Článek

Než poslanci běželi na hokej: Házíte demokracii do kanálu, padlo k volební novele

 
Korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí prošly v pátek druhým čtením a čeká je závěrečné hlasování, k němuž by mohlo dojít ještě tento měsíc. Vedla se opět zdlouhavá diskuse. Opozice varovala před občanskou válkou a ztrátou demokratických jistot. Koalice podle ní doufá, že jí korespondenční volba pomůže udržet se u moci. Vyčítala také vládním poslancům, že místo projednávání tak klíčové věci spěchají domů na hokej.
11.05.2024 09:05 |

podobné články

Podobné články

Herci z Ulice běželi pro záchranu afrických goril

 
Herci z nekonečného seriálu Ulice se přidali ke stovkám dobrovolníků a v maskách goril se běželi za záchranu goril ve volné přírodě.
25.05.2010 10:15 |

podobné články

Povodí Moravy: Opravované úseky Baťova kanálu jsou utěsněné a probíhá vypouštění

 
Povodí Moravy pokračuje v nezbytných opravách téměř osm desítek let starého opevnění Baťova kanálu. Práce na plavební cestě zahájilo na vybraných úsecích 5. září. Od té doby proběhlo příčné ohrázování kanálu a zatěsnění stavidel. Správce Baťova kanálu tak mohl začít s pozvolným snižováním hladiny vody. Práce probíhají dle harmonogramu a pod dozorem biologů.
13.09.2017 08:05 |

podobné články

KDU-ČSL: Do druhého kola senátních voleb postoupilo šest lidoveckých kandidátů

 
Za lidovce se ucházelo o senátorské křeslo celkem 11 kandidátů, do druhého kola postoupili: Miluše Horská (volební obvod č. 43 Pardubice), Jaromíra Vítková (volební obvod č. 49 Blansko), Lumír Kantor (volební obvod č. 61 Olomouc), Bohuslav Procházka (volební obvod č. 40 Kutná Hora), Eva Rajchmanová (volební obvod č. 79 Hodonín) a Ivana Váňová (volební obvod č. 67 Nový Jičín). Ze současných senátorů postoupili do druhého kola tři současní senátoři - Lumír Kantor, Miluše Horská a Jaromíra Vítková. V prvním kole byl zvolen Petr Fiala, který bude senátorem za volební obvod č. 46 Ústí nad Orlicí.
26.09.2022 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6399 článků) , Eva Kantor (2 články)

Budějovická válka o hokej pokračuje

 
V Českých Budějovicích zuří hokejová válka. Mountfield s Motorem stojí proti legendám Bělohlavovi, Turkovi a dalším, sdruženým ve společnosti CB Hokej 2013. Pronájem haly získala od města právě společnost CB Hokej 2013, kterou podporují i místní fanoušci.
29.07.2013 17:05 |

podobné články

„Šašci, zm*di, za co vás platíme?!“ ČT lidem vypnula hokej. Nastalo peklo

 
Čeští hokejisté nakonec v Pekingu nad Švýcary vybojovali vítězství. Velkou prohru ovšem zažila Česká televize, alespoň podle názoru rozlícených diváků. V polovině první třetiny totiž z televizních obrazovek hokej zmizel a byl nahrazen biatlonem. Na hokej se lidé měli dívat na webu ČT Sport. Místo hokeje je však čekalo čekací kolečko a nakonec chybové hlášení. Svůj vztek si vylili na profilu České televize. O sprostá slova nebyla nouze. A zatímco někteří chtějí hlavu někoho z režie, jiní už nechtějí platit poplatky.
11.02.2022 15:20 |

podobné články

Poslanci budou po senátním vetu hlasovat o sporné pandemické novele

 
Poslanci budou dnes odpoledne hlasovat o sporné novele pandemického zákona, kterou vetoval Senát pro možnou protiústavnost některých ustanovení. Na programu řádné schůze Sněmovny by mohla být i volba zbývajícího, šestého místopředsedy dolní komory a volba členů rad Všeobecné zdravotní pojišťovny. Na jiné schůzi se budou poslanci od rána zabývat v úvodním kole návrhem státního rozpočtu na letošní rok.
18.02.2022 06:25 |

podobné články

Hlasování o důvěře: Místo projevů sledovali poslanci hokej!

 
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) včera žádala Sněmovnu o důvěru. Poslanci chtěli hlasovat rychle a stihnout hokej! Ale zabránilo jim v tom vlastní žvanění…
19.02.2014 05:10 |

podobné články

Obsílky za přestupky do koše? Poslanci chystají prodloužení promlčecí lhůty

 
Házíte do koše předvolání kvůli přestupku a spoléháte, že ušetříte za pokutu? Tak snadno se vykroutit z postihu by mělo být podle poslanců od příštího ledna těžší. Případů, kdy úřady nestihnou hřích projednat do jednoho roku a pachatel tudíž kvůli promlčení unikne trestu, by mělo ubývat.
21.01.2012 02:40 |

podobné články

Nova spustila web svého pátého kanálu Fanda. Má vysílat jen na satelitu a v kabelech

