Článek

Nemocnice legalizují systém "kulichů". Reakce jsou rozpačité

 
Systém „kulichů“, neboli prominentních pacientů zdravotnických zařízení, kteří za sebe platí hotově a díky tomu je jim od lékařů věnována nadstandardní péče, možná bude legalizován. I v nemocnicích provozovaných ministerstvem zdravotnictví se totiž začíná rozmáhat systém „platících“ klientů. A existují obavy, že budou zvýhodňováni oproti ostatním.
17.11.2012 07:10 |

podobné články

Podobné články

Nemocnice budou kontrolovat docházku. Kvůli pojišťovnám i mladým lékařům

 
Některé pražské nemocnice zavedou pro sledování docházky zaměstnanců v příštím roce "píchačky". Například Fakultní nemocnice Královské Vinohrady spustí nový systém sledování přítomnosti na pracovišti od 1. ledna. V elektronické čtečce si lékaři, sestry i ostatní zaměstnanci označí čipovou kartou příchod a odchod. V příštím roce přejdou na nový systém také Fakultní nemocnice Motol či Všeobecná fakultní nemocnice.
11.11.2011 17:15 |

podobné články

Nové emotikony na Facebooku lidé kritizují. Ze sociální sítě se stal Mimibazar, zní reakce

 
Na středeční radikální změnu Facebooku reagují lidé rozpačitě. Sociální síť ve snaze zjednodušit reakci uživatelů na příspěvky rozšířila volbu z tlačítka "Like" na pět dalších obrázků vyjadřujících různé emoce. Mnozí nabídku emotikonů považují za komplikovanou a zaznívají i reakce, které naráží na dětský vzhled smajlíků. "Někdo si pamatuje den, kdy zabili Kennedyho. My si budeme pamatovat den, kdy se z Facebooku stal oficiálně Mimibazar," komentuje novou funkci Facebooku český novinář a publicista Ján Simkanič.
25.02.2016 14:05 |

podobné články

Ve východních Čechách se množí fingované sňatky s Afričany

 
Afričtí muži v poslední době projevují nebývale velký zájem o ženy z východních Čech. Svatbou s českou dívkou totiž legalizují svůj pobyt nejen u nás, ale v celém Schengenském prostoru.
31.01.2011 19:45 |

podobné články

Číňané legalizují život 13 milionů dětí. Pomohla jim nová rodinná politika

 
Čína se chystá zlegalizovat miliony „neexistujících“ dětí, které se narodily v rozporu s politikou jednoho dítěte. Doposud těmto lidem bylo odpíráno právo na vzdělání i přístup k lékařské péči. Celkem se má tímto způsobem „narodit“ 13 milionů Číňanů.
10.12.2015 15:45 |

podobné články

Úsvit přijímá výzvu prezidenta Zemana na zpřísnění majetkových přiznání

 
Úsvit dnes ve druhém čtení předloží pozměňovací návrh na podstatné zpřísnění zákona o prokazování původu majetku. Úsvit navrhne, aby se nelegálně získaný majetek dal kontrolovat i 25 let zpětně. Pokud nebude zpětná platnost, legalizují se všechny zločiny minulosti.
31.05.2016 12:00 |

podobné články

Plíživou revoluci na Kubě schválili poslanci. Rozhodne ale referendum

 
Poslanci kubánského parlamentu schválili zásadní změny v ústavě, které legalizují volný trh a soukromé vlastnictví. Kromě toho zavádějí i časově omezení vykonávání prezidentské funkce či post premiéra. Jednohlasné rozhodnutí parlamentu ale musí potvrdit Kubánci v referendu do konce roku.
23.07.2018 10:40 |

podobné články

Nejvýznamnějším »kulichem« byla Petra Paroubková

 
Blesk.cz ví, kdo byl jedním z prominentních pacientů, tedy »kulichů«, jak o nich mluvil šéf pražské nemocnice v Motole Miloslav Ludvík na videu, které uniklo na veřejnost. Nejvýznamnějším »kulichem« byla manželka exšéfa ČSSD Petra Paroubková (37).
03.02.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (494 článků)

Podezření motolských kulichů padá. Komise pochybení nenašla

 
Spekulace, že ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík přijímal úplatky při výběrových řízeních a upřednostňoval ve svém zařízení bohaté pacienty, se nepotvrdily. Rozsáhlá kontrola ministerstva zdravotnictví nezaznamenala v dostupných dokumentech závažnější pochybení.
22.07.2011 16:50 |

podobné články

Nádherná moderátorka k nepoznání: Zánět spojivek schovávala v hodně podivném outfitu

