Článek

„Nesouhlasím s pokračováním demonstrací!“ Zakladatelka žlutých vest zásadně promluvila pro PL k tomu, co se právě děje ve Francii

 
EXKLUZIVNĚ Prezident Emmanuel Macron Francii vládne tak, jako by země byla nějakým malým začínajícím podnikem. V občanech z toho roste pocit velkého zklamání. To řekla ParlamentnímListům.cz jedenapadesátiletá Jacline Mouraudová, která stála u zrodu hnutí žlutých vest ve Francii a dnes je považována za zástupkyni umírněného křídla. Tato rozvedená matka tří dětí z bretaňského Ploërmél vystupuje jako hudebnice s tahací harmonikou, ale je i terapeutkou využívající hypnózu.
12.01.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (494 článků)
Podobné články

Ve Francii asi doutnají pod povrchem nové bouře. Toto nám o „žlutých vestách“ pověděli krajané z Paříže

 
REPORTÁŽ Hnutí žlutých vest a jeho protesty ve Francii prozatím slábnou. Až v novém roce se nejspíš dozvíme, jestli vše jen doutná pod povrchem, anebo zda vládní sliby ústupků slaví úspěch. ParlamentníListy.cz se na bouře žlutých demonstrantů zeptaly přímo v Paříži lidí, kteří se buď narodili anebo žili v Československu.
29.12.2018 17:30 |

podobné články

Zájem o protesty žlutých vest opadá. Francouzi vyrazili na nákupy

 
Na protesty francouzského hnutí žlutých vest v sobotu přišlo v celé Francii podle vlády téměř 38 600 lidí. Oproti minulým pěti týdnům je účast nižší, a to i v Paříži, kde byly protivládní protesty roztříštěné a zúčastnilo se jich asi 2000 lidí. K protestům patří také silniční blokády, které komplikují dopravu. V pátek večer při jedné nehodě zemřel řidič a stal se desátou vedlejší obětí demonstrací. Stoupenci hnutí požadujícího zlepšení životní úrovně Francouzů demonstrují šestou sobotu v řadě.
22.12.2018 17:45 |

podobné články

Žluté vesty: „Macronova arogance nás spojila.“ Od těžkooděnců to schytali i školáci

 
Francií otřásá vlna protestů, které vyvolalo tzv. hnutí žlutých vest. Hlavním spouštěčem nepokojů byl plán na zvyšování daně z pohonných hmot, která byla naplánovaná na leden. Přestože vláda prezidenta Emmanuela Macrona ustoupila, hnutí pokračuje ve své aktivitě. Jedna z jeho frakcí požaduje prezidentovu rezignaci. „Sjednotila nás jeho arogance, nemáme co ztratit,“ prohlásila členka žlutých vest. O situaci informoval deník Guardian.
07.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (494 článků)

Na protestech žlutých vest se odrazil mráz i strach z teroristů, do ulic vyšlo jen 66 tisíc lidí

 
Mrazivé počasí, úterní teroristický útok ve Štrasburku, ale i fakt, že se ve Francii demonstruje už pátou sobotu, se podepsal na účasti protivládních protestech hnutí žlutých vest. Po celé zemi vyšlo do ulic jen 66 tisíc lidí, v Paříži pak konkrétně něco přes čtyři tisíce demonstrantů. Protesty oproti předchozím týdnům probíhaly v relativním klidu, jen v pozdních odpoledních hodinách použila pařížská policie na rozehnání zbytku demonstrantů  na třídě Champs-Elysées vodní dělo.
15.12.2018 12:30 |

podobné články

Pochodu„žlutých vest“ se zúčastnilo 84 tisíc lidí. Protest doplnil slzný plyn i symboly rakví

 
Ve Francii se dnes konal další, v některých městech již desátý sobotní protest žlutých vest, kterého se podle úředního odhadu zúčastnilo přes 80.000 lidí. Zatímco v Paříži byla akce klidnější a bez rekordní účasti, v Toulouse rekord padl a ostřejší střety zažilo Bordeaux. V celé zemi bylo podle agentury AFP zadrženo "několik" desítek osob, přičemž v Paříži přes 40. "Macrone odstup!" volali v metropoli protestující na adresu prezidenta Emmanuela Macrona, pokoušejícího se uklidnit protestující spuštěním celonárodní debaty o problémech země.
19.01.2019 14:40 |

podobné články

Francouzi „slaví“ první výročí protestů žlutých vest. Policie nasadila slzný plyn

