Článek

Neužil a Issová: Zátopek nebyl politický člověk. Chtěl běhat a komunisté toho využili

 
Rozhovor s Václavem Neužilem a Marthou Issovou o tom, proč se film Zátopek stal mužským iniciačním rituálem a proč běžec neustál tlak komunistů.
15.08.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (347 článků)
Podobné články

Hlavní hrdinové filmu Zátopek Martha Issová a Václav Neužil: Emoce, pokora a obrovská dřina

 
Slzy a potlesk ve stoje. Toho se dočkali hlavní aktéři dlouho očekávaného filmu Zátopek Martha Issová (40) a Václav Neužil (41). Oba herci pak shodně přiznali, že slavnostní premiéra filmu pro ně byla velmi emoční a její dozvuky si vychutnávají ještě dnes.
23.08.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (347 článků)

Issová a Neužil ve snímku Zátopek: UPŘÍMNÁ SLOVA

 
Režisér David Ondříček (52) měl příběh Emila Zátopka (Václav Neužil) a jeho ženy Dany (Martha Issová) v hlavě jedenáct let, do kin však míří až teď. Přinášíme vám malou ochutnávku toho, na co se můžete od čtvrtka 26. srpna těšit.
22.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Emil Zátopek (86 článků)

Lidská lokomotiva Zátopek. Film o běžci natočili Ondříček, Neužil a Issová

 
Příběh jednoho z největších atletů všech dob, přezdívaného také „lokomotiva“, natočil režisér David Ondříček. Olympijskou legendu Emila Zátopka hraje Václav Neužil, jeho ženu Martha Issová.
30.12.2019 16:20 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Emil Zátopek (86 článků) , Martha Issová (347 článků)

Issová s Ondříčkem na Českém lvu moc neslavila, ještě totiž kojí

 
Martha Issová se poprvé od porodu ukázala ve společnosti. Na předávání Českých lvů dorazila se svým partnerem, režisérem Davidem Ondříčkem, pro kterého to byl úspěšný večer. Jeho film Ve stínu získal devět sošek. Další články k tématu: Nechci být rodičem, co řve a zakazuje, říká Martha Issová VIDEO: Martha Issová poprvé ukázala dceru Františku. Je to krása, říká Martha Issová je maminkou, dcera dostala jméno Františka Oceněný Ondříček: Ze stínu vede cesta ke komedii nebo k Zátopkovi MÓDNÍ POLICIE: Žilková si spletla Lvy s matějskou, oslnila Pazderková
03.03.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Martha Issová (347 článků)

Jak se Václav Neužil při natáčení filmu Zátopek naučil rychle běhat?

 
Václav Neužil patří mezi největší herecké talenty České republiky. Již od roku 2004 patří mezi pravidelně vídané osoby jak na velkém plátně, tak i v seriálech v televizi. Letos si zahrál v novém trháku „Zátopek“ jednoho z našich největších sportovců historie.
05.09.2021 08:05 |

podobné články

Hvězda filmu Zátopek Martha Issová: Na premiéře v deliriu?

 
Slzy a potlesk ve stoje. Toho se dočkali hlavní aktéři dlouho očekávaného filmu Zátopek Martha Issová (40) a Václav Neužil (41). Oba herci pak shodně přiznali, že slavnostní premiéra filmu pro ně byla velmi emoční a její dozvuky si vychutnávají ještě dnes.
23.08.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (347 článků)

Martha Issová o roli ve filmu Zátopek: Dana Zátopková jí dala cennou radu

 
Už na léto letošního roku je naplánovaná premiéra snímku Zátopek. Slavného olympionika si v něm zahrál Václav Neužil (40), role jeho ženy, Dany Zátopkové, se ujala Martha Issová (38). Tu hodu oštěpem učila i samotná Barbora Špotáková (38) se svým trenérem Rudolfem Černým. Herečce cennou radu udělila i sama Zátopková.
10.05.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Špotáková (344 článků) , Martha Issová (347 článků) , Dana Zátopková (58 článků) , Václav Černý (95 článků)

Běh se stal součástí mého života, říká představitel Emila Zátopka Václav Neužil

 
Dnes večer bude mít na karlovarském filmovém festivalu světovou premiéru film režiséra Davida Ondříčka Zátopek. Stane se tak v rámci slavnostního zahájení 55. ročníku festivalu. Ještě před tím se režisér a herci hlavních rolí manželů Zátopkových Martha Issová a Václav Neužil setkali s novináři, kde přiznali, že jsou na reakce diváků zvědaví.
20.08.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Emil Zátopek (86 článků) , Martha Issová (347 článků)

Martha Issová porodí v červnu, s prací ale sekne už za měsíc

 
Herečka Martha Issová pomalu utlumuje pracovní nasazení. Jak sama říká, kvůli těhotenství už nedokáže soustředit síly jen na práci, a tak si dovolenou naordinuje tři měsíce před porodem. Herečka, která čeká dítě s režisérem Davidem Ondříčkem, je nyní v pátém měsíci a rodit bude na konci června. Další články k tématu: Porotkyně Martha Issová: Vdávat se musím. Mám to ve scénáři Křišťálový glóbus nanečisto: Martha Issová přebírala cenu ve vaně plné bublin Sestřenice Issovy si vyměnily muže: Je to život, říká zamilovaná Martha
21.02.2012 00:15 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Martha Issová (347 článků)

Které sporty jsou pro ženy nejvhodnější?

 
Fyzický pohyb je pro každého z nás nesmírně důležitý. Každý dospělý člověk by se měl zdravému pohybu věnovat alespoň jednu hodinu denně. Když se řekne sport, vybaví si většina z nás fotbal, hokej, tenis florbal, což jsou sporty náročné na fyzičku. I ženy rády sportují, jejích cílem je ale najít takový druh sportu, který je bude nejen bavit, ale který jim především pomůže shodit přebytečná kila a zpevnit si postavu. Které sporty jsou nejvhodnější volbou právě pro ženy, kterým nejde ani tak o vrcholovou kondici, jako o lepší pocit ze sebe sama či redukci nadbytečné váhy? Na tuto otázku jsme se vám rozhodli odpovědět prostřednictvím dnešního článku plného sportů, kterým se mohou věnovat především ženy! Sporty vhodné pro ženy – vyberete si? Ačkoli se dnes budeme bavit o sportech vhodných pro něžné pohlaví, rozhodně tím nechceme říci, že se těmto aktivitám nemohou věnovat i muži. Klidně. My jsme se jen zaměřili na inspiraci pro ty z vás, kteří uvažují o nějakém sportu, ale neumí si vybrat nebo se rozhodnout. Tak se nechte inspirovat námi, troufneme si tvrdit, že rozhodně je z čeho vybírat! Běh – klasika, která se neomrzí Běhání patří mezi sporty, kterým se můžete věnovat prakticky kdykoli, kdekoli a v kterémkoli věku. Úžasné na něm je, že k němu rovněž nepotřebujete drahé vybavení a vystačíte si tak jen s kvalitní obuví a funkčním oblečením. Běhat se dá ráno i odpoledne, běhat můžete v lese nebo ve městě, rovněž můžete běhat solo nebo s někým, což je ihned větší zábava. A na otázku, zda se právě touto aktivitou dá zhubnout, máme jednu příjemnou odpověď: No samozřejmě! Pilates – typicky ženská záležitost Pilates se řadí mezi aktivity, které jsou tak nějak automaticky spojované právě s něžným pohlavím, byť se samozřejmě najdou mužské výjimky, které se tomuto sportu rovněž s oblibou... Čtěte více Příspěvek Které sporty jsou pro ženy nejvhodnější? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Bakalovy noviny odhalují, jak se pozná „politicky nekorektní člověk“

 
Komentátor Petr Honzejk na serveru IHNED.cz prozradil, jak se pozná politicky nekorektní člověk a čím se liší od občana politicky korektního. Politicky nekorektní člověk se podle Honzejka snaží nově pojmenovat skutečnost, aniž se příliš trápí tím, co tato změna slovníku může vyvolat. Právě proto je prý třeba dávat si na „politicky nekorektní hlasatele pravdy“ pozor.
07.03.2017 21:25 |

podobné články

Václav Neužil jako Emil Zátopek: Hercova fyzická proměna bere dech

 
Původně měl mít premiéru už loni, covid ji ale posunul o rok. Film Zátopek režiséra Davida Ondříčka vstoupí do kin 26. srpna. V hlavní roli sportovní legendy a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka se představí Václav Neužil.
24.06.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Emil Zátopek (86 článků)

Zátopek Václav Neužil: Jeho ženu Lenku Stárkovou si pletou se slavnější sestrou

 
V Karlových Varech proběhla světová premiéra filmu Zátopek s excelujícím Václavem Neužilem v hlavní roli. Po boku mu stála manželka Lenka Neužil Stárková, sestra populární herečky Eriky Stárkové, která se proslavila jako bráchha Pavel v seriálu Most!. Podoba sester je neuvěřitelná...
21.08.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Erika Stárková (89 článků)

Filmový Zátopek (†78) Neužil: Proč odmítl setkání s Danou Zátopkovou?!

