Článek

Nevýhodné pronájmy pozemků ŘSD: Obviněni čtyři lidé, zadržen i exředitel Laušman

 
Policie obvinila čtyři lidi kvůli údajně nevýhodným pronájmům pozemků ze strany Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Odhadovaná škoda je několik set milionů korun. Dva bývalí manažeři ŘSD - mezi nimi je zřejmě i bývalý generální ředitel ŘSD Petr Laušman - jsou obviněni z přijetí úplatku. Třetí obviněný je bývalý právník ŘSD. Policie údajně kvůli nevýhodným pronájmům pozemků zadržela celkem sedm lidí.
22.12.2011 14:55 |

podobné články

Podobné články

Exšéfové ŘSD byli obžalováni kvůli pronájmu budovy firmy

 
Dva bývalí šéfové Ředitelství silnic a dálnic Petr Laušman a Alfred Brunclík byli obžalováni kvůli údajně nevýhodnému pronájmu budovy pro firmu. Píše to v dnešním vydání MF Dnes na základě informací soudu. Laušman podle obžaloby způsobil státu škodu ve výši 114 milionů korun a Brunclík 245 milionů. Podle deníku je Brunclík obžalován i z nevýhodné koupě pozemku v Běchovicích, kterou prý státu vznikla škoda 175 milionů korun.
14.02.2014 06:40 |

podobné články

Bývalý šéf ŘSD Laušman byl propuštěn, bývalý výkonný ředitel Michal Hala zůstal ve vazbě

 
PRAHA (MEDIAFAX) - Bývalý šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petr Laušman a právník podniku Robert Wolf byli ve středu propuštěni z vazby. 21. prosince byli zadrženi a dnes uplynula lhůta, řekl agentuře Mediafax
21.03.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Wolf (100 článků)

Audit v lékovém ústavu zjistil nevýhodné smlouvy a pronájmy

 
Audit ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv zjistil nevýhodné smlouvy i pronájmy, zbytečné výdaje na mzdy či změny v předmětu zakázek. Nestandardní licenční ujednání mohla vést k vydání až 300 milionů korun, nevýhodný pronájem kanceláří 20 milionů. Zjištění dnes představili ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta. Podle Němečka asi padnou trestní oznámení.
15.04.2014 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (373 článků) , Zdeněk Němeček (6 článků)

ŘSD nemá peníze pro výkup pozemků na stavbu dálnice D11

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemá peníze na výkup pozemků pro připravovanou dostavbu dálnice D11. Slíbených 90 milionů korun pro farmářku Ludmilu Havránkovou musí podle ŘSD ze státního rozpočtu sehnat ministerstvo dopravy. Ministerstvo dopravy ale trvá na tom, že peníze jsou připraveny na účtech ŘSD.
12.06.2011 19:15 |

podobné články

Nevýhodné pronájmy pump u dálnic: Stát přichází o stovky milionů korun

 
Čerpací stanice platí za pronájmy míst u dálnic směšné částky. Stát tak přichází ročně o stovky milionů korun.
14.11.2012 09:10 |

podobné články

Bývalý vyšetřovatel tvrdí, že klíčovou svědkyni v kauze ŘSD k výpovědi donutili

 
Klíčová svědkyně kauzy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), v níž jsou obviněni dva někdejší ředitelé firmy Petr Laušman a Alfréd Brunclík, byla ke své výpovědi donucena. Tvrdí to bývalý vyšetřovatel případu Rostislav Kotrč, kterého však kvůli únikům informací ze spisu začátkem srpna obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nařčení odmítla s tím, že i toto prověřovala inspekce, podezření se ale neprokázalo.
22.08.2013 13:20 |

podobné články

Vyšetřovatel kauzy ŘSD: Klíčová svědkyně byla donucena k výpovědi

 
Klíčová svědkyně kauzy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), v níž jsou obvinění dva někdejší ředitelé firmy Petr Laušman a Alfréd Brunclík, byla ke své výpovědi donucena. Tvrdí to bývalý vyšetřovatel případu Rostislav Kotrč, kterého však kvůli únikům informací ze spisu začátkem srpna obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nařčení odmítla s tím, že i toto prověřovala inspekce, podezření se ale neprokázalo.
22.08.2013 15:35 |

podobné články

ŘSD najalo právníky, kteří pracovali místo jeho zaměstnanců, upozornil úřad

 
Státní příspěvková organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odstranila většinu chyb v hospodaření, které jí v roce 2013 vytkl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Problémy ale přetrvaly u nákladů na právní služby. Nové rámcové smlouvy na ně ŘSD dojednalo až na konci loňského roku. K tomuto závěru dospěl NKÚ, který kontroloval hospodaření ŘSD za období od začátku roku 2013 do září 2016. V hospodaření s majetkem ŘSD kontroloři zásadní nedostatky nezjistili.
22.05.2017 08:40 |

podobné články

Stamilióny z dálnic odtekly z ŘSD přes Kypr

 
V případu čtveřice manažerů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které policie podezírá z korupce, sehrála klíčovou roli i kyperská společnost se skrytými vlastníky. Právě jejím prostřednictvím měly z ČR odtéct stovky miliónů korun za zmanipulované pronájmy pozemků kolem dálnic. V úterý o tom informovaly Hospodářské noviny.
03.01.2012 08:40 |

podobné články

Pirátům se podařilo zastavit nevýhodné pronájmy, Praha 1 nepřijde o desítky milionů

