Článek

Nemocnice jsou poloprázdné, lidé přesto umírají doma. Indonésii smetla vlna delty

 
Taufiq Hidayat je vedoucím tuctu dobrovolných pohřebáků, kteří přijímají zakázky přímo od truchlících rodin z indonéského hlavního města Jakarty. Ta je nyní centrem jednoho z největších světových ohnisek nemoci covid-19. S kolegy tak vstupují do domů zemřelých nebo pozůstalých, aby si nárokovali těla, kterých se už nikdo nedotkne. Píše o tom americká stanice CNN.
15.08.2021 12:55 |

podobné články

Podobné články

Monstrózní tsunami v Indonésii smetla Čecha, když jel na motorce. Druhý se pohřešuje

 
Strašlivá kombinace přírodních živlů potkala Indonésii, kde doposud zahynulo přes osm stovek lidí vlivem zemětřesení a následné tsunami. Mezi nespočtem pohřešovaných byli i dva Češi. Z toho jednoho smetla vlna přímo za jízdy na motorce.
30.09.2018 14:41 |

podobné články

Indonésii zasáhla další vlna zemětřesení: Místní počítají škody a hledají oběti

 
Zemětřesení o síle 6,3 stupně otřáslo v úterý ráno jihovýchodní Indonésií. Jeho epicentrum se nacházelo zhruba 70 kilometrů jihozápadně od ostrova Sumba a ohnisko v hloubce zhruba deseti kilometrů, informovala Indonéská meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG). Indonésii minulý týden postihlo zemětřesení, které si vyžádalo nejméně 844 obětí. Zda si mrtvé vyžádaly i aktuální otřesy, jasné zatím není.
02.10.2018 06:55 |

podobné články

Vzácní orangutani v Indonésii utíkají před požáry i lynčem místních. Přežívají díky záchranářům

 
Záchranářům z mezinárodní organizace na ochranu zvířat International Animal Rescue (IAR) se podařilo před lesními požáry v Indonésii zachránit vzácné orangutany bornejské. Samice se svým mládětem unikla nejen před přírodní katastrofou, ale i rozzlobeným davem vesničanů, informovala BBC. Zvířata byla nalezena ve zbědovaném stavu, silně podvyživená a s drobnými kožními poraněními. V souvislosti s rozsáhlými požáry v Indonésii zasahovali lidé z IAR během posledního měsíce u desítky podobných případů. Zvířata jsou nucena opouštět svá přirozená stanoviště a hledat potravu ve vesnicích. Místní lidi je ale vnímají jako škůdce.
11.11.2015 10:35 |

podobné články

V Česku dál převládá delta, roste i počet případů delty+. A experti přidali dobrou zprávu

 
V České republice i nadále přetrvává mutace delta. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Zároveň narůstá podíl subvariant delty, které se označují jako delta+. Podle SZÚ je ale v Česku epidemiologická situace příznivá, narozdíl od okolních států, kde počty pozitvně testovaných rostou.
30.08.2021 14:00 |

podobné články

Hybridní mutace omikronu a delty zneklidnila i experty. Vědci už mají o „deltakronu“ jasno

 
Vědci z Kypru během víkendu vyvolali horlivé diskuse na internetu poté, co ohlásili hybridní mutaci koronaviru vzniklou z údajné kombinace delty a omikronu. Tedy mutací, které si nyní v Česku vyměňují vládu. Uživatelé sociálních sítí mutaci přiřkli jméno deltakron a nespočet příspěvků na toto téma začal postupně vyvolávat paniku. Světoví odborníci se ale shodují na jednom: „Deltakron neexistuje.“ Podle nich jde o kontaminaci vzorků v laboratoři.
11.01.2022 05:05 |

podobné články

Podle příznaků se varianta koronaviru omikron od delty nepozná, upozorňují lékaři

 
Jen podle příznaků se podle lékařů varianta koronaviru omikron od delty rozeznat nedá, méně častá je ale ztráta chuti nebo čichu.
17.01.2022 18:10 |

podobné články

Rusové otevřeli kamiony s humanitární pomocí: Světe, div se, jsou poloprázdné!

 
Kolona 260 kamionů seřazených na poli nedaleko ukrajinských hranic sice vypadá pompézně, skutečnost je ale o dost chudčí. Náklaďáky jsou totiž poloprázdné! Putin chtěl zjevně udělat hodně parády za málo peněz.
15.08.2014 14:05 |

podobné články

Přetížená krematoria a chybějící rakve: Vlna delty drtivě dopadla na Indonésii

 
Ari Rusmawan pracuje jako výrobce rakví ve východní části indonéské metropole Jakarta už devět let. Ale poprvé má společně se svými kolegy problém udržet krok s poptávkou kvůli nárůstu počtu úmrtí na nákazu covidem-19 v zemi. Před pandemií v jeho firmě nedělali více než deset rakví denně, teď ale museli zvýšit výrobu nejméně na 30 rakví denně, napsal zpravodajský server ABC.
24.07.2021 21:35 |

podobné články

Šílenec se předváděl na poloprázdné dálnici: V luxusním autu za 41 mega se řítil až 372 km/h!

 
Dálnice kvůli pandemii koronaviru zejí prázdnotou, čehož využil řidič v Německu. Nasedl do luxusního vozu značky Ferrari LaFerrari, jehož hodnota se pohybuje kolem 1,7 milionů eur (cca 41 milionů), a hnal se po poloprázdné dálnici rychlostí 372 km/h! Zběsilou jízdou se chlubil na sociálních sítích.
21.04.2020 18:00 |

podobné články

Před 7 lety ji vlna tsunami vyrvala mámě z náruče a teď o svátcích ji děda přivedl zpět!

 
Před sedmi lety se Indonésií prohnala ničivá vlna tsunami. Smetla vše, co jí stálo v cestě, brala domy i lidi. Ženě jménem Yusnidar vodní živel dokonce vyrval z náruče tehdy 8letou Wati. Se slzami v očích přihlížela, jak se jí dcera ztrácí v obrovských vlnách…
27.12.2011 12:05 |

podobné články

Reportérku smetla povodňová vlna: Takhle bojovala o život!

 
Vydatné deště způsobily v Číně rozsáhlé povodně. Odvážná čínská reportérka zažila na vlastní kůži, jaké je to být pohlcen velkou vodou. Během televizního vstupu z regionu v jihozápadní Číně ji smetla silná povodňová vlna. O její život tak museli bojovat záchranáři. Zemina zasypala 10 kamiónů a 21 domů, 67 lidí je nezvěstných.
20.08.2010 19:10 |

podobné články

Romantika na vlnách: Milence při žádosti o ruku smetla vlna a skončili v moři

 
VIDEO | Šumění vln, západ slunce... Američan Matthew Hartman své zásnuby pečlivě naplánoval. Člověk ale míní, příroda mění. Ve chvíli, kdy Matthew poklekl před svojí přítelkyní Lis, aby se jí zeptal, zda si ho vezme, smetla dvojici obří vlna!
10.03.2013 15:00 |

podobné články

V Portugalsku pátrají po studentech, které smetla vlna

 
Portugalští záchranáři zatím nezaznamenali žádný úspěch v pátraní po pětici studentů, kteří se pohřešují poté, co je v noci na neděli smetla na pláži obří vlna. Ve vodě skončilo celkem sedm studentů, jednomu se ale podařilo vyplavat a zavolal pomoc. Tělo dalšího už záchranáři v neděli našli. 
16.12.2013 14:45 |

podobné články

VIDEO: Muže smetla obří vlna do moře! Záchranáři ho oživovