Článek

Neočkovaný dá na lůžku přednost očkovanému. Pirátský Dostál: Zajímavé

 
Dostane se naše dělení společnosti na preferované a méněcenné do fáze, kdy neočkovaný bude muset uvolnit lůžko v nemocnici? Zásadní otázky, na které odpovídá expert na zdravotní právo Ondřej Dostál. Ten byl hostem Jany Bobošíkové v pořadu Aby bylo jasno. Přinášíme kompletní přepis jejich rozhovoru.
02.12.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (776 článků)
Podobné články

Neočkovaný, 32 let. Neočkovaný, 36 let. Neočkovaný, 42 let. Lékař hlásí z covid oddělení

 
„Špičkový tým intenzivistů dělá vše, co je v jejich silách a možnostech současné medicíny, aby pomohl v boji o život kriticky nemocných pacientů. Boj o život u lidí, kteří se svobodně rozhodli nepodstoupit očkování proti covidu. Aktuálně narůstající počty nově nakažených osob zcela jasně signalizují, že se schyluje k strašlivému průšvihu,“ píše na svém facebookovém profilu s odvoláním na Iniciativu Sníh lékař Michal Sojka.
21.11.2021 20:50 |

podobné články

Neočkovaný, neočkovaný, neočkovaný. Sestra probírá covid-pacienty

 
Zdá se, že aktuální covidová vlna slábne. Místo 25 tisíc nově covid pozitivních za jeden den, přibylo v sobotu 9 tisíc a v neděli něco málo přes 4 tisíce. Lékaři a sestry mají ale pořád plné ruce práce a pacienti jim bohužel umírají pod rukama. V neděli jich ve spojitosti s covidem zemřelo 100. Na jednotkách intenzivní péče končí v drtivé většině neočkovaní lidé. I čtyřicátníci. A zdravotníci nechápou, proč vlastně lidé očkování proti nemoci covid-19 odmítají.
13.12.2021 09:35 |

podobné články

Neočkovaný Etzler (56) bojující v nemocnici s covidem: Splnil se mi tady sen!

 
Miroslav Etzler (56) je stále v péči zdravotnického personálu nemocnice v České Lípě. Nakazil se covidem a jako neočkovaný má velmi těžký průběh. I když si teď sype popel na hlavu, tak bez sestřiček a kyslíkové masky se neobejde. Přesto všechno dokáže i zajímavě vtipkovat.
05.12.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (472 článků)

Právník modeluje absurdní situace: Neočkovaný civilista a neočkovaný policista...

 
Expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál v pořadu Benešovský Impuls uvedl, že všechny plošné nástroje a donucovací prostředky k očkování jsou nesprávné. Podle něj je zásadní dobrovolnost. Vyjádřil se také k podané žalobě proti opatřením zavedeným předchozí vládou.
04.01.2022 18:20 |

podobné články

Neočkovaný Etzler (56) si sype popel na hlavu: Psycholog ho za kajícnou zprávu chválí

 
Velmi kajícnou zprávu napsal z nemocnice v České Lípě svým fanouškům na instagram neočkovaný herec Miroslav Etzler (56). Nakazil se covidem a s těžkým průběhem skončil na kyslíku. Psycholog Jan Kulhánek vysvětlil, proč může být  veřejné přiznání takové chyby prospěšné.
27.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (472 článků)

Neočkovaný Miroslav Etzler (56) bojující s covidem: Drsný vzkaz od bratra!

