Článek

Nezvyklý návštěvník: Do hotelu na Vysočině se zatoulalo divoké sele, postup hasičů lidé kritizují

 
Neobvyklý výjezd čekal o víkendu profesionální hasiče ze stanice Hrotovice na Třebíčsku v Kraji Vysočina. Do tamního hotelu se totiž zatoulalo malé divoké prasátko, které bylo potřeba odchytit.
12.10.2021 11:45 |

podobné články

Podobné články

Prasečí mor se šíří: Nemoc na Zlínsku zabila divoké sele

 
Veterináři potvrdili třetí případ nákazy africkým morem prasat. Pozitivně testováno bylo uhynulé sele prasete divokého, které ráno nalezli myslivci ve Zlíně-Lužkovicích. ČTK to dnes řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.
29.06.2017 15:30 |

podobné články

Mládě delfína se zatoulalo na pláž: Turisté ho utýrali kvůli selfie

 
Malý delfínek přišel o život kvůli neskutečné lidské hlouposti. Mládě se zatoulalo od matky do mělkých vod na jihu Španělska, kde si ho všimli i dovolenkáři na pláži. Na místo pomoci ale zvíře chytili a začali si s ním fotit selfíčka. Delfín ze stresu zahynul.
17.08.2017 20:00 |

podobné články

Vesnici v Guatemale prý navštívilo UFO, důkazem je podivné prase

 
Obyvatelé vesnice Santa Cruz El Chol ve středoamerické Guatemale tvrdí, že je navštívili mimozemšťané. Jako důkaz mají malé sele, které se narodilo s nezvykle vypadající hlavou. Ta podle nich připomíná spíše lidský nebo opičí obličej, než prasečí rypák. Navíc se prý na noční obloze v době, kdy přišlo sele na svět, vznášela zvláštní jasná světla.
04.09.2011 14:40 |

podobné články

Malý růžový slon? Ne! Zmutované sele!

 
Schválně, co to je? Má to chobot a velké uši... ale také kopýtka a je to celé růžové! Tohle bohužel není začátek vtipné hádanky, ale krutá realita z Kambodži, kde se narodilo zmutované sele.
02.03.2016 12:05 |

podobné články

Lázeňské překvapení: V bazénu se topil divočák, nakonec napadl zachránce!

 
Divoké prase se zatoulalo do lázeňského areálu v Jeseníku. Ke své smůle spadlo do jednoho z bazénů.
09.04.2014 05:05 |

podobné články

Do mešity plné muslimů vtrhl agresivní divočák. „Nečistý tvor“ tu řádil půl hodiny

 
Pozdvižení zažili návštěvníci nedávné večerní modlitby v mešitě v malajském městě Sungai Buloh. Do hlavních prostor se zatoulalo divoké prase, které začalo útočit na přítomné muslimy. Téměř 30 minut působilo chaos a ničilo majetek, než se mužům podařilo agresivní zvíře vyhnat ven a zastřelit. Ještě před tím stihlo jednoho návštěvníka zranit. Muslimové považují prasata za nečisté tvory.
09.03.2018 21:55 |

podobné články

Hon na divočáka v centru Budějovic: Prase vlítlo do obchodu a zranilo ženu!

 
Divoké prase se v sobotu dopoledne zatoulalo do centra Českých Budějovic. Vběhlo do prodejny v Panské ulici, kde poškodilo interiér. Pak se střetlo se ženou na ulici a zranilo ji. Záchranáři ženu převezli do nemocnice.
24.11.2018 14:25 |

podobné články

České Budějovice pod útokem DIVOČÁKA! Takhle ho naháněli strážníci: VIDEO

 
Divoké prase se v sobotu zatoulalo z lesa do centra Českých Budějovic a město se tak v nadsázce ocitlo pod útokem. V ulicích zranil divočák ženu, která skončila v nemocnici. Prase se nakonec podařilo zahnat zpátky do přírody.
25.11.2018 12:45 |

podobné články

Nezvyklý úlovek v lese. Místo hub štěňata

 
Nezvyklý úlovek si z lesa přinesla paní Jarošová s dcerou. Místo hub měly košík plný malých štěňat, která zřejmě někdo v lese odhodil.
20.07.2009 19:30 |

podobné články

AOPK ČR: Zítra je Světový den divoké přírody. Pomozte nám najít, kdo jí pomáhá

 
Zítra je Světový den divoké přírody a Právě lidem či organizacím, kteří svým celoživotním postojem, nebo třeba konkrétním projektem pomáhají či pomohli naší přírodě, je určena nově ustavená Cena za ochranu přírody a krajiny. Má především ukázat, že ochrana přírody má smysl a konkétní výsledky. Nominace je možno posílat do konce března tohoto roku. Cenu u příležitosti Světového dne divoké přírody [1] vyhlašuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
02.03.2018 12:45 |