 
Nedávno vstoupil do kin kritiky uznávaný film Zátopek, který si nemohou vynachválit ani fanoušci. Představitel legendárního atleta, herec Václav Neužil (41), se kvůli roli odmítl setkat s Danou Zátopkovou (†97). Nakonec svého rozhodnutí lituje…
12.09.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Dana Zátopková (58 článků)

Pět let příprav. Musel jsem poznat Zátopka i sám sebe, říká Václav Neužil

 
Filmový příběh Emila Zátopka se po dlouhé době dočká premiéry. A to přímo na karlovarském festivalu. Představitel hlavní role Václav Neužil ovšem zdržení přivítal. Jak říká, potřeboval čas, aby přišel na to, jak slavného běžce zahrát. Musel kvůli tomu začít běhat i lépe poznat sám sebe.
21.08.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (86 článků)

Do Varů přiběhne Emil! Filmový festival zahájí světová premiéra filmu Zátopek

 
Zahajovacím filmem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude 20. srpna světová premiéra filmu Davida Ondříčka Zátopek. V životopisném dramatu o čtyřnásobném olympijském vítězi se v hlavních rolích objeví Václav Neužil a Martha Issová. Novináře o tom v úterý informoval prezident festivalu Jiří Bartoška.
29.06.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (782 článků) , David Ondříček (220 článků) , Martha Issová (347 článků) , Emil Zátopek (86 článků)

Jak na hubnutí běháním

 
Běh patří spolu s chůzí a manuální prací k nejpřirozenějším lidským pohybům, navíc je tak energeticky náročný, že se při něm dobře hubne. Když to děláte správně. Jestliže chcete zhubnout, potřebujete přimět vaše tělo, aby pálilo tuky. Což není zase až tak jednoduché, protože ono si bere energii primárně ze zásoby sacharidů (glykogen, glukóza). Teprve potom jsou na řadě tuky. Jak začít pálit tuky při běhu Tuky jsou jako zdroj energie pro tělo mnohem pomaleji přístupné, proto si z počátku sahá po „rychlých sacharidech“. Průměrný jedinec začne spalovat tuky až tak po 15 – 20 minutách běhu a až zhruba  po půl hodině tělo zapojí tento zdroj energie systematicky. U netrénovaného běžce je navíc důležité udržovat menší intenzitu běhu. Ideální je řídit se tepovou frekvencí a udržovat tep na 55 – 60 % maxima. Jednoduchá pomůcka pro zjištění tepové frekvence: Ženy: 230 – věk = maximální tepová frekvence Muži: 220 – věk = maximální tepová frekvence Čím budete trénovanější, tím intenzivněji si můžete dovolit běhat a stále přitom spalovat tuky. Při výrazné nadváze, kdy jste úplně bez formy, je bezpečnější rychlá chůze nebo indiánský běh, kdy běh střídají fáze odpočinku v podobě chůze. I tak budete spalovat tuky. Běhání má své výhody Nejen, že běh patří k nejpřirozenějším lidským aktivitám, zároveň je to způsob sportování s minimálními náklady, postačí investovat do pohodlných bot. Další výhodou je fakt, že běhat můžete za každého počasí, ani deštík nám v úsilí zhubnout nezabrání. Běháním se vám navíc zlepší fyzická i psychická kondice, posílíte si imunitní systém a srdce, budete lépe překonávat stres a taky budete nádherně spát. Jestliže si najdete na běhání něco pozitivního a budete s chutí běhat zpočátku tak 3x týdně 30 minut, později 4 – 5 krát týdně nejméně 40 minut, vaše tělo se neuvěřitelně promění. Příspěvek Jak na hubnutí běháním pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:26 |

podobné články

Martha Issová o filmu Zátopek: S Davidem nás to dostalo do hlubší dimenze lásky

 
Martha Issová (40) se rozpovídala o své roli ve všemi očekávaném filmu Zátopek, v němž ztvárnila olympijskou oštěpařku a Zátopkovu ženu Danu. Martha, která je ve skutečném životě partnerkou režiséra a scenáristy snímku Davida Ondříčka, pro redakci eXtra.cz prozradila, jak vzpomíná na natáčení.
20.08.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (220 článků) , Martha Issová (347 článků)

Martha Issová se raduje, že Zátopek bude bojovat o Oscara: Děkovnou řeč už mám!

 
Už odmalička snila o Oscarovi. A teď se její sen může stát skutečností. Film Zátopek, kde si Martha Issová (40) zahrála jednu z hlavních rolí, totiž bude bojovat o prestižní zlatou sošku. Herečka už má děkovnou řeč do Hollywoodu připravenou!
12.10.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (347 článků) , Oscar Oscar (289 článků)