Článek

Nemocnice v Brně jedná o výměně ivermektinu, který jí zůstal

 
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se předběžně dohodla s bulharským dodavatelem na výměně ivermektinu, kterému v srpnu končí expirace. Na skladě má 2500 balení. Část vymění za stejné léky s delší dobou expirace, část za jiné léky. Novinářům to v úterý řekl ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák.
11.08.2021 03:45 |

podobné články

Podobné články

Studie vychválila ivermektin jako zázračné léčivo proti covidu. Byla ale plná chyb a plagiátů

 
Ivermektin patřil loni mezi testovanou léčbu koronaviru, v západních zemích se však od teorie, která naznačovala rychlejší uzdravení díky antiparazitiku, brzy odstoupilo. Proti užívání ivermektinu v souvislosti s covidem se postavila i Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO). V poslední době se zájem o tento lék začal opět zvedat, a to převážně kvůli velké lékařské studii egyptského lékaře Ahmeda Elgazzara, která potvrzovala až 90 procentní efektivitu ivermektinu při léčbě hospitalizovaných pacientů s covidem. Tato studie však byla nedávno stažena kvůli plagiátu. Do vyšetřování možného podvodu s falešnými daty se zapojili vědci po celém světě. O věci informoval server The Guardian.
19.07.2021 05:10 |

podobné články

Lékaři od sv. Anny v Brně odmítají kritiku ivermektinu, kterým léčí covid: Je to lék pro lidi

 
Lékaři z Fakultní nemocnice U svaté Anny (FNUSA) v Brně se rozhodli reagovat na prohlášení ministra zdravotnictví Jana Blatného a některých nemocnic, že léčba ivermektinem představuje experimentální léčbu nepodloženou žádnými důkazy z klinických studií. Podle nich je třeba rozlišovat formy léku, zda je, či není určen pro humánní účely.
09.03.2021 12:05 |

podobné články

Lék ivermektin pro nemocné s covidem: FN U sv. Anny v Brně dostala 10 tisíc balení

 
Brněnská fakultní nemocnice u svaté Anny v úterý dostala 10 tisíc balení ivermektinu. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO), informaci potvrdila i mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Právě brněnští lékaři jako jedni z mála v Česku lék nasadili na léčbu covidových pacientů už na podzim.
02.03.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků)

Brněnská nemocnice u sv. Anny připravuje studii k ivermektinu

 
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) připravuje klinickou studii k použití antiparazitika ivermektin k léčbě covidu-19. Na tiskovém brífinku to oznámila přednostka I. interní kardioangiologické kliniky Lenka Špinarová. FNUSA je první českou nemocnicí, která svým pacientům ivermektin podala.
10.03.2021 12:05 |

podobné články

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Dělení o první vakcíny v Praze: Očkovalo se ve velkých nemocnicích

 
Jako první dostanou vakcíny proti nemoci covid-19 zdravotníci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN), Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, nemocnice Na Bulovce, nemocnice v Motole a Ústřední vojenská nemocnice. Zájem o očkování je přitom obří, proto se VFN a vinohradská nemocnice o prvních 975 dávek vakcíny podělily. První den dostali vakcínu také jejich ředitelé David Feltl a Petr Arenberger. Očkovat se začalo v neděli 27. prosince v nemocnicích v Praze a v Brně. Mezi prvními byli v Praze premiér Andrej Babiš (ANO) a v Brně ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
27.12.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Jan David (9 článků) , David David (1174 článků) , Jan David (9 článků) , David David (879 článků)

Brněnská nemocnice dostala ivermektin pro 20 tisíc pacientů

 
Brněnská fakultní nemocnice u sv. Anny v úterý dostala 10 tisíc balení ivermektinu. Informaci Právu sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Lékaři podle něj mají o tento lék zájem a kvůli dlouhému čekání na dodávky ze zahraničí bylo nutné zajistit pro české pacienty lék rychleji.
02.03.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků)

Covid: Lék pro koně. Donesla do Motola. Manželovi. Nemocnice donucena k akci

 
O víkendu měli v pražské fakultní nemocnici v Motole zajímavou návštěvu. Žena, jejíž muž je na ARO s covidem, přinesla doslova koňskou dávku Ivermektinu. Tu jí věnoval poslanec Lubomír Volný, podle kterého pomáhá proti covidu-19. A nemocnice vydala prohlášení, že jediné léky, které bude pacientům podávat, jsou ty pro lidi.
08.03.2021 11:15 |

podobné články

Výměnu pětice Čechů za Fajáda vyjednal Pelikánův bratr. Zůstal pak jako pojistka v Bejrútu

 
Výměnu libanonského agenta Alího Fajáda za pětici Čechů unesených v Libanonu vyjednal arabista a starší bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán. O výměně nejen vyjednával, ale při výměně také vyčkával v Bejrútu jako pojistka pro tamní vládu. Píše o tom server Aktuálně.cz na základě informací od čtyř vysoce důvěryhodných zdrojů. Ministrův bratr je světově uznávaným arabistou a v Libanonu nějaký čas i studoval, výhodou bylo i jeho muslimské vyznání, píše web. Pověřovací dokument podepsal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).
20.11.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (437 článků)

Zůstal Pavel po Výměně s Andreou? Neuvěříte, co za honorář koupili oběma dětem!

