Článek

„Nepřijatelně pomalé.“ Do rychlosti očkování v EU zaryla i Světová zdravotnická organizace

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek varovala, že tempo očkování proti covidu-19 v Evropě je „nepřijatelně pomalé“, a to ve chvíli, kdy se počet nových případů nákazy koronavirem v 51 evropských zemích už šestý týden za sebou zvýšil. Minulý týden v Evropě přibylo 1,6 milionu infikovaných lidí, zatímco před pěti týdny byly týdenní počty nových případů koronaviru pod hranicí jednoho milionu.
01.04.2021 14:30 |

podobné články

Podobné články

Očkování je pomalé, na podzim čekejme další vlnu. Nemocnicím se uleví až o Vánocích, odhaduje primář, který jako první léčil Čechy s covidem

 
České nemocnice sužuje rekordní počet těžce nemocných pacientů s nemocí covid-19. Speciální péči potřebuje přes 1 500 lidí. Roste také podíl pozitivních testů, je jich více než 33 procent. V zemi se dál šíří britská mutace viru. Pardubický kraj už nemá pro covidové pacienty žádná volná lůžka intenzivní péče. A světlo na konci tunelu je v nedohlednu. „Očkování je pomalé, bude další vlna na podzim,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde loni izolovali první pozitivně testované pacienty. Nemocnicím se podle jeho odhadů uleví až před Vánoci.
02.03.2021 20:00 |

podobné články

EBOLA ohrožuje celý svět, varuje Světová zdravotnická organizace

 
Přituhuje! Epidemie eboly se tak vymkla kontrole, že se stala světovou hrozbou. Světová zdravotnická organizace (WHO) už dokonce vyhlásila kvůli šíření eboly v západní Africe stav ohrožení!
09.08.2014 17:10 |

podobné články

Skandál s ebolou: Světová zdravotnická organizace otálela dva měsíce s vyhlášením poplachu!

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) prý dva měsíce otálela s vyhlášením mezinárodního poplachu kvůli epidemii eboly v západní Africe, a to zjevně i z politických a ekonomických důvodů. Vyplývá to z interních e-mailů a dokumentů, které má k dispozici agentura AP.
20.03.2015 08:35 |

podobné články

Steak, nebo cigarety? Riziko rakoviny je stejné! Světová zdravotnická organizace zveřejnila šokující zprávu

 
Máte rádi hamburgery, slaninu, párky nebo šunku? V tom případě vězte, že vám hrozí stejné riziko onemocnění rakovinou, jako kdybyste kouřili cigarety! Světová zdravotnická organizace dnes zařadila masné výrobky na seznam prokázaných karcinogenů spolu s tabákem nebo azbestem.
26.10.2015 13:10 |

podobné články

Máte v Česku problém s pitím. A taky s kouřením... Světová zdravotnická organizace chce, abychom si zdražili alkohol

 
Češi moc pijí a to by být nemělo, myslí si Světová zdravotnická organizace. A chce radit Ministerstvu zdravotnictví, jak toho dosáhnout. Jak? Podle expertů je tu alkohol moc levný, takže by se mělo zdražovat. Zprávu přinesl irozhlas.cz.
18.07.2018 16:00 |

podobné články

Celý svět je ve zdravotní nouzi. Kvůli koronaviru ji vyhlásila Světová zdravotnická organizace

 
Kvůli současné epidemii nového koronaviru dnes Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Koronavirus se rozšířil už do dvaceti zemí, informuje ČTK.
30.01.2020 22:00 |

podobné články

Uvolněte 675 milionů dolarů. Světová zdravotnická organizace bije na poplach

 
Zatímco Čína hlásí pomalejší růst nakažených koronavirem, mimo pevninskou Čínu počty nakažených stoupají. Nové případy hlásí Jižní Korea, Írán, Japonsko, ale i Itálie. Světová zdravotnická organizace bije na poplach.
22.02.2020 13:46 |

podobné články

Světová zdravotnícká organizace proti koroně zcela selhala. Válí ve švýcarském luxusu a hrají si politické hry...