 
Snímek Rudý baron by měl v sobotu 14. července v 16 hodin odstartovat vysílání stanice Fanda, pátého kanálu z rodiny televize Nova (vedle hlavního kanálu vysílá filmovou Novu Cinema, Novu Sport a tuzemskou verzi hudební MTV). Prvním českým filmem bude Kajínek, v sobotu od 20 hodin.
10.07.2012 19:15 |

podobné články

Ženisté přehradili půlku plavebního kanálu u Císařského ostrova

 
Ženisté už přehradili asi polovinu plavebního kanálu mezi parkem Stromovka a Císařským ostrovem, který rozvodněná Vltava rozdělila na dvě části. Přehrazením kanálu by se měl zastavit proud vody, vojáci pak budou moci snáz opravit proražené koryto přes Císařský ostrov, kde je i Ústřední čistírna odpadních vod. Ta by mohla být vodou ohrožena. Práce na kanále by mohly být hotovy do pátku, řekl dnes náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09).  Armáda vyslala k Císařskému ostrovu asi čtyři desítky ženistů z Bechyně a Rakovníka. K dispozici mají zhruba 30 druhů techniky, včetně různých speciálů, bagrů a přívěsů. Magistrát poskytl 20 sklopek. 
11.06.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Richter (37 článků)

Tyran uvěznil psa v kanálu: Hrozí mu 2 roky

 
Otřesné týrání psa vyšetřují jihomoravští policisté. "Z kanálu se ozývá štěkot psa," oznámila strážníkům v Adamově žena. Měla pravdu. Pachateli za uvěznění psa v kanálu, kde byl zřejmě delší dobu, hrozí dva roky.
18.06.2013 14:30 |

podobné články

Zrůda zavřela pejska do kanálu! Vytáhli ho na poslední chvíli a takhle vypadal

 
Kdo tohle mohl udělat? "Z kanálu se ozývá štěkot psa," zavolala v pondělí strážníkům městské policie v Adamově místní žena. A měla pravdu. Strážníci pod víkem kanálu skutečně nalezli utýrané štěňátko. Obě oči mělo zjizvené. Je možné, že pejsek už nikdy neuvidí!
18.06.2013 17:45 |

podobné články

HN: Ministr zastaví soutěž na studii kanálu Dunaj-Odra-Labe

 
Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) zastaví soutěž na studii kanálu Dunaj-Odra-Labe, píšou dnešní Hospodářské noviny. Prachař deníku řekl, že je třeba se zaměřit na menší projekty, jako je splavnění Labe u Děčína a Přelouče. Velký zastáncem kanálu Dunaj-Odra-Labe je prezident Miloš Zeman. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček HN řekl, že studie proveditelnosti projektu je v koaliční smlouvě a její zrušení by prezident chápal jako porušení koaliční dohody.
12.03.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28077 článků) , Antonín Prachař (128 článků)

Exploze v kanálu na Manhattanu vystřelila do výšky 4,5 metru kovové poklopy

 
Začalo to nenápadným čouzením z kanálu. Po chvíli se ale ozvala ohlušující exploze a z podzemí vyšlehly plameny. Exploze na newyorském Manhattanu vystřelila do výšky 4,5 metru těžké kovové poklopy kanálů. Kdyby někoho při dopadu na zem zasáhly, bylo by po něm.
17.08.2015 14:50 |

podobné články

Kolja (†7) zemřel babičce před očima. Chlapec spadl v lijáku do kanálu. Tragédii zachytila kamera

 
V černomořském letovisku Soči na jihu Ruska zahynuly o víkendu za tragických okolností tři děti: sedmiletý chlapec zmizel v kanálu, kterému chyběl poklop, další dvě děti se utopily při pokusu přebrodit rozvodněnou řeku. „Odehrála se strašná tragédie, jejíž hrůzu zachytili na videu náhodní očití svědci,“ napsal web Newsru.com o osudu sedmiletého Kolji Malkova z Tatarstánu, který se v Soči propadl do kanálu před očima své babičky.
06.08.2018 12:55 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Obec Loučovice začala vyvážet nepořádek ze Spirova kanálu

 
Obec Loučovice započala s revitalizací zdejšího Spirova kanálu. Rekonstrukce 1,6 dlouhého kamenného kanálu, která je spojená s likvidací ekologické zátěže produkované zdejší papírnou v 70. a 80. letech minulého století, bude stát zhruba 39 milionů korun s daní.
13.07.2020 17:10 |

podobné články

Ne, to vláda neschválila! odmítá Hamáček křik proti ,,Zemanovu kanálu"

 
ČTK přinesla informaci, že vláda v pondělí schválila první fázi výstavby projektu kanálu Dunaj-Odra-Labe, jehož velikým příznivcem je prezident Miloš Zeman. Čestný předseda TOP 09 a řada dalších opozičních politiků kvůli tomu nenechali na koalici ANO a ČSSD nit suchou. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se proto rozhodl říci k budování kanálu pár slov.
08.10.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Miloš Zeman (28077 článků)

Povodí Moravy: Plavba a rodinná rekreace na Baťově kanálu zaznamenala úspěch díky prodloužení sezóny

 
Na začátku letošní hlavní plavební sezóny na Baťově kanálu očekávali provozovatelé plavby a půjčoven lodí poklesy příjmů kvůli protiepidemickým opatřením. S obavami, že se jim výpadek z května nepodaří během července a srpna dohnat, se někteří provozovatelé obraceli s žádostí o pomoc přímo na správce Baťova kanálu (Povodí Moravy, s. p.).
13.10.2020 20:40 |

podobné články

Povodí Moravy zahájilo na Baťově kanálu modernizaci rejd plavebních komor

 
Povodí Moravy v loňském roce zahájilo modernizaci rejd plavebních komor na Baťově kanálu. Jde o rozsáhlou stavební akci, která bude probíhat prakticky v celé délce vodní cesty, protože modernizace se bude týkat rejd všech jedenácti provozovaných plavebních komor Baťova kanálu.
13.01.2022 11:05 |

podobné články