Článek

Neříkají celou pravdu. Profesor z Cambridge o klimatických vědcích

 
„Svět vědy o klimatu je v hrozném stavu. Je protkaný politickými aktivisty prohlašujícími se za vědce, je financovaný zelenými miliardáři a státními aktéry.“ Publicista Chris Morrison na serveru Daily Sceptic sepsal text, v němž konstatoval, že vědecká obec, která se seriózně věnuje změnám klimatu, je v rozvalu. Cambridgeský profesor Ulf Büntgen v prestižním časopise Nature požádal, aby neškodili vědcům v hledání skutečné pravdy o změnách klimatu a aby se pokusili pochopit, že i věda se neustále vyvíjí a že i věda se může občas mýlit. Obrátil se i na kolegy vědce.
21.05.2024 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Chris Morrison (2 články) , Chris Morrison (2 články)
Podobné články

Od Nového Zélandu po Česko: Jak si britský tisk všímal zpráv o narození Baby Cambridge

 
Vlastně teď už se mu nemá říkat "Baby Cambridge":http://www.extra.cz/tema/baby-cambridge, teď je to už "Jeho královská Výsost princ George z Cambridge":http://www.extra.cz/a-je-to-venku-princ-z-cambridge-dostal-jmeno-george-alexander-louis. "Kate":http://www.extra.cz/tema/kate-middleton a "William":http://www.extra.cz/tema/pinc-william včera konečně prozradili jméno, které "již bylo vybráno v porodnici a možná dokonce před porodem":http://www.extra.cz/jak-se-bude-jmenovat-novorozene-baby-cambridge-vime-proc-to-kate-a-william-nechteji-rict, ale věděli o něm jen nejbližší příbuzní královského páru.
25.07.2013 10:35 |

podobné články

Opatření Britům nic neříkají: Snímky z narvané hromadné dopravy ukazují bezohlednost

 
Není žádným tajemstvím, že v Británii chtěla vláda po opatřeních sáhnout až ve chvíli, kdy to bude opravdu nutné. Jakmile ale opatření v platnost vešla, lidé ukázali svou bezohlednost a fakt, že zákazy jim nic neříkají. Snímky z narvaných souprav hromadné dopravy ukazují, že koronavirus je zřejmě neděsí.
24.03.2020 15:31 |

podobné články

Záhadné truhly v muzeu se nesmí ještě 100 let otevřít. Ve vědcích ale hlodá zvědavost! ANKETA

 
V Národním muzeu se ukrývají dvě tajuplné trhly. Co v nich je, je záhadou, která možná nebude rozluštěna do konce našeho života. Podle závěti totiž musí s otevřením počkat ještě 100 let.
05.04.2012 07:50 |

podobné články

Studie australských vědců přinesla varování nevěstám: V manželství tloustnete rychleji! Až 4 kg za prvních 6 měsíců...

 
Už je to zcela jasné! Po britských vědcích i ti australští potvrdili, že svatba je tou nejlepší cestou k obezitě. Nevěsty za prvních šest měsíců manželství přiberou až čtyři kilogramy.
16.03.2014 05:10 |

podobné články

Špioni v Česku: Rusové jdou po vědcích, Číňany zajímá politika

 
Že jsou v Česku zahraniční špioni, to je známá věc. Co u nás konkrétně dělají, to nyní uveřejnila Bezpečnostní informační služba (BIS) ve své výroční zprávě za loňský rok. Zaměřila se na ruské a čínské agenty. Jedni se prý zajímají o české vědce, druzí pak sbírají informace především o české politice.
04.09.2015 18:35 |

podobné články

Měsíc emancipaci nezná, krátery nesou jména mužů. Šokovalo mě to, říká umělkyně

 
Měsíční krátery se podle pravidel pojmenovávají po slavných vědcích.
03.05.2021 09:40 |

podobné články

Na veslařských Primátorkách se představí osma Cambridge

 
Osmiveslice pražské Dukly bude mít na letošních Primátorkách velkého soupeře. Blížícího se 97. ročníku slavného závodu se totiž na začátku června zúčastní posádka Cambridge, která v letošním roce vyhrála slavné klání britských univerzit Oxford - Cambridge.
27.04.2010 13:20 |

