Článek

Niedermayer (TOP 09): Úpravu obchodu s emisními povolenkami dohodlo naše předsednictví

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změnám pravidel obchodu s emisními povolenkami.
21.04.2023 07:15 |

podobné články

Podobné články

Klaus vetoval zákon o obchodování s emisními povolenkami

 
Prezident vetoval novelu o obchodování s emisními povolenkami, jež trh s povolenkami rozšiřuje i na leteckou dopravu.
14.04.2010 16:55 |

podobné články

Poslanci podpořili změny v obchodu s emisními povolenkami

 
Sněmovna v pátek podpořila novelu o podmínkách obchodu s emisními povolenkami na emise skleníkových plynů. Ta zvyšuje možné pokuty za přestupky a zavádí tzv. modernizační fond. V něm by se mohlo v příštích deseti letech shromáždit přes 100 miliard korun, které by měly být použity na snižování emisí, zvyšování energetické účinnosti nebo podporu obnovitelných zdrojů.
08.11.2019 11:55 |

podobné články

EU se dohodla na zpřísnění fungování trhu s emisními povolenkami

 
Evropská unie se dnes nad ránem předběžně dohodla na zpřísnění a rozšíření fungování trhu s emisními povolenkami. Přihlásila se tím k ústřednímu bodu své Zelené dohody pro Evropu, jejímž cílem je učinit unijní ekonomiku do poloviny století uhlíkově neutrální.  Informovalo  o tom dnes české předsednictví a Rada EU.
18.12.2022 10:55 |

podobné články

Pospíšil (TOP 09): Dřívější spuštění rezervy tržní stability může ztížit situaci českého průmyslu

 
EP dnes schválil vznik rezervy tržní stability, která má ukončit ochromení trhu s emisními povolenkami a dosáhnout toho, k čemu byl systém obchodování s emisními povolenkami původně vytvořen - snížit ekonomicky efektivním způsobem emise skleníkových plynů.
08.07.2015 19:26 |

podobné články

Machinace s emisními povolenkami mohou stát připravit o miliardu

 
Policie vyšetřuje další případy machinací s emisními povolenkami, při kterých chtějí podvodníci připravit stát téměř o miliardu korun na daních.
23.08.2010 08:30 |

podobné články

EXKLUZIVNĚ: Reportéři TV Nova vystopovali podvodníka s emisními povolenkami

 
Televize Nova získala nové informace k nedávno odhalenému půlmiliardovému daňovému úniku při obchodech s emisními povolenkami.
22.09.2010 21:20 |

podobné články

Přibývá podvodů s emisními povolenkami. Stát přichází o miliardy

 
Podvody s emisními povolenkami, při kterých stát přichází o stamiliony korun, nabírají na obrátkách.
29.09.2010 23:20 |

podobné články

Obchodování s emisními povolenkami dala vláda zelenou

 
Kabinet na svém dnešním jednání schválil návrh zákona o obchodování s emisními povolenkami. Státní fond životního prostředí tak v příštích sedmi letech může získat zhruba 40 miliard korun z jejich prodeje. Dalších asi 40 miliard korun by šlo do státního rozpočtu a možná i více. Záležet bude na cenách povolenek na trhu.
19.07.2012 12:10 |

podobné články

Poche (ČSSD): Zlepšit systém obchodování s emisními povolenkami musíme co nejdříve

 
Tento týden bude Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku projednávat systém EU ETS, tedy systém obchodování s emisními povolenkami.
19.01.2015 22:37 |

podobné články

Obchody s emisními povolenkami čekají změny: Posvětili je ministři v Bruselu

 
Většina ministrů životního prostředí zemí Evropské unie dnes schválila kompromisní dohodu ohledně reformy unijního obchodování s emisními povolenkami po roce 2020. EU se tak přiblížila k přijetí první směrnice omezující vypouštění skleníkových plynů od přijetí pařížské dohody o boji proti globálnímu oteplování. Podle polské tiskové agentury PAP, která se odvolává na diplomatické zdroje, proti dohodě protestovaly Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Kypr, Chorvatsko, Maďarsko, Itálie, Litva a Lotyšsko.
28.02.2017 22:40 |

podobné články

EU schválila reformu trhu s emisními povolenkami, klimatické normy jsou dle Polska nerealistické

