Článek

Neustál aféry: Německý prezident Wulff rezignoval

 
AKTUALIZOVÁNO. Německý prezident Christian Wulff dnes rezignoval. Demisi zdůvodnil ztrátou důvěry občanů a nemožností naplno vykonávat svou funkci. Wulff čelí podezření ze zneužití postavení v době, kdy byl premiérem spolkové země Dolní Sasko, a dalším aférám z období před rokem 2010, kdy nastoupil do čela země.
17.02.2012 11:05 |

podobné články

Podobné články

Kontroverzní prezident Wulff bude pobírat pohádkovou rentu. Německo se bouří

 
Bývalý německý prezident Christian Wulff, který z úřadu nedávno dobrovolně odešel po sérii osobních skandálů, bude do konce života pobírat roční rentu ve výši 199.000 eur (4,95 milionu korun). Dnes o tom informovala prezidentská kancelář. Wulff byl v nejvyšším úřadu v zemi necelých 20 měsíců, přičemž řádné funkční období německé hlavy státu je pět let.
01.03.2012 07:50 |

podobné články

Právě teď: Německý prezident Wulff musel kvůli skandálům rezignovat

 
Německý prezident Christian Wulff oznámil dnes svou rezignaci. S tímto prohlášením přišel den poté, kdy státní zastupitelství v Hannoveru požádalo německý parlament, aby prezidenta zbavilo kvůli vyšetřování imunity.
17.02.2012 12:00 |

podobné články

Prezidentem SRN by měl být dolnosaský premiér Wulff

 
Kandidátem německé vládní koalice na funkci prezidenta je dosavadní premiér spolkové země Dolní Sasko Christian Wulff. Wulff by tak měl nahradit odstoupivšího Horsta Köhlera.
03.06.2010 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Horst Köhler (12 článků)

Nový německý prezident Christian Wulff se ujal úřadu

 
Nově zvolený německý prezident Christian Wulff v pátek složil složil na společném zasedání obou komor německého parlamentu přísahu a oficiálně se ujal úřadu.
02.07.2010 16:50 |

podobné články

Sesazený německý prezident o svých chybách přemýšlí v klášteře

 
Neobvyklý způsob, jak zpytovat svědomí, zvolil německý exprezident Christian Wulff. Vaz mu zlomily podivné finanční půjčky a machinace v Dolním Sasku, Wulff te´d o nich přemýšlí v klášteře, kam se uchýlil po odchodu z funkce.
12.03.2012 13:30 |

podobné články

Německý exprezident Wulff se ukryl v klášteře, píše Bild

 
Německý exprezident Christian Wulff hledá po vynucené rezignaci na nejvyšší úřad odpočinek v klášteře. Informoval o tom bulvární list Bild s odvoláním na informace z vysokých politických kruhů. Dvaapadesátiletý silně věřící katolík podle něj vyhledal církevní exil, aby se dal zdravotně do pořádku. Politici se mezitím přou o výši výslužného, které by měl dvaapadesátiletý politik dostat.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Exprezident Wulff odešel do kláštera, aby se zotavil

 
Aférami stíhaný bývalý německý prezident Christian Wulff odešel po své rezignaci do kláštera. Informoval o tom bulvární list Bild s odvoláním na informace z vysokých politických kruhů. Dvaapadesátiletý silně věřící katolík podle něj vyhledal církevní exil, aby se dal zdravotně do pořádku.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Exprezident Wulff bude zřejmě zbaven obvinění z neoprávněného přijímání výhod

 
Bývalý německý prezident Christian Wulff bude s největší pravděpodobností zproštěn obvinění z neoprávněného přijímání výhod, kterého se měl dopustit v době, kdy byl ještě premiérem Dolního Saska. Jak informovala zpravodajská televize N24, státní zástupce při své závěrečné řeči ani nenavrhl žádný trest. Rozsudek padne u hannoverského soudu 27. února.
20.02.2014 18:30 |

podobné články

Nejsem prostitutka, brání se bývalá první dáma Německa

 
Podle "zlých" jazyků se živila v nevěstincích jako luxusní společnice. Bettina Wulff to však rázně odmítá. Nebyla jsem žádná Lady Viktoria, tvrdí, i když takový prý byl její pseudonym. Její manžel Christian Wulff, německý exprezident, má přitom na krku také pořádný skandál, kvůli kterému musel rezignovat...
10.09.2012 19:55 |

podobné články

Německo má nového prezidenta, uspěl až ve 3. kole

 
Německým prezidentem byl ve středu zvolen vládní kandidát Christian Wulff. Dosavadní premiér spolkové země Dolní Sasko uspěl navzdory koaliční většině až ve třetím kole tajné volby. Jednapadesátiletý Wulff bude nejmladším prezidentem Spolkové republiky.
30.06.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2581 článků)