 
U příležitosti prvního výročí protestů hnutí takzvaných žlutých vest se dnes v Paříži a dalších městech ve Francii shromáždily tisíce lidí. Pařížská policie v sobotu dopoledne zkontrolovala na 1000 osob a kolem deseti jich zadržela. Někteří stoupenci hnutí nakrátko zablokovali dálniční obchvat v severní části města, policie však provoz zakrátko obnovila, informovala francouzská televize BFMTV.
16.11.2019 13:25 |

podobné články

Ondráček z KSČM: Otevřít obchody, děti do škol! A vy, chytráci, pryč!

 
Nesouhlasím, nesouhlasím a nesouhlasím! Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se tvrdě obul do vlády Andreje Babiše (ANO). A chytrákům poslal vzkaz...
04.01.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků)

VIDEO Tisícové protesty v Paříži: Stovky zadržených. Vandalové ničí majetek v ulicích

 
Na slavném bulváru Champs Élysées v Paříži se od sobotního rána scházejí stoupenci tzv. hnutí žlutých vest. Hlavní město Francie tak čelí už třetí týden za sebou vlně demonstrací. Protesty se podle vládnoucích francouzských politiků už dávno organizátorům z hnutí žlutých vest vymkly z rukou. Policie již použila během střetu s demonstranty slzný plyn. Protestující volají po konci prezidenta Emmanuela Macrona.
08.12.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (494 článků)

Ta, která dusí Nelu Slovákovou, promluvila: Pomstu čekám, říká zakladatelka instagramové Hleny

 
Nela Slováková (30) v současné době rozhodně nezažívá příjemné chvilky. Brněnská podnikatelka chtěla podle svých slov pomoct lidem ve svízelné situaci, a proto do svého sortimentu na e-shopu zařadila roušky a dezinfekční gely. Bohužel nezvládla ukočírovat nápor objednávek a z jejího podnikání se stal skandál obřích rozměrů. K celé kauze se začaly vyjadřovat známé osobnosti a spousta lidi dává od Nely Slovákové ruce pryč. Pro eXtra.cz exkluzivně promluvila zakladatelka ironické stránky s názvem Hrabonela Hlena Lichvářová, která se dle svých slov snaží všem poškozeným pomáhat.
30.03.2020 18:36 |

podobné články

Bouřlivé dění ve Francii očima zkušeného Milana Syručka. Souvislosti, které je dobré znát

 
ROZHOVOR Rovnítko mezi studentskými bouřemi ve Francii roku 1968 a nynějšími demonstracemi hnutí žlutých vest není správné, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a novinář Milan Syruček. Tehdy šlo podle Syručka o určité ideály a o to, aby se celý politický systém ve Francii změnil. Nyní prý jde spíše o materiální požadavky a o životní úroveň. Francie se podle Syručka nachází v určité vnitřní krizi, která je jak politická, tak i ekonomická. Macron coby do určité míry prezident bohatých vrstev pak problémy běžných Francouzů ignoroval.
09.12.2018 20:20 |

podobné články

Žlutých vest vyšlo do francouzských ulic 125 tisíc, téměř 1000 lidí skončilo ve vazbě

 
Do francouzských ulic vyšlo v rámci protestů  spojovaných s hnutím takzvaných žlutých vest celkem 125 tisíc demonstrantů. Vadí jim rostoucí životní náklady i prezident Emmanuel Macron. Po celé zemi panovala mimořádná opatření, nyní už je situace podle vlády klidná. Při potyčkách s policií utrpělo zranění 135 lidí, téměř 1400 osob bylo zadrženo.
08.12.2018 14:45 |

podobné články

Francie: Podělal ses, Macrone, padlo. Nové volby? Požadavky „žlutých vest“, které vyděsí pravici. Hajzlové od Putina, pravil český herec

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron vystoupil s projevem, ve kterém se vyjádřil k protestům statisíců Francouzů v rámci „hnutí žlutých vest“. Prezident uznal, že lidé se hněvají oprávněně a předložil sérii slibů, jak vláda hodlá řešit jejich situaci. Macronův projev některé nadchl, jiní se mu posmívají. A třeba Jan Hrušínský, si myslí, že celé protesty těch „hajzlů“ byly jen další ruskou operací proti Evropské unii.
11.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (494 článků)

