Článek

„Nic jiného nebylo.“ Ukrajina oznámila úspěch na moři. Ale trochu menší

 
Poněkud menší úlovek, nicméně Ukrajina se s ním pochlubila. Podle videa ukrajinské rozvědky se povrchovými drony Magura V5 podařilo zasáhnout ruskou loď. Nicméně se nejedná o velký cíl, ale o vysokorychlostní člun. Podle analytika Scotta Ukrajinci potopili malou loď, protože velké cíle v Sevastopolu nebyly v dosahu.
06.05.2024 13:25 |

podobné články

Podobné články

Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

 
„Ukrajina se soustředila na Kyjev a ztratila Donbas a přístup k Azovskému, a teď de facto už i k Černému moři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu. Podle jeho slov Ukrajina nemá moc dobré konzultanty. „Ani Američané, ani Evropané nepochopili, že Putin už má to, co chtěl a teď může přemýšlet, co dál,“ obává se Bohbot s tím, že na začátku měla ruská armáda takové ztráty, že byla obrovská možnost se dohodnout a zajistit, že to Donbasem skončí. „Putin by ukázal ruskému národu úspěch, Ukrajině by zůstal přístup k moři, a všichni by měli radost, že válka skončila docela rychle,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert Bohbot, podle které však hrozilo i použití jaderných zbraní.
23.05.2022 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (312 článků) , David David (1884 článků) , David David (1414 článků)

Váháte, jestli se vydat na dovolenou k moři? Tady máte 7 důvodů, proč nesedět doma na zadku

 
Spousta lidí se v dnešní době, kdy úřaduje Islámský stát, bojí cestovat k moři a raději plánují dovolenou v Česku. Do Tuniska a Egypta se kvůli teroristům nehrne vůbec nikdo, ale menší zájem je i o zájezdy v Evropě. Přemýšlíte, jestli je bezpečno letět se válet k moři? Tady máte 7 důvodů, proč se nebát a užít si dovolenou na pláži.
08.06.2016 16:55 |

podobné články

Ukrajina má právo obrátit se na mezinárodní soudy kvůli ruské okupaci

 
Ukrajina se může kvůli ruské invazi na Krym obrátit s žalobou na mezinárodní soudy. V rozhovoru pro agenturu Interfax-Ukrajina to dnes řekl úřadující ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja. Smlouvu o pronájmu sevastopolské námořní základny Rusku, platnou do roku 2042, ale Ukrajina vypovědět nehodlá. 
10.03.2014 20:35 |

podobné články

Ztratili jsme přístup k Azovskému moři, přiznává Ukrajina. Boje o továrny pokračují

 
Ukrajinské ministerstvo obrany přiznalo, že Ukrajina během ruského obléhání jihoukrajinského města Mariupol ztratila přístup k Azovskému moři. V okolí města přitom dál pokračují těžké boje. Desítky ukrajinských vojáků pak byly pravděpodobně v pátek zabity při ruském útoku na kasárna u přístavního města Mykolajiv na jihu Ukrajiny. Podle ruskojazyčné verze serveru BBC to dnes uvedl ukrajinský poslanec Oleksij Hončarenko. Boj se svádí také o velkou ocelárnu.
19.03.2022 11:35 |

podobné články

Třicet miliard. I vašich. EU se rozhodla, že Ukrajina potřebuje podpořit

 
Evropská komise se za rekordně krátkou dobu usnesla, že Ukrajina potřebuje ekonomickou podporu, když z ní kvůli napětí uniká kapitál. Hodlá tuto zemi podpořit částkou 1,2 miliardy eur. Za to má Ukrajina provést politické a ekonomické reformy. Tato podpora nebude první, Ukrajina už dostala půjčky v hodnotě 121 miliard korun.
21.02.2022 14:15 |