podobné články

Vědci po sto letech potvrdili výskyt kočky divoké na Dobříšsku

 
Poprvé po zhruba sto letech se podařilo zdokumentovat výskyt kočky divoké na Dobříšsku. Mrtvé zvíře nalezli místní středočeští obyvatelé na cestě u Nového Knína. Že se opravdu jedná o samce kočky divoké, potvrdila genetická analýza provedená Ústavem biologie obratlovců Akademie věd ČR.
08.02.2021 09:50 |

podobné články

Zásah hasičů u Václavského náměstí: Museli evakuovat hosty z hotelu

 
V ulici Ve Smečkách nedaleko Václavského náměstí došlo k zakouření vnitřního prostoru místního hotelu. Pod dohledem hasičů proto proběhla kompletní evakuace objektu. Lékařskou pomoc naštěstí nikdo nepotřeboval, zdroj kouře se zatím podle mluvčího hasičů Martina Kavky nepodařilo zjistit.
23.04.2017 17:15 |

podobné články

Lidé nalezli v Divoké Šárce mrtvou ženu, k tělu se slanili hasiči

 
Hlídky MO PČR Vokovice a 158 Dejvice vyjížděly v sobotu odpoledne k hlášenému nálezu lidského těla v Divoké Šárce v Praze. Na místo zamířili také záchranáři, lékař a 2 jednotky hasičů ze stanic Smíchov a Petřiny.
08.02.2014 15:20 |

podobné články

Kampaň na Vysočině bude po obamovsku, tvrdí lidovci

 
Naše kampaň bude skromná, dušují se měsíc před volbami lidovci na Vysočině. „Využijeme především potenciál svých členů a příznivců,“ uvedl krajský předseda lidovců na Vysočině a zároveň lídr kandidátky Jan Kasal s poukazem na ekonomickou krizi, která v kraji přetrvává.
30.04.2010 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kasal (32 článků)

Přestaneme přijímat pacienty, chystají se nemocnice na Vysočině

 
Pokud se neobnoví jednání mezi vládou a Lékařským odborovým klubem, přestanou nemocnice na Vysočině od příštího týdne přijímat pacienty na plánované operace. Primáři začnou vybírat pacienty k propuštění do domácí péče. Sejde se bezpečnostní rada kraje a začnou se uskutečňovat další opatření připravená vedením jednotlivých krajských nemocnic na Vysočině. Novinářům to v pondělí řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD).
07.02.2011 16:30 |

podobné články

Na Vysočině fungují celoročně tři půjčovny kol ČD

 
Již třetím rokem fungují na Vysočině tři cyklopůjčovny Českých drah, v Telči, Světlé nad Sázavou a Novém Městě na Moravě. Se začátkem jara začíná hlavní sezóna pro milovníky cykloturistiky. S vypůjčeným kolem lze cestovat po všech tratích na Vysočině až po Veselí nad Lužnicí a do Znojma bez poplatku za přepravu bicyklu. V každé půjčovně je k dispozici po pěti kolech, které lze podle potřeby přemisťovat.
31.03.2013 21:20 |

podobné články

Na D1 v noci zbourali šest mostů. Dva úseky jsou stále zavřené

 
Na dálnici D1 stavbaři v noci zbourali šest mostů. Provoz je ve dvou úsecích stále zcela zastaven. Práce na Vysočině u Velké Bíteše začaly v pátek ve 20:00, na Benešovsku o hodinu později. První most padl před půlnocí, poslední až v půl páté ráno. Zatímco na Vysočině bude dálnice otevřena asi dříve než v plánovaných 10:00, na Benešovsku se harmonogram nejspíše nestihne, řekli nad ránem ČTK stavbyvedoucí. Na objížďce na Vysočině havaroval po 06:00 kamion, policie tam řídí dopravu.
06.07.2013 08:10 |

podobné články

Dokonáno. Čtvrtý kandidát ANO na Vysočině, Josef Kott, post poslance přijme

 
Kandidát hnutí ANO na Vysočině Josef Kott je připraven přijmout mandát poslance. ČTK dnes řekl, že neví o ničem, co by mu v tom mohlo bránit. Místa ve sněmovně se dnes vzdal předseda hnutí ANO na Vysočině Jan Sobotka. Vyzval ho k tomu sněmovní klub hnutí kvůli jeho splátkovému kalendáři dluhu vůči zdravotní pojišťovně.
28.11.2013 14:15 |

podobné články

Mlha dnes ráno komplikuje dopravu na Vysočině, včetně dálnice D1

 
Mlha dnes ráno komplikuje dopravu na Vysočině. Řidiči se s ní setkají na celém území kraje kromě Pelhřimovska. Silničáři hlásí mlhu také mezi 94. a 166. kilometrem dálnice D1. Silnice jsou na Vysočině mokré a podle silničářů sjízdné se zvýšenou opatrností. 
08.01.2014 08:30 |

podobné články