Článek

Neuvěřitelná dohra přešlapu BIS: Když se PL zeptaly, proč kontrarozvědka tleská protiklausovskému názoru novináře od Bakaly, toto se odehrálo

 
Stává se nám to výjimečně. To odpověděl tiskový mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha, když se jej ParlamentníListy.cz zeptaly na víkendovou chybu v komunikaci české kontrarozvědky s veřejností. Během dalších dotazů začal zvyšovat hlas. Prohlásil, že s námi komunikovat nebude a nakonec práskl telefonem.
23.03.2020 17:20 |

podobné články

Podobné články

Bublan k výslechu šéfa BIS: Úniky prý souvisí s odchody lidí z BIS

 
Sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) dnes pokračovala v rozmotávání kauzy uniklých odposlechů lobbisty Romana Janouška s exprimátorem Pavlem Bémem a nově se zabývala i nahrávkou Janouška s vysokým důstojníkem BIS Janem Pavlíčkem. Komise se dnes sešla hlavně kvůli tomu, co si Janoušek s Pavlíčkem, jenž velí protiteroristickému oddělení BIS, povídali v roce 2007. Právě nahrávku z jedné jejich schůzky minulý pátek zveřejnil týdeník Euro.
03.04.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (836 článků) , Pavel Roman (295 článků)

Dolejš (ČSSD): Další jednání Stálé komise pro kontrolu BIS ke kauze odposlechů Janouška a Béma

 
V pátek 13. 4. 2012 jsem od ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiřího Langa obdržel písemné odpovědi BIS na mých sedm otázek ve věci možných aktivit BIS, včetně realizace možných odposlechů, směrem k lobbyistickým strukturám napojeným na podnikatele Romana Janouška. Tyto písemné odpovědi BIS jsou v režimu „důvěrné“, a proto jsem v této věci vázán mlčenlivostí.
18.04.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (93 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Ruští špióni v Česku rozjíždějí praktiky studené války, potvrzuje BIS

 
Návrat k praktikám z dob studené války. Tak česká kontrarozvědka, tedy Bezpečnostní informační služba (BIS) hodnotí aktivity ruských špiónů na českém území. Ruské zpravodajské služby totiž začaly v poslední době opět aktivně infiltrovat nejrůznější občanská hnutí a ovlivňovat tak dění v České republice. Vyplývá to z výroční zprávy BIS za rok 2008, kterou tajná služba v pondělí zveřejnila.
31.08.2009 12:20 |

podobné články

BIS letos v květnu poprvé nabídne stáže studentům

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) letos v květnu poprvé nabídne stáže studentům vysokých škol. Na internetových stránkách BIS o tom informoval její ředitel Michal Koudelka. Kontrarozvědka si od týdenních stáží slibuje to, že se zlepší v hledání perspektivních lidí do svých řad. Zájemci o stáže se mohou přihlásit do 3. března.
06.02.2017 18:20 |

podobné články

BIS: Migrační krize je překonána

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) v loňském roce sledovala významné posilování vlivu velkých podnikatelských skupin na ekonomické rozhodování státu. Ačkoliv svůj vliv prosazovaly legální cestou, významně zasahoval ekonomické zájmy Česka, uvedla dnes kontrarozvědka ve výroční zprávě za rok 2016. V souvislosti s aktivitami, které ohrožují významné ekonomické zájmy země, předala v minulém roce BIS policii a státním zástupcům zhruba o polovinu více případů než o dva roky dříve.
24.10.2017 13:50 |

podobné články

Bývalý náčelník armádní rozvědky k hrozbám Drahoše o Rusku a našich volbách, které vypustil veřejně: Kdybych byl šéfem BIS...

 
ROZHOVOR Pokud by Bezpečnostní informační služba (BIS) zprávy o údajném ruském ovlivňování voleb v Česku měla, musela by informovat ústavní činitele, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál v záloze a bývalý náčelník vojenské rozvědky Andor Šándor. Pokud tedy podle Šándora civilní kontrarozvědka o skutečnostech, které naznačil prezidentský kandidát a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, neinformovala, byly její poznatky buď „marginální“, anebo „vůbec žádné“. Kdyby byl Šándor v roli ředitele BIS, tak by na Drahošova slova nereagoval.
01.12.2017 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1141 článků)

Tajná služba BIS odhalila hackery Hizballáhu. Oběti vábili na falešné profily dívek

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) přispěla k vypnutí sítě hackerských serverů libanonského šíitského hnutí Hizballáh v České republice, zemích Evropské unie a Spojených státech, které sloužily ke kybernetické špionáži. Kontrarozvědka o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě. Hlavní roli v útocích z Blízkého východu hrály podle BIS falešné profily na Facebooku.
08.10.2018 13:00 |

podobné články

BIS pomohla vypnout síť špionážních serverů Hizballáhu, oběti lákaly na krasavice

