Článek

„Neočkujte jen vyvolené.“ Imunolog radí odsunout druhou dávku a varuje před zmarem

 
Rizikovou populaci je třeba podle imunologa Vojtěcha Thona z centra RECETOX Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno a AKIMED okamžitě naočkovat první dávkou vakcíny proti nemoci covid-19, očkování druhou dávkou při nedostatku vakcín nedává smysl. Společnost lze jen tak během osmi či deseti týdnů vyvést z nejhoršího, v opačném případě se s následky bude potýkat ještě měsíce, řekl Thon v rozhovoru pro ČTK.
10.02.2021 07:25 |

podobné články

Podobné články

Imunolog Šinkora, který nazval covid „nová hnusná rýma“: Virus se s námi sžívá, hnusná fáze končí. Očkovat, ale venku odložit roušky

 
Virus se už s námi sžívá a brzy tu hroznou fázi ve spolupráci s naší imunitou ukončí sám. A my budeme zírat, že je to pryč. Nejdůležitější je, že klesají počty pacientů v nemocnicích. Očkování zachrání desítky tisíc seniorů, virová nálož klesne a zůstane jen rýma. Už nebude hnusná. Takový vývoj nemoci COVID-19, kterou označuje za novou hnusnou rýmu, očekává imunolog Jiří Šinkora. O svou dávku vakcíny se nebude hlásit, dokud nebudou naočkovaní všichni rizikoví, protože je prokazatelně imunní. Kdyby to jako imunolog udělal bez donucení, zradil by sám sebe.
30.04.2021 08:35 |

podobné články

„Pane ministře, odstupte.“ Imunolog se obul do Blatného i kvůli Chebu, další si přisadil

 
Jan Blatný (za ANO) by měl jako ministr zdravotnictví skončit. Je o tom přesvědčený imunolog Zdeněk Hel z Alabamské univerzity, který Blatného zkritizoval za odmítání německé pomoci pacientům z nemocnice v Chebu. Další imunolog Václav Hořejší pak pro Českou televizi uvedl, že je pro něj ministr „odkecanej“ a důvěra Čechů v úřadu zcela promarněná. Twitter ministerstva zdravotnictví útoky na svého šéfa, který ve čtvrtek přiznal nefunkčnost stávajících opatření, odmítl a bagatelizoval.
04.02.2021 22:35 |

podobné články

„Těch pár mladších nestojí za řeč.“ Imunolog: Děti neočkujte! A za toto by Babiš nesl odpovědnost

 
ROZHOVOR Bez očkování je ztracena část nejstarší populace a bude to vždycky tak, když se objeví nový virus podobného typu. A že se budou objevovat, to už je dnes téměř jasné. Podle imunologa Jiřího Šinkory je SARS-Cov-2 nebezpečný pouze proto, že u nejstarší populace, která nemá z mládí vybudovanou imunitu, může vyvolávat těžší onemocnění a někdy i zabíjet. Těch pár mladších, kteří s ním mají problémy, nestojí statisticky za řeč a hysterické upozorňování na tyto výjimky jen zvyšuje napětí a pocit strachu ve společnosti. A kdo nese zodpovědnost za selhání v očkovací strategii? Všichni tři ministři zdravotnictví a hlavně premiér, účtuje Šinkora.
02.04.2021 04:50 |

podobné články

Pozor. I rizikový pacient může mít negativní test na covid. Imunolog varuje před šílenými výsledky

 
Testy, testy, testy. Vidle do nich pořádně hodil zkušený imunolog Ondřej Topolčan se svým týmem z plzeňské fakultní nemocnice, která zkoumala jejich průkaznost, respektive chybovost. Některé výsledky jsou šílené. A pár zjištění díky pacientům, kteří u nás covid prodělali jako první.
17.10.2020 13:05 |

podobné články

Imunolog Hořejší: Promořování je hazard a chiméra

 
Strategie tzv. kolektivní imunity je chybná a nebezpečná, varuje imunolog Václav Hořejší. O maximální eliminaci koronaviru se musíme snažit především pomocí „chytrých“ epidemiologických opatření. „Vydat se cestou ‚promořování‘ je hazardní,“ upozorňuje ve svém textu pro Lidové noviny.
25.04.2020 13:25 |

podobné články

Imunolog: Britské mutace je tu mnohem více, než se tvrdí. Někdy možná i přes polovinu nakažených

