Článek

Nepřekročte na Ukrajině „červenou čáru“, varoval dnes Putin NATO

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“.
30.11.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků)
Podobné články

Ta nedůležitá aliance jménem NATO může už jen vřískat a plakat. Zde je vysvětlení, proč Západ ve vztahu k Rusku propadá hysterii

 
Na serveru War and peace si kladou otázku, proč se vlastně NATO bojí Ruska. Za vším je prý třeba hledat boj o přírodní zdroje. USA by prý chtěly kontrolovat další a další zdroje, ale Rusko na Ukrajině jasně vymezilo červenou čáru, přes kterou NATO nepustí. Pokud by ale k nějakému konfliktu došlo, Američané by za Evropu nebojovali. Pentagon prý ví, že by byl Moskvou rozdrcen.
12.05.2015 20:44 |

podobné články

Ujížděl policajtům přes plnou čáru a na červenou: Motorkář skončil pod autem!

 
Životem málem zaplatil za svou zběsilou jízdu motorkář (35), který o víkendu ujížděl policistům na Ústecku. Hnal se přes plnou čáru a na červenou, nakonec skončil pod koly protijedoucího auta.
02.06.2015 18:50 |

podobné články

Ujížděl policajtům přes plnou čáru a na červenou: Motorkář skončil pod autem!

 
Životem málem zaplatil za svou zběsilou jízdu motorkář (35), který o víkendu ujížděl policistům na Ústecku. Hnal se přes plnou čáru a na červenou, nakonec skončil pod koly protijedoucího auta.
05.06.2015 23:40 |

podobné články

Šándor: To Putin může ještě udělat Ukrajině. Nemluví se o tom

 
Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor pohovořil pro CNN Prima News o aktuální situaci na Ukrajině. „Je otázkou, čeho všeho chce Putin na Ukrajině dosáhnout, co všechno bude tím výsledkem, který on prohlásí za vítězství,“ zmínil Šándor. Putin má ještě v záloze totální válku, upozorňuje. Může například rozbíjet tepelné elektrárny na Ukrajině a ochromit tak výrobu elektřiny. „Rusko stále dodává na Ukrajinu plyn a ropu, Rusko stále platí Ukrajině tranzitní poplatky,“ připomenul též generál.
25.05.2022 13:55 |

podobné články

Kdyby šlo NATO na Ukrajině do konfliktu s Ruskem... Generál Pavel. Varování. To se nemůže stát

 
„Ruská invaze na Ukrajinu se dala očekávat, přijal jsem to s velkým rozčarováním,“ uvedl ve vysílání Radiožurnálu bývalý generál Armády ČR Petr Pavel. Severoatlantická aliance dnes oznámila, že v reakci na ruský útok proti Ukrajině přijme další kroky k obraně svých členů. Před zásahem NATO na Ukrajině ale Pavel varuje: „Přímá vojenská pomoc NATO by znamenala vědomý konflikt s Ruskem,“ říká někdejší předseda vojenského výboru NATO.
24.02.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (912 článků)

Jste v NATO, napadne vás Rusko, kdo přijde na pomoc? Zjištěno po prvním maléru na Ukrajině

 
Ukrajina měla být dávno v NATO nebo v EU, měli jsme jim posílat víc zbraní. Takové názory se po invazi na Ukrajině množí nejen na sociálních sítích. Ovšem průzkumy společnosti Pew Research Center hovoří celkem jasně. V roce 2015 Ukrajinu v EU nechtělo ani Německo ani Francie, v NATO zase Německo a Itálie. A Němci odmítali dodávky zbraní pro Ukrajinu dlouhodobě. Průzkum z roku 2015 se zabýval také otázkou, zda by země NATO přišly na pomoc členům NATO, které by napadlo Rusko. Výsledky asi moc lidí nepotěší.
14.03.2022 15:40 |

podobné články

Putin postrašil Rusy: Hrozí nám úder Západu i jaderné nebezpečí! Ukrajina je jen kolonie

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v televizním projevu k národu oznámil nejen to, že je nezbytné uznat nezávislost republik proruských separatistů na východě Ukrajiny. Opřel se také výrazně do Ukrajiny samotné jakožto loutkového státu, kritizoval ostře NATO a varoval před tím, aby se na Ukrajinu dostaly zbraně hromadného ničení. Nynější akce NATO jsou přímou hrozbou pro bezpečnost Ruska, uvedl Putin. Hrozby pro Rusko i nebezpečí útoku na Rusko se zvýšily, vzkázal občanům.
21.02.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků)

Vážné ohrožení ČR, varuje Lipavský před invazí Rusů. Jednotky NATO zamíří i na Slovensku?

