Článek

Niedermayer z TOP 09 našel pozitivum na Feriho sexuální aféře. Je to...

 
Kauza ohledně dnes již bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, v níž jej několik dívek obvinilo, že je sexuálně obtěžoval a minimálně jednu z nich i znásilnil, zahýbala Českem. „Dominik si jistě nepředstavoval, že změna naší společnosti k lepšímu nastane tímto způsobem a za jeho účasti,“ komentuje ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz aféru europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Díky tomuto skandálu se u nás podle jeho slov otevírá velmi důležitá otázka násilí vůči ženám i jejich stále nerovného postavení ve společnosti a nelze před tím již přivírat oči.
05.06.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)
Podobné články

Schwarzenberg se zastal Feriho: Přehnané výpovědi holek. A zamíří do Sněmovny Sommerová?

 
Oba mají rádi fajfku a zřejmě si notují i v názoru na ženy. Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg podpořil spolustraníka Dominika Feriho, který kvůli obviněním ze sexuálního predátorství vyklidil post ve Sněmovně a nezabojuje o mandát ani v podzimních sněmovních volbách. Schwarzenberg pro web Echo24.cz uvedl, že aby se 25letý kluk snažil dostat holku do postele, bylo vždycky normální. A výpovědi údajných Feriho obětí jsou podle něj přehnané. Dokumentaristka Olga Sommerová, která je náhradnicí poslance Dominika Feriho podle výsledků voleb z roku 2017, se o vstupu do Sněmovny rozhodne do čtvrtka. Sdělila to ve středu ČTK. Policie zatím nestanovila kvalifikaci ve Feriho případu a nikoho nestíhá.
26.05.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2135 článků) , Olga Sommerová (140 článků) , Jiří Pospíšil (2135 článků) , Dominik Feri (308 článků)

Europoslanec Niedermayer ohlásil vstup do TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze. ČTK to řekl krajský manažer strany Petr Kučera. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.
04.11.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2135 článků) , Jiří Pospíšil (2135 článků) , Petr Kučera (82 článků) , Petr Kučera (82 článků) , Jiří Kučera (16 článků)

Sexuální nátlak a nechutné praktiky exposlance Feriho: Další dívky promluvily. Co zažily?

 
Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích minulý týden obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Weby A2Alarm a Deník N dnes přinesly další svědectví dívek, na které Feri údajně vyvíjel sexuální nátlak. Jedné z nich bylo v době traumatizujícího zážitku 16 let. Když Feriho kontaktovala v době, kdy se přihlásil k hnutí #Metoo, měl se jí za své chování omluvit.
10.06.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)

Kalousek a Kuba se přou o dobrovolný sex: Po Feriho skandálu a knížecím zastání řeší noční stolek

 
Obvinění výrazného mladého politika TOP 09 Dominika Feriho, že v minulosti sexuálně zneužil několik žen, v Česku dál rezonuje. Zatímco šéfka strany to okomentovala neutrálně, vyjádření ostatních členů TOP 09 podle některých názorů hraničí s bagatelizováním. Proti slovům čestného předsedy Karla Schwarzenberga, který Feriho podpořil, vyrukoval předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS). Pozastavuje se, že „zatarasení dveří z pokoje a požadování sexu“ považuje kníže za normální. Bývalý šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek hned začal vysvětlovat, co si pod blokováním kliky představuje. A strhla se hádka, která se odehrává rovnou na několika frontách.
27.05.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4009 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků) , Martin Kuba (480 článků) , Dominik Feri (308 článků)

Hannig (Rozumní): V případě D. Feriho jde o víc než o sexuální skandál

 
Nevšímejte si JENOM sexuálních záležitostí skandálu Dominika Feriho. To je selhání jedince. Daleko důležitější jsou jiné aspekty. Ve škole se patnáctiletých ptala učitelka, kdo sleduje na instagramu D. Feriho. Všichni. Tak se připravují příští voliči.
29.05.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)

Schwarzenberg drží Feriho. Víme proč

 
Po svých vyjádřeních zastávajících se končícího poslance Dominika Feriho prožívá perné chvíle kvůli nátlaku od svých spolustraníků kromě samotného poslance i další člen TOP 09. Nejde přitom o nikoho menšího než o čestného předsedu strany Karla Schwarzenberga, k němuž se v jeho výrocích obrací zády už i současné vedení TOP 09. Nabízí se tak paralela, že přestože jednomu z hlavních lídrů prezidentských voleb roku 2013 zřejmě v souboji s Milošem Zemanem zlomily vaz jeho výroky směrem k Sudetům, ve světle aktuálního dění kolem Feriho by Schwarzenbergovi zcela určitě nepomohlo ani jeho vlastní zalíbení v ženách o dost mladších. To roku 2013 ukázal, když se tehdy v jeho 75 letech po jeho boku objevila teprve 23letá dívka s dosti peprnou historií.
30.05.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4009 článků) , Miloš Zeman (25614 článků) , Dominik Feri (308 článků)

