Článek

Než půjdete k volbám, je tu pozdrav od Volného bloku. Sliby, ze kterých bude po kavárnách horko

 
„Čí je tato země? Naše!“ volá Volný blok ve svém posledním předvolebním prohlášení. Ale to není vše. Kandidáti na poslance Lubomír Volný, Jana Bobošíková či Hana Lipovská slibují, že ukončí rok a půl trvající období nesvobody. Právě tak Volný blok popisuje koronavirovou krizi.
08.10.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (724 článků)
Podobné články

Trauma Jakuba Železného. „Ublížil“ mu Volný a pak bylo ještě hůř

 
Moderátor Jakub Železný do vysílání pozval Lubomíra Volného coby lídra Volného bloku pro sněmovní volby. Měl připravené otázky, na které odpovídají všichni lídři, ale s Lubomírem Volným rozhovor probíhal zcela mimo připravený rámec. Volný dal nekompromisně najevo, co si o otázkách z pera České televize myslí. Poté, co se Železný s Volným rozloučil, rozepsal se na sociální síti Twitter o tom, co se dělo po vysílání. Od Volného si prý vyslechl, že je lhář, což ho zasáhlo. A bylo ještě hůř. Pak se totiž dostavili Volného fanoušci.
09.09.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (141 článků)

„Bylo nám hned jasné, že to je podvod.“ Volný jel na sever Čech bojovat s vládou

 
V sobotu se v Liberci konalo shromáždění příznivců Volného bloku. ParlamentníListy.cz byly u toho. „K Volnému bloku mě přivedlo to, že situace v naší zemi přestala být už před rokem a půl únosnou. To, co se děje teď, je jen vyústěním toho, co spustili před rokem a půl. Bohužel to zdaleka ne všem je zřejmé. Proto jsem ráda, že Lubomír Volný, Marian Bojko a Volný blok vystupují proti tomu, co se děje. Proti nástupu covidfašismu. Proti tomu, že se nás snaží zcela nepokrytě zotročit pod záminkou jakési neexistující epidemie nazvané covid 19,“ vysvětlila na setkání v Liberci lékařka Monika Waksmundská, liberecká krajská předsedkyně Volného bloku. Promluvili samozřejmě i poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko.
29.05.2021 20:50 |

podobné články

Rázný hlas venkova při akci Zemana: Na vesnici máme jiné starosti než vysedávat v kavárnách. Pokud Zeman nevyhraje, nepůjdu do ulic jak někteří blbečci s červenými kartami

 
REPORTÁŽ „Doufám, že vyhraje v prvním kole a všem blbečkům spadne čelist.“ „Zeman na Hrad, protože kdo?“ Většina lidí, kteří přišli na setkání s prezidentem Milošem Zemanem do Hlučína, patřila k jeho příznivcům. A jak to vysvětlovali? „Brání imigrantské invazi.“ „Stará se o to, aby měly naše firmy zakázky.“ „Říká věci, tak jak jsou.“ „My na vesnici, na periferii, situaci vnímáme jinak než ve městech, máme úplně jiné problémy a starosti, než vysedávat po kavárnách, chodit po večírcích a VIP koncertech,“ uvedl Martin Popek, který přišel se státní vlajkou.
08.09.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26373 článků)

Rázný hlas venkova při akci Zemana: Na vesnici máme jiné starosti než vysedávat v kavárnách. Pokud Zeman nevyhraje, nepůjdu do ulic jako někteří blbečci s červenými kartami

 
REPORTÁŽ „Doufám, že vyhraje v prvním kole a všem blbečkům spadne čelist.“ „Zeman na Hrad, protože kdo?“ Většina lidí, kteří přišli na setkání s prezidentem Milošem Zemanem do Hlučína, patřila k jeho příznivcům. A jak to vysvětlovali? „Brání imigrantské invazi.“ „Stará se o to, aby měly naše firmy zakázky.“ „Říká věci, tak jak jsou.“ „My na vesnici, na periferii, situaci vnímáme jinak než ve městech, máme úplně jiné problémy a starosti, než vysedávat po kavárnách, chodit po večírcích a VIP koncertech,“ uvedl Martin Popek, který přišel se státní vlajkou.
08.09.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26373 článků)

Volného nepustila do ČT „covidová mafie“. Železný s ním mluvil na dálku, a za tři minuty už běsnil a chtěl rozhovor ukončit

