Článek

Nerušil (SPD): Voliči malých stran, spojme se za SPD

 
Volby jsem za dveřmi. Nenechte svůj hlas propadnout volbou malé strany ve prospěch hnutí ANO, Pirátů, nebo koalice SPOLU. Vlastenci, volme jednotně hnutí SPD, nyní jde o každý hlas!
07.10.2021 14:50 |

podobné články

Podobné články

„Halíkovi b*bci. Křesťan Piráty nevolí.“ Kandidát Nerušil, terč petic, předložil návrhy. Soros, ČT, Orbánův zákon

 
Když zástupce zahraničím financované neziskové organizace přijde do ČT či ČRo, bude povinně uvedeno, kdo ho platí. To plánuje navrhnout člen Rady ČRo a lídr kandidátky SPD do sněmovních voleb Josef Nerušil. Proti němu coby pracovníkovi Arcibiskupství pražského se vymezili někteří čeští křesťané, on nicméně tvrdí, že křesťan volí právě SPD. S ParlamentnímiListy.cz hovořil i o svém dalším návrhu týkajícím se zobrazování sexuálních menšin v médiích či o knězi a profesorovi Tomáši Halíkovi.
30.07.2021 04:45 |

podobné články

Nerušil, lídr SPD: Odstupuji z Rady Českého rozhlasu. Ač bych nemusel

 
Lídr pražské kandidátky SPD do sněmovních voleb Josef Nerušil složil členství v Radě Českého rozhlasu. Jak informoval ParlamentníListy.cz, chce se věnovat výhradně předvolební kampani a svým voličům.
02.09.2021 10:00 |

podobné články

Kandidát SPD Nerušil rezignoval na funkci v Radě ČRo

 
Lídr pražské kandidátky SPD Josef Nerušil rezignoval kvůli kandidatuře v říjnových parlamentních volbách na své členství v Radě Českého rozhlasu. Hana Lipovská, která působí v Radě České televize a ve sněmovních volbách hodlá kandidovat v Pardubickém kraji za Volný blok, zatím v radě setrvává.
02.09.2021 10:40 |

podobné články

Jaroslav Bašta jde do voleb za SPD. Zde jsou jména VŠECH lídrů

 
Hnutí SPD představilo své lídry pro všech 14 krajů České republiky. Jsou mezi nimi jak známé a osvědčené tváře, tak i lidé, kteří zatím za SPD nekandidovali. Překvapeni mohou být voliči SPD v Praze, kde za hnutí kandiduje člen Rady Českého rozhlasu Josef Nerušil. V ostatních krajích sází Tomio Okamura převážně na známé tváře z Parlamentu, případně ze zastupitelstev. Mezi kandidáty SPD je i jeden bývalý ministr.
15.07.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2687 článků)

Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

 
Lipovská a Nerušil. Tato jména vyčítají věřící i nevěřící kardinálu Dukovi. Nyní se arcibiskup vyjádřil v Konzervativních novinách. Upozornil, že církev se politicky neangažuje a kandidaturu si musí jak Lipovská, tak Nerušil srovnat se svým svědomím. Ale varoval, že kromě propírané SPD a Volného bloku jsou tu i jiné, „radikálně levicové“ subjekty, které jdou proti učení církve a považuje je za větší nebezpečí než KSČM. Které ovšem pohoršení nebudí. „Jsme v situaci, kdy mnozí lidé jsou přesvědčeni, že jen některé extrémní postoje mohou ve společnosti změnit atmosféru,“ míní.
05.08.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1109 článků)

„Rumburak Halík. Piráti? Smrad, že i tchoř prchá.“ Okamurův lídr Nerušil přitvrdil

 
Politické neziskovky odříznout od veřejných peněz, zavést institut „prvotního dárce“, přimět je označovat své materiály podobně, jako to musejí dělat politické strany, a v případě pochybného financování zdanit. Pražský lídr SPD v Praze Josef Nerušil po odchodu z Rady ČRo i Arcibiskupství pražského přitvrdil. Kněze a profesora Tomáše Halíka označil za „Rumburaka“, který končí stejně neúspěšně jako Rumburak seriálový. „Kdykoliv zapnete ČT24, tak na vás spolehlivě během několika minut vybafne Markéta Pekarová Adamová nebo Mikuláš Ferjenčík,“ přidává na úkor veřejnoprávních médií. Věří, že Piráti v rámci boje za klima „zakážou i své oblíbené pokuřování. Protože když se někde sejde partička Pirátů, je to smradu, že i tchoř zahanbeně prchá do své nory.“
12.09.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (582 článků)

