Článek

Netestované děti v lavicích s rouškami? Školy čekají na pokyny

 
Ministerstvo školství dokončuje manuál, podle něhož budou školy od září fungovat. Rozeslat ho má příští týden. Ačkoli resort v některých bodech vyhověl připomínkám školských asociací k první verzi, stále není jasné, jak to bude s povinným nošením roušek ve školách.
15.08.2021 16:50 |

podobné články

Podobné články

Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy

 
Již za necelý měsíc se vrátí děti do školy, a tak je načase, aby Ministerstvo školství přišlo s pokyny, které budou muset školy dodržovat. Například je jasné, že tělesná výchova bude probíhat venku, děti se nebudou moct shromažďovat a netestované děti budou ve třídách sedět v rouškách. Píše to server Echo24.cz.
03.08.2021 22:40 |

podobné články

Respirátory pro netestované a návrat zpěvu. Vojtěch nastínil, jak se od září bude učit

 
Netestované děti budou muset nosit respirátor, doporučené bude i oddělené místo v jídelně. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) se začne také zpívat a plavat, řekl ministr Novinkám.
14.07.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1773 článků)

Co čeká školky, školy, žáky a učitele? Rodiče musí děti nahlásit a přibalit jim dvě roušky

 
Ministerstvo školství vydalo metodické pokyny, které mají vyřešit fungování mateřských škol, základních škol, středních škol a konzervatoří na konci školního roku 2019/2020. Rozepsané v nich je, co čeká děti, studenty, učitele, ale de facto i rodiče. Ti do školy nesmějí, zato musí své dítko školou povinné vybavit dvěma rouškami a sáčkem na jejich odkládání. Do školek naopak rodiče vyprovodit děti můžou - ale musí co nejdříve prostor následně i opustit. Rodiče, kteří mají zájem o docházku dětí do škol, musí dát jejich ředitelům vědět v případě žáků prvního stupně do 18. května a v případě žáků devátých ročníků do 7. května.
02.05.2020 20:55 |

podobné články

Odvolaný ředitel, který pustil do školy netestované děti, se bude s městem soudit

 
Bývalý ředitel Waldorfské školy v Semilech Ivan Semecký se bude soudit se zřizovatelem školy, městem Semily. Důvodem je jeho dubnové odvolání. Právní zástupce Semeckého už podal na školu žalobu. Během jednání semilského zastupitelstva o tom informovala starostka Semil Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
15.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele školy, která se brání testování

 
V Semilech se v pondělí odpoledne sešlo zhruba 300 lidí na shromáždění, svolaném na podporu ředitele zdejší Waldorfské školy Ivana Semeckého. Ten ve své škole umožňuje, aby se výuky účastnily i netestované děti. Shromáždění svolali rodiče, kteří ředitelův postup schvalují a požadují, aby se děti mohly účastnit vyučování bez jakýchkoliv podmínek.
19.04.2021 17:50 |

podobné články

S rouškou do školy i v září: Netestované a neočkované děti ochranu úst neodloží. Co když odmítnou?

 
Žáci, kteří se na začátku září preventivně neotestují na covid-19, budou muset po celou dobu ve škole nosit roušku či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moci účastnit prezenčního vzdělávání. Výjimka bude platit pro děti s očkováním nebo dokladem o prodělané nemoci. Vyplývá to z informací, které ministerstvo školství zaslalo do škol. Povinné preventivní testování žáků antigenními testy podle něj budou moci školy nahradit i testováním přesnější metodou PCR, pokud si ji, podobně jako dosud, zajistí samy. Kolik peněz od státu by za PCR testy mohly dostat, zatím není jasné. Vláda o tom bude jednat v červenci či srpnu.
30.06.2021 15:05 |

podobné články

Nejistota ve školách. Pokyny od státu jsou nejasné, stěžují si ředitelé

 
V půlce prvního měsíce nového školního roku funguje omezeně kvůli nákaze covidem-19 víc než 200 českých škol. Úplně zavřít jich muselo kolem čtyř desítek. Ředitelé si přitom podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Michala Černého stěžují, že pokyny, které dostávají od státu, jsou nejasné. A často prý taky zbytečně dlouho čekají na zásah hygienických stanic. Hostem Interview Plus Českého rozhlasu byl viceprezident asociace Jaroslav Jirásko ze základní školy v Bělohradu.
17.09.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (48 článků) , Jaroslav Černý (39 článků) , Jaroslav Černý (39 článků) , Jaroslav Černý (39 článků)

Bojí se Babiš koronaviru? Mezi děti na startu školy nepůjde. Zemanovi dali stopku doktoři

 
První školní den bývá pro ministry vždy dobrá příležitost ukázat se veřejnosti. Tradičně se proto vypravují zahájit vyučování do některé ze škol. Letos ale řada z nich, včetně premiéra Andreje Babiše (ANO), školáky v lavicích nepozdraví. Premiér tvrdí, že to nedělal nikdy, loni přitom zahajoval školní rok v Rudné u Prahy. Babišovo okolí navíc tvrdí, že se snaží eliminovat kontakty z obav před nákazou koronavirem. Původně měl mezi budoucí zahradníky zamířit i prezident Miloš Zeman, po operaci zlomené paže ale změnil program a na jih Moravy nepojede. Po chaosu s rouškami ve školách by prvňáčky měli mít možnost doprovodit rodiče, každá škola si ale určuje vlastní pravidla.
31.08.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Miloš Zeman (26979 článků)

