Článek

Nesmysly! Šéf Motola Ludvík o „přeplněných“ nemocnicích a covidu

 
Ředitel nemocnice v pražském Motole, bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a kandidát do Senátu v Praze 5 za ANO a ČSSD, se ve svém příspěvku na facebookovém profilu vyjádřil k aktuální koronavirové situaci.
13.09.2020 20:15 |

podobné články

Podobné články

Šéf Motola Ludvík se uzdravil. Po covidu je unavený jako dřevorubec. A tohle vzkazuje!

 
Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík chytil covid. Problém ale nastal, až když se přidala další nemoc. Poležel si pár dní ve „své“ nemocnici. A ta únava. „Virus tady s námi bude.“ Zvýšená úmrtnost v posledních měsících prý nemusí být způsobena jen covidem. Ludvík má i jiné vysvětlení.
05.12.2020 11:40 |

podobné články

Exministr Ludvík (57) leží ve „své“ nemocnici: Šéf Motola má covid!

 
Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík měl pozitivní test na nemoc covid-19. Byl hospitalizován na interním oddělení nemocnice, kterou vede, uvedl v sobotu web Seznam Zprávy. Sedmapadesátiletý sociální demokrat Ludvík byl od listopadu 2014 do prosince 2017 ministrem zdravotnictví. Letos v říjnu neúspěšně kandidoval do Senátu v Praze 5.
28.11.2020 17:20 |

podobné články

Šéf Motola Miloslav Ludvík se nakazil koronavirem: Spíš bych řekl, že mám zápal plic, míní

 
Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík (57) měl pozitivní test na nemoc covid-19. Byl hospitalizován na interním oddělení nemocnice, kterou vede. Sociální demokrat Ludvík byl od listopadu 2014 do prosince 2017 ministrem zdravotnictví. Letos v říjnu neúspěšně kandidoval do Senátu v Praze 5.
28.11.2020 17:36 |

podobné články

„Některé dámy v eurokomisi zaspaly, měly by v práci přidat!“ Šéf Motola poslal do Bruselu těžký úder

 
Na nemocnice je vyvíjen obrovský nápor – péče o pacienty se závažným průběhem nemoci covid-19, testování a nově i vakcinace. O tom, jaká je nemocniční realita na začátku roku 2021, hovořil v pořadu Interview na ČT24 současný ředitel Fakultní nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Promluvil také o očkovací strategii, která nepřinesla odpovědi na všechny otázky. „Kdo si ale myslel, že dostane odpovědi od A do Z, byl naivní,“ sdělil Ludvík. Souhlasí se slovy premiéra, že Evropská unie posílá málo dávek vakcíny. „Některé dámy v Evropské komisi zaspaly,“ podotkl Ludvík, podle nějž očkování zásadně ztěžuje chod nemocnic.
05.01.2021 21:35 |

podobné články

Ministr Ludvík: Zákon o univerzitních nemocnicích se připravuje již dlouho

 
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík jednal se zástupci vysokých škol a zdravotních pojišťoven na téma zákona o univerzitních nemocnicích. „Podobný zákon se připravuje už velmi dlouho, ale nikdy se to nedostalo do stádia, kdy by se dostal na jednání vlády. Tato šance přišla až nyní. Zákon má sice určité porodní bolesti, ale také řadu zastánců,“ řekl ministr po jednání s rektory vysokých škol a zástupci zdravotních pojišťoven. Vláda návrh zákona o univerzitních nemocnicích projedná v první polovině března.
27.02.2017 08:35 |

podobné články

Ředitel Motola Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

 
Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na funkci předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na dnešní krajské konferenci strany. ČTK to potvrdily tři zdroje z jednání sociálních demokratů. Kdo Ludvíka nahradí, by delegáti měli rozhodnout ještě dnes. Svou funkci Ludvík nabídl k dispozici společně s členy krajského výkonného výboru už loni po říjnových volbách do Sněmovny, kdy strana získala 7,27 procenta hlasů. V hlavním městě to bylo jen 5,57 procenta.
19.01.2018 22:35 |

podobné články

Šéf Motola o tisících zrušených operací, očkování i prospěšné vagíně. A zmínil zázrak