 
Česká vláda zvažuje, že po zaslání dělostřelecké munice poskytne Ukrajině ještě další pomoc, uvedl dnes ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O Ukrajině jednal dnes na svém prvním jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem v Bruselu. Lipavský již po středečním jednání vlády varoval, že invaze Ruska na Ukrajinu by znamenala i vážné ohrožení České republiky. Hrozba se přibližuje i k českým hranicím. Jednotky NATO by nově mohly být nasazené i na sousedním Slovensku.
27.01.2022 18:00 |

podobné články

Analytik: Putin hraje lépe než američtí prezidenti. Tam, kde není NATO, vítězí

 
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Analytik a spolupracovník Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-Illanově univerzitě Jiří Valenta v telefonickém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil aktuální vypjatou situaci mezi Ukrajinou, Západem a Ruskem panující po incidentu v Kerčské úžině. Podle Valenty si Putin „dává dohromady strategii, která jde od Azovského moře k Sevastopolu až do Sýrie“. Rusům jde prý podle Valenty o to, aby ovládli i východní oblast Středozemního moře. Rusové mají podle Valenty zájem o to, aby strategický přístav Mariupol sloužil jejich zájmům. Putin hraje geopolitickou hru lépe než tři minulí američtí prezidenti, říká Valenta, podle kterého nechce ruský prezident vyvolávat konflikt tam, kde se nachází stát Severoatlantické aliance. Tam, kde NATO ale není, prý Putin zatím vyhrává.
07.12.2018 20:57 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (181 článků)

ONLINE: Válka na Ukrajině minutu po minutě. Putin dobyl Černobyl

 
Celý svět se ve čtvrtek probudil do války. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil útok na Ukrajinu. A ostré boje se nevedou jenom na východě země, ale po celém území Ukrajiny. Ruské síly útočí nejen na vojenské cíle, ale také na civilisty obývané sídliště. V odpoledních hodinách metropolí otřásly masivní exploze a v Kyjevě platí zákaz vycházení. Situace eskaluje každou minutou. 24. 2. Začala válka na Ukrajině. Na území vstoupilo Rusko spolu s Běloruskem24. 2. Prezident Miloš Zeman odsoudil jednání Vladimíra Putina24. 2. NATO aktivuje mimořádné obranné plány, které umožní nasazení Sil rychlé reakce na obranu členských zemí24.2. Česká armáda je podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) připravena na všechny scénáře vývoje24.2. Podle agentury Reuters získala ruská armáda černobylskou jadernou elektrárnu24.2. Británie oznámila dosud největší sankční balík vůči Rusku 24. 2. Americký prezident Joe Biden promluvil k národu. Útok Ruska na Ukrajinu považuje za očekávaný. "Ameriku to bolí, ale je to agrese, která nemůže zůstat bez odezvy." Putin je podle něj agresor a jeho země ponese důsledky.
24.02.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků)

Putin prý hrozí zastavením dodávek plynu do Evropy

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval, že od června zastaví dodávky plynu do Evropy, pokud Ukrajina nesplatí svůj plynový dluh. Na bezpečnostní konferenci v Bratislavě to prohlásil slovenský premiér Robert Fico. Podle ruských médií Putin před zastavením dodávek varoval Ukrajinu, přímou hrozbu zastavení dodávek evropským klientům jeho dopis podle dostupných informací neobsahuje.
15.05.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků) , Robert Fico (982 článků)

Velvyslanec při NATO Landovský o dopadech Putinovy války. Co může Česko udělat pro svou ochranu?