podobné články

Neúspěch? Zelenskyj naopak našel úspěch, o němž se prý neví

 
Válka na Ukrajině pokračuje a prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svým spoluobčanům. Nikoli však o situaci u Robotyne, momentálně asi nejsledovanějšímu místu fronty, ale v Černém moři, které Zelenskyj vnímá jako další bojiště. Bojiště zcela zásadní pro celý svět. A zdůraznil, že čím slabší bude Rusko v Černém moři, tím bezpečnějším místem bude celý svět. Avšak úder střídá úder nejen v Černém moři.
01.11.2023 12:45 |

podobné články

Ivo Fencl: V knize Čas psychopatů autoři občas střelí od boku

 
„Kreativita je dcerou Intuice, matkou Umění a sestrou Šílenství… Mám za to, že každý z nás často něco jiného říká, něco jiného dělá, něco jiného si myslí, něco jiného chce a něco jiného skutečně potřebuje.“ Radkin Honzák
30.12.2018 15:35 |

podobné články

Ukrajina prý zadržela lodě mířící na Krym včetně ruského tankeru

 
Ukrajina v Černém moři zadržela šest zahraničních plavidel směřující do krymských přístavů, mezi nimi i ruský tanker. Oznámila to dnes ukrajinská agentura Unian s odvoláním na vyjádření poslance Heorhije Lohvynského.
10.04.2015 18:56 |

podobné články

Neúprosná statistika: Ukrajina vede protiofenzivu. Ale ztratila víc území než Rusové

 
Deník New York Times přináší trochu jiné zprávy z Ukrajiny. Rusko chtělo dobýt celý Donbas, ale postoupilo jen o krok. Také Ukrajina dosáhla ve své protiofenzivě minimálních zisků. Navíc efektivní ruská obrana a opevnění způsobily, že každý útok byl extrémně nákladný. Devět měsíců krvavých bojů a minimální posun. Navíc Rusko získalo letos víc území než Ukrajina. Dlouhá patová situace by mohla oslabit západní podporu Ukrajině.
29.09.2023 10:35 |

podobné články

„Ukrajina v NATO, naše spása!“ A pak znělo, co ČT nezažila

 
Patří Ukrajina do NATO? A nebylo přijetí Česka do NATO zbytečnou provokací vůči Rusku? Nad těmito otázkami se před kamerami ČT střetli bývalí diplomaté Michael Žantovský a Petr Drulák. Zatímco Žantovský byl vůči Rusku nekompromisní, Drulák pro Moskvu projevoval pochopení a hřímal ve studiu veřejnoprávní televize, že Ukrajina do NATO nepatří.
08.02.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Petr (107 článků) , Michael Michael (1916 článků) , Michael Michael (212 článků)

Ukrajina do EU? Jiří Pospíšil je pro. Prý to nesnese odkladu. A odjinud přišla bouře

 
Ukrajina nemá být členem Evropské unie a neměla by ani v červnu získat statut kandidáta. Tento názor uvedl rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg na summitu evropských médií v rakouském Lechu. Odůvodnil svůj postoj tím, že některé balkánské země, které kandidátský status mají, si už řadu věcí odpracovaly a nebylo by fér je přeskočit. Uvedl také, že Ukrajina by se členským státem EU neměla stát ani v budoucnosti, měla by podle něj pro ni existovat jiná cesta. PL.cz se zeptaly politiků, zda máme vzít Ukrajinu do EU, nebo má pravdu Rakousko.
26.04.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Alexander Alexander (431 článků) , Alexander Alexander (166 článků) , Alexander Alexander (231 článků) , Alexander Alexander (57 článků)

Ukrajina kandidátem do EU? Jiří Pospíšil je pro. Prý to nesnese odkladu. A odjinud přišla bouře

 
Ukrajina nemá být členem Evropské unie a neměla by ani v červnu získat statut kandidáta. Tento názor uvedl rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg na summitu evropských médií v rakouském Lechu. Odůvodnil svůj postoj tím, že některé balkánské země, které kandidátský status mají, si už řadu věcí odpracovaly a nebylo by fér je přeskočit. Uvedl také, že Ukrajina by se členským státem EU neměla stát ani v budoucnosti, měla by podle něj pro ni existovat jiná cesta. PL.cz se zeptaly politiků, zda máme vzít Ukrajinu do EU, nebo má pravdu Rakousko.
26.04.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Alexander Alexander (431 článků) , Alexander Alexander (166 článků) , Alexander Alexander (231 článků) , Alexander Alexander (57 článků)