Volný patří na Balkán, vyděsil se Okamurův lídr Nerušil

 
Lídr pražské kandidátky hnutí SPD Josef Nerušil se před časem kvůli kandidatuře v říjnových parlamentních volbách rozhodl rezignovat na členství v Radě Českého rozhlasu, a když nyní vidí, co se dělo kolem někdejší radní ČT Hany Lipovské, rozhodnutí nelituje. Míní, že by byl také odvolán, sám však cítil, že by svým setrváním v Radě ČRo působil rozpor s „havlovským duchem zákona“, a rezignace tak proto měla být „nejrozumnější řešení“. Řádění Lubomíra Volného jej vyděsilo. „Pro mne je to bizár, který patří někam do Orientu nebo na Balkán, ale rozhodně ne do české Poslanecké sněmovny,“ zhrozil se v rozhovoru pro XTV.cz.
22.09.2021 06:45 |

podobné články

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

 
Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda a přímá demokracie), Petr Cibulka (Volte Pravý Blok www.cibulka.net), Ondřej Hýsek (Moravské zemské hnutí), Petr Bajer (Trikolóra Svobodní Soukromníci). Tématem byl nejen státní rozpočet, ale také tzv. Green Deal.
23.09.2021 22:15 |

podobné články

Spojme se v EU, postavme se Kremlu. Topka přivezla Liberečákům Pekarovou a Peszynského, byl běh kolem přehrady a průvod městem pod eurovlajkou. Máme i FOTO

 
REPORTÁŽ Evropský den připravila v sobotu v Liberci TOP 09. Nejdříve se topkaři pod patronátem své místopředsedkyně Markéty Pekarové Adamové proběhli kolem polovyschlé liberecké přehrady, odpoledne zorganizovali první akci organizace Pulse of Europe v krajském městě. Na ní promluvil i Tomáš Peszynski. „Nebojíme se říci to, že chceme, aby Česko bylo ještě více v Evropské unii. Například, aby mělo euro. Chceme, aby se Evropská unie zreformovala, aby byla demokratičtější, funkčnější, silnější,“ uvedl. Jejich heslem je i - spojme se v EU a postavme se Kremlu. „Co si budeme povídat, Evropa je ohrožena kvůli rozkladnému působení ruské zahraniční politiky, ruské propagandy a fake news,“ vysvětlil.
23.09.2018 08:25 |

podobné články

Vojtěch v Blesku: Opatření potřebujeme, muzikály bych ale nerušil. Školy mají zůstat otevřené

 
Bývalý ministr zdravotnictví Adama Vojtěch sice rezignoval na svou funkci už 21. září, pro Blesk Zprávy ale okomentoval současná protikoronavirová opatření. Podle svých slov rozumí zpřísňování podmínek, které avizuje jeho nástupce v rezortu Roman Prymula. Například muzikály by ale nerušil, stejně tak by nechal i kvůli zdravotním sestrám otevřené školy. Vojtěch o tom mluvil ve středečním Epicentru. Smysl podle svých slov vidí v omezení kolektivních sportů nebo uzavření barů.
07.10.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků) , Adam Vojtěch (1251 článků)

O 33 mladší utekla za jiným: Dvojník Waldemara Matušky Vladimír Nerušil (74) se pokusil zabít

 
Zpěvák Vladimír Nerušil (74), známý především fandům kapely Walda Gang, v níž zpíval kvůli podobě s legendárním Waldemarem Matuškou (†76), sám ze své vlastní zkušenosti může potvrdit, že láska k o mnohem mladším ženám může znamenat velké potíže. O 33 let mladší manželka od něj utekla, což ho dostalo až do blázince. Přesto teď si myslí na dívku, od které ho dělí dokonce 51 let.
19.04.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Waldemar Matuška (354 článků)

Volný, to je smetí. Xavera chtěli zničit. Lídr SPD se s tím nepáral

 
Člen Rady Českého rozhlasu a lídr pražské kandidátky SPD do letošních sněmovních voleb Josef Nerušil byl dalším hostem v pořadu Horká linka na youtubovém kanále XTV. Diváky byl vyzván, aby sdělil, čím by je přesvědčil k volbě SPD. Rozhodně je prý vyloučena vládní spolupráce s Piráty. Případným příznivcům koalice Pirátů a STAN pořádně pohrozil, co je čeká, pokud dají hlas právě jí. Stranou nezůstalo ani dění v Českém rozhlase či tragikomické počiny bývalého poslance SPD Lubomíra Volného.
25.08.2021 08:10 |

podobné články

Vláda podle Bělobrádka: Všichni proti ANO!

 
Spojme se všichni do menšinové vlády, navrhne šéf lidovců Pavel Bělobrádek (41) předsedům dalších stran. ODS, Piráti, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN by ve Sněmovně měli 85 hlasů, což je víc než má nyní ANO (78 poslanců). To by ale muselo takovou vládu všech ostatních stran kromě SPD a KSČM tolerovat, což není moc reálné.
11.04.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1636 článků)

Starý text Petra Fialy uzrál, vytáhl ho lídr SPD. Ten byl na akci ,,zelené mládeže" a viděl věci