Varování před rouškami u malých dětí: Zpomalují jejich vývoj, tvrdí epidemiolog

 
Negativa převažují nad výhodami. Profesor z Kalifornie varuje před rouškami a respirátory pro děti od dvou let, informoval o tom deník Daily Mail. Profesor epidemiologie Vinay Prasad z univerzity v San Franciscu míní, že dlouhodobé užívání roušek u dětí může zpomalit jejich vývoj a způsobit váhavost vůči očkování, které poskytuje „nespornou ochranu“.
04.09.2021 05:15 |

podobné články

Pedagogická komora: Ministerské pokyny si protiřečí. Školám to v pondělí způsobí zbytečné problémy

 
V pondělí 25. května 2020 se školy otevřou pro žáky prvního stupně základních škol. Přípravy ale provází řada nejasností, které jsou způsobeny především rozporuplnými pokyny z ministerstva školství.
23.05.2020 14:40 |

podobné články

Rouškami to teprve začíná. Toto musíme udělat, doporučuje šéf lidovců Jurečka

 
Rouškami vše teprve začíná, bez rychlých opatření to nepůjde. Čekají nás krušné, složité a nelehké časy, predikuje ve svém komentáři pro deník Mladá fronta Dnes předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Zároveň dodává, že pandemie bude mít samozřejmě i pozitivní dopady, vzniknou například nové modely fungování firem, práce či vzdělávání. V klíčových oblastech se však prý už nemůžeme dále spoléhat na Čínu.
28.03.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (896 článků)

Proti odvolání se budu bránit, tvrdí bývalý ředitel ze Semil

 
Ivan Semecký byl pět let ředitelem waldorfské školy v Semilech. Radní města ale v pondělí rozhodli o jeho odvolání. Semecký totiž navzdory opatření ministerstva zdravotnictví opakovaně umožnil, aby se vyučování účastnily i netestované děti. Škola v Semilech byla jedinou v Libereckém kraji, která takto postupovala.
22.04.2021 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Rodiče, nechte otestovat své děti, apeloval Plaga kvůli návratu školáků. Radí ostražitost

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a předseda STAN Vít Rakušan shodně apelovali na rodiče, aby nechali v souvislosti s návratem do škol otestovat své děti. V diskusním pořadu Partie televize CNN Prima News dnes zdůraznili, že testy jsou neinvazivní. Plánovaná omezení pro netestované děti označil Plaga za věc, která je sice nepříjemná, ale dává podle něj smysl.
22.08.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (327 článků)

Do stávky, učitelé. Vzepřete se, rodiče. Den před školou: „Ono na vás dojde“

 
Učitelé se musí otestovat sami, děti budou testovány ve škole. Netestované děti budou muset nosit roušky. „Přiznávám proto, že jsem čekala za tato opatření ministra Letnou plnou pedagogů, kteří se za práva dětí na normální podmínky ve školách postaví a budou bít,“ konstatuje advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová, která se postavila do čela „odporu“ proti podobným opatřením. A telefony se u ní netrhnou. „Já být pedagogickými pracovníky s těmito podmínkami, vyhlásím stávku na protest proti ukládání povinnosti, která je v rozporu s pracovními smlouvami,“ říká jasně den před zahájením školního roku.
31.08.2021 12:20 |

podobné články

Babiš zmínil teror, Vojtěch je pro smích: Bez roušek budou školy, obchody i restaurace

 
Jak to bude v Česku s rouškami, to se mění jak aprílové počasí. Blesk Zprávy pro vás mají přehled pravidel po dalším zvratu, který oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda vlády předtím šéfa resortu kritizoval za nepřehlednost výjimek, podle kterých měly být například školní třídy bez roušek, ale společné chodby už s nimi. Babiš v ČT a na Nově pak zmínil, že zapojil selský rozum, stojí o návrat k normálu a nechce je terorizovat povinnými rouškami.
20.08.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Vojtěch Adam (1773 článků) , Adam Vojtěch (1371 článků)

Uklízečky našly v poslaneckých lavicích kondomy a viagru! Pánové, kdo se k tomu přihlásí?

 
Nadmíra snahy? To se ve Sněmovně poslancům moc často nestává. To uklízečky, to je jiná liga! Před včerejším jednáním aktivně bez předchozího upozornění vymetly zákonodárcům přihrádky v lavicích a nestačily se divit. Našly mimo jiné lék na léčbu závislosti na alkohol, kondomy nebo viagru!
09.08.2013 05:05 |

podobné články

Sněmovnu čeká asi poslední změna v poslaneckých lavicích

 
Sněmovnu čeká příští týden zřejmě poslední změna v poslaneckých lavicích v tomto volebním období. Mandátu se za ČSSD ujme starostka městského obvodu Slezská Ostrava Barbora Jelonková. Nahradí Ladislava Šincla, který se stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, píše ČTK.
05.07.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šincl (122 článků)

Ve školních lavicích si musíme odsedět až výjimečný trest: Škola ničí záda!

 
Umíme sedět? Neumíme, varuje dvojice mladých fyzioterapeutů z jihlavského centra Apolena Kristýna a Alois Polákovi (25). A ve školních lavicích už prý vůbec ne!
27.10.2017 08:05 |

podobné články

Národní park Šumava ve školních lavicích

 
Přírodovědná soutěž „Národní park Šumava ve školních lavicích" byla slavnostně vyhlášena. Jedná se již o sedmý ročník soutěže, kterou tradičně pořádají Střediska environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava.
13.06.2018 09:55 |

podobné články