 
O obřím zázraku českého zdravotnictví, ale i nejvážnějším důsledku covidu hovořil v pondělním Epicentru ředitel Fakultní nemocnice Motol a bývalý ministr zdravotnictví Sobotkovy vlády Miloslav Ludvík. O Vánocích místo odpočinku plánoval se svým týmem, jak za tři až čtyři dny naočkovat dva tisíce lidí. Nyní je nemocnice podle jeho slov připravena zvládnout jak již probíhající testování, tak i očkování proti covidu, kdy by měli být schopni vakcínu aplikovat až 500 lidem denně. Zmínil i překvapivý účinek vtipného přeřeku profesora Pavla Pafka.
05.01.2021 05:40 |

podobné články

Kecat nesmysly! Flegrovi už došla trpělivost s Čechy: Uvidíte. A pak poslechnete

 
Hostem vysílání České televize před tiskovou konferencí vlády byl profesor Jaroslav Flegr. Dle něj se v současné době řítíme po dálnici a stále šlapeme na plyn. „Nebezpečí už dneska hrozí na každém kroku. To, že jsme opatření ještě nezavedli, to je nějaké politické rozhodnutí,“ pověděl. Politici se prý snaží ukázat brečící doktory v přeplněných špitálech a až poté šlápneme na brzdu. „Dokud ti lidi neuvidí na vlastní oči, že je malér, tak furt budou kecat nesmysly o nějaké chřipčičce,“ dodal.
21.10.2020 12:30 |

podobné články

Za pár týdnů spustí metro do Motola. Jak to změní dopravu, se zatím neví

 
Praha zatím nezveřejnila plány na změny v městské hromadné dopravě, které chystá po otevření nových stanic metra A do Motola. Úpravy jízdních řádů přitom měla schvalovat už na podzim loňského roku. Radní pro dopravu Petr Dolínek v dotazech na webu magistrátu uvedl, že se kvůli tomu v lednu sejde se zástupci dotčených městských částí. Cestující se podle něj o změnách tras autobusů dozví včas. Metro do Motola se má rozjet letos v dubnu.
04.01.2015 11:02 |

podobné články

Protekční pacienti a připravená výběrová řízení, popsal šéf Motola klíč k úspěchu

 
Šéf pražské motolské nemocnice Miloslav Ludvík se před časem rozhovořil o poměrech ve zdravotnictví. Na videu, které se objevilo na internetu, hovoří například o tom, jak důležití jsou pro nemocnici takzvaní kulichové, což jsou protekční pacienti zasluhující si mimořádné zacházení. Řeč přišla i na systém výběrových řízení. Ludvík se bránil s tím, že video je účelově sestříhané.
02.02.2011 15:20 |

podobné články

Video je manipulativní, říká šéf Motola Ludvík a podává trestní oznámení

 
Šéf motolské nemocnice Miloslav Ludvík se obrátí na policii, aby prověřila, jak z nemocničního počítače unikl záznam jeho vystoupení na přelomu loňského listopadu a prosince před 220 předními zaměstnanci ve Špindlerově Mlýně.
03.02.2011 20:00 |

podobné články

„Škoda peněz,“ tepe šéf Motola Ludvík informační zákon. Pirát ho viní ze lži

 
Vysoké náklady a plýtvání časem. Takové zápory přičítá zákonu o svobodném přístupu k informacím šéf pražské nemocnice Motol a místní zastupitel ČSSD Miloslav Ludvík. Podle něj kvůli takzvané „stošestce“, která umožňuje vyžádat si listiny a údaje držené státem, chodí do nemocnice desítky dotazů týdně. Ta si přitom za zpracování odpovědí může účtovat pouze pět korun za stránku. Zastupitel za Piráty Adam Zábranský ale tyto informace označil za „nepokrytou lež“.
25.02.2016 14:55 |

podobné články

Šéf Motola přišel k Moravcovi a dal na stůl čísla: V roce 2019 zemřelo na chřipku 1500 lidí, nakazilo se 996 tisíc, takže...