 
Poté, co neočkovaný herec Miroslav Etzler (56) oznámil, že trpí těžkým případem covidu-19 s oboustranným zápalem plic, se pozornost obrátila i na jeho bratra Tomáše (58). Novinář totiž dříve prohlásil, že „neočkovaní neumírají dost rychle“. Starší z bratrů si ale popel na hlavu nenasypal: herec a táta malého syna je podle něj bezohledný sobec.
29.11.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (472 článků)

Vláda vzkazuje: Pokud neočkovaný chytí covid, léčbu si zaplatí. Singapur zkouší další přitvrzení

 
Singapur stejně jako další světové země hledá správný postup, jak motivovat lidi, aby se nechali očkovat. Zatímco některé státy sáhly po odměnách, Singapur se vydal poněkud jinou cestou a pohrozil, že pokud se někdo neočkovaný nakazí covidem-19, bude si léčbu hradit sám, kdežto očkovaným lidem ji zaplatí stát, uvedl list Daily Mail.
09.12.2021 21:30 |

podobné články

Neočkovaný táta pěti dětí podlehl covidu: Martinova (†50) smrt přiměla manželku jít na vakcínu

 
Neočkovaný otec sedmi dětí (50) podlehl těžkému covidu jen několik dní před Vánoci. Rodina nyní kvůli uzamčenému bankovnímu účtu do konce roku závisí na penězích ze sbírek. Zdrcená manželka Tracey (45) se po traumatické zkušenosti rozhodla vakcínu proti koronaviru dál neoddalovat, ke stejnému kroku vede i své děti.
25.12.2021 05:20 |

podobné články

Neočkovaný kamioňák zemřel na covid. Matka poslala emotivní vzkaz protestujícím řidičům

 
Centrum kanadské Ottawy blokují kamiony, tzv. Konvoj svobody je protestní akcí proti vládním opatřením spojeným s covidem-19. Demonstrace prvotně vyvolalo vyhlášení povinného očkování pro řidiče mířící do Kanady. Akce však přerostla ve výstup proti všem restrikcím i vládě premiéra Justina Trudeaua. Ne všichni sdílí názor demonstrantů, pro stanici CNN nabídla komentář Marg Makinsová, její neočkovaný syn, řidič kamionu David Mitchell, podlehl covidu-19.
11.02.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: David Mitchell (5 článků) , David Mitchell (5 článků) , David Mitchell (6 článků) , David Mitchell (9 článků) , David Mitchell (5 článků) , David Mitchell (4 články)

VIDEO Inkluze homosexuálů do městských firem? Pirátský lídr se zamotal v odpovědi, publikum nechápalo

 
Pirátský kandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib by rád prosadil “inkluzi homosexuální v městských firmách”. Hřib to sdělil na debatě lídrů kandidátek na pražský magistrát, kterou pořádala iniciativa Jsme fér. Ta se zaměřuje na práva LGBT komunity. Pirátský lídr se nejspíš během odpovědi na jednu z otázek trochu zamotal.
31.08.2018 14:50 |

podobné články

„Daruji sperma. Zdravý, neočkovaný.“ Piráti se hádali o covid. A auta. Ale jak

 
Doprava, zákaz aut ve městech nebo covidová panika. Nahlédli jsme do pirátského internetového fóra a přinášíme ukázku, jakými tématy v současné době členové a příznivci Pirátské strany žijí. Při diskusi o covidových opatřeních se dokonce pirátský člen z Prahy chlubil, že daruje sperma.
10.08.2021 12:40 |

podobné články

Pozor na kruhových objezdech. Někde bude platit i pravidlo pravé ruky

 
Přednost v jízdě na kruhovém objezdu byla do letošního roku pro většinu řidičů samozřejmostí. Od ledna se pravidla ale změnila. Tam, kde před kruhovým objezdem není značka „Dej přednost v jízdě“, už nemají vozidla jedoucí po kruhovém objezdu automaticky přednost, ale naopak musí dát přednost řidičům, kteří na kruhový objezd vjíždějí. A to může být nebezpečné.
24.03.2016 15:05 |

podobné články

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

 
Chodec má na přechodu pro chodce přednost. Řidiči, dej chodci při přecházení přednost. Takové a další věty slýcháme od roku 2001, kdy byla přednost chodců u nás zavedena. Mnohdy je mylně interpretována jako přednost absolutní, a mnozí se podle toho chovají – bez rozmyslu vstupují do silnice, kdykoliv se jim zachce a bez toho, aby mysleli především na své zdraví a život. Jenže, i pro chodce platí jasná pravidla.
22.05.2016 17:50 |