 
Imunolog Zdeněk Hel varuje, že by podle zatím předběžných neoficiálních výsledků měla být britská mutace koronaviru v České republice zastoupena v některých oblastech zřejmě i více než v polovině případů, a brzy se tak u nás tato nakažlivější varianta stane dominantně přenášeným typem. V malé míře k nám již prý doputovala i mutace z Jižní Afriky.
07.02.2021 16:10 |

podobné články

Imunolog: Britské mutace je tu mnohem více, než se tvrdí. Někde možná i přes polovinu nakažených

 
Imunolog Zdeněk Hel varuje, že by podle zatím předběžných neoficiálních výsledků měla být britská mutace koronaviru v České republice zastoupena v některých oblastech zřejmě i více než v polovině případů, a brzy se tak u nás tato nakažlivější varianta stane dominantně přenášeným typem. V malé míře k nám již prý doputovala i mutace z Jižní Afriky.
07.02.2021 16:30 |

podobné články

Zoufalá Prima narychlo obvolává první VyVolené: Ti budou bez Vladka Dobrovodského. Co vzkázal z ilegality?

 
Stěžovatelé z produkční společnosti, kteří v šibeničním termínu šesti týdnů a prý pořádném chaosu "připravují nové VyVolené":http://www.extra.cz/prima-chysta-dalsi-vyvolene-a-jeste-ma-pro-vas-jedno-prekvapko-vime-vsechno, nám hlásí zajímavé pokusy Primy, "která prý v zoufalém shánění VIP hostů":http://www.extra.cz/banda-zoufalcu-co-se-cpe-do-vily-vyvolenych-uz-nataci-medailonky-co-nam-praskli-nasi-udavaci-z-rad-soutezicich do vily obvolává skoro celou první řadu VyVolených. Jako by jí nestačila blamáž, když vyšlo najevo, že "omylem považovala za celebritu i Věru Patt":http://www.extra.cz/blamaz-na-prime-veru-patt-z-vyvolenych-omylem-povazuji-za-vip-osobnost-cechosvycarska-nula-navic-vykecala-velke-tajemstvi (46).
12.08.2013 12:35 |

podobné články

Otazníky u očkování proti koronaviru: Je bezpečné oddálit druhou dávku a co mix vakcín?

 
Bylo by lepší naočkovat co nejvíc lidí aspoň jednou dávkou vakcíny proti koronaviru - i za cenu toho, že si první očkovaní počkají déle na tu druhou? A je v případě výpadku dodávek možné pro druhou dávku zvolit preparát jiného výrobce? I takové otázky se teď objevují okolo koronaviru - včetně toho, jestli bude v Česku vakcíny dost. Český epidemiolog Rastislav Maďar pro Blesk Zprávy před záměnou vakcíny varuje, v Británii to za určitých podmínek vláda dovolila, jakkoli ani tady mixování vakcín nedoporučuje organizace Public Health England (PHE) .
03.01.2021 05:10 |

podobné články

Německo chce odsunout dohodu o pomoci Řecku

 
Německo chce termín dohody o nové pomoci Řecku odsunout až na září. Tvrdí to zdroje z Evropské unie a bankovních kruhů, na které se odvolává agentura Reuters.
16.06.2011 13:40 |

podobné články

ČSSD musí pravici odsunout na osm let do opozice, míní Hašek

 
ČSSD by podle svého prvního místopředsedy Michala Haška měla minimálně na osm let odsunout nynější vládní pravicové strany do opozice. Hašek to v pátek uvedl v projevu na sjezdu strany v Ostravě. Prohlásil také, že program ČSSD by měl být i programem prezidenta Miloše Zemana, kterého sociální demokraté ve druhém kole volby hlavy státu podpořili. Informuje ČTK.
15.03.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2432 článků) , Miloš Zeman (25378 článků)

Hašek: ČSSD musí aspoň na osm let odsunout pravici do opozice

 
ČSSD by podle svého prvního místopředsedy Michala Haška měla minimálně na osm let odsunout nynější vládní pravicové strany do opozice. Hašek to dnes uvedl v projevu na sjezdu strany v Ostravě. Řekl také, že program ČSSD by měl být i programem prezidenta Miloše Zemana, kterého sociální demokraté ve druhém kole volby hlavy státu podpořili. 
15.03.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2432 článků) , Miloš Zeman (25378 článků)

Odsunout! To jsou Češi, díky. Reportáž z mezinárodní akce hnutí Pegida. Merkelová by to nečetla ráda

