Článek

Nemocnice Znojmo: Z Trutnova do Znojma zamířila pacientka kvůli operaci lokte

 
Až z Trutnova jela paní Markéta (43 let, manažerka) podstoupit operaci lokte do znojemské nemocnice, kterou ji doporučili na odborném pracovišti v Praze.
11.10.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Festival vína VOC Znojmo láká milovníky vína, folklóru a gastronomie

 
Festival vína VOC Znojmo je svým sedmým ročníkem již tradiční květnovou akcí, která se koná v malebném vinařském městě Znojmě, jež je právem označováno za perlu jižní Moravy. Spolek VOC Znojmo, první apelační systém u nás, uvede na trh již sedmý ročník vín originální certifikace – a to právě na Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná v pátek 8. května. Těšit se můžete na den plný skvělého vína, lahodné gastronomie a folklórní hudby. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo.
06.04.2015 10:56 |

podobné články

Znojmo: Festival láká na snoubení vína a gastronomie. Slavnostně pokřtí i Vinobus

 
Festival vína VOC Znojmo, který je svým 8. ročníkem již tradiční událostí ve znojemském kulturním kalendáři akcí, zve milovníky vína, folklóru a gastronomie na svůj další ročník. 8. květen si tak mají zapsat do kalendáře všichni ti, kteří mají rádi kombinace dobrého vína, jídla a hudby. Třešničkou na dortu bude v rámci letošního programu slavnostní křest Vinobusu VOC Znojmo. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!
07.04.2016 17:00 |

podobné články

Originální certifikaci má dvacítka nových vín

 
VOC Znojmo se rozrostlo o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.
28.08.2016 20:10 |

podobné články

Znojmo zažilo rekordní vinobraní

 
Již pošesté se jednou z hlavních vinařských scén Znojemského historického vinobraní stala ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Rok od roku je scéna u rotundy u návštěvníků oblíbenější, což dokazují počty vypitých vzorků a lahví. A úspěšné bylo poznávání Vína všemi smysly. „Letošní ročník vinobraní byl pro vinaře VOC Znojmo dosud tím nejlepším. Zapojil se rekordní počet vinařů – 18, nabízeli jsme rekordní počet vín – 73 – a poznávání Vína všemi smysly zažilo 2,5 krát větší návštěvnost než vloni. A to hlavní – všude panovala výborná nálada,“ shrnuje s úsměvem František Koudela, předseda VOC Znojmo.
24.09.2016 15:40 |

podobné články

VOC Znojmo: Festival proměnil Znojmo v místo zaslíbené

 
V páteční podvečer ožilo město Znojmo návštěvníky z celé České republiky. Na otázku, co je k nám přivedlo, odpovídali jednoznačně – zítřejší Festival vína VOC Znojmo. Ten se tentokrát konal 4. 9. místo tradičního termínu 8. 5.
06.09.2021 10:15 |

podobné články

Znojmo probojovalo do finále soutěže za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ

 
Za loňský rok 2010 bylo Město Znojmo oceněno prvním místem v rámci Jihomoravského kraje a postoupilo tak do celostátního kola. „Už v tuto chvíli je jisté, že město Znojmo bude umístěno nejhůř na třetím místě,“ řekla architektka města Znojma Ing. arch. Iveta Ludvíková.
18.03.2011 20:30 |

podobné články

Nemocnice Znojmo: Provedli jsme tisící operací páteře

 
Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Znojmo pod vedením prof. MUDr. Radka Harta, Ph.D., FRCS, MHA provedlo včera 1000 operaci páteře. Operaci podstoupil pacient se zlomeninou 2. bederního obratle po pádu na záda. Žádná jiná krajská nemocnice tyto operace páteře neprovádí.
28.11.2019 14:25 |

podobné články

Nemocnice Znojmo: Začalo očkování dětí od 12 let

 
Od půlnoci ze středy 30.6. na čtvrtek 1.7. byla spuštěna registrace pro očkování dětí od 12-16 let proti COVID-19. Nemocnice Znojmo má v očkovacím centru zajištěnu přítomnost pediatra vždy ve čtvrtek. S ohledem na blížící dovolené a dětské tábory byly první termíny pro očkování dětí od 12 let vypsány již na 1.7.2021. „Chceme dát možnost rodičům, kteří chtějí své děti očkovat před dovolenou či letním táborem, aby měli termín první dávky co nejdříve,“ sdělil MUDr. Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice Znojmo. Očkovací látka je Pfizer/BioNTech.
02.07.2021 15:40 |