 
Piráti minulý týden upozornili na to, že radní Prahy 1 schválili záměr prodloužit nevýhodné smlouvy v ulici Pařížská firmě Zdeňka Bakaly.
04.07.2018 12:20 |

podobné články

Exšéfové ŘSD mají na krku stamilionový průšvih, jdou k soudu

 
Dva bývalí šéfové Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Petr Laušman a Alfred Brunclík byli obžalováni kvůli údajně nevýhodnému pronájmu budovy pro firmu.
14.02.2014 07:00 |

podobné články

Bída šéfů českých dálnic: Dva obviněni kvůli škodě za půl miliardy, třetí dostal padáka

 
Dvojice bývalých šéfů ŘSD Petr Laušman a Alfred Brunclík míří k soudu. V době, kdy tento státní podnik zažívá další personální převrat, byli obžalováni kvůli údajně značně nevýhodným pronájmům. První měl podle obžaloby způsobit státu škodu 114 milionů, druhý v součtu 420 milionů korun!
14.02.2014 16:05 |

podobné články

Velký majetek nemám, říká exředitel ŘSD Hala

 
Michal Hala v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes odmítl obvinění vznesená proti němu v souvislosti s jeho působením ve funkci výkonného ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
17.04.2012 17:20 |

podobné články

Lesy ČR zahajují proces výběrových řízení na pronájmy vlastních honiteb

 
V souvislosti s postupným koncem doby platnosti desetiletých nájemních smluv na pronájmy vlastních honiteb, jejichž držitelem je státní podnik Lesy ČR, zorganizuje podnik v souladu s požadavkem zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti výběrová řízení na nové nájemní smlouvy na dalších 10 let. Výběrová řízení se budou postupně týkat více než 600 honiteb. Se základními parametry výběrových řízení na pronájem vlastních honiteb Lesů ČR na další období byl s předstihem seznámen zakladatel podniku - Ministerstvo zemědělství ČR i Dozorčí rada Lesů ČR.
08.03.2013 13:35 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Není řešení, jako řešení

 
Pronájmy jsou zdroje příjmů. Na straně druhé je nutno pronájmy kontrolovat, aby nedocházelo k devastování veřejného majetku.
12.07.2017 06:40 |

podobné články

Airbnb slaví 10 let: Podívejte se na 10 nejžádanějších nabídek

 
Airbnb, platforma, která zprostředkovává pronájmy po celém světě, vyvolává vášnivé diskuze. Věděli jste, že tento server teď oslaví své desáté narozeniny? Na počátku stáli dva chudí spolužáci, kteří neměli na nájem, a tak museli nabídnout turistům část svého bytu jako hotel. Dnes je to firma, jejíž hodnota se vyčísluje na miliardy. Pojďme si projít ty nejoblíbenější pronájmy za posledních deset let.
19.08.2018 07:05 |

podobné články

ŘSD utrácí miliardy v rozporu se zákonem, zjistila kontrola

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) utrácí miliardy korun na opravy silnic v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. S odkazem na kontrolu, kterou na ŘSD provedli zaměstnanci Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), to napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Kontrola může podle listu stát brzy místo šéfa ŘSD Reného Porubu.
24.04.2012 10:02 |

podobné články

Exšéf ŘSD Poruba plánuje návrat do soukromé sféry

 
Odvolaný šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) René Poruba plánuje návrat do soukromé sféry. V případě setrvání na ŘSD by se totiž obával dalších konfliktů s ministrem dopravy Pavlem Dobešem. Poruba to dnes řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ministr Dobeš v pátek do čela ŘSD jmenoval Davida Čermáka.
13.05.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (513 článků)

Opravu dálnice D1, která je 10 let za svou životností, zpečetí podpis ředitelství ŘSD

 
Ve středu podepíše generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) David Čermák smlouvy se stavebními firmami na modernizaci prvních dvou úseků dálnice D1, řekla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Ve čtvrtek a v pátek by mělo ŘSD protokolárně předat staveniště a během několika dalších dnů by mohly začít přípravné práce. 
09.04.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: David Martin (92 článků) , Martin Čermák (25 článků)