 
Za bouřlivého potlesku přicházela česká výprava na shromáždění hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Zatímco na pódiu v centru Drážďan hřímali řečníci o strachu z imigrační vlny, členové a sympatizanti Pegidy skandovali hesla a někteří měli z atmosféry plné emocí i slzy v očích. Na adresu běženců pak znělo: „Abschieben!“ (Odsunout!).
20.10.2015 08:36 |

podobné články

Imunita po prodělaném covidu by měla chránit i před britskou mutací, tvrdí imunolog Hořejší

 
Lidé, kteří v uplynulých týdnech a měsících prodělali onemocnění covid-19 a mají vytvořené protilátky, by měli být po dobu jejich účinnosti chráněni i před agresivnější britskou mutací koronaviru. Novinkám to řekl imunolog Václav Hořejší z Akademie věd České republiky.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Epidemie zřejmě zpomaluje. Jistotou je ale jen úplný lockdown, tvrdí imunolog Hořejší

 
Vypadá to, že epidemie začíná zpomalovat. Potvrdit by to měla data z konce týdne. Novinkám to řekl imunolog z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd Václav Hořejší. Uvedl také, že by se měla nyní začít projevovat prvně přijatá opatření. Situaci ale podle něj s jistotou zlepší jedině úplný lockdown, jaký panoval například v Izraeli.
31.10.2020 04:50 |

podobné články

Seniorům jde o život. Řešení? I Sputnik, hlavně rychle, říká imunolog Šinkora. Největší chyba se stala už v létě, mladí se bavili

 
ROZHOVOR Přesně před týdnem si imunolog Jiří Šinkora vezl ze služebního pobytu v Bulharsku den starý negativní PCR test a měl otestovanou perfektní buněčnou imunitu. Po příletu se však musel izolovat, než podstoupil další, a dozvěděl se, že je pochopitelně negativní, neboť je imunní. Považuje to za další důkaz bezmyšlenkovitých opatření v naší zemi. Kdyby mohl rozhodovat, nakoupil by vakcínu Sputnik V na tolik očkování, kolik zvládneme za měsíc, a nabídl ji těm ohroženým, kteří se pro ni rozhodnou ze strachu anebo proto, že chtějí žít normální život i za cenu přijatelného rizika.
19.02.2021 10:40 |

podobné články

Zemřel známý imunolog Hána, který má medaili od Klause. Byl špičkou v oboru

 
V 89 letech zemřel imunolog Ivo Hána. Byl spoluzakladatelem oboru v Československu a v roce 1990 jeho prvním profesorem. Prezident Václav Klaus ho v roce 2008 ocenil medailí Za zásluhy o stát v oblasti vědy. O úmrtí dnes ČTK informovala jeho rodina. Poslední rozloučení bude ve čtvrtek ve strašnickém krematoriu v Praze.
04.12.2017 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10362 článků)

Promořit polovinu populace a epidemie skončí, říká imunolog. Ale řízená bude delší, s tím se nic nenadělá

 
Hostem na ČRo Plus byl virolog a imunolog Ivan Hirsch z PF UK, který se podílí na zavádění testů pro koronavirus. Epidemie podle něho přestane, až dojde k padesátiprocentní promořenosti. A chytrá karanténa je podle něho možná. Když se bude více testovat a více sledovat. V Praze se prý chystá testování pěti tisíc lidí.
07.04.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1854 článků)

Imunolog Beran z ČT: Nic dramatického se neděje, jsme ve fázi promořování a smrtnost klesá

 
V Česku přibylo dalších několik stovek potvrzených případů nákazy koronavirem. COVID-19 má i hlavní hygienička Jarmila Rážová. V preventivní karanténě je kvůli tomu i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) pracuje dál bez omezení, podle pražské hygieny nebyl s Rážovou v tak těsném kontaktu. S odborníky dnes předseda vlády mluvil o využití dalšího léku pro pacienty s covidem, přípravek na předpis na sobě vyzkoušel virolog Jiří Beran, který byl hostem pořadu Interview na ČT24. „Nic dramatického se neděje. Jsme ve fázi promořování a je to velmi pozitivní efekt v tuto chvíli,“ řekl imunolog a vysvětlil, čím je to, že významně klesá úmrtnost na toto onemocnění.
02.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21708 článků) , Vojtěch Adam (1221 článků) , Adam Vojtěch (950 článků) , Jiří Beran (40 článků)