 
Od propuknutí koronavirové krize se čím dál více lidí upíná k informacím a stanoviskům, jež zveřejňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). A to je chyba. Bohužel se nyní ukazuje to, na co zasvěcení odborníci poukazují už dlouho.
24.03.2020 20:56 |

podobné články

Světová zdravotnická organizace proti koroně zcela selhala. Válí se ve švýcarském luxusu a hrají si politické hry...

 
Od propuknutí koronavirové krize se čím dál více lidí upíná k informacím a stanoviskům, jež zveřejňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). A to je chyba. Bohužel se nyní ukazuje to, na co zasvěcení odborníci poukazují už dlouho.
24.03.2020 21:11 |

podobné články

Odpůrců očkování se bojí i veterináři: Vakcíny pro psy a kočky odmítají i Češi

 
Vypadá to, že si našli nový cíl. Odpůrci očkování se po dětech začínají soustředit na domácí mazlíčky. Jak uvedl web deníku Telegraph, v Británii klesla proočkovanost koťat ze 70 na 65 procent. Světová zdravotnická organizace (WHO) plánuje, že v roce 2030 přestanou lidé umírat na vzteklinu po střetu s nakaženým zvířetem. Ti, co odmítají očkování, by ale mohli výrazně zamíchat kartami. Blesk Zprávy oslovily veterináře, podle kterých nová vlna odporu dorazila i do Česka.
27.10.2019 05:45 |

podobné články

Hrozí další epidemie? Zákeřný vir děsí odborníky více než HIV: Očkování děti ochrání

 
Ačkoliv svět se momentálně děsí hlavně nového typu koronaviru, Světová zdravotnická organizace (WHO) upozorňuje, že jsou tu i další hrozby, které mohou vážně ohrozit zdraví lidí. V poslední době se zvyšuje výskyt HPV onemocnění. Virus, který může spustit rakovinu děložního čípku, rakovinu penisu nebo hrtanu, považují odborníci z epidemiologického hlediska za závažnější než epidemii HIV. Ačkoli je očkování hrazeno zdravotními pojišťovnami a vakcíny jsou považovány za bezpečné, míra proočkovanosti v Česku u žen dlouhodobě klesá. Málokdo tuší, že očkovat se mohou i chlapci. Dětská lékařka Ilona Hülleová považuje tuto dobu za nejvhodnější dobu na doplnění očkování.
07.09.2020 05:35 |

podobné články

Pět nejčastějších mýtů o očkování očima lékaře

 
Existuje mnoho mýtů a polopravd o očkování, které kolují veřejností. Polopravdy týkající se očkování se točí především kolem vedlejších účinků vakcinace, účinnosti očkování a přenosu nemocí v kolektivu, kde se pohybují očkovaní i neočkovaní jedinci. Dále někteří lidé zpochybňují kvalitu testování vakcín nebo krátkou dobu jejich zkoumání. Šíření nepravdivých tvrzení o vakcinaci je doprovodným projevem přetrvávajícího zájmu veřejnosti o toto téma v návaznosti na ojedinělé případy závažnějších nežádoucích účinků vakcín. Ty jsou právě díky úspěchům očkování při potlačení nemocí v populaci více viditelné.
13.09.2016 12:30 |

podobné články

Pandemie zbrzdila očkování proti obrně: Vakcínu zmeškalo až 80 milionů dětí, varuje WHO

 
Kvůli koronavirové pandemii zmeškalo letos pravděpodobně na 80 milionů dětí do jednoho roku očkování proti obrně. Uvedla to dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle organizace jde možná o nejtěžší rok v úsilí o vymýcení nemoci.
25.10.2020 20:55 |

podobné články

Vakcinační pasy čelí nevoli WHO. Očkování nemusí na boj s virem stačit, brání se jim