5 tipů, jak dosáhnout úspěch v práci

 
Přešlapuje vaše kariéra stále na stejném stupínku a vy nevíte jak ji pomoci nahoru? Na cestě k úspěchu musíte něco obětovat, naučit se spoustu nových věcí a dodržovat pravidla úspěchu. U nás je všeobecně rozšířený názor, že úspěch je podpořen protekcí, často až korupcí, a že běžný člověk nemá šanci. Peníze dělají peníze – znáte jistě tento hodně rozšířený názor. Přitom řada úspěšných lidí začala od nuly a sama. Jak na to? 1. Dělejte to, co vás baví Když se pustíte do něčeho, co máte rádi, na co máte nadání, co vás baví, nehledíte často na čas, který tomu věnujete. Ale samozřejmě to, co děláte často a dobře, brzy nese své ovoce. Jestli chcete uspět, najděte si místo v oboru, kde máte jistotu a zkušenost. 2. Nezáviďte, nepomlouvejte „Přej a bude ti přáno.“ – toto rčení má trvalou platnost. Nezáviďte kolegovi jeho pozici, plat, úspěch v práci. Naopak, nechte se jím insirovat, okopírujte jeho pracovní návyky a klidně ho požádejte o radu. Ti nahoře jsou totiž často laskaví a ochotní před své zkušenosti, případně spolupracovat. 3. Neplýtvejte časem Lidé, kteří žijí tak, jako by měli k dispozici neomezený čas, většinou žádných výrazných úspěchů nedosáhnou. Jestli chcete být v práci úspěšní, věnujte svým úkolům všechen dostupný čas, který máte a pracujte na úspěchu i na sobě. Využijte každou volnou chvíli k tomu, abyste se zdokonalovali. 4. Obětujte nepotřebné Ne, nenabádáme vás k tomu, abyste se zbavili všech a všeho, co vás nedovede na vrchol kariérního žebříčku. Jen si uvědomte, kde máte své rezervy, co vás zdržuje. Říká se tomu prokrastinace a jsou to všechny ty aktivity, co vás odvádí od smysluplné práce. 5. Co můžeš udělat dnes… …tak to také dnes udělej. Odkládáním se nic neurychlí, tím míň vaše povýšení. Navíc hrozí, že se do všech nedodělků pěkně zamotáte a vaše... Čtěte více Příspěvek 5 tipů, jak dosáhnout úspěch v práci pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.06.2018 03:25 |

podobné články

Ukrajina hlásí úspěch. V Rusku zatčen kněz. A nájezd na Čínu

 
Ukrajina již dvanáctý den odolává útoku ruských agresorů. Pod palbou je přístav Mykolajiv i východoukrajinský Charkov. Ukrajinská armáda ale hlásí jeden úspěch. Prý dobyla zpět město Čuhujiv a usmrtila dva vysoce postavené ruské velitele. Australský premiér Scott Morrison ostře zkritizoval Čínu a konstatoval, že kdyby komunistická vláda v Pekingu jasně odsoudila invazi Vladimira Putina na Ukrajinu, Rusko by se dostalo pod ještě větší mezinárodní tlak.
07.03.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5359 článků) , Scott Scott (60 článků)

Zelenskyj: Ukrajina nabídne světu, co se naučila

 
„Už je jasné, kdy a jak by měla skončit válka, kterou proti nám rozpoutalo Rusko. Proti nám všem,“ sdělil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj italským lidem. Sdělil jim, že teď nejde o nic menšího než o budoucnost ukrajinských dětí. Ale i italských dětí. A popsal, v čem všem bude Ukrajina potřebovat pomoc a v čem všem naopak může Ukrajina pomoct světu. I Itálii. Poté promluvil o rozhovoru s čínským prezidentem Si Tin-pchingem.
27.04.2023 08:10 |

podobné články

Náčelník polské armády: Západ si neuvědomuje, jak daleko má Ukrajina k výhře. Rusko má peníze

