Článek

Nestoudné požadavky Medveděva pro mír na Ukrajině: Připojení země k Rusku i oběti, které platí reparace agresorům

 
Bývalý ruský prezident a nynější místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrij Medveděv má ve zvyku šokovat. Nyní se na svém telegramovém účtu vytasil se svým vlastním "mírovým plánem pro Ukrajinu". Asi málokoho překvapí, že zmíněný plán je výhodný hlavně pro Rusko. Zahrnuje mimo jiné ukrajinskou kapitulaci, připojení ukrajinského území k Rusku, nebo také "nucenou denacifikaci" pod dohledem OSN.
15.03.2024 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (380 článků)
Podobné články

Pravá ruka Okamury Novák chce vrátit do hry válečné reparace od Německa: Milion a půl pro každého. Dost tady toho rozkradli a zničili

 
ROZHOVOR Dobré účty dělají dobré přátele. Česko by mělo začít vymáhat válečné reparace na Německu. Podle zákona o hospodaření s majetkem státu vláda nemá právo ani pravomoc tyto reparační nároky odpustit. Tak hovoří nestraník, ale velký přítel předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, Jaroslav Novák Večerníček. Reparace spočítal na 15 000 miliard korun.
17.01.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (146 článků)

Pravá ruka Okamury Novák chce vrátit do hry válečné reparace od Německa: Milion a půl pro každého. Dost tady toho rozkradli a zničili

 
ROZHOVOR Dobré účty dělají dobré přátele. Česko by mělo začít vymáhat válečné reparace na Německu. Podle zákona o hospodaření s majetkem státu vláda nemá právo ani pravomoc tyto reparační nároky odpustit. Tak hovoří nestraník, ale velký přítel předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, Jaroslav Novák Večerníček. Reparace spočítal na 15 000 miliard korun.
17.01.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (146 článků)

Většina lidí v Doněcku k Rusku nechce

 
Podle výzkumu se většina obyvatel Doněcké oblasti vyslovila proti připojení oblasti k Rusku. Proti připojení je přes 52 procent dotazovaných. Přesto média méně než před měsícem informovala o demonstracích, které v Doněcku probíhaly a kde lidé žádali okamžité připojení oblasti k Rusku.
19.04.2014 16:15 |

podobné články

Řekové vzkazují Němcům: Dlužíte nám 4,2 bilionu za válečné reparace!

 
Podle expertní komise řecké vlády nezaplatilo Německo Aténám reparace za škody způsobené během okupace za druhé světové války. V minulosti Řekové své požadavky vyčíslili na 162 miliard eur (4,2 bilionu Kč). Berlín však považuje otázku odškodnění za uzavřenou.
08.04.2013 14:00 |

podobné články

Matěj Stropnický pro PL: Nejvíc záleží na tom, jestli bude pokračovat válka. Pro mne je mír požadavkem nad všechny ostatní

 
„Nejvíc záleží na tom, jestli bude válka pokračovat a jestli nebude dokonce eskalovat. Od toho se odvíjí vše. Pro mne je mír požadavkem nad všechny ostatní, protože žádné zastropování cen, žádné snížení ani zvýšení daní nebo minimální mzdy, nebo to nebo ono, nemůže situaci vyřešit. V tom jsou také například požadavky odborů vůči vládě na sobotní demonstraci od začátku polovičaté. Nemyslím jednostranný, ponižující mír – ale spravedlivý mír. A nechci slyšet, že to není možné,“ konstatoval Matěj Stropnický, novinář, herec a bývalý předseda Strany zelených, pro ParlamentníListy.cz .
08.10.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (657 článků)

ČT "provařila" ochranku Medveděva: Tady budeme čekat, takhle ho zalehnu

 
Víte, jak se říká osobním ochráncům ruského prezidenta Dmitrije Medveděva? A co mají konkrétního na práci? Pokud ne, tak čtěte: Takzvaný brzdař kryje ústup a váže na sebe střelbou útočníka. Dalšímu se říká špic a ten zajišťuje únikovou cestu. Nejblíže chráněné osobě je pak zalehávač prezidenta. Tyto údaje vyzradila Česká televize včera, když informovala o návštěvě Medveděva v Praze.
07.12.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (380 článků)

Senátor Fischer v Interview: Vetřelec musí pryč. Ukrajině vše vrátit, Rusko platit reparace. A Putina soudit

 
Ukrajina se posunula zase o něco blíž EU, rychlé zahájení přístupových rozhovorů chce i český prezident Petr Pavel. Ukrajina tak bude chránit demokratický prostor, řekl v pořadu Interview ČT24 předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer. Rusko-ukrajinský konflikt by podle něj měl skončit územní celistvostí Ukrajiny, tak jak to bylo před rokem 2014 včetně Krymu. Navíc by Rusko podle něj mělo pak ještě zaplatit reparace.
24.04.2023 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fischer (327 článků)

V Praze je 320 přístřešků MHD s možností připojení k wi-fi. Funguje zatím jen třetina

 
Možnost připojení se k wi-fi je jedním z otřásaných dlouhodobých témat, které se v souvislosti s dopravou po Praze vyskytují. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) například loni na podzim umožil cestujícím v několika stanicích metra připojení. V Praze je v současné době 320 přístřešků MHD, kde je technologie připojení k wi-fi instalována. Funguje ale zatím jen přes 100 z nich.
05.08.2018 10:50 |

podobné články

Zaplatíš reparace, Putine, říká Zelenskyj

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal svému kremelskému protějšku Vladimiru Putinovi, aby se připravil na to, že Ukrajině zaplatí poválečné reparace.
03.03.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Jaceňuk odmítá jakýkoli výsledek ruského "takzvaného referenda" o připojení Krymu