 
Nedodržuješ pravidla, tak budeš stát venku. V České televizi bylo ve středu večer pěkně horko. Před klíčovými parlamentními volbami přijal pozvání do předvolebního rozhovoru v Událostech, komentářích na ČT24 lídr Volného bloku Lubomír Volný. Moderátora Jakuba Železného zvládl „vytočit“ za pouhé tři minuty. Vykolejil poslance totiž tím, že jej odmítl pustit se svou skupinou do studia.
09.09.2021 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (141 článků)

Bobošíková jde s Volným a bude se podílet na programu

 
Dvojnásobná neúspěšná uchazečka o prezidentský úřad a dvojnásobná neúspěšná kandidátka na post senátorky Jana Bobošíková se hodlá znovu ucházet o hlasy voličů. Tentokrát v řadách Volného bloku, jehož nejvýraznější osobností je poslanec Lubomír Volný. Serveru ParlamentníListy.cz informaci potvrdila Jana Volfová, předsedkyně Volného bloku.
12.07.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (724 článků)

Českou kulturu ovlivňovala setkání umělců v hospodách a kavárnách

 
Yvetta Dörflová a Věra Dyková vydaly knihu o pražských kavárnách a hospodách, která se jmenuje Kam se v Praze chodilo za múzami. Publikace nabízí pohled do zákulisí literárních dějin zhruba od poloviny 19. století až do 2. světové války.
05.08.2009 10:00 |

podobné články

Japonci nemají na nájem. Přežívají v internetových kavárnách

 
Japonsko se potýká s novým fenoménem bezdomovectví. Běžně pracující lidé nedosáhnou na slušné bydlení, a musejí proto bydlet v internetových kavárnách.
13.03.2015 14:40 |

podobné články

Píšete básničky? Dnes s nimi můžete platit v kavárnách!

 
Lidé, kteří mají hlavu plnou básní, dnes nemusí ve 12 kavárnách v Česku platit za kávu penězi. Stačí, když číšníkovi zaplatí básní. Dostanou papír a tužku a jejich verše se pak objeví na faceboooku nebo budou vystaveny v daném podniku. České kavárny se tak poprvé připojí k celosvětové akci Poetry Day pořádané k dnešnímu Světovému dni poezie.
21.03.2015 07:35 |

podobné články

Pražané jedou na eko-vlně: Kelímky od kávy nevyhazují, ale vrací

 
Nejen brčka dohnala Pražany. V kavárnách v metropoli od konce loňského roku frčí vratné kelímky. Pražané totiž jedou na eko-vlně. V jakých kavárnách si můžete dát svůj oblíbený nápoj a zároveň být šetrnější k naší planetě?
05.01.2019 07:55 |

podobné články

Češi, i vy můžete za otroctví, připusťte si to! Seděli v kavárnách díky dřině jiných, říká historička o předcích

 
Potom, co byl na pražském Žižkově pomalován pomník Winstona Churchilla, se řada občanů i veřejných osobností ptala, proč se téma kolonialismu a práv černochů řeší i u nás. Na tyto otázky má svou odpověď historička Markéta Křížová. Podle jejích slov v Deníku N i Češi profitovali z obchodu s otroky. „Za to, že se čeští vlastenci mohli scházet v kavárnách a nad finančně dostupnou kávou debatovat politické otázky, vděčili otrocké pracovní síle,“ tvrdí. Prý si to už konečně máme připustit.
17.06.2020 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (168 článků)

Volného kolega Bojko odvezen do nemocnice

 
Poslanec Volného bloku Marian Bojko byl dnes odvezen z Poslanecké sněmovny do nemocnice. Podle předsedkyně bloku Jany Volfové, která o Bojkově zdravotním stavu informovala na sociální síti Facebook, cítil Bojko velký tlak na prsou.
22.06.2021 13:55 |

podobné články

Vandasova DSSS stáhla adepty na poslance z kandidátek Volného bloku

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla stáhnout své adepty z kandidátek Volného bloku pro letošní sněmovní volby. Na stranickém facebooku to oznámil předseda krajně pravicové strany Tomáš Vandas.
04.08.2021 06:40 |

podobné články

Zpěvačka Hana Lounová jde do voleb: Když o něco jde, není mi líto času

 
Na kandidátkách Volného bloku je mnoho osobností, které přiznávají, že aktivní vstup do politiky je to poslední, co by je lákalo. K aktivním umělcům, kteří podpořili svou kandidaturou lidové protestní hnutí, patří i Hana Lounová, countryová zpěvačka. Kandiduje ve Středočeském kraji z 6. místa kandidátky VOLNÉHO bloku.
25.09.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Hana Lounová (6 článků)

