Článek

Nemocnice znovu plní covidoví pacienti. Ostatní čekají na volné lůžko hodiny v sanitkách

 
Waleští sanitáři se psychicky hroutí, kvůli přeplněným nemocnicím nemohou vyjíždět na pomoc těm, kteří to nejvíc potřebují. Před dveřmi urgentního příjmu stojí fronty sanitek, které čekají, až si od nich lékaři převezmou pacienta. Za dvanáctihodinovou směnu stihnou dva případy, zbytek dne prosedí v autě. Jedním z důvodů je i rostoucí počet covidových pacientů O nešťastné situaci napsal server BBC.
11.08.2021 23:00 |

podobné články

Podobné články

Epicentrum: Nemocnice plní covidoví pacienti. Omezí se znovu neakutní péče?

 
Šíření nemoci covid-19 v Česku se zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek. Za úterý přibylo 3246 případů - tedy nejvíc od 20. dubna. Přibývá také lidí s covidem v nemocnicích. Za týden jejich počet stoupnul o dvě pětiny na 620. Stovka z nich je navíc v těžkém stavu. Prudce rostou dokonce i úmrtí. Za posledních sedm dní zemřelo 51 lidí. Jak se nemocnice se znovu rostoucím náporem poperou? Tomu se věnovalo Epicentrum Blesku s primářem kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
20.10.2021 15:00 |

podobné články

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

 
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
18.04.2018 15:55 |

podobné články

Bezmocní pacienti! Nemocnice nás nepřijmou, v sanitce tak můžeme strávit hodiny

 
Když nám záchranáři zachrání život, nemáme ještě zdaleka vyhráno. Můžeme totiž v sanitkách strávit až několik hodin, než se najde nemocnice, která by pacienta přebrala. Sanitky kolikrát uspějí až na několikátý pokus. Lékaři se odvolávají na to, že jich je na ambulanci málo a zrušila se lůžka.
28.03.2013 08:10 |

podobné články

Buzerace šmakuje. Fízláček. Covidoví teroristé budou mít na rukou krev. Vyoral toho má opravdu dost

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Tentokrát se Tomáš Vyoral zaměřuje výhradně na opatření prováděná v zájmu našeho dobra a veřejného zdraví. Osoby zvané „svědkové Covidovi“ podle něj zavádějí v této zemi „policejní totalitní stát pod rouškou radilů epidemiologů a hygieniků“. Normálním lidem předává Vyoral vzkaz Ivana Hlinky: „Hlavně se z toho neposrat“.
18.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (157 článků)

Covidoví pacienti do tělocvičen? Blatný „operoval“ opatřením, které nedovoluje zákon

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) varoval, že by pacienti s lehčím průběhem covidu-19 mohli končit i v tělocvičnách. V nemocnicích totiž docházejí lůžka a nakažené už lékaři převážejí mezi regiony. Jenže ukládat nemocné mezi žíněnky zákon nedovoluje. Ministerstvo se ale opět připravuje na variantu, že by jako nemocnice posloužily lázně.
23.02.2021 05:15 |

podobné články

Není to legrace, zůstaňte doma, prosí sestra z oddělení, kde se léčí „nejhorší” covidoví pacienti

 
I přes přísná protiepidemická opatření počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 znovu roste a nemocnice se dostávají na hranici svých kapacit. V enormním psychickém a fyzickém vypětí jsou už téměř rok zdravotníci, kteří o pacienty s covidem-19 pečují. Jak to na „nejdrsnějším” covidovém oddělení vypadá, Novinkám popsala zdravotní sestra Helena Ouředníková z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
18.02.2021 07:15 |

podobné články

FNUSA: Nemocnice získala první lůžko v projektu Postel pro zdraví

 
První lůžko v rámci projektu Postel pro zdraví Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně věnovala společnost M.E.G. Charity. Lůžko předala nemocnici ředitelka M.E.G. Charity Michaela Mašková s brněnskou patronkou, podnikatelkou Nelou Slovákovou.
28.02.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Mašková (13 článků)

Cesta do porodnice se může protáhnout až na hodinu

 
Ministerstvo zdravotnictví hodlá zrušit nízkokapacitní porodnice v zemi. To může vést k velkému prodloužení doby cesty do nemocnice. Ženy tak budou častěji rodit v sanitkách a některé dají přednost porodu doma, než aby riskovaly příliš dlouhou cestu do nemocnice. Píší Lidové noviny.
23.11.2011 09:10 |

podobné články

Omezte kontakty, přidejte rozum, prosí ředitelé královéhradeckých nemocnic

 
Situace v nemocnicích Královéhradeckého kraje je kritická. Kapacity i nasazení personálu jsou na hraně možností, noví covidoví pacienti stále přibývají. Bezvýchodná situace dohnala ředitele všech pěti krajských a jedné fakultní nemocnice, aby se společně s ředitelem krajské záchranky obrátili na veřejnost.
15.02.2021 19:10 |

podobné články

Epicentrum: S primářem infekčního oddělení o roku s covidem, prvních pacientech i plných nemocnicích