 
Když se minulý pátek na Malostranském náměstí sešla demonstrace mládeže za klima, konala se souběžně vedle akce SPD, upozorňující na nebezpečí bídy a chudoby, které budou důsledkem tohoto „zelenání“. Jak poznamenává lídr pražské kandidátky SPD Josef Nerušil, média tento protiprotest ignorovala. V rozhovoru také připomněl starší text Petra Fialy, který jako na hrnec sedí na dnešní koalici SPOLU. A lídr Fiala z textu profesora Fialy nevychází příliš dobře.
30.09.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2171 článků)

Okamura po výměně názorů s redaktorkou ČT: Voliči ocenili práci SPD. Máme dvakrát více mandátů a čtvrté místo

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR V Ústeckém kraji byla SPD v minulém volebním období v koalici – a voliči její činnost ocenili zlepšením minulého výsledku. Podle předsedy hnutí Tomia Okamury se tak ukázalo, jak by to mohlo fungovat i ve zbytku republiky. Volby podle něj potvrdily dominanci čtyř nejsilnějších sněmovních stran. Rozhovor následoval bezprostředně po jeho emotivní rozpravě s redaktorkou České televize Lindou Bartošovou. SPD v krajských volbách dosáhla 100% navýšení počtu mandátů oproti roku 2016 a celkově skončila čtvrtá.
04.10.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Linda Bartošová (117 článků)

Voliči, jak je neznáte: Příznivci ANO milují slevové kupony a Okamurovci se nevídají s příbuznými

 
Co mají společného voliči jednotlivých politických stran v Česku kromě faktu, že v minulých volbách dali hlas stejné partaji? Ukazuje to unikátní online průzkum Atlas Čechů, jehož dílčí výsledky HlídacíPes.org postupně zveřejňuje. Například příznivci SPD vídají své příbuzné jen párkrát do roka, ačkoli často sami apelují na "tradiční hodnoty". Voliči hnutí ANO jsou zase jako celek názorově nevyhranění – stejně jako samotná strana Andreje Babiše, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes.
03.01.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23538 článků)

Masakr Okamurovy SPD: Ze strany zní silná slova. Migrace, ČT a vážná výzva lidem

 
Komunální volby mají mnoho vítězů, pro hnutí SPD ale měly v řadě případů hořký konec. Jde zejména o krajská města, kde kandidátky okamurovců oscilovaly okolo pěti procent. V několika případech se SPD do zastupitelstva nedostala jen o desítky hlasů – například v Plzni a v Karlových Varech. Přitom v loňských parlamentních volbách dosahovala strana v krajských městech daleko lepších výsledků. Propad je v některých případech opravdu dramatický. Poslanci za SPD, kteří se pro ParlamentníListy.cz k výsledkům vyjádřili, ale výsledek nepovažují za špatný. Nižší čísla jsou údajně důsledkem specifik komunálních voleb. Nosná témata SPD budou prý rezonovat až v eurovolbách, které budou příští rok. Voliči si v nich budou muset vybrat mezi Prahou a Bruselem, jak řekl kandidát SPD na starostu na Praze 10 Jan Čížek. Pro hnutí je problematický i vztah s médii, namátkou jmenujme Českou televizi a nejčtenější deník Blesk.
09.10.2018 04:55 |

podobné články

David Zábranský: Proč voliči Zemana nelezou do kanceláří za voliči Drahoše a neptají se jich: „Vysvětli! Řekni! Proč?! Prostě řekni proč, vole, nebo tě vyhodíme!“

 
ROZHOVOR „Vím z dobrých zdrojů, jak těžkou pozici může mít v redakcích člověk, který dejme tomu dokáže volit Zemana. To za vámi pak chodí kolegové a vy se jim musíte zpovídat. Nepříjemná situace! Lezou za vámi lidé, dívají se na vás skrz prsty, zkoumají, co vám je, a kladou vám nekonečné otázky. Pohrdají vámi. Pořádají výslechy. Nemohou tomu uvěřit. Naléhají… A já si vždycky říkám, proč se tohle neděje oboustranně, čili proč voliči prezidenta Zemana nelezou do kanceláří za voliči pana Drahoše a neptají se jich – vysvětli!“ Ve druhé části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz se spisovatel a dramatik David Zábranský vyrovnává nejen s fenoménem vzájemné agrese mezi tábory obou prezidentských kandidátů v uskutečněných volbách, ale i s komentářem slovenského novináře, který český národ označil v důsledku zvolení Zemana za „primitivní“.
05.02.2018 04:45 |

podobné články

Soukromníci: Spojme síly v boji proti regulokracii této levicové vlády

 
Živnostníci a malí podnikatelé by se měli spojit v boji proti nesmyslné regulaci, byrokratizaci a mnohdy účelové kriminalizaci českého podnikatelského prostředí. Dnes to prohlásili představitelé Stany soukromníků České republiky, která chce v dalších volbách otevřeně hájit zájmy téměř jednoho milionu živnostníků, malých a středních podnikatelů, jejich rodin a zaměstnanců. Soukromníci zároveň představili své konkrétní představy o tom, jak konkrétně chtějí pomoct především těm nejmenším podnikatelům.
26.03.2015 15:11 |

podobné články