Lipovská v ráži: Ne povinnému čipování lidí. Konec vlastnictví bytů cizinci. Česká půda do rukou Čechů

 
Kandidátka Volného bloku do Sněmovny Hana Lipovská prozradila, co obdivuje na lídrovi celého Volného bloku Lubomírovi Volném, co jí vadí na očkování proti nemoci covid-19 a nakonec vysvětlila, kdo by měl vlastnit českou půdu.
01.10.2021 15:50 |

podobné články

Ministerstvo financí: Seznam neplatných pokutových bloků

 
S účinností k 1.1.2013 byla ukončena platnost všech druhů pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně, tzn. pokutových bloků s označením roku výroby 2012 a pokutových bloků s označením roku výroby z předchozích let.
06.10.2017 15:30 |

podobné články

Stavbu nových bloků Dukovan znovu podpořili zastupitelé Vysočiny

 
Zastupitelé Kraje Vysočina dnes znovu podpořili projekt jednoho až dvou nových bloků v jaderné elektrárně Dukovany a požádali vládu o naplňování strategických dokumentů, které s jejich stavbou počítají. Reagovali tak na nedávná vyjádření zástupců vlády, že je možné rozhodnutí o zahájení stavby nového bloku odložit a životnost nynějších dukovanských bloků prodloužit o dalších deset let. Pro usnesení hlasovalo všech 43 přítomných krajských zastupitelů.
06.11.2018 21:10 |

podobné články

Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra?

 
Chlad i přílišné horko se na nás mohou podepsat únavou, nesoustředěností nebo bolestmi hlavy. V zimě stačí zatopit a hned je nám lépe. Co ale dělat v letních parnech? Ideální teplota v bytě či domě Abychom se cítili dobře, měli bychom udržovat doma celoročně konstantní teplotu. Například v obývacím pokoji ideálně kolem 22 °C (+- 2 stupně). V ložnici má být teplota ještě nižší, zhruba 20–21 °C. Jen při správném klimatu si plně vychutnáte zasloužený odpočinek po pracovním shonu. Pokud se nechcete o udržování teploty starat, pouvažujte o pořízení nástěnné klimatizace, která vše – včetně správné vlhkosti – ohlídá za vás. Pozor na přehřátí Ve chvíli, kdy naše teplota přesáhne hranici 37 °C, začne se tělo zbavovat vody pocením. Při velkých vedrech ztratíme i 5 litrů vody za hodinu. Tím z organismu odchází také cenné ionty a hrozí dehydratace spojená s nepříjemnými bolestmi hlavy. Co s námi dělá horko? potíme se bolí nás hlava zadýcháváme se a buší nám srdce nedokážeme se pořádně soustředit jsme unavení Jak udržet doma příjemné klima? Chytré větrání Během dne, kdy slunce nejvíce žhne, nechte okna raději zavřená. Větrat je nejlepší brzy po ránu, po dešti a také během noci. Okenní žaluzie Proti slunci bojujte zataženými okny. Nejlépe fungují žaluzie, různé stínicí fólie a rolety. Raději se vyhněte textilním závěsům, které pohlcují sluneční paprsky a místnost tím ještě více oteplují. Správná vlhkost vzduchu Míra vlhkosti v bytě může výrazně zahýbat s pocitovou teplotou. Pokud máte doma příliš suchý vzduch, bude vám o to větší horko. Proto je dobré při větrání umístit na parapet okna mokrý ručník. Do bytu bude proudit vlhký vzduch a vám se bude hned lépe dýchat. Větrák I tento pomocník může prokázat dobrou službu. Nikdy si však nesedejte přímo před něj, protože hrozí nachlazení. Obloukem by se větráku měli vyhnout alergici a astmatici. Vířící prach, pyly a další alergeny rozhodně nejsou... Čtěte více Příspěvek Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

KALKULAČKY: V kolika letech půjdete do důchodu a kolik budete brát?

 
Od prvního ledna se zvýšily důchody. Bohužel jen o velmi malou částku. Většina lidí našla na účtu jen asi o desítky korun více než v roce 2013. Kolik budete brát vy? Ve spolupráci s portálem Peníze.cz jsme pro vás připravili kalkulačky, kde si můžete spočítat i věk, ve kterém do penze půjdete.
17.01.2014 17:00 |

podobné články