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) přispěla k vypnutí sítě hackerských serverů libanonského šíitského hnutí Hizballáh v České republice, zemích Evropské unie a Spojených státech, které sloužily ke kybernetické špionáži. Kontrarozvědka o tom dnes informovala v tiskové  zprávě . Hlavní roli v útocích z Blízkého východu hrály podle BIS falešné profily na facebooku.
08.10.2018 14:21 |

podobné články

Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

 
BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy BIS za rok 2017, se lidé velmi zajímají o to, jak se česká kontrarozvědka vyjadřuje na sociální síti Twitter. Tentokrát za to může teroristický útok ve Francii.
12.12.2018 18:50 |

podobné články

Organizovaný zločin má vliv na státní správu i justici, varuje kontrarozvědka

 
Sítě organizovaného zločinu se podle zjištění Bezpečnostní informační služby (BIS) stále více rozprostírají i ve státní správě, samosprávách i justici. Díky tomu tak vlivové skupiny ovlivňují například rozhodování zastupitelstev, přičemž jejich metody lze jen velmi těžce odhalit či dokonce trestně postihnout. Kontrarozvědka to spolu s dalšími zjištěními uvedla v pravidelné výroční zprávě.
22.08.2012 13:15 |

podobné články

Česká kontrarozvědka chce přístup k daňovým přiznáním

 
Zpravodajské služby, zejména civilní kontrarozvědka (BIS), pasou po další příležitosti, jak skrytě získávat osobní informace lidí a firem. Po přístupu k údajům o bankovních účtech, který tajné služby už několik let mají, chtějí podle informací Práva získat i vstup do daňových přiznání, aby se jim lépe dařilo mapovat zejména společnosti obchodující se státem a odhalovat například bílé koně podezřelých podnikatelů.
09.03.2014 15:10 |

podobné články

Rozhovor s ředitelem české kontrarozvědky BIS. Dezinformace, propaganda a ruský vliv v Česku

 
Informační válka a ruská špionáž v Česku jsou citlivé oblasti, na něž česká civilní kontrarozvědka, Bezpečnostní informační služba, pravidelně upozorňuje ve svých zprávách. Ředitel BIS Michal Koudelka poskytl redakci HlídacíPes.org – jako prvnímu tuzemskému médiu – na toto téma rozhovor.
06.06.2017 13:40 |

podobné články

Robert Břešťan: Exkluzivní rozhovor s ředitelem české kontrarozvědky BIS. Dezinformace, propaganda a ruský vliv v Česku

 
EXKLUZIVNĚ. Informační válka a ruská špionáž v Česku jsou citlivé oblasti, na něž česká civilní kontrarozvědka, Bezpečnostní informační služba, pravidelně upozorňuje ve svých zprávách. Ředitel BIS Michal Koudelka poskytl redakci HlídacíPes.org – jako prvnímu tuzemskému médiu – na toto téma rozhovor.
06.06.2017 21:55 |

podobné články

Zeman a BIS: Erik Best si troufl vynést vážné zjištění o Češích

 
Na čí straně jsou fakta ve sporu prezident Zeman versus BIS? A do jaké míry vůbec veřejnost může takové záležitosti rozumět, když jsou relevantní a podrobné informace o působení agentů Ruska a Číny v naší zemi tajné? ParlamentníListy.cz se zeptaly politického analytika a novináře Erika Besta. Podle něj je mírná většina národa ve sporu na straně prezidenta.
12.12.2018 07:45 |

podobné články

Pozor: zjistily jsme, že muži naše spíše řečnické otázky vážně řeší

 
Máš mě ještě rád? V manželství patří tahle otázka k zapovězeným. Muži prý nepotřebují zjevné věci opakovaně sdělovat a my se máme orientovat podle toho, jak se k nám chovají. Přesto se dokola ptáme na to samé. Co si muži v takových chvílích opravdu myslí? Další články k tématu: Zeptaly jsme se mužů: Stydíte se na veřejnosti v plavkách? Jaké jsou Češky očima cizinců? Zeptaly jsme se jich Zeptaly jsme se mužů: Kde žijí nejhezčí ženy na světě?
26.04.2012 04:30 |

podobné články

Vojenská kontrarozvědka rozesela odposlechy! Šmírovali novináře i řiditele televize

 
Slovenská kontrarozvědka nasadila odposlechy desítkám lidí včetně novinářů. Spekuluje se dokonce o tom, že mezi odposlouchanými byla i premiérka Radičová.
02.03.2012 13:55 |

podobné články

Nečas se postavil za šéfa BIS: Slouží oddaně své zemi

 
V souvislosti se zveřejněním odposlechů lobbisty Romana Janouška a exprimátora Prahy Pavla Béma, ale i dalších vlivných lidí se objevily úvahy o tom, jestli BIS pracuje správně, když k těmto odposlechům dochází. Nabízí se i otázka, zda se tak někdo nepokouší BIS zdiskreditovat. Premiér Petr Nečas (ODS) se v nedělních Otázkách Václava Moravce jednoznačně postavil za šéfa BIS a jasně ho pochválil za práci, kterou odvádí on a jeho muži.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (836 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Pavel Roman (295 článků)

Příslušníci BIS si vydělávali falšováním výkazů za projetý benzín

 
Několik příslušníků Bezpečnostní informační služby (BIS) je podezřelých, že vykazovali větší než skutečnou spotřebu pohonných hmot, a finančně si tak přilepšovali. ČTK to ve středu sdělil mluvčí BIS Jan Šubert s tím, že podezření vychází ze závěrů vnitřní kontroly. Podezřelí pracovníci jedné z podpůrných, servisních složek BIS jsou postaveni mimo službu a ředitel tohoto útvaru už není ve své funkci, dodal Šubert. Podle serveru Euro.cz rezignoval Milan Vlček a případ se týká odboru, který má na starosti operativní sledování osob.
14.12.2011 20:40 |

podobné články

Komise pro BIS se bude zabývat vazbou Janouška na tajnou službu

 
Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) se bude v úterý zabývat nahrávkou telefonátu lobbisty Romana Janouška s šéfem protiteroristického odboru BiS Janem Pavlíčkem. Nahrávka podle týdeníku Euro.cz dokládá, že Janouškův vliv sahá až dovnitř BIS.
03.04.2012 08:45 |

podobné články