Článek

Nerudová nově: Raketa v Polsku? Důsledek toho, co se odehrává na Ukrajině

 
Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová se před kamerami vyjádřila k raketovému incidentu v Polsku. Konstatovala mimo jiné, že pokud Ukrajina požádá o další pomoc, tak ji jak Česko, ale i jiné státy EU, dříve či později poskytne. Poté se ostře vymezila jak proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, tak proti generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi, dvěma předlistopadovým členům komunistické strany.
16.11.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1101 článků)
Podobné články

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27583 článků)

Rektorka Nerudová na Hrad? Ano, stále zvažuji. Rozhodnu se v pravý čas

 
Ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová zvažuje kandidaturu na prezidentský úřad. „Přemýšlím o tom, je to velmi vážná a seriózní věc. Své rozhodnutí učiním ve správný čas,“ řekla Nerudová. Český stát by podle ní měl fungovat moderněji a flexibilněji, aby v příštích krizích obstál lépe než v té současné.
19.05.2021 13:50 |

podobné články

Zdražování v Česku: Situace bude těžká, varuje Nerudová. Kdy se rozhodne o boji o Hrad?

 
Řada českých domácností musí počítat s tím, že příští rok pro ně bude velmi těžký. Nejen že vyrostou ceny energií, ale Čechy čeká i zdražení jejich stávajících hypoték. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv na to upozornila dosluhující rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která zároveň podotkla, že za rozjetou inflaci může částečně stát kvůli svým vysokým výdajům. Nová vláda tak bude mít hodně práce, aby to napravila. Nerudová mluvila také o své možné kandidatuře na prezidentku, podle ní v české politice chybí ženský prvek.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Nerudová k demonstraci: Strach vede k radikalizaci. Vláda musí ujistit lidi

 
Kandidáti na prezidenta generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová se na svých twitterových účtech vyjádřili k demonstraci, jež se uskutečnila v sobotu na Václavském náměstí. „Včerejší demonstraci není namístě zlehčovat. Strach je mocná zbraň, která vede k radikalizaci. Je na vládě, aby dala jasně najevo deseti milionům lidí, že udělá vše, co bude třeba, aby měli na zaplacení účtů za energie,“ zmínila mimo jiné Nerudová.
04.09.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1101 článků)

Nerudová: Sláva Ukrajině! Ruská propaganda už ani enstíhá. Ukrajinci vítězí nad lží a nenávistí

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová je nadšená z posledního vývoje války na Ukrajině. Ukrajinská armáda za poslední týden dobyla zpět území o rozloze téměř 8000 km2 a podle některých informací dokonce některé odříznuté ruské jednotky zvažují, že složí zbraně a vzdají se.
12.09.2022 13:20 |

podobné články

Nerudová: Sláva Ukrajině! Ruská propaganda už ani nestíhá. Ukrajinci vítězí nad lží a nenávistí

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová je nadšená z posledního vývoje války na Ukrajině. Ukrajinská armáda za poslední týden dobyla zpět území o rozloze téměř 8000 km2 a podle některých informací dokonce některé odříznuté ruské jednotky zvažují, že složí zbraně a vzdají se.
12.09.2022 13:30 |

podobné články

„Jdeme na porážku. Raketa? Úplně jinak.“ Rajchl tahal fakta k Ukrajině

 
„Raketa nebyla vystřelena proto, aby zacílila na nějakou ruskou raketu útočící na Ukrajinu, ta raketa byla vystřelena zcela úmyslně na polské území. Já tady se vší vážností říkám, že se jednalo o vědomou provokaci, která byla cílená k eskalaci současného konfliktu a ke snaze zatáhnout NATO do naprosto zásadní a obrovské války, která by se tím rozpoutala.“ I to zaznělo z úst lídra strany PRO Jindřicha Rajchla k událostem uplynulého týdne – v tomto případě k raketě, jež dopadla na polskou stranu.
20.11.2022 22:15 |

podobné články

Smrtelná raketa v Przewodówě: Polská reakce byla velmi profesionální. Oni samozřejmě vědí, co je Rusko zač, říká analytik

 
Ve vsi Przewodów na východě Polska nedaleko hranic s Ukrajinou vybuchla po dopadu raketa. Na místě tragédie přišli o život dva lidé. Původní informace hovořily o tom, že byla vystřelena z Ruska. Následně však polský prezident Andrzej Duda sdělil, že raketa pocházela z Ukrajiny. "Já bych řekl, že ta reakce byla velmi profesionální, obezřetná, a myslím si, že z toho bylo poznat, že Poláci ve svých krizových scénářích s nějakou takovouto situací počítali a vědí, co mají dělat," hodnotí polskou reakci pro eXtra.cz analytik Vít Dostál.
16.11.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (103 článků)

Zpátky už se nevrátíme, říká Danuše Nerudová. Rusko je ztracené

 
Ekonomka a kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová tvrdí, že ať už bude pokračování konfliktu na Ukrajině z vojenského hlediska jakékoliv, z ekonomické perspektivy je jasné, že se stav nikdy nevrátí do doby před zahájením ruské invaze.
13.07.2022 15:25 |

podobné články

Raketa se 3,6 tuny jídla vyrazila k vesmírné stanici. Nikdo ji nepilotuje

 
Z mysu Canaveral odstartovala raketa Atlas V, která veze zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici. Na palubě nepilotované zásobovací lodi Cygnus, kterou raketa nese, je asi 3,6 tuny jídla, vybavení i vědeckých pomůcek pro americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) včetně 3D tiskárny, uvedla agentura AP. Na vesmírnou stanici se zásobovací loď dostane v sobotu.
23.03.2016 07:10 |

podobné články

Raketa Dragon odstartovala: Veze stroj na detekci života ve Sluneční soustavě

 
Z Mysu Canaveral na Floridě odstartovala v pondělí ráno SELČ raketa Falcon 9 se zásobovací lodí Dragon. Dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) kolem 2200 kilogramů zásob a různých zařízení. Jak raketa, tak Dragon, patří americké společnosti SpaceX. K cíli dorazí ve středu. Po startu se znovu podařilo přistát s prvním stupněm Falconu 9, SpaceX ho totiž hodlá opakovaně použít k vynesení nákladu do vesmíru.
18.07.2016 11:40 |

podobné články

Z Kalifornie odstartovala raketa Falcon 9. Poprvé od zářijové exploze

 
Z kalifornské Vandenbergovy základny dnes odstartovala k letu na oběžnou dráhu raketa Falcon 9 americké společnosti SpaceX. Start je prvním od loňského září, kdy jiná raketa stejného typu při předletovém testu explodovala na odpalovací rampě na floridském mysu Canaveral.
14.01.2017 19:45 |

podobné články

Pirátská raketa. Tak chválí Ivan Bartoš svou senátorku. Bojuji za slabé, tvrdí ona

 
Nezávislá senátorka Adéla Šípová, podporovaná Piráty, maminka pěti dětí, poskytla rozhovor magazínu Czech & Slovak Leaders. Předseda Pirátů Ivan Bartoš senátorce poděkoval za to, co všechno sdělila veřejnosti. Především ve věci exekucí, které se Piráti snaží řešit od roku 2017 a podle Bartoše budou v tomto úsilí pokračovat i po dalších volbách. Magazín Šípovou poctil přezdívkou „pirátská raketa“. „Raketa“, která možná na nějaký čas odletí do Tanzanie.
25.03.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2581 článků)

Rektorka Danuše Nerudová vyrazila na dlouho odkládanou dovolenou. S rodinou, v karavanu, za volantem a po sousedním Rakousku

 
Rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová (42) boří genderové stereotypy za každých okolností! Kromě toho, že je dosud nejmladší vrcholnou představitelkou některé z českých univerzit, se nedávno rozhodla vyrazit se svým manželem a dětmi na výpravu, za kterou by se nemusel stydět ani žádný protřelý milovník road tripů. V uplynulých dnech totiž v roli řidičky karavanu objevovala krásy sousedního Rakouska. Úžasná dovolená, ke které ji, jak přiznává, přemluvili hlavně její dva synové. 
20.08.2021 08:40 |

podobné články

Nerudová proti ODS: Škrtat se nedá. Změna daní pomohla jen bohatým

 
Jsou oblasti, kde se kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová a představitelé ODS prostě neshodnou. Další důvod toho, proč koalice SPOLU stále hledá svého kandidáta na prezidentský úřad, dali veřejnosti dva politici, kteří jsou s ODS spjati už dlouho - bývalý premiér Mirek Topolánek a ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Ani oni dva se ale na rušení superhrubé mzdy nedívají stejně. Svoje si řekl i Miroslav Kalousek.
18.07.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2429 článků) , Jan Skopeček (401 článků) , Miroslav Kalousek (7683 článků)

Polsku ani euro? Ivan David ve varu z toho, co se děje

 
Europoslanec Ivan David (SPD) kritizuje Evropskou unii za její přístup k Polsku v otázce právního státu. „Hlasoval jsem proti návrhu na uvalení sankcí proti Polsku,“ uvedl David na Facebooku. „Probruselská většina ale odhlasovala příkaz Komisi, aby zahájila proti Polsku proceduru pro porušení základních práv EU,“ dodal David s tím, že maďarský premiér Viktor Orbán to stejně nakonec vetuje, takže se vlastně nic nestane.
22.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2581 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

„Zákopy jsou hluboké.“ Rektorka Mendelovy univerzity odmítla pozvání na Hrad

 
Rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová se 28. října nezúčastní slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě. Pozvánku dostala, ale nepřijme ji, stejně jako loni. Úkolem univerzit je upozorňovat na paralýzu společnosti, uvedla Nerudová ve vyjádření pro ČTK.
24.10.2019 15:50 |

podobné články

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o půlbilionovém schodku. Bude vůbec na důchody?

 
Koronavirová pandemie odsunula penzijní reformu stranou. Zároveň také přinesla řadu vládních opatření a nyní i půlbilionový schodek rozpočtu. Na co se peníze využijí a bude vůbec na důchody? Nejen o těchto tématech hovořila ve čtvrtečním Epicentru rektorka Mendelovy univerzity a šéfka Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová.
16.07.2020 14:55 |

podobné články

Rektorka Mendelu Nerudová: Nenecháme si diktovat od státu, vyučovat budeme podle svého

 
Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová (41) se ostře ohradila proti směrnici Národního akreditačního úřadu, podle níž je plošné rušení kontaktní výuky na univerzitách nepřípustné. Podle rektorky nejstarší zemědělské a lesnické univerzity v českých zemích tak stát brání vysokým školám v efektivní ochraně studentů i pedagogů před šířením nákazy.
16.09.2020 12:15 |

podobné články