Článek

Nemocnicím v Praze dochází lůžka s plicní ventilací. Krizi zažívá obzvláště VFN

 
Počty osob hospitalizovaných s covidem-19 v pražských nemocnicích rostou, je zcela zaplněna kapacita lůžek na běžných infekčních odděleních s možností plicní ventilace. Téměř je vyčerpaná i kapacita lůžek s kyslíkem na standardních i infekčních odděleních. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Mnohé nemocnice v metropoli kvůli epidemiologické situaci v zemi zakázaly návštěvy a omezily neakutní péči.
01.12.2021 17:40 |

podobné články

Podobné články

Nemocnicím zůstanou lůžka a plicní ventilátory ze státních rezerv. I po konci nouzového stavu

 
Lůžka a plicní ventilátory, které nemocnicím zapůjčila Správa státních hmotných rezerv (SSHR), budou moci v těchto zařízeních zůstat i po případném skončení nouzového stavu, a to dalších 12 měsíců. V neděli o tom na mimořádném jednání rozhodla vláda, řekl dnes ČTK předseda SSHR Pavel Švagr. Bez tohoto rozhodnutí kabinetu by se podle něj podle zákona muselo příslušné vybavení vrátit do 60 dní po skončení nouzového stavu.
15.02.2021 10:05 |

podobné články

Šichta sestřiček z ARO: Je to masakr! Pečují o šest infikovaných koronavirem na plicní ventilaci

 
Lidé o nich říkají, že pracují v první linii. Málokdo si ale umí představit, co zdravotníci, kteří se starají o nakažené koronavirem, prožívají. Jak vypadá směna sester z kliniky ARO Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, které pečují o šest nakažených pacientů připojených na plicní ventilaci?
31.03.2020 17:25 |

podobné články

Plicní ventilace některým pacientům škodí? Mezi experty se rozhořela debata

 
Musíme nakoupit více umělých plicních ventilací, ať jsme připraveni na nápor pacientů s nemocí covid-19, urgoval začátkem března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Koronavirus totiž zasahuje plíce a může způsobit vážné problémy s dýcháním, se kterými se bojuje právě plicní ventilací. Ale opravdu tento přístroj pomáhá? Zahraniční lékaři začínají upozorňovat, že u některých pacientů s covid-19 je plicní ventilace spíše kontraproduktivní. Dat ještě nemají dostatek, ale jejich zkušenosti stojí za pozornost.
19.04.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Plicní ventilaci ohlídá tomograf, ale v českých nemocnicích jsou jen dva

 
Stovky pacientů v těžkém stavu s covidem-19 jsou u nás napojeny na plicní ventilaci. Přitom lidská chyba při nastavení plicní ventilace jim může už po krátké době plíce nenávratně poškodit. Zabránit tomu dokáže elektrický impedanční tomograf (EIT), přístroj, který lékařům pomáhá se správným nastavením ventilace.
28.03.2021 13:20 |

podobné články

Státní správa hmotných rezerv: Lůžka či plicní ventilátory mohou pomáhat v nemocnicích i po skončení nouzového stavu

 
Na základě usnesení vlády ze dne 14. 2. 2021 mohou lůžka nebo plicní ventilátory zapůjčené nemocnicím ze Správy státních hmotných rezerv zůstat v těchto zařízeních i po skončení nouzového stavu, a to 12 měsíců.
13.03.2021 19:35 |

podobné články

Pacienti s plicní fibrózou jsou covidem-19 ohroženi nejvíc. A trpí depresí z izolace

 
Dušanovi (59) před rokem diagnostikovali idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Do té doby o zákeřné plicní nemoci neslyšel. Zdeněk (73) má tuto chorobu již tři roky. Idiopatická plicní fibróza poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pacienti s touto nemocí patří do skupiny, která je nejvíce ohrožena covidem-19, ale zároveň velmi trpí sociální izolací. Lékaři přesto radí, aby pacienti nezanedbávali léčbu. Jak pacienti zvládají pandemii koronaviru?
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Stav nakaženého taxikáře (53) se zlepšil: „Remdesivir mohl pomoci,“ řekl ošetřující lékař

 
Skvělé zprávy přišly v pátek ráno z pražské Všeobecné fakultní nemocnice (VFN). Stav 53letého taxikáře, který tam ležel od poloviny března napojen na mimotělní oběh, se výrazně zlepšil. V úterý začal dostávat experimentální lék Remdesivir. Lékaři ho už od mimotělního oběhu odpojili, informovala VFN, muž ale stále zůstává napojen na plicní ventilaci. „Lék mohl pomoci,“ mírnil nadšení na tiskové konferenci ošetřující lékař Martin Balík. Pacientův stav se podle něj začal lepšit už před podáním léku.
27.03.2020 12:40 |

podobné články

Nakaženého taxikáře (53) v nemocnici vytrhli ze spárů smrti: Sám dýchá, dokáže se i posadit! Kdy bude moci domů?

