Článek

Nenahraditelná škoda, co stát nechal zaniknout. Profesoři Beran a Turánek tvrdě

 
Dva profesoři před kamerou. Formát nového internetového pořadu Na rovinu s profesorem svedl tentokrát dohromady dva experty na epidemie, kteří byli za pandemie vláčeni bahnem. Snad i proto nyní varují před zakazováním názorů a vypínáním webů, stejně jako před tím, aby stát naslouchal jen některým názorům, jako tomu bylo za covidu. Neradostné bylo i vyprávění o tom, jak v této zemi dopadl výzkum infekčních chorob, kdysi světově uznávaný, za posledních třicet let.
22.06.2022 16:20 |

podobné články

Podobné články

Kam se vám dostanou vakcíny. Český profesor Turánek už nemohl mlčet. Kvůli cenzuře

 
Pro nadační fond Svědomí národa se o covidu a hlavně vakcinaci vyjádřil vakcinolog a imunolog, profesor Jaroslav Turánek. Doteď se příliš nevyjadřoval. Ale odsuzování mikrobioložky Soni Pekové ho přimělo říct, co si myslí. Covid podle něj uměle vytvořený je a z viru si někteří lidé udělali byznys, takže teď nastal „jarmark vakcín“, u kterých není ani jasné, jaké jsou jejich dlouhodobé následky. A kdo na covid umíral? „Tři jsme ho museli nést,“ svěřil se se zkušeností přátel – lékařů. Poslední, kdo nechtěl jen řešit následky nezdravého životního stylu, byl prý Rajko Doleček.
19.08.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (540 článků)

Umělý covid? Profesor Turánek vážně: Umíte si představit, co by přišlo, kdyby to řekli?

 
Imunolog a vakcinolog, nanotoxikolog a nanotechnolog, profesor lékařské imunologie Jaroslav Turánek se pokusil odpovědět na otázku, zda vlády nenapáchaly víc škody covidovými zákazy a tlakem na očkování, než samotný covid. Zamyslel se také nad tím, zda by covid mohl být umělého původu, tedy zda byl záměrně vytvořen v laboratoři. „Já to čtu takto...," jal se vysvětlovat.
07.01.2022 08:55 |

podobné články

„Ten člověk je v covidu nula.“ Profesor Turánek a málo známé věci o epidemii

 
Zásadním faktorem, který rozhodoval o závažnosti průběhu a samotném přežití pacientů s pozitivitou na covid-19, byla (ne)poskytnutá úroveň primární péče včetně účinné prevence. „A to v korelaci s dlouhodobým faktorem strachu šířeným médii a podporovaným veškerými autoritami jak zdravotnickými, tak politickými,“ vystavuje profesor lékařské imunologie Jaroslav Turánek nelichotivé vysvědčení všem zmíněným. Pozitivním činitelem, který pozoruje na této epidemii, je schopnost občanské společnosti klást odpor zavádění totalitních praktik v podobě pandemického zákona. Proto věří, že Ústavní soud tento právní paskvil smete.
25.02.2022 11:50 |

podobné články

Zemřel oblíbený starosta Rožmitálu Vondrášek (†70). Nenahraditelná ztráta, truchlí kolegové

 
Starosta Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku Josef Vondrášek (za KSČM) v úterý zemřel. Bylo mu 70 let. Město vedl nepřetržitě od roku 1998. „Pro Rožmitál je to nenahraditelná ztráta,“ řekl dnes ČTK místostarosta Pavel Bártl (ČSSD). V letech 2013 až 2017 byl Vondrášek i poslancem, také jako nestraník zvolený za KSČM.
30.12.2020 14:55 |

podobné články

Beran visel na telefonním drátě: Bééé, sundejte mě dolůůů

 
Nad zvířecími vrtochy občas zůstává lidský rozum stát. Co asi dělal norský beran na kopci, ze kterého vedl kabel od telefonního vedení? Zvíře se o něj zachytilo rohem a zavěšené sjelo z kopce. Beran tak zůstal viset v pěti metrech a nemohl dolů.
09.08.2009 05:10 |

podobné články

Zemřel výtvarník Zdeněk Beran

 
Ve věku 77 let zemřel v pátek ráno v pražské nemocnici Na Bulovce malíř a autor expresivních objektů a instalací Zdeněk Beran. Zdeněk Beran patřil k nejvýraznějším umělcům domácí scény druhé poloviny 20. století.
07.11.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Beran (3 články)

Šermíř Beran se zachoval jako čestný rytíř. Opravil sudího, přišel o bod a prohrál