podobné články

Vakcína proti chřipce možná vystačí na očkování miliónu lidí

 
Milionem vakcín proti prasečí chřipce, které bude mít Česko k dispozici, budou možná lékaři moci očkovat stejný počet lidí. Nové odborné studie totiž ukázaly, že asi nebude nutné dávat každému očkovanému dvě dávky, řekl v pátek novinářům předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula.
25.09.2009 15:15 |

podobné články

Šéfka SÚKL o mixování vakcín v Česku: „Nemusí to být tak růžové.“ Jasno nemají ani v Evropě

 
Jednu dávku od AstraZeneca, druhou zase od Moderny - tak se nechala naočkovat proti covidu-19 německá kancléřka Angela Merkelová. Kombinování vakcín není ve světě novinkou, šéfka SÚKL Irena Storová je ale k tomuto přístupu stále trošku skeptická. I když některé studie naznačují, že by mohly kombinované vakcíny zajistit větší účinnost, případně pomoci očkovanému s kontraindikací, Storová zdůrazňuje, že stále čekáme na doporučení Evropské lékové agentury a že je stále jen pomálu studií, které se kombinováním zabývají. V rozhovoru pro Blesk Zprávy nám tak vysvětlila nejen samotné kombinování, ale i to, proč to nemusí být „zas tak růžové“.
13.07.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků)

Pekarová? Tomio Okamura se ozval. A našel nechutnost

 
Předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz znovu zopakoval, že dle jeho názoru v současné době není lockdown řešením. Myslí si, že k otestovanému by se mělo přistupovat jako k očkovanému. Vyzdvihl možnost testování protilátek a zacílení na rizikovou skupinu a na co nejrychlejší distribuci léku přes praktické lékaře. Vyjádřil se také ke Green Dealu a k volbě vedení Poslanecké sněmovny. A v neposlední řadě hodnotí i plánované kroky nové vlády.
14.11.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2850 článků)

Končím, vyhrožuje pirátský radní Bodeček. Kritizuje fungování Prahy 1

 
Pirátský radní pro majetek a bytovou politiku z Prahy 1 David Bodeček (39) oznámil, že chce opustit funkci. Pirátská strana řeší další problém poté, co místopředseda strany Jakub Michálek (30) čelil obvinění ze šikany podřízených, a jeho přítelkyně, zastupitelka Michaela Krausová (25), na svou funkci rezignovala kvůli podezření z nestandardních styků s manažerem reklamní firmy. Starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) od Bodečka dostal ultimátum do 17. prosince, kdy má vyřešit jeho deset výtek.
20.11.2019 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David David (1297 článků) , David David (971 článků)

Pirátský kandidát do Senátu oblepil Prahu plakáty. Musel je sundat, podle DPP jde o černou reklamu

 
Do složité situace se před nadcházejícími říjnovými volbami dostal pirátský kandidát do Senátu Robert Veverka. Musel totiž odstranit své předvolební plakáty, které až do minulého týdne visely v centru města, ale i v řadě dalších pražských ulic. Pražský dopravní podnik (DPP) je považoval za černou reklamu kvůli chybějícím smlouvám a byly taktéž v rozporu s usnesením pražské rady o umísťování reklamy. Veverka za tím vidí politický boj.
12.08.2020 05:05 |

podobné články

Pirátský poslanec zcela vážně: Na dámské toalety chodí jen ženy? To je váš pocit, nemáte právo rozhodovat

 
Od chvíle, kdy prezident Miloš Zeman před pár dny prohlásil, že „transgender lidé jsou mi bytostně odporní“ strhla se v internetové obci ožehavá debata na téma genderové rovnosti. Zapojil se do ní pirátský poslanec František Navrkal, který se na sociální síti dostal do střetů s dalšími uživateli, když bránil transgender lidi s tím, že by ostatní měli ctít jejich pocity.
09.07.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27339 článků)