 
„V horizontu dvou let nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko nemělo na válku peníze,“ vyjádřil se v tomto týdnu náčelník generálního štábu polské armády generál Rajmund Andrzejczak. Západní představitelé si podle něj neuvědomují, že má Ukrajina k vítězství ve válce s Ruskem daleko, a zhodnocení aktuální situace bez příkras je prý pro ně „překvapivé a šokující“. Nejen Ukrajina, ale i samotná Evropa má mít přitom mezitím velmi vážný problém.
30.04.2023 18:30 |

podobné články

Tak nic. Biden nedal zbraně, Ukrajina stáhla hlas proti Číně. Je dusno

 
Ukrajina se potichu stáhla z prohlášení OSN, které kritizuje Čínu za její postoj k ujgurské menšině, která je údajně utlačována a její příslušníci ponižováni a bezdůvodně vězněni. Proč? Podle agentury AP je důvodem to, že Čína na východoevropskou zemi zatlačila přes vakcíny, které od ní má Ukrajina objednané. Ovšem server Breitbart upozorňuje na další souvislosti. Volodymyr Zelenskyj je podle jednoho rozhovoru s Joe Bidenem čím dál nespokojenější. A Biden po summitu s Putinem stopnul vojenskou pomoc Ukrajině. Přitom USA jsou hlavní zemí, která Čínu za Ujgury kritizuje.
29.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1151 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1047 článků)

Vyzrajte na hubnutí ve čtyřech fíglech!

 
Hubnutí je zvláště u něžného pohlaví ošemetným tématem. Jen málokterá z vás je skutečně spokojená se svou postavou – jednu trápí povolenější bříško po porodu, jinou naopak silnější stehna, další zase větší zadeček, který nelze tak snadno schovat. Určitě i vy na svém těle najdete alespoň jednu problematickou partii, která vám často nedá spát. Pokud se snažíte shodit pár přebytečných kil, poradíme vám, jak jít štěstí trochu naproti. Možná vás překvapí, že vám ke zdárnějšímu hubnutí mohou napomoci i zdánlivé maličkosti – jako jsou například ty, které vám přinášíme v dnešním článku. Usnadněte si hubnutí pomocí těchto fíglů – je to sranda! Fígl č. 1: Krájejte, krájejte, krájejte! Na první pohled je to trochu šílené, ovšem jak je známo, i bláznivé věci mohou přinést kýžené výsledky – tak proč to nezkusit? Od dnešního dne si všechno, co si naložíte na talíř, pečlivě rozkrájejte na menší kousíčky – ať už to bude chleba ke snídani, kuře k obědu, okurka ke svačině či brambory k večeři. Zajímá vás, jaký význam to má pro vaše hubnutí? Pokud si jídlo rozporcujete na menší kousky, ošálíte tak svůj mozek – ten si bude myslet, že toho máte k jídlu dostatek a mnohem rychleji tak vyšle signál o tom, že již máte dost. Fígl č. 2: Hubnutí a sladké? Ano, dezert na snídani! Mnoho žen snažících se zhubnout zastává názor, že hubnutí a sladké jednoduše nejde k sobě, ale není tomu tak. Pokud vás často honí mlsná po něčem sladkém, ale přesto nechcete své tělo podvádět a sabotovat tak vaše snahy na hubnutí, vyzrajte na to jinak a dejte si nějakou sladkost ráno ke snídani. Je známo, že po ránu vaše tělo spaluje jako o život, proto mu drobnou sladkostí nikterak neublížíte. Fígl č. 3: Teplá nebo studená? Také znáte onu všude kolující radu, že byste měli před jídlem vypít sklenici studené... Čtěte více Příspěvek Vyzrajte na hubnutí ve čtyřech fíglech! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2015 08:15 |

podobné články