 
Ukázal, že šerm v jeho podání je sportem, z nějž kdysi vzešel. Čestných rytířů, kteří se sice utkají se zbraněmi v rukách, ale jinak v naprosto čestném boji a jen dovoleným způsobem. Český kordista Jiří Beran dal svým činem vzpomenout na souboje mušketýrů, a to nejen proto, že proti němu stál v 1. kole olympijského turnaje Brazilec Athos Schwantes, jehož táta pojmenoval po jednom z Dumasových hrdinů. Beran v rozhodující chvíli souboje upozornil rozhodčího na to, že mu přiřkl bod neprávem. A nakonec byl pro prohře 6:8 vyřazen.
09.08.2016 17:15 |

podobné články

Výprodej státu, elektřinu levně vyvážíme a ekologické škody zůstávají doma. Situace je závažná, a to velmi. Hovoří energetik a pražský primátorský kandidát SPD Beran

 
ROZHOVOR „Ve starém Římě byla politika chápána jako veřejná služba. Výprodej státu ani jeho kritické infrastruktury určitě k takovým ideálům nepatří,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kandidát SPD na pražského primátora do podzimních komunálních voleb, energetik Hynek Beran. Situaci české energetiky považuje Beran, který byl v minulosti tajemníkem obou nezávislých vládních energetických komisí vedených profesorem Václavem Pačesem, za „velmi závažnou“.
13.07.2018 11:35 |

podobné články

Vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát, dožadující se drog a erotiky. Pražský lídr SPD Beran o tom, co plánuje po volbách

 
ROZHOVOR „Mám v programu vyhodit z Prahy turistický lumpenproletariát nebo lůzu, která nám v podnapilém stavu hlučně pobíhá po ulicích a dožaduje se drog a erotických služeb,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nestranický lídr kadidátky SPD na pražský magistrát, energetik a bývalý svobodný zednář Hynek Beran. Hlučné turisty by do domů, kde bydlí normální lidé, prý nepustil vůbec, vysvětluje v souvislosti s fenoménem krátkodobého ubytování pro turisty, který v Praze zaznamenal v posledních letech nevídaný boom a nepřímo se podílí na růstu cen nájmů a nemovitostí v hlavním městě. Podle Berana jezdí turisté vyhledávající levný alkohol a prostituci do Prahy jako do pomyslného ráje, kde se zákony a předpisy nemusí dodržovat. „Dokážete si ale představit, že je policie zavře pro opilství a výtržnictví a pustí až druhý den ráno, ještě než do toho Darlingu nebo jiného podniku dorazí?,“ pokládá Beran řečnickou otázku.
25.09.2018 10:20 |

podobné články

Hynek Beran z SPD: Homosexualita mě nepohoršuje, paví péro ano

 
Hynek Beran je pražským volebním lídrem hnutí SPD Tomia Okamury. A stejně jako ostatní lídři promluvil v rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz. Beran mluvil nejenom o svých vizích, ale také o tom, jestli ho pohoršuje homosexualita.
03.10.2018 18:05 |

podobné články

Tři sta miliard odchází za hranice, každý rok. Montovny, úplatky pro kmotry. Okamurův pražský lídr po volbách promluvil zcela naplno

 
ROZHOVOR Nestraník Hynek Beran vedl Okamurovu partaj SPD do neúspěšných komunálních voleb v Praze. V rámci hlavního města získal v řadách SPD zdaleka nejvíce preferenčních hlasů. Hypotetickému úspěchu SPD ve volbách do zastupitelstev metropole i na pražský magistrát příliš neprospěl ani incident, který se v souvislosti s kandidátkou okamurovců udál v Praze 1. Z tamní kandidátky totiž vypadla polovina jmen kvůli neschopnosti v městské části doložit své trvalé bydliště. Beran v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reflektuje nepříliš slavný výsledek Okamurovy partaje a rovněž odkrývá své obavy týkající se České republiky a jejího místa v současném světě. „Kolem probíhá technická revoluce, a v Čechách se stavějí montovny?“ stěžuje si energetik Beran.
11.10.2018 17:30 |

podobné články

Česko roku 2019? Země otrocké práce, ničení přírody, národ je ždímán ze zahraničí, výprodej začal po „Sametu“. Energetik Beran bilancuje

 
HORKÝ ROK KONČÍ. CO DÁL? Lidé Babiše volí v naději, že stabilizuje systém, který v ČR od roku 1989 funguje, říká v bilančním rozhovoru energetik a vysokoškolský pedagog Hynek Beran. Současné Česko je podle Berana zemí, kde zahraniční firmy vybírají za služby nadstandardně vysoké poplatky, dochází k ničení životního prostředí a přírodního bohatství a prodeji otrocké práce. Klimatická aktivistka Greta Thunbergová podnítila svět a začala iniciovat dialog. Její role je oprávněná, vysvětluje Beran.
30.12.2019 14:35 |

podobné články

Profesor Beran se rozčílil: Opatření na ministerstvu dělají asi lidé, kteří nemusí ráno vstát a jít se něčím živit!