podobné články

Situace s covid-19 se zlepšuje: Nemocnice Znojmo chce opět operovat podle plánu

 
Nemocnice Znojmo by chtěla od příštího týdne spustit část plánovaných operací, které stejně jako ostatní nemocnice v zemi zastavila koncem prosince kvůli pandemii koronaviru. Důvodem je pokles počtu pacientů s covidem-19, a to jak na standardních lůžkách, tak na lůžkách intenzivní péče, která jsou potřebná pro pacienty po operaci.
06.04.2021 15:30 |

podobné články

Po operaci ve Frýdlantu skončili s otravou krve: Pacientka bojuje o život

 
Prvního z devíti pacientů postižených otravou krve po operaci v soukromé Nemocnici Frýdlant propustili lékaři liberecké nemocnice domů. Jedna pacientka je však stále ve velmi vážném stavu na ARO.
07.12.2018 12:05 |

podobné články

Nepohodlný v každém režimu: Znojmo po hádkách vrátilo lesk pomníku plukovníka Kopala

 
Po létech dohadů se Znojmo znovu pyšní zrekonstruovaným Kopalovým pomníkem z roku 1853 na Komenského náměstí. Plukovník Karel Kopal (†60), rodák z Ctidružic u Znojma, udělal v rakouské císařské armádě velkou kariéru. Jeho pomník ale každý režim "očesal" kvůli momentální nepohodlnosti...
24.10.2021 15:45 |

podobné články

Dopravu na dálnici D1 u Lokte zkomplikovala nehoda kamionu

 
Na dálnici D1 u Lokte na Benešovsku dnes dopoledne řidiči musejí počítat s komplikacemi. Na 67. kilometru ve směru na Prahu se převrátil kamion a zablokoval jeden jízdní pruh. Nehoda se obešla bez zranění, řekl ČTK operační důstojník dálničního oddělení v Bernarticích.
09.02.2014 12:00 |

podobné články

Muž z Lokte se podpálil před bytem, hořící pak v plamenech vyběhl na ulici

 
K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči z Lokte. V Nádražní ulici měl hořet byt. Nebylo tomu tak. Došlo tam k mnohem horší události, na kterou nikdo nemohl být připraven.
01.09.2017 23:55 |

podobné články

Nemocnice Znojmo: Důležité je zachovat pacientům po úraze soběstačnost

 
V případě tříštivých zlomenin lokte je mnohdy jediným možným řešením implantace kloubní náhrady, která jako jediná umožní zachovat pacientům pohyb, tedy sebeobsluhu a soběstačnost. Implantaci loketního kloubu provedli v minulých dnech u pacientky s tříštivou zlomeninou po pádu ortopedové znojemské nemocnice, kteří se touto problematikou systematicky zabývají jako jediní v ČR.
04.07.2020 22:35 |

podobné články

Obyvatelé Znojma utíkají kvůli práci do Rakouska. Radnice to podporuje

 
Manželka, dvě děti, hypotéka na byt. A taky registrace na Úřadu práce, kde si již více než půl roku hledá zaměstnání středoškolsky vzdělaný pan Petr ze Znojma. Moc dobře ví, že není jediný. Znojmo se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností. Na jedno pracovní místo připadne více jak 24 uchazečů.
06.11.2012 22:55 |

podobné články

Nemocnice Znojmo dokončila rekonstrukci infekčního oddělení

 
Nemocnice Znojmo slavnostně otevřela zrekonstruované prostory pro infekční oddělení. Na investici v celkové hodnotě bezmála 65 miliónů korun se částkou 60 miliónů podílel Jihomoravský kraj. Nemocnice nyní nabízí pacientům 15 lůžek v moderních prostorách přímo v areálu nemocnice.
16.12.2019 19:35 |

podobné články

Znojmo: Starosta města navštívil Oblastní charitu Znojmo

 
Starosta Zbyšek Kaššai navštívil Oblastní charitu Znojmo, aby se tak seznámil s jejím fungováním. V každém zařízení byl starostovi představen vedoucí, který ho seznámil s prostorami a nabízenými službami.
23.02.2011 12:05 |

podobné články

Znojmo: Hejtman navštívil Chráněné dílny Znojmo

 
Celkem 54 osob s nejrůznějšími zdravotními znevýhodněními v současnosti zaměstnávají Chráněné dílny Znojmo. V pátek se s jejich provozem a fungováním seznámil jihomoravský hejtman Michal Hašek.
13.07.2011 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2441 článků)

SuperStar Konvičková nazpívala znojemskou hymnu

 
Znojmo je bezesporu úžasné město. Vymysleli v něm nejlepší okurky na světě, Ivan Mládek o něm nazpíval písničku, ve které tvrdil, že Znojmo vidí dvojmo a hlavně - Znojmo se dá bez nadsázky považovat za česko-moravské hlavní město vína.
26.08.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (173 článků)