 
Země Evropské unie dnes definitivně schválily další část balíku klimatických norem, s jejichž pomocí chtějí do konce desetiletí významně omezit emise skleníkových plynů. Unijní ministři formálně potvrdili reformu trhu s emisními povolenkami, která počítá se zpoplatněním emisí z vytápění budov a silniční dopravy od roku 2027 a koncem bezplatných povolenek v roce 2034.
25.04.2023 13:40 |

podobné články

Dva muži připravili stát při obchodu s povolenkami o 378 milionů

 
Protikorupční policie obvinila dva muže ze zkrácení daně při obchodování s emisními povolenkami, při němž státu údajně vznikla škoda 378 milionů korun. V případě odsouzení oběma hrozí až deset let vězení, uvedl dnes na webu mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.
23.10.2012 11:50 |

podobné články

MŽP: Ochrana klimatu, živé přírody, vzácných surovin

 
Během českého předsednictví v Radě Evropské unie se podařilo vytvořit nový Sociální klimatický fond, který pomůže domácnostem při přechodu na moderní energetiku. Do České republiky poputuje celkem 1,2 bilionu korun. Nastavila se také přísnější pravidla pro trh s emisními povolenkami nebo pro používání a recyklaci baterií. A dosaženo bylo také ambiciózní mezinárodní dohody na ochranu živé přírody. To je jen krátký výčet úspěchů šesti měsíců českého předsednictví v Radě EU v oblasti životního prostředí.
05.01.2023 19:40 |

podobné články

Europoslanec Niedermayer ohlásil vstup do TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze. ČTK to řekl krajský manažer strany Petr Kučera. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.
04.11.2017 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2198 článků) , Jiří Pospíšil (2198 článků) , Petr Kučera (94 článků) , Petr Kučera (94 článků) , Jiří Kučera (16 článků)

První obvinění za emisní povolenky. Dluží muž půl miliardy?

 
V České republice padlo historicky první obvinění za nelegální obchody s emisními povolenkami. Protikorupční policie obvinila českého obchodníka s povolenkami, jednatele firmy Marmoles, z půl miliardového daňového úniku.
10.09.2010 21:35 |

podobné články

Několik zemí EU obnoví obchod s povolenkami, ČR ne

 
Několik zemí Evropské unie v pátek obnoví obchodování s emisními povolenkami. To bylo v celé unii kromě omezeného množství operací pozastaveno 19. ledna v reakci na hackerské útoky na registry v několika státech včetně České republiky.
03.02.2011 09:40 |

podobné články

Vondra jako kandidát: Dva krásnéstroje B-52 přistály v Mošnově. Teď je příležitost tu základnu prosadit

 
Europoslanec Alexandr Vondra v nominačním projevu před sobotní volbou místopředsedů ODS na 30. kongresu strany přednesl konkrétní nápady, které by pomohly posunout naši zemi dál. Volal po prosazení americké základny, naprostém omezení naší závislosti na Rusku, abychom nebyli vydíratelní. Jako jeden z hlavních cílů při našem předsednictví v EU považuje přesvědčit Němce k reformě trhu s emisními povolenkami.
09.04.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1375 článků)

Vondra jako kandidát: Dva krásné stroje B-52 přistály v Mošnově. Teď je příležitost tu základnu prosadit

 
Europoslanec Alexandr Vondra v nominačním projevu před sobotní volbou místopředsedů ODS na 30. kongresu strany přednesl konkrétní nápady, které by pomohly posunout naši zemi dál. Volal po prosazení americké základny, naprostém omezení naší závislosti na Rusku, abychom nebyli vydíratelní. Jako jeden z hlavních cílů při našem předsednictví v EU považuje přesvědčit Němce k reformě trhu s emisními povolenkami.
09.04.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1375 článků)

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09. Bývalý viceguvernér České národní banky a uznávaný ekonom nově rozšířil řadu osobností, které se rozhodly pro TOP 09. Od voleb podalo přihlášku do strany více než 260 lidí. Niedermayer se stal členem regionální organizace TOP 09 v Praze 2 tento týden.
30.11.2017 21:00 |

podobné články