 
Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran, podle kterého vláda volí chybnou strategii v očkování proti koronaviru, přišel do pořadu Kupředudominulosti.cz promluvit o svých návrzích, jež by pro naši zemi byly v době krize efektivnějším řešením. „Na ministerstvu dělají opatření lidi, kteří nemusejí ráno vstát a jít se něčím živit,“ rozčiloval se profesor Beran, který současnou izolaci považuje za „šílenou“ a pro zdraví ještě více nebezpečnou.
01.02.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

Oni nechtějí, aby to skončilo. Profesor Beran a ,,Tečka” za covidem

 
Každý očkovaný proti covidu-19 může být jednou covid pozitivní, říká epidemiolog a vakcinolog, profesor Jiří Beran. ParlamentnímListům.cz sdělil, že dle jeho názoru lidé, kteří řídí epidemii, nechtějí, aby někdy skončila. Úmrtí lze minimalizovat, aniž bychom každého testovali, dodává a o třetí dávce vakcíny má jasno: Jen pro vybrané. „Certifikáty a kontroly zdravých lidí by měly skončit,“ uvedl důrazně Beran.
18.10.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků) , Oni Oni (86 článků)

Očkováním už to nezastavíte. Toto dělejte. Profesor Beran vidí spásu

 
Profesor Jiří Beran byl opět hostem na CNN Prima News. V současné době sílí tlak na očkování, Beran říká, že je důležité, ale hlavně pro rizikovou skupinu. Očkování a testování pěti- a sedmiletých dětí dle něho opravdu nepomůže. Nutná je naopak přednemocniční péče, říká, protože lidé těžko mohou rozpoznat náběh na zápal plic nebo krevní sraženinu. „V tuto chvíli, i kdybychom začali očkovat všechny, kdyby se zavedlo povinné očkování vakcínou, která nemá takový efekt jako ostatní vakcíny, které máme v povinném očkování, tak nikdy tu epidemii nezastavíme,“ řekl.
04.11.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

Tady chce někdo ovládat druhé. Profesor Beran a nařizování očkování

 
Než přišel covid, byl profesor Jiří Beran nejuznávanějším českým epidemiologem. Jenže nyní má u mnohých pověst dezinformátora s krví na ruce, zatímco hvězdami jsou datoví vědci ze skupiny MeSES nebo extravagantní biolog a milovník koček Jaroslav Flegr. „Tady je určitá skupina lidí, která si libuje v tom, že může ovládat tu druhou skupinu. O tom to je,“ vysvětluje Beran. A jde dál.
26.11.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

Mlčte, lidi tomu nerozumí, spílal Kubek Beranovi. A měl ostudu

 
V XTV se střetl epidemiolog Jiří Beran a prezident ČLK Milan Kubek, který na něj zaútočil, že zasévá neklid a pochybnosti, a tím páchá zlo. „To, co vy říkáte, patří do uzavřené debaty odborníků. A ne to vykládat takhle národu, veřejně, lidem, kteří si na to nemohou udělat jakýkoliv názor,“ mínil o Beranových výhradách k očkování těch, kdo již covid prodělali. Kubek si také stěžoval, že Beran nemá pokoru k vědeckým autoritám, které sám respektuje. „Sám nejsem odborník,“ přiznal Kubek. „To určitě nejste,“ řekl mu Beran.
22.12.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

Každý rok mi dali cenu. A teď? Beran svědčí o covidu. Nechtějí slyšet

 
„Chci zdůraznit, že nejsem žádný ‚nýmand‘, ale člověk, který je plně kvalifikován na problematiku covidu-19, který publikoval přes stovku publikací v zahraničí a napsal v Česku šest monografií. Před dobou covidu-19 jsem dostával téměř každý rok za nějakou publikaci nějakou cenu,“ hájí se epidemiolog, profesor Jiří Beran, před kritikou od lidí, kteří v oblasti virových respiračních onemocnění nedokázali „ani setinu toho, co on“. Pro ParlamentníListy.cz Beran dosud nejkomplexněji bortí postup současné garnitury vůči variantě omikron, sděluje, kdo je reálně ohrožen a ukazuje selhání plošných opatření.
24.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

To Válkovi neřekli. Čtvrtá dávka a roušky: Beran dodal vážná fakta

 
Osoby se třetí dávkou jsou na tom v Česku naprosto stejně jako neočkované osoby, vzkazuje profesor Jiří Beran ministru Válkovi, který uvažuje o očkování již čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19. A až bude vyvinuta vakcína na variantu omikron, již tu bude varianta jiná, dodá. A úvahy o zrušení nošení respirátorů? „Nošení respirátorů na populační úrovni nemá vůbec smysl. Pokud bychom uvažovali o tom, že by se měla nosit ochrana úst, pak by byla jako doporučené opatření pro rizikovou skupinu ve vnitřních prostorech s větší počtem osob, to znamená více než sto osob a kontakt dvou osob delší než 15 minut,“ soudí profesor Beran.
15.02.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)