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09. Bývalý viceguvernér České národní banky a uznávaný ekonom nově rozšířil řadu osobností, které se rozhodly pro TOP 09. Od voleb podalo přihlášku do strany více než 260 lidí. Niedermayer se stal členem regionální organizace TOP 09 v Praze 2 tento týden.
30.11.2017 21:00 |

podobné články

SÍLA! Menzelová už nemohla ohledně Feriho mlčet

 
Olga Menzelová (43) se vyjádřila ke kauze Dominika Feriho (24), který měl podle zjištění novinářů sexuálně obtěžovat hned několik dívek, a to v rozmezí let 2016 – 2020. Vzhledem k tomu, že události kolem Feriho českou společnost absolutně šokovaly, zareagovala na tuto kauzu právě i vdova po režisérovi Menzelovi (†82), která svým vyjádřením a otázkami více než nastínila vlastní názor.
31.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Olga Menzelová (406 článků) , Dominik Feri (308 článků)

Lidé se pustili do Feriho partnerky: Poradkyně Senátu? Pak že nefunguje protekce, píší

 
Exposlanec Dominik Feri (24) musí po vypuknutí skandálu z údajného sexuálního zneužití několika dívek čelit společně s partnerkou Annou Franke velké životní zkoušce. Feriho nyní čekají policejní výslechy a vyšetřování, které musí snášet i jeho partnerka, která si již postěžovala, že ztratila veškeré soukromí. Lidé nyní reagují nejen na Feriho kauzu, ale po odtajnění jeho přítelkyně také diskutují, jak je možné, že v tak mladém věku a krátce po škole získala již práci poradkyně předsedy českého Senátu. "Protekce?"
03.06.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)

Pokrytectví? Když byl Feri od krve...

 
Bývalý předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se vyjádřil ke kauze zneužívání mladých dívek poslancem Dominikem Ferim (TOP 09). Zdůraznil, že ženy mají mnohdy možnost se proti sexuálnímu obtěžování bránit a nemusejí pasivně vyčkávat, až za ně záležitost vyřeší někdo jiný. K Feriho aféře se vyjádřili i jeho straničtí kolegové, velká podpora zní zatím od Karla Schwarzenberga. Šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl pak poukázal na často dvojí metr ze strany zahraničních médií. Zatímco nejnovější Feriho kauzu přehlížejí, dva roky starou událost, kdy poslance zbili na koštu vína v Boršicích, servírovala jako bombu v podobě rasistického útoku.
26.05.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (352 článků) , Karel Schwarzenberg (4009 článků) , Dominik Feri (308 článků)

Analytička: Odpůrce SPD čeká šok. Dopady Feriho. Celá pravda o ČT

 
Pro ODS a TOP 09 to vypadá po aféře Feri bledě, sdělila ParlamentnímListům.cz analytička Irena Ryšánková. Naopak, v preferencích je výrazně podhodnocena SPD, ke které se lidé v průzkumech nehlásí, ale volit ji budou. Kdo chválí Feriho, jedná jako on, říká Ryšánková a věnuje se plasticky situaci v ČT, Radě ČT a ve Sněmovně, která má Radu ČT doplnit.
01.06.2021 07:30 |

podobné články

Zločinci budou jásat. A Islámský stát se vydá na vítězný pochod na Evropu, odmítá kvóty exministr tajných služeb. Ale jedno pozitivum nachází...

 
Někdejší velvyslanec v Rusku i na Ukrajině a ministr ve vládě Miloše Zemana zodpovědný za tajné služby Jaroslav Bašta nepovažuje kvóty pro přijímání uprchlíků za vhodné řešení emigrační vlny ze subsaharské Afriky a Blízkého Východu, která sužuje zejména jih Evropy. Pokud ale budou Češi nakonec nuceni přijmout na své území emigranty, mohlo by to dle Bašty České republice přece jenom přinést jedno pozitivum.
08.06.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25614 článků)

Znáte hlavní výhody moderních tapet?