 
Nakazil se koronavirem a kvůli dalším zdravotním obtížím se dostal až na pokraj smrti. Pak se ale pražský taxikář (53) dostal do péče lékařů Všeobecné fakultní nemocnice (VFN), jako vůbec první pacient v Česku dostal experimentální lék Remdesivir a jeho stav se neskutečně zlepšil. Z mimotělního oběhu ho přepojili na plicní ventilaci, teď už ale dýchá sám. Podle mluvčí VFN rehabilituje a už se dokonce dokáže na posteli sám posadit.
20.04.2020 18:55 |

podobné články

Čeští lékaři hlásí světový rekord: pacientku s chrlením krve udrželi na umělé plíci 143 dnů

 
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) udrželi pacientku na umělé plíci 143 dní, než se dočkala transplantace. Světový rekord byl dosud 79 dní, oznámila dnes VFN. Vůbec první český bypass obcházející plíce zachránil 36leté ženě s těžkou plicní hypertenzí život, na transplantaci čekala více než sto dní – podle VFN kvůli nedostatku dárců, své málo běžné krevní skupině i strachu lidí z nákazy v době koronavirové epidemie.
29.07.2020 13:00 |

podobné články

Nemocnice Jindřichův Hradec: Pacienti, závislí na umělé plicní ventilaci, mohou být léčeni doma

 
Nemocnice Jindřichův Hradec se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.
21.11.2017 12:45 |

podobné články

Zpěvák Adam Schlesinger (†52) podlehl koronaviru: O život bojoval na plicní ventilaci

 
Ve věku 52 let zemřel zpěvák a hudební skladatel Adam Schlesinger. Dva týdny bojoval o život na plicní ventilaci v nemocnici v New Yorku, ve středu ráno ale podlehl zákeřnému koronaviru. Schlesinger byl známý především svou hudební tvorbou k filmům, například za píseň ke snímku To je náš hit! byl nominován na Oscara.
02.04.2020 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Adam Schlesinger (3 články) , Adam Schlesinger (3 články) , Oscar Oscar (324 článků)

V Brně je třetí vážně nemocný s koronavirem: Muž dostává remdesivir a je na plicní ventilaci

 
Třetího pacienta ve vážném stavu, který je nakažen koronavirem covid-19, přijala ve středu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Muž ve vyšším věku byl napojen na umělou plicní ventilaci a dostává lék Remdesivir. Na jižní Moravě, která má více než milion obyvatel, jsou kvůli této nemoci tři vážně nemocní.
05.08.2020 11:50 |

podobné články

FNUSA: Návrat k plánovaným operacím bude velmi pozvolný

 
Ve čtvrtek bylo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 107 pacientů s onemocněním COVID-19. Třináct na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (čtyři také na přístroji ECMO), tři pacienti na umělé plicní ventilaci na ortopedické JIP a jeden na neurologii. Zdravotní stav všech je vážný.
27.11.2020 09:25 |

podobné články

FNUSA: Na mikulášské odběry s čerty přišlo padesát dárců

 
Momentálně máme ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 88 pacientů s onemocněním COVID-19. Šest je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci, dva pacienti na umělé plicní ventilaci jsou na ortopedické JIP. Zdravotní stav všech je vážný.
02.12.2020 14:25 |

podobné články

Kardinál skončil na plicní ventilaci. Odmítal očkování a věřil v mikročipy ve vakcínách

 
Kardinál Raymond Leo Burke byl hospitalizován s nákazou covid-19 a připojen na umělou plicní ventilaci, uvedl o víkendu jeho oficiální účet na twitteru. Stále není jasné, zda byl církevní hodnostář proti covidu naočkován. Burke je výrazným kritikem papeže Františka a v roce 2014 byl přeřazen z nejvyššího vatikánského soudu na nižší post. O události informoval web CNN.
17.08.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Leo Leo (83 článků) , Leo Leo (83 článků)

FNUSA: Je u nás celkem 60 pacientů s covidem.

 
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je k dnešnímu ránu hospitalizováno celkem 60 pacientů s nemocí COVID-19. Na anesteziologicko resuscitační klinice je šest pacientů na umělé plicní ventilaci a jeden také na přístroji ECMO. Další dva post covidoví pacienti jsou také na umělé plicní ventilaci a jeden také na přístroji ECMO. Všichni jsou ve vážném stavu.
05.11.2021 14:45 |

podobné články

Velký převoz 19 pacientů s covidem z Brna do Prahy: Čtyři lidé jsou na plicní ventilaci

 
Armáda ve čtvrtek přepraví pacienty s koronavirem z dvou přetížených fakultních nemocnic v Brně do Prahy. Jde o čtyři pacienty na umělé plicní ventilaci a 15 dalších nemocných s covidem-19. Cílem je alespoň částečně uvolnit kapacitu, řekl ve středu novinářům krajský koordinátor intenzivní péče Vladimír Šrámek. Nejvíce chybí odborný personál.
24.11.2021 18:30 |

podobné články

FNUSA: Aktuálně máme 100 pacientů s Covid-19

 
Aktuálně je ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 100 pacientů s nemocí COVID-19. 17 z nich je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci ( 4 také na ECMO), plus tamtéž se léčí osm post covidových pacientů (všichni na umělé plicní ventilaci, dva na ECMO). Jejich zdravotní stav je velmi vážný. Dalších 17 pacientů máme na jednotkách intenzivní péče, zbytek covidových pacientů je na standardních lůžkách. Část z nich je na HFNO a na kyslíku.
10.12.2021 10:40 |

podobné články

FNUSA: 96 pacientů s covid-19

 
Aktuálně je ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 96 pacientů s nemocí COVID-19. 14 z nich je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci ( 5 také na ECMO), plus tamtéž se léčí 7 post covidových pacientů (všichni na umělé plicní ventilaci, čtyři na ECMO). Jejich zdravotní stav je velmi vážný. Dalších 20 pacientů máme na jednotkách intenzivní péče, zbytek covidových pacientů je na standardních lůžkách. Část z nich je na HFNO a na kyslíku.
16.12.2021 19:40 |

podobné články