 
Nikdo v civilizovaném světě neuzná výsledek "takzvaného referenda" o připojení Krymu k Rusku, které se má konat 16. března. Na tiskové konferenci v Kyjevě to dnes řekl prozatímní ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. Nové ukrajinské vedení je podle něj připraveno jednat s Ruskem a sám Jaceňuk prý o telefonický rozhovor už podruhé požádal předsedu ruské vlády Dmitrije Medveděva. 
07.03.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (380 článků)

„Mír? Vzdát se Rusku?!“ Matěj Stropnický vyzdvihl Babišova slova. Podívejte se, jak dopadl

 
Někdejší lídr Zelených Matěj Stropnický se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že vítá, že „požadavek míru“ v tuzemsku začíná mít „nepříliš spolehlivého, ale mocného spojence“, jímž je prý expremiér Andrej Babiš (ANO). Stačilo to k tomu, aby v komentářích za tato slova dostal tvrdě naloženo. „Vy jste vážně kolosální klaun. Všichni kromě Putina chtějí mír. Stačí, aby se Rusáci z Ukrajiny stáhli, a mír bude hned zítra,“ spustil jeden z přispěvatelů na Stropnického s tím, že „tohle není mír, o kterém blábolí“ on, „Bureš“ nebo „kolaboranti kolem SPD“. „Nesmysl,“ bránil se následně politik.
15.12.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků) , Matěj Stropnický (657 článků)

Mír a spravedlnost - nová výzva k Ukrajině. Podepsáno padesát jmen, která už nelze ignorovat

 
Právě vznikla mírová iniciativa Mír a spravedlnost, která sepsala výzvu české vládě, „aby podnikla veškeré kroky vedoucí k dosažení urychleného příměří, jehož součástí bude i přerušení dodávek zbraní, a poté k jednání o spravedlivém míru, a to se svými evropskými partnery s cílem získat pro mír i vládu USA“. V petičním výboru jsou Václav Hořejší, Jan Kavan a Matěj Stropnický. „Rád bych vás jménem organizačního výboru informoval o vzniku mírové iniciativy Mír a spravedlnost. Připravili jsme výzvu, pod kterou se podepsalo téměř padesát osobností veřejného života a pod kterou nyní budeme sbírat také podpisy veřejnosti,“ napsal ParlametnímListům.cz Matěj Stropnický, novinář a bývalý předseda Strany zelených.
08.01.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (156 článků) , Matěj Stropnický (657 článků)

Na internetu se rozhořela válka map. Krym k Rusku nebo k Ukrajině?

 
Připojení Krymu k Rusku způsobilo nevšední problémy pro kartografy po celém světě. Kam patří Krym? Stále k Ukrajině nebo k Rusku? Agentura Bloomberg a National Geographic řadí Krym k ruskému území. Kartografický gigant Rand McNally ponechal poloostrov Ukrajině. Největší zmatek panuje Wikipedie, na které se příslušnost mění v závislosti na jazykové verzi.
19.03.2014 15:25 |

podobné články

Zadlužené Řecko: Po Německu žádá reparace za druhou světovou válku!

 
Zadlužené Řecko v čele s nově zvoleným premiérem Alexisem Tsiprasem vymýšlí, jak snížit své ztráty a dluh. Levicový politik již v předvolební kampani slíbil, že z Německa dostane reparace za druhou světovou válku. Teď to ale vypadá, že jeho sliby byly chyby...
11.02.2015 14:45 |

podobné články

Zeman odmítl, abychom po Německu žádali reparace

 
Prezident Miloš Zeman se domnívá, že účet za válku s Němci by se neměl otevírat. Odmítá tak, aby se Česko připojilo k Polsku s požadavkem na reparace. Píší to dnešní Lidové noviny.
14.08.2017 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Ladislav Jakl: My chceme taky reparace

 
V USA se vážně projednávají návrhy na mnohamiliardové reparace za zotročení. Měli by je dostat potomci někdejších otroků. Jak se poznají? Jsou to černoši. Od koho? Od všech ostatních.
11.10.2020 21:30 |

podobné články

Rozdmýchávání závisti je nestoudné, vpálila Kovářová šéfovi SPD Okamurovi

 
Rozdmýchávání závisti je nestoudné, prohlásila dnes místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN). Reagovala tak na vystoupení šéfa SPD Tomia Okamury, který kritizoval vládu za formy pomoci ukrajinským uprchlíkům.
29.03.2022 13:05 |

podobné články

BUDE KRYM RUSKÝ? Pro jeho připojení se vyjádřilo 93 procent voličů

 
Referendum o připojení Krymu k Rusku skončilo. Podle prvních odhadů se pro připojení vyslovilo 93 procent hlasujících. Informují o tom zahraniční agentury, které se odvolávají na předběžné průzkumy.
16.03.2014 19:45 |

podobné články

„Nechceme mír, ale spravedlnost.“ Proslavený psychiatr to řekl naplno

 
Ruská invaze na Ukrajině podle psychiatra Cyrila Höschla oživuje dilema, zda toužíme po spravedlnosti, či nikoli. „Já se domnívám, že my netoužíme po míru, ale toužíme po spravedlivém míru, a to je velký rozdíl. Přijatelný je pouze spravedlivý mír, i když je v rozporu s lidskostí,“ říká v pořadu Prostor X. Spravedlivý mír pro něj znamená zachování hranic státu před rokem 2014. „Jakmile se jednou Rusku ustoupí, tak tam ty hranice neexistují,“ dodává.
05.05.2023 07:05 |

podobné články