Konspirátoři útočí na Macrona: Útok ve Štrasburku byl plán, jak „umlčet“ žluté vesty

 
Konspirátoři a příznivci tzv. žlutých vest přišli s další neuvěřitelnou teorií, ve které viní francouzskou vládu z útoku ve Štrasburku. Vláda podle nich stojí za střelbou, která si vyžádala 3 mrtvé a 12 zraněných a jejíž pachatel Chérif Chekatt stále uniká policii. Konspirátoři uvedli, že tím Francie chtěla odpoutat pozornost od protestů hnutí žlutých vest, informoval deník Daily Mail.
13.12.2018 11:20 |

podobné články

„Macron si nás nekoupí,“ vzkazuje policie. K protestům žlutých vest se přidají i modré?

 
Francouzské policejní odbory pohrozily, že se zapojí do dlouhotrvajících protivládních protestů. Vlna nevole se v zemi šíří už několik týdnů, vyvolalo je plánované zvýšení daně z pohonných hmot. Postupně se ale změnily v protesty proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona. Unavení policisté se už přes měsíc potýkají s výtržnostmi, přitom se Macronovy hospodářské reformy negativně dotýkají i jich. Proto se začalo mluvit o tom, že k hnutí tzv. žlutých vest se připojí i modré vesty, uvedl deník Daily Mail.
20.12.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (494 článků)

Blokáda žlutých vest má na svědomí smrt motoristy. Narazil do kamionu

 
Stoupenci hnutí žlutých vest požadují zlepšení životní úrovně Francouzů. Přitom kvůli jejich akcím zemřel již desátý člověk. Stalo se tak při dopravní nehodě v důsledku silničních blokád. Muž se svým vozidlem prý narazil v plné rychlosti do kamionu v pátek okolo 23:00.
22.12.2018 11:10 |

podobné články

Se žlutými vestami vyrazil protestovat mistr boxer. Co se odehrávalo pak, na to policisté v životě nezapomenou

 
Bývalého profesionálního boxera v pondělí zadržela francouzská policie, podezřívá jej z napadení dvou policistů v Paříži během sobotní demonstrace příznivců hnutí žlutých vest. Na Twitteru o tom informoval ministr vnitra Christophe Castaner. Kromě policistů bylo ten den napadeno i několik novinářů, redaktoři zpravodajské stanice BFMTV proto v pondělí na protest o akcích žlutých vest neinformují.
07.01.2019 22:05 |

podobné články

Policejní důstojník surově zbil člena „žlutých vest“. Pěsti zachytila kamera

 
Nepřiměřený zásah, nebo adekvátní obrana? Takové diskuze se aktuálně vedou nad činem francouzského policejního důstojníka Didiera Andrieuxe, který byl natočen, jak bije muže tmavé pleti. K incidentu došlo v rámci protestů tzv. žlutých vest a zásah důstojníka byl tak surový, že jej kolegové museli od muže odtrhnout. Andrieux ale tvrdí, že jeho chování bylo nezbytné, protože protestující byl nebezpečný.
08.01.2019 16:25 |

podobné články

Světlíková (ČSSD): Nesouhlasím s průjezdem amerických vojsk přes naše území

 
S tímto rozhodnutím české vlády zásadně nesouhlasím a přijímám tento fakt jako ponižující událost pro občany České republiky.
23.03.2015 09:21 |

podobné články

Co přijde dál? Stíhání, vězení a další věci?! Oslavují, že se jim podařilo nás zrušit. Píší mi to do zpráv. Zakladatelka zrušené stránky Naštvané matky promluvila

 
ROZHOVOR Nesouhlas s našimi názory není důvod k rušení stránky Naštvané matky. Její zakladatelka a aktivistka Eva Hrindová v rozhovoru vysvětluje svůj postoj k Facebooku, který stránku zablokoval pro nenávistný obsah. „Hlavní příčinu vidím v tom, že se postoje, které sdílíme, nelíbí některým lidem, kteří nejsou schopni respektovat názory druhých a řeší situaci místo diskuze snahou druhou stranu umlčet,“ sdělila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hrindová. Zároveň upozornila, že vlastník restaurace nemůže odmítnout obsloužit homosexuála nebo člověka s jinou barvou pleti. Přesto je podobné chování na sociální síti Facebook tolerované.
31.08.2018 08:05 |

podobné články