Nový německý prezident se ujal úřadu, hodlá "stavět mosty"

 
Nově zvolený německý prezident Christian Wulff v pátek složil na společném zasedání obou komor německého parlamentu přísahu a oficiálně se ujal úřadu. V nástupní řeči zdůraznil, že chce pomoci stavět mosty mezi všemi skupinami zastoupenými v německé multikulturní společnosti.
02.07.2010 14:25 |

podobné články

Německý prezident končí!

 
Pod tlakem afér včera odstoupil německý prezident Christian Wulff. Vše odstartovalo v prosinci odhalení, že ještě jako dolnosaský premiér získal výhodnou půjčku na dům od manželky známého podnikatele.
18.02.2012 12:10 |

podobné články

Německému prezidentovi zlomily vaz čachry s daněmi, REZIGNOVAL

 
Německý prezident Christian Wulff, který čelí skandálu kolem zatajené půjčky, oznámil v pátek rezignaci. Informuje o tom webový portál týdeníku Focus.
17.02.2012 10:40 |

podobné články

Premiér neustál tlak a rezignoval po stávce pošťáků. Prezident souhlasí

 
Finský premiér Antti Rinne v úterý rezignoval na svou funkci poté, co se jeho vláda dostala pod tlak v souvislosti s dvoutýdenní stávkou poštovních úředníků. Prezident Sauli Niinistö rezignaci sociálnědemokratického premiéra a členů koaliční vlády přijal, uvedla podle agentury Reuters prezidentská kancelář Finska, které je v současnosti předsednickou zemí Evropské unie.
03.12.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Sauli Niinistö (4 články)

Slovensko se po vraždě novináře otřásá dál. Rezignoval ministr vnitra

 
Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák dnes oznámil svoji demisi. Místopředseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie neustál tlak, kterému čelil po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jeho odchod žádala nejen opozice, ale i vládní strana Most-Híd. Kaliňák je už druhým ministrem, který po dvojnásobné vraždě odstoupil. Minulý týden rezignoval i ministr kultury Marek Maďarič.
12.03.2018 12:25 |

podobné články

Metnarův náměstek neustál kritiku za drahé radary. Říha rezignoval, pochybení ale odmítá

 
Náměstek ministra obrany Filip Říha ve středu rezignoval na svou funkci. V tiskové zprávě to uvedlo ministerstvo obrany, podle kterého Říha odešel po dohodě s ministrem Lubomírem Metnarem (za ANO). Ve vyjádření pro server Lidovky.cz Říha svůj krok zdůvodnil mediálním tlakem na ministerstvo obrany. Úřad v posledních dnech čelil kritice kvůli zakázce na nákup pasivních radarů Věra NG, kterou část politiků považovala za předraženou.
12.02.2020 11:45 |

podobné články

Vysoký úředník na obraně rezignoval. Neustál tlak informací ParlamentníchListů.cz. Babiš je četl a bylo po náměstkovi

 
Jak už ParlamentníListy.cz opakovaně informovaly, kauza nákupu radarů si vyžádala politickou oběť. Ve středu kvůli tomu rezignoval Filip Říha, dosavadní náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic.
12.02.2020 17:00 |

podobné články

OBRAZEM: Němci truchlili za oběti Loveparade

 
Smuteční obřad za 21 obětí tlačenice na technoparty Loveparade z minulé soboty se koná v západoněmeckém Duisburgu. Tryzny se účastní německý prezident Christian Wulff i kancléřka Angela Merkelová.
31.07.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2581 článků)

Proč by politici neměli volat do televize

 
Existuje několik osvědčených způsobů, jak vyvolat politický skandál. Jedním z nich je telefonát do médií, v němž se volající pokouší zamezit zveřejnění pro něj či jeho stranu kritického obsahu (o čemž se přesvědčil například bývalý německý prezident Christian Wulff). A právě to učinil předminulou neděli tiskový mluvčí Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) Hans Michael Strepp. Je na místě doplnit, že od čtvrtka už tuto funkci nevykonává.
31.10.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Christian (2 články) , Michael Christian (7 článků) , Michael Christian (2 články)