotní nebo náboženské výjimky, kterých rodiče místních školáků využívají.
22.11.2018 08:25 |

podobné články

Epidemiolog Prymula: Hrozí ebola v Česku? Afriku měli už dávno izolovat!

 
Německem se šíří strach z eboly poté, co v Berlíně s příznaky krvácivé horečky zkolabovala 30letá žena, která se právě vrátila ze západní Afriky. Podezření na první evropský případ eboly je jen 230 km vzáleno od České republiky. Mají se Češi bát? Blesk.cz vyzpovídal předního českého epidemiologa prof. Roman Prymulu.
19.08.2014 16:15 |

podobné články

Ebola se blíží k Česku: V Rakousku izolovali ženu po návratu z Afriky

 
Smrtící virus krvácivé horečky se možná znovu přiblížil českým hranicím. Rakouské úřady dnes oznámily, že se ve Vídni objevil první případ podezření na ebolu. 45letá žena po návratu z Nigérie musela být převezena s vysokou horečkou a bolestmi hlavy a kloubů na speciální oddělení jedné z místních nemocnic. S napětím se čeká na výsledky krevních testů.
03.09.2014 16:10 |

podobné články

Američan s ebolou cestoval přes Brusel: Kolik dalších nakazil?!

 
První zjištěný pacient, který ve Spojených státech trpí ebolou, přiletěl do USA běžnou linkou z Libérie přes Brusel. Podle agentury Reuters to dnes oznámila liberijská vláda. Několik hodin předtím šéf amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) prohlásil, že muž, u něhož se nemoc projevila až po několika dnech po příletu, mohl nakazit virem krvácivé horečky některé členy rodiny a další osoby.
01.10.2014 21:40 |

podobné články

Na pražské Bulovce hospitalizovali muže s příznaky eboly

 
V pražské Nemocnici na Bulovce byl ve čtvrtek hospitalizován pacient s příznaky krvácivé horečky ebola. Šestapadesátiletý muž se před nedávnem vrátil z africké Libérie. Právu to potvrdil mluvčí nemocnice Martin Šalek.
09.10.2014 19:26 |

podobné články

Ebola vyvrácena, podezřelý mladík utíkal z letiště před policií

 
Další dva případy podezření na onemocnění ebolou se v sobotu objevily v Česku. Příznaky smrtící krvácivé horečky se projevily u ženy v Karlových Varech. V Praze policisté zadrželi Afričana, který utekl před vyšetřením z letiště. Po vyšetření se ani u jednoho podezření na ebolu nepotvrdilo.
12.10.2014 06:05 |

podobné články

Na ebolu jsme reagovali příliš pomalu, uznala WHO

 
Vedení Světové zdravotnické organizace (WHO) přiznalo, že v souvislosti s epidemií eboly vážně pochybilo. Největší problémy vidí v nedostatečné rychlosti reakce na šíření krvácivé horečky.
20.04.2015 19:06 |

podobné články

Brněnská nemocnice bude testovat krev od dárců: Bojí se západonilské horečky

 
Velké obavy ze smrtící západonilské horečky má Fakultní nemocnice Brno. Připravuje se proto na důslednou kontrolu každého odebraného vzorku krve. Riziko, že ji daruje někdo, kdo je nemocí nakažen, je přitom jen velmi nízké.
12.10.2018 12:05 |

podobné články

Stav obležení: V Bangkoku stojí nebezpečná voda. Epidemie na spadnutí!

 
Humanitární organizace působící v Thajsku varovaly před šířením nakažlivých nemocí v důsledku záplav, které si vyžádaly již více než 380 obětí. Na předměstích metropole Bangkoku a na dalších místech v zemi stojí voda již téměř dva týdny a panují obavy, že zde propuknou epidemie průjmových onemocnění, horečky dengue a malárie, uvedl dnes zpravodajský server CNN.
31.10.2011 14:20 |

podobné články

Epidemie chřipky nekončí: Marodů zase přibylo...

 
Vysoké horečky, suchý kašel, nechutenství, zchvácenost, bolesti kloubů a až ke konci onemocnění rýma. Pacientů s typickými příznaky pro chřipku v Česku stále neubývá! Epidemie pokračuje, loni přitom na začátku února už končila.
03.03.2018 05:05 |

podobné články

Afrika varuje turisty: Hrozí epidemie smrtelné nemoci, zabíjí během pár hodin

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala obyvatele a návštěvníky Afriky, že v mnoha oblastech kontinentu hrozí nové epidemie zánětu mozkových blan. Především pak v Nigeru a Nigérii, které tato silně nakažlivá a smrtelná choroba tvrdě postihla již letos. Informuje o tom dnes agentura AFP.
03.12.2015 15:00 |

podobné články

Smrtící nákaza se blíží k ČR: 300 nakažených v Německu

 
Smrtící epidemie vypukla těsně za hranicemi Česka. Více než 300 lidí se v Německu nakazilo životu nebezpečnou střevní bakterií, která vyvolává těžké a krvácivé průjmy a může způsobit selhání ledvin. Asi 40 napadených je ve velmi vážném stavu, na následky onemocnění pravděpodobně zemřely už dvě ženy. Úřadům se zatím nepodařilo objevit zdroj této nákazy, která se podle odborníků šíří neobyčejně rychle a agresivně.
24.05.2011 15:15 |

podobné články