 
V premiérovém díle Výměny manželek jste mohli vidět dvě mladé rodiny, ve kterých partnerské vztahy fungovaly poněkud prapodivně. A neméně prapodivný byl nejen vztah Andrey a Pavla, kteří se netajili tím, že spolu žijí spíše jako dva kamarádi než partneři, ale i jejich přístup k výchově dětí, které byly v průběhu natáčení vystaveny vážnému nebezpečí. A to se po Výměně nejspíš nezměnilo, naopak!
30.09.2020 21:55 |

podobné články

VIDEO Volný u nemocnice se ženou, jejíž manžel je na tom zle. Přijde pokus s lékem

 
Poslanec Lubomír Volný (JAP) tvrdí, že očkování je globální byznys, který nás v boji s covidem-19 nespasí. Je přesvědčen o vysoké účinnosti „koňského“ léku na koronavirus Ivermektinu; několik balení léku předal k užití pro pacienty ležící ve vážném stavu s covidem v pražské Fakultní nemocnici Motol.
07.03.2021 08:40 |

podobné články

Ivermektin funguje! Na remdesivir se nahlíží jinou optikou, tvrdí brněnský primář Rezek

 
Primář I. interní kardioangiologické kliniky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny Michal Rezek nerozumí tomu, že všichni brojí proti ivermektinu. Tvrdí, že jde o lék, který nemá příliš mnoho negativních účinků a po jeho nasazení lze sledovat pozitivní zprávy. Jeho nemocnice tak bude v léčbě ivermektinem pokračovat. Informaci přinesl deník Právo.
23.03.2021 08:30 |

podobné články

Kombinace ivermektinu s remdesivirem funguje, zjistili v brněnské nemocnici

 
Brněnská nemocnice u svaté Anny podávala od prosince loňského roku pacientům s covidem-19 ivermektin. Nyní došla k závěrům, že lék je bezpečný a mohl by dobře fungovat v kombinaci s remdesivirem, který se v ČR rovněž experimentálně používá.
29.04.2021 10:05 |

podobné články

Brněnští lékaři odmítli kritiku ivermektinu

 
Lékaři ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně (FNUSA) se v úterním prohlášení ohradili proti tvrzením, podle nichž je podávání léku ivermektin experimentální léčbou, která není podložena důkazy z klinických studií. Zároveň varovali před užíváním léčiva určeného primárně k veterinárním účelům.
09.03.2021 10:55 |

podobné články

Primář Rezek: Ivermektin bych si vzal bez problémů

 
Primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michal Rezek řekl v rozhovoru pro Právo, že zkusit sáhnout po ivermektinu nebyl jen jeho nápad.
11.03.2021 15:10 |

podobné články

Ivermektinu věříme, lidé by ale lékaře neměli tlačit, říká primář Rezek

 
V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny dostává v současnosti ivermektin 30 covidových pacientů, ve středu to řekl primář a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek. I přes to, že ivermektin zatím nemá oficiální doporučení jako jiné léky, vidí ho Rezek jako možnost, kterou je škoda nevyužít. „Naše zkušenosti rozhodně nebyly negativní,” poznamenal.
10.03.2021 19:00 |

podobné články

Neužívejte ivermektin, varuje lékař. Raději aspirin, ten má také docela pěkná data

 
Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami. Lidé by měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích, míní vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík, podle kterého by ke snížení rizika závažného průběhu nemoci covid-19 mohly přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Podle něj by tento postup byl lepší než užívání ivermektinu, informují Lidovky.
24.03.2021 21:55 |

podobné články

Plné pytle léku, který chce Babiš. Do rukou to vzal černý byznys

 
Zatímco v České republice probíhá debata o tom, zda v léčbě covidu lze používat levné a medicíně dlouho známé antiparazitikum Ivermektin, v Jihoafrické republice jsou o mnoho dál. Tedy, jak se to vezme. Před pár dny na mezinárodním letišti Tambo tamní policie zabavila obří zásilku pašovaného Ivermektinu z Indie v hodnotě skoro 200 milionů korun. A není to první případ. S lékem, který by v Česku chtěl v boji s covidem co nejrychleji používat premiér Andrej Babiš, se pokoutně obchoduje i jinde.
23.02.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků)

Několik lidí v Česku se v souvislosti s covidem předávkovalo ivermektinem

 
Několik lidí se v Česku předávkovalo lékem s obsahem ivermektinu, který se používá jako antiparazitikum a experimentálně byl podáván při léčbě covidu-19. Několik lidí také užívalo veterinární přípravek s obsahem této účinné látky. ČTK to napsala mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Klára Brunclíková. Ústav rovněž řeší případy, kdy lidé nabízeli tento lék, který je na lékařský předpis, přes inzerát. Hrozí jim pokuty.
10.07.2021 08:00 |

podobné články