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík, ředitel VZP Zdeněk Kabátek a šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Ludvík se snažil ukázat, že koronavirus není v České republice tak velkým problémem, aby mu média věnovala neustálou pozornost. Dušek oponoval, že to v České republice mohlo vypadat mnohem hůř. I on však v dnešní situaci vyzýval k optimismu.
26.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (35 článků) , Zdeněk Dušek (11 článků)

Střední cesta. Ani hysterie, ani ztráta respektu. Šéf Motola doporučil přístup ke koronaviru

 
Šéf Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík se v Rozstřelu serveru iDNES.cz rozhovořil o koronaviru. Lidé, kteří se před nákazou covidem-19 chránili nejvíce, to podle něj odnesli jako první. Ludvík je optimistou – italského scénáře se neobává. Nemocnice v Motole je podle něj schopná nával pacientů ustát.
24.09.2020 17:50 |

podobné články

Šéf Motola Ludvík: Některým pacientům s covidem nic není, ale leží nám tu. Zahlcení Itálie? To bylo jinak

 
“Přestaňte strašit lidi, nejsme v roce 1918,” vyzývá šéf motolské nemocnice a kandidát do Senátu Miloslav Ludvík. Největší česká nemocnice má podle něho v současné době pouhých 40 pacientů s covidem. Nouzový stav je však dle Ludvíka potřeba, jde hlavně o nákupy. Kolaps nemocnic prý nehrozí. Vysvětlil též, proč se nejspíš ministr Prymula uchýlil k “zákazu zpěvu”.
01.10.2020 15:00 |

podobné články

Je to sv*ně! Nepište nesmysly, vyzval muž, který na covid doplatil zdravím

 
Neustálé zlehčování covidu od mnohých uživatelů sociálních sítí a také veřejně známých osobností je na denním pořádku, proto se ozývají někteří pacienti, kteří s nemocí bojují. Na facebooku to učinil také Jiří Tlamka, jehož příspěvek se masově šíří a má již přes 5 tisíc sdílení. „Třeba tím někomu otevřu oči a přestane psát nesmysly o covidu, jak neexistuje atd. Tak mám pro vás špatnou zprávu, existuje a je to dost zákeřná svině,“ píše Tlamka.
30.09.2020 16:30 |

podobné články

Ředitel Motola: Nemocnice jsou ideální cíle

 
Na ochranu nemocnic by stát měl vyčlenit peníze, řekl Právu ředitel největší nemocnice v Česku, pražského Motola, Miloslav Ludvík.
11.12.2019 20:20 |

podobné články

Předsedou pražské ČSSD byl zvolen ředitel Motola Ludvík

 
Předsedou pražské ČSSD zvolila krajská konference ředitele Fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka. Z celkového počtu 156 delegátů dostal 136 hlasů. Ludvík byl do stranické funkce zvolen poprvé. Letos však byl lídrem ČSSD do komunálních voleb. Dosavadní šéf Karel Klíma st. na post předsedy nekandidoval. Pražští sociální demokraté vybrali rovněž svého kandidáta na předsedu celorepublikové ČSSD, stal se jím současný předseda Bohuslav Sobotka. Předsedu bude strana volit v březnu příštího roku.
11.12.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Odchody lékařů? Kdyby šlo jen o peníze, odešli by už všichni Češi do Německa, říká šéf Motola Miloslav Ludvík

 
Celosvětovým problémem zdravotnictví jsou finance, které nedokáží pokrýt náklady na moderní léčbu. Dalším problémem je personál. Není týden, kdy by média nepřišla se zprávou o tom, že je nedostatek lékařů a sester. Přesto nemocnice fungují dál. Jaká je česká zdravotnická realita? Na otázky ParlamentníchListů.cz odpovídá JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel Fakultní nemocnice v Motole.
11.05.2015 12:21 |

podobné články