 
Česko se s novým typem koronaviru potýká už rok. Situace se ale nijak nelepší - právě naopak. Stali jsme se jednou z vůbec nejpostiženějších zemí světa a kapacita nemocnic je na hraně. Nejen o extrémní zátěži na zdravotníky byla řeč v Epicentru Blesku s lékařem, na jehož oddělení se léčili vůbec první covidoví pacienti u nás - primářem infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavlem Dlouhým.
23.02.2021 15:05 |

podobné články

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Pacienti s plicní fibrózou jsou covidem-19 ohroženi nejvíc. A trpí depresí z izolace

 
Dušanovi (59) před rokem diagnostikovali idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Do té doby o zákeřné plicní nemoci neslyšel. Zdeněk (73) má tuto chorobu již tři roky. Idiopatická plicní fibróza poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pacienti s touto nemocí patří do skupiny, která je nejvíce ohrožena covidem-19, ale zároveň velmi trpí sociální izolací. Lékaři přesto radí, aby pacienti nezanedbávali léčbu. Jak pacienti zvládají pandemii koronaviru?
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Popálená Týnuš Třešničková se ozvala z nemocnice: Stále je UPOUTANÁ NA LŮŽKO

 
Budou to už dva měsíce od bolestivého zranění Týnuš Třešničkové (22). Z istanbulské restaurace, kde ji popálily šlehající plameny, putovala rovnou do nemocnice. Teď se znovu ozvala fanouškům a z fotky jasně vyplývá, že je pořád upoutaná na lůžko. Přitom se má už za několik dní vrátit z Turecka domů.
25.11.2018 15:25 |

podobné články

Dluhy za poplatky dosáhly už 15 milionů. Z bezdomovců je vymámit nelze

 
Přes patnáct milionů korun za regulační poplatky dluží pacienti nemocnic jen na severní Moravě. Z toho osmi krajským nemocnicím dluží pacienti k poslednímu září letošního roku 9,13 milionu korun, 2,5 milionu eviduje dluh Fakultní nemocnice v Ostravě a 3,7 milionu korun dluží pacienti nemocnici Městské nemocnici Ostrava. Dluhy se v drtivé většině týkají lůžkové péče. Pro ParlamentníListy.cz to uvedly oslovené nemocnice a kraj. Ty za velký problém označují i ošetření bezdomovců. Za ně dluhy neplatí nikdo. A neexistzpuje ani způsob, jak je vymáhat.
08.11.2011 16:05 |

podobné články

ŠOK! FN Brno odmítá pacienty! Sanitky je vozí i pět hodin, než najdou místo v sousedních krajích

 
Na jižní Moravě propukla naplno válka zdravotníků! Fakultní nemocnice Brno začala bez pardonu odmítat některé přivážené pacienty. Nemá je prý kam uložit! Záchranáři proto musejí nemocné v rychlých sanitkách vozit i mimo Jihomoravský kraj!
08.03.2018 14:55 |

podobné články

Šílená nehoda u Pasohlávek: Kvůli mikrospánku řidiče zemřela žena, 9 lidí včetně dětí bylo zraněno

 
Děsivé následky má noční nehoda dvou osobních aut polských turistů u Pasohlávek. Jedna žena na místě zemřela, druhou v kritickém stavu přepravil vrtulník do brněnské nemocnice, dalších 8 lidí, včetně pěti dětí, převáželi zdravotníci v sanitkách. U nehody zasahovaly dokonce i zdravotníci z Rakouska.
07.07.2018 11:45 |

podobné články

Polsko nestíhá pandemii. Lidé začínají umírat v sanitkách nebo na ulici

 
Polsko přestává zvládat boj s covidem-19. V zemi v posledních dnech přibývá až rekordních 20 tisíc nakažených denně, mnohé polské nemocnice už hlásí téměř zaplněné kapacity lůžek, ventilátorů a problémy jsou také s nedostatečným počtem zdravotníků. V médiích se kupí příběhy lidí, kteří zemřeli na ulici nebo před nemocnicí, protože se jim nedostala péče.
09.11.2020 16:45 |

podobné články

A to ty lidi necháte raději zemřít? Komentátor Schmarcz je zděšen Blatného odmítnutím pomoci z Německa

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že čeští covidoví pacienti do Německa rozhodně nezamíří. Konzervativní komentátor Martin Schmarcz si v této souvislosti položil zásadní otázku – co by bylo lepší? Odvézt české pacienty do Německa, nebo je nechat zemřít?
07.02.2021 14:45 |

podobné články

Jiří s covidem skončil na JIP, málem se „ukašlal“ ke smrti. Pomohla léčba laserem

 
Existuje terapie, která dokáže ulevit lidem s těžkým zápalem plic způsobeným covidem-19. Není to žádná zázračná pilulka ani experimentální lék, ale léčba pomocí přístroje, který se dlouhá léta používá k rehabilitacím – vysokovýkonný MLS laser. Lékaři postupně zjišťují, že stačí jen pár sezení pod paprskem, aby došlo ke snížení zánětu v plicích. Covidoví pacienti, kteří již léčbou prošli, hlásí výrazné zlepšení dýchání a jejich slova potvrzují první data z českých nemocnic.
23.03.2021 05:25 |

podobné články