 
Když se řekne tapeta, není nutné si představovat jenom klasické papírové řešení, které bylo známé hlavně v minulosti. Nelze zapomínat na to, že existují i moderní tapety. A právě na ně a jejich výhody se podíváme. Prvním plusem, který moderní fototapety na zeď do interiéru mají, je určitě to, že nabídnou skutečnou kvalitu. Není třeba se bát toho, že by po pár měsících tapeta ztrácela barvu, nebo že by snad došlo k jejímu vyblednutí. To rozhodně ne. Je tomu totiž přesně naopak. K dispozici je široký výběr Podívejme se na další pozitivum. To je spojeno s velmi širokým výběrem možností, které jsou aktuálně k dispozici. Podívejte se třeba na https://www.perfektnitapety.cz/fototapety-na-zed-abstrakce, kde najdete širokou škálu oblíbených abstraktních motivů. Nejsou ale rozhodně jediné, jelikož vybírat lze z desítek dalších. I toto je jasné plus, které musíme v souvislosti s tímto sortimentem zcela pochopitelně zmínit. Nalepení je snadné Máte obavu z toho, že si snad budete muset koupit i lepidlo a tapetu složitě lepit? Není k tomu jakýkoliv důvod. Je tomu právě naopak. Pokud se podíváme na to, jak se taková moderní tapeta lepí, tak je nutné uvést, že skutečně velmi jednoduše. Stačí jenom dodržet tři hlavní kroky, kterými jsou tyto: očištění a odmaštění zdí, opatrné nalepení díky samolepící vrstvě, vyhlazení vzduchových bublin. Ceny nejsou nijak vysoké Obáváte se toho, že by moderní tapeta byla jakkoliv drahá? Rozhodně se toho bát nemusíte. Pokud sen podíváme i na poslední pozitivum, tak je spojena s tím, že ceny daných tapet rozhodně nejsou nijak vysoké. Je tomu právě naopak. Pokud je vaším cílem ozvláštnit si domácnost právě tímto způsobem, rozhodně není nutné sahat do peněženky jakkoliv hluboko. I to je důvod takové obliby, kterou dnes tento sortiment má. A dá se jasně očekávat, že tomu tak bude také v budoucnu. Příspěvek Znáte hlavní výhody moderních tapet? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.10.2017 21:00 |

podobné články

Feriho kauzy se ujali kriminalisté, hledají další ženy: Podezření na sexuální nátlak

 
Kriminalisté začali prošetřovat kauzu exposlance Dominika Feriho a jeho údajného sexuální nátlaku na několik údajných obětí. Policie v tomto případě požádala o to, aby se přihlásily případné další poškozené. Politik zatím nebyl obviněn, pouze byly zahájeny úkony trestního řízení.
01.06.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)

Sexuální skandál kolem Feriho. Policie již koná. Věc pokračuje

 
Policie šetří kauzu exposlance Dominika Feriho z podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. „V případu teď budou probíhat standardní úkony trestního řízení, které jsou ze zákona neveřejné, proto nelze poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, informace samozřejmě v zákonných mezích poskytneme,“ informoval mluvčí pražské policie.
01.06.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (308 článků)

Bývalý viceguvernér ČNB Niedermayer: Zavedení eura výrazné zdražení nepřinese

 
Čerstvý europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) tvrdí, že po zavedení společné evropské měny nás nečeká výraznější zdražení. Argumentuje mimo jiné i studií, která se zabývala dopadem zavedení eura na zvýšení cen. A z ní vyplývá, že tento dopad zvedne cenovou hladinu jen o 0,1 až 0,2 %. Niedermayer to uvedl v odpovědi na dotaz čtenáře na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
02.07.2014 12:26 |

podobné články

Niedermayer z TOPky: Pozor. Řecko může odejít od eura, zůstat v EU, přátelit se s Putinem a blokovat naše návrhy

 
Případný bankrot Řecka by byl mnohem horší než jen další půjčka věřitelů. V reakci na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz to uvedl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Podle jeho názoru by případný odchod Řecka z eurozóny přinesl strádání lidu této země na další desítky let. Niedermayer v těchto dnech odpovídal i na řadu dalších dotazů, jejichž společným jmenovatelem byla právě řecká krize.
08.07.2015 11:46 |

podobné články

Rusko nemá dost peněz pro Řecko. Naštěstí, píše europoslanec Niedermayer

 
Z PROFILŮ Europoslanec za TOP 09 a bývalý člen Bankovní rady České národní banky Luděk Niedermayer odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Týkaly se především řecké krize a Ruska. Niedermayer věří, že se země na jihu Evropy postaví na nohy, pokud učiní patřičné reformy. Dokud k tomu nedojde, je podle jeho názoru dobře, že Rusko nemá dost peněz na to, aby Řecku dluhy zaplatilo.
19.07.2015 19:56 |

podobné články

„Česko je rozdělené. Herman za to ale nemůže,“ míní Niedermayer a řeší Čínu

 
Poslední události potvrdily, jak je Česko rozdělené, míní europoslanec Luděk Niedermayer (za TOP 09). Daniel Herman, který se sešel s dalajlamou, za to ale prý nemůže. Niedermayer řeší, co pro nás skutečně znamená dohoda s Čínou. „Přijďte sem a kupte si tady, co chcete,“ vzkázali jsme prý. Právě o orientaci Česka dle něj nyní běží. Blesk.cz zastihl Niedermayera v Praze, v rozhovoru vyzdvihuje dohodu EU s Kanadou, řeší však i hrozbu v podobě Donalda Trumpa.
05.11.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5711 článků) , Daniel Herman (639 článků) , Daniel Herman (1109 článků)