 
Putinovu agresi odsoudila naprostá většina světa. Americký prezident Joe Biden dokonce poprvé od počátku války na Ukrajině označil svůj ruský protějšek za „válečného zločince“. Zatímco Putin útočí na civilní cíle na Ukrajině, společná reakce NATO je sice jednotná ale stále spíše opatrná. O tom, zda a jakým způsobem bychom v rámci Severoatlantické aliance měli přitvrdit, hovořil v Epicentru Blesk Zpráv velvyslanec ČR při NATO, Jakub Landovský. Vysvětlil také, na co by se Češi v rámci bezpečnosti měli připravit.
22.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (797 článků)

Rusko musí být poraženo, vzkazuje bývalý šéf NATO. Je to prý možné, jeho armádu jsme přeceňovali

 
Bývalý generální tajemník NATO a expremiér dánské vlády Anders Fogh Rasmussen obvinil z války na Ukrajině Rusko, to musí podle jeho slov být poraženo a Putin ponížen. Jeho rozhovor pro časopis Foreign Policy přinesl českým čtenářům server iDNES.cz. Zároveň však přiznává, že i NATO udělalo v minulosti zásadní chyby, jež na současnou situaci na Ukrajině mají vliv.
08.06.2022 21:15 |

podobné články

Putin hovořil telefonicky s Merkelovou. Obhajoval ruská opatření na Ukrajině

 
Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou hájil ruská opatření na Ukrajině jako kroky odpovídající dané situaci v zemi, kde od ultranacionalistů hrozí násilnosti. Podle agentury Reuters to oznámil Kreml s tím, že Putin a Merkelová se dohodli na dalších bilaterálních a vícestranných konzultacích zaměřených na normalizaci situace na Ukrajině. 
02.03.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků) , Angela Merkelová (2825 článků)

Válka na Ukrajině: Třetí světová válka by znamenala sebezničení, říká generál Pavel

 
Celý svět s napětím sleduje dění na Ukrajině. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách začal s tvrdým ostřelováním svého souseda. Alarmující situaci na Ukrajině odsoudila řada zemí včetně Česka v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Aliance NATO však zatím armádu do země zmítané válkou nevyšle. Redakce eXtra.cz kontaktovala generála Petra Pavla, zda je nějaká možnost, že by NATO přehodnotilo svůj postoj. 
25.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků) , Miloš Zeman (27345 článků) , Petr Pavel (912 článků)

Putin může být do tří týdnů v Praze, konflikt se nás týká, varoval Jurečka

 
Také Česko s obavami hledí směrem na východ Ukrajiny, kde pokračují nepokoje a příměří se nekoná. Ruský prezident Vladimir Putin může být do tří týdnů v Praze, varoval ministr zemědělství Jurečka, zatímco se česká delegace v čele s prezidentem Zemanem chystala na dnešní summit NATO, který bude řešit právě ukrajinskou otázku.
04.09.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků)

Nemáme kam ustupovat. Je třeba reagovat na akce NATO... Putin se radí s ruskou obranou

 
Ruský prezident Vladimir Putin na poradě s vedením ministerstva obrany a ozbrojených sil varoval, že je třeba reagovat, aby se NATO nepřiblížilo k ruským hranicím. Upozorňuje, že pokud by Američané nainstalovali odpalovací rampy na Ukrajinu, byla by „na dostřel“ i samotná Moskva. V případě instalace hypersonických zbraní by pak dle něj hrozilo, že by Kyjev mohl získat zpět i ta území, která Rusko okupuje. „Agresivní politika Západu,“ stěžuje si.
21.12.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4467 článků)

Cvalín (KSČM): Generální tajemník NATO opět varoval před Ruskem

 
Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg v rozhovoru varoval, že se s krizí na Ukrajině do Evropy vrátila válka. Zopakoval, že NATO má jasné důkazy o působení ruských vojáků na území Ukrajiny.
30.05.2015 16:36 |

podobné články

Šéf NATO o členství Ukrajiny: „Není to na stole.“ Rusku poslal vzkaz k chemickým zbraním

 
Severoatlantická aliance musí zajistit, aby se válka nerozšířila mimo Ukrajinu a aby nepřerostla v konflikt mezi NATO a Ruskem. Prohlásil to dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před čtvrtečním aliančním summitem. Ten podle šéfa NATO schválí umístění čtyř nových bojových uskupení na východním křídle aliance, a to v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Stoltenberg rovněž řekl, že na stole není případné členství Ukrajiny v NATO.
23.03.2022 16:15 |

podobné články