 
Kdo je tahle nevýrazná dívka v brýlích a kulichu? Málokdo by v ní hledal jednu z nejkrásnějších moderátorek Novy. Když Emma Smetana dorazila na charitativní akci na dětské oddělení do nemocnice v Motole, málem ji nepoznali ani její kolegové. Až když promluvila, bylo jasné, že jde o moderátorku zpráv.
09.04.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Emma Smetana (448 článků)

OBRAZEM: V kulichu a s hokejkou. Princ William a Kate jsou ve Švédsku

 
Britský princ William (35) a jeho těhotná manželka Kate (36) jsou na čtyřdenní návštěvě Skandinávie. Ve Stockholmu je přivítali jak jinak než na ledovém kluzišti. Vévodkyně s manželem dostali dárky a vyzkoušeli si i bandy hokej.
27.09.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Wintour (50 článků)

Škrábance a prasklý displej. Lidé si stěžují na Apple Watch

 
Apple Watch jsou první produkt nové kategorie od úmrtí Stevea Jobse. Apple si od nich hodně slibuje, reakce zákazníků na kvalitu hodinek jsou ale rozpačité.
27.04.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Steve Jobs (133 článků)

Ochotská pod dohledem Novy: Sexy kalendář? Maximálně v péřovce a kulichu!

 
Michaela Ochotská (27) si o nafocení lechtivého kalendáře, za které modelky inkasují nejvíce peněz, může tak leda nechat zdát! Důvodem jsou přísná kritéria, která má ve smlouvě s Novou.
04.11.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (873 článků)

Petr Rychlý ztrácí vlasy a trpí: Bez kulichu nedá ani ránu!

 
Vlasy jsou koruna krásy, ale hlavně ochrana před mrazem. Své o tom ví Petr Rychlý (51), kterého už porost na hlavě příliš nezahřeje.
06.01.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (313 článků)

Petr Rychlý ztrácí vlasy a trpí: Bez kulichu nedá ani ránu!

 
Vlasy jsou koruna krásy, ale hlavně ochrana před mrazem. Své o tom ví Petr Rychlý (51), kterého už porost na hlavě příliš nezahřeje.
11.01.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (313 článků)

Krajské nemocnice jsou na začátku roku v černých číslech

 
Předběžné výsledky hospodaření za loňský rok prezentovaly nemocnice, jejichž zakladatelem je Zlínský kraj. Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, Vsetínská nemocnice, Uherskohradišťská nemocnice, Kroměřížská nemocnice – ty všechny předběžně hlásí, že jejich hospodaření je za loňský rok v kladných číslech.
11.02.2015 11:11 |

podobné články

Nečas (SPO): Krajské nemocnice jsou na začátku roku v černých číslech

 
Předběžné výsledky hospodaření za loňský rok prezentovaly nemocnice, jejichž zakladatelem je Zlínský kraj. Nemocnice Tomáše bati ve Zlíně, Vsetínská nemocnice, Uherskohradišťská nemocnice, Vsetínská nemocnice – ty všechny předběžně hlásí, že jejich hospodaření je za loňský rok v kladných číslech.
15.02.2015 14:41 |

podobné články

Kanye West přijel s rýmičkou na urgentní příjem do nemocnice

 
Rapper Kanye West je typická bolestínská bábovka, která se tváří silácky, dokud nechytí banální rýmičku. Hudebníka pak jeho manželka Kim Kardashian k ostudě obou veze na urgentní příjem do nemocnice. To se stalo o víkendu a lékaři v nemocnici West Hills Hospital rozpačitě koukali na slavnou dvojici, co na pohotovosti s infekcí horních cest dýchacích chtějí.
25.07.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (427 článků) , Kim Kardashian (1220 článků)

Ortel vynesen. Jsme země plná strachu a xenofobie, reagují lidé na výsledky Českého slavíka

 
Kapela Ortel bodovala na Českém slavíkovi, reakce lidí na sociálních sítích jsou z výsledků hudební ankety rozpačité.
29.11.2015 11:40 |

podobné články

Recenze: Sova Samuela Bjørka budí strach. A čeho se bojí její autor?

 
Když se loni na pultech knihkupectví objevil titul V lese visí anděl, jen se po něm zaprášilo. Samuel Bjørk nyní v Praze osobně představil svou další knihu Sova. Znovu vnesl do mysli čtenářů strach s příchutí severské temnoty, první reakce jsou však i rozpačité.
26.09.2016 13:45 |

podobné články