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) nepodporuje zavedení vakcinačních pasů pro cestování mezi zeměmi, uvedla v úterý mluvčí organizace. Zatím podle ní není jisté, nakolik očkování brání šíření viru, rozhodnutí zdůvodnila i obavami ze znevýhodnění těch, kdo k vakcinaci nemají přístup.
06.04.2021 13:50 |

podobné články

Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici. Ministerstvo to odmítá

 
Společnost pacientů s následky po očkování tvrdí, že se ministerstvo zdravotnictví nezabývá nárůstem případů poškození po očkování. Naopak kroky, které ministerstvo zavádí, jsou podle organizace takové, že vedou k ještě větším rizikům. Jako příklad uvádí příběh malé Valérie, u které se prý po očkování objevily noční běsy. Ministerstvo zdravotnictví i epidemiolog odmítají, že by očkování byla nebezpečná. Je však prý potřeba sledovat případné kontraindikace a očkování vzhledem k nim upravit.
22.01.2018 06:05 |

podobné články

„Na palici.” Smrt básníka: Fridrichová ukázala na Babiše. A je ještě hůř

 
Pomalé očkování v Česku a emotivní výroky, které zazněly v pořadu ČT 168 o tom, že za smrt Jana Vodňanského nese zodpovědnost česká vláda, okomentovali pro ParlamentníListy.cz Jana Dědečková, Martin Komárek a Tomáš Zdechovský. „Na televizi, a Českou zvláště, se nemůžu vůbec dívat. Vláda za to nemůže. Je to globální problém. Nikdo si s tím neví rady,“ mínila Dědečková. „Podle statistiky BBC nepatříme ohledně očkování k nejhorším v Evropě, jsme na průměru. Vinna není jenom vláda. Ale i Evropská unie, že objednala vakcín méně než šampioni v očkování,“ sdělil Komárek. „Poté, co jsem na infekčním oddělení viděl umírat lidi, bych chtěl vyzvat vládu, ať přestane lhát a konečně začne pracovat,“ uvedl Zdechovský.
15.03.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (33 článků)

Očkování proti běžné chřipce zvyšuje riziko prasečí chřipky

 
Dáte se očkovat proti běžné sezónní chřipce a tím se vystavíte většímu riziku, že dostanete nebezpečnou prasečí chřipku, než člověk, který zmíněné očkování nepodstoupil. Tento doslova šokující závěr přinesla zatím nezveřejněná kanadská studie, o které informovala před několika dny Světová zdravotnická organizace (WHO).
02.10.2009 04:55 |

podobné články

Očkování proti prasečí chřipce v Kanadě provázejí alergie, v ČR ale nehrozí

 
Očkování proti prasečí chřipce v Kanadě doprovázejí neobvykle často alergické reakce. Oznámila to v úterý Světová zdravotnická organizace, kterou citovala AFP. Jedna šarže vakcíny byla stažena. České ministerstvo zdravotnictví však oznámilo, že vakcína firmy GSK proti prasečí chřipce, která způsobila v Kanadě problémy, se do Česka nedováží. GSK vyrábí vakcínu pro Česko v Drážďanech, uvedl v úterý hlavní hygienik ČR Michael Vít.
24.11.2009 13:40 |

podobné články

Spalničkám čelí Česko i USA. Lékaři: Kvůli odpůrcům očkování bude hůř

 
Americké státy New York, Oregon a Washington mají v těchto dnech problém s prudkým nárůstem počtu nemocných spalničkami. Podle portálu Daily Mail se jedná o největší počet případů za posledních 20 let. S lokálními epidemiemi se loni potýkala i řada evropských států. Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že kvůli rostoucímu vlivu odpůrců očkování by letos mohlo onemocnět až 60 tisíc lidí, což je dvojnásobně více, než v roce 2017. V Česku loni onemocnělo spalničkami 207 lidí, což je druhý nejvyšší počet od roku 2008.
21.01.2019 06:20 |

podobné články