podobné články

Geniální Brit nikdy nebyl ve škole, teď bude nejmladším studentem Cambridge

 
Výjimečně inteligentní Arran Fernandez z anglického hrabství Surrey se stane ve svých patnácti letech nejmladším studentem univerzity Cambridge za poslední dvě století. Mladší byl v roce 1773 pouze William Pitt, kterému tehdy bylo 14 let. Pozoruhodná je i skutečnost, že chlapec nikdy nenavštěvoval školu, ale učil se pouze se svým otcem Neilem. Arran začne na Cambridge studovat v říjnu, a to náročný matematický obor.
08.09.2010 08:45 |

podobné články

Manželka prince Williama zklamala školáky, nepřišla jako princezna

 
Vévodkyně z Cambridge Catherine je známá tím, že se snaží chovat úplně normálně a vypadat jako obyčejná britská žena. Manželka prince Williama ale zklamala malé školáky, které přišla navštívit. Čekali skutečnou princeznu, ale přišla jen obyčejná holka v džínách a svetru. Další články k tématu: Vévodkyně Kate je nejlépe oblékanou ženou Británie Manželka prince Williama kopíruje hollywoodské hvězdy ANKETA: Líbí se vám manželka prince Williama v klobouku, nebo bez? Manželka prince Williama nosí oblíbené náušnice po princezně Dianě OBRAZEM: Vévodkyně Catherine „recyklovala“ své outfity i na svatbě Vévodkyně z Cambridge na turné vsadila na ženskost a obstála Svatební šaty vévodkyně z Cambridge vydělaly miliony na charitu
21.11.2011 13:05 |

podobné články

VIDEO: Těhotná Kate se mrazu nebojí, strávila den ve skautském táboře

 
Vévodkyně z Cambridge je žena do nepohody. Ukázala to během návštěvy skautského tábora ve Walesu. V bundě a čepici nebyla skoro poznat, když se skauty v mrazu opékala nekvašený chléb na tyčce. Další články k tématu: Vévodkyně z Cambridge: Já chci kluka, William holčičku Královské dostihy: Kate zakryla bříško, William vyzradil krátkozrakost OBRAZEM: Nejkrásnější přirozená kráska je vévodkyně z Cambridge Vezmu medvídka pro d..., naznačila Kate pohlaví dítěte Těhotná Kate ukázala bříško, spisovatelka ji předtím zkritizovala Westwoodová se opět pustila do Kate: Měla by častěji nosit stejné šaty
23.03.2013 14:10 |

podobné články

Oxford vs. Cambridge! Slavného závodu se zúčastnil Čech Bruncvík

 
Na řece Temži se jel nejznámější veslařský závod světa. Síly změřily prestižní univerzity Oxford a Cambridge. Vůbec poprvé se klání účastnil i český veslař. Olympionik Milan Bruncvík jel za tým Cambridge, který prohrál.
31.03.2013 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Bruncvík (4 články)

Prince Williama čekalo na Cambridge chladné přijetí: Jsi příliš hloupý na to, abys s námi studoval

 
V pondělí započal vévoda z Cambridge svůj avizovaný desetitýdenní kurz zemědělského managementu na univerzitě v Cambridge. Jenže jeho zájem o učení se nesetkal mezi ostatními studenty s tak kladným přijetím, jak se očekávalo. Princ William  (31) se od nich naopak dočkal pořádně ledové sprchy.
09.01.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: William Prince (49 článků)

Kardashianová inspiruje studenty Cambridge v soutěži o nejlepší pozadí

 
Málokdo by čekal, že se vysokoškoláci budou inspirovat právě profesionální celebritou Kim Kardashianovou. Na univerzitě v Cambridge se však dostala fotka v jejím stylu do finále soutěže o "nejlepší zadek v Cambridge."
27.11.2014 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1865 článků)

Zuckerberg přiznal, že byl sám obětí zneužití dat firmou Cambridge Analytica

 
Skandál kolem Cambridge Analytica zasáhl i Marka Zuckerberga, jehož osobní data britská firma rovněž zneužila. Šéf Facebooku to řekl při slyšení v americkém Kongresu. Stejně jako v úterý v Senátu i ve středu ve Sněmovně reprezentantů Zuckerberg vysvětloval okolnosti skandálu, při němž Cambridge Analytica neoprávněně získala přístup k milionům dat uživatelů, jež využila k podpoře volební kampaně prezidenta Donalda Trumpa.
11.04.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6195 článků) , Mark Zuckerberg (231 článků)

Takový bordel. Katastrofa. Média neříkají pravdu, říká český krajan v Bavorsku, kam odešel v roce 1968

 
Českým občanům se často vyčítá, že v roce 1968 sami prchali z komunistického Československa, ale dnes nechtějí přijímat uprchlíky. Tyto dvě uprchlické vlny ale absolutně nelze srovnávat. Tvrdí to alespoň Petr Mašek, který v roce 1968 opustil Československo, protože nechtěl žít v Rusy okupované zemi. Bylo mu něco přes dvacet a vykročil do neznáma. Dnes s hrůzou sleduje, co se v Německu děje. „Je to katastrofa!“ říká. Tamní vláda už na jídlo vyplatí uprchlíkům více, než dává vlastním vojákům. Běženci dostávají peníze na nájem, zatímco Němci nemají kde bydlet. Média nepíší pravdu. A pokud jde o Rusy dnes...
09.11.2015 13:40 |

podobné články

Zaorálek: Pokud Ukrajina vstoupí do EU, Francie z ní vystoupí. Řekněte lidem pravdu

 
Lubomír Zaorálek povede kandidátku Sociální demokracie do Evropského parlamentu. Na úterní tiskové konferenci představil svou vizi a podle něho zásadní témata, kterým je nutné se na půdě EU věnovat. Tvrdě zkritizoval unijní politiku vůči Ukrajině a sliby, které jsou jim dávány. Podle něho je jasné, že není možné je splnit, ale politici neříkají lidem pravdu. Několik zemí v Evropě je podle Zaorálka vděčných Viktoru Orbánovi, že mluví proti vstupu Ukrajiny do EU, protože s tím souhlasí. Z debat s francouzskými politiky prý sám ví, že pokud by Ukrajina do EU vstoupila, Francie z ní vystoupí.
12.12.2023 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2903 článků)

Evropští politici lidem neříkají pravdu, vzpomeňte si, čím nás masírovali před vstupem do EU. Teď to jen vyhřezlo na povrch, upozorňuje známý profesor ekonomie

 
CIVILIZACE A MY Nikoli solidaritu bohatých států s chudšími, ale systematické přerozdělování k dobře organizovaným a bohatým zájmovým skupinám představuje podle profesora Josefa Šímy, rektora vysoké školy CEVRO Institut, politika Evropské unie. Šéfredaktor analytického časopisu a portálu CItime.cz s odvoláním na výsledky výzkumů rovněž tvrdí, že potřebu kapitalismu dnes bohužel chápou mnohem více lidé ve Vietnamu než na Západě.
31.07.2015 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šíma (87 článků)

Evropští politici lidem neříkají pravdu, vzpomeňte si, čím nás masírovali před vstupem do EU. Teď to jen vyhřezlo na povrch, upozorňuje známý profesor ekonomie

 
CIVILIZACE A MY Nikoli solidaritu bohatých států s chudšími, ale systematické přerozdělování k dobře organizovaným a bohatým zájmovým skupinám představuje podle profesora Josefa Šímy, rektora vysoké školy CEVRO Institut, politika Evropské unie. Šéfredaktor analytického časopisu a portálu CItime.cz s odvoláním na výsledky výzkumů rovněž tvrdí, že potřebu kapitalismu dnes bohužel chápou mnohem více lidé ve Vietnamu než na Západě.
31.07.2015 07:16 |

podobné články

Osobnosti: Josef Šíma (87 článků)

ČSSD míří na zelené, Špidla varuje před důsledky klimatických změn

 
Sociální demokraté začali cíleně mířit na voliče zelených. Hlavní tváří této strategie se má stát stínový ministr životního prostředí a bývalý premiér Vladimír Špidla. Na pondělním setkání s novináři Špidla představil temnou verzi vývoje, kdy v důsledku klimatických změn nebude za třicet let dostatek vody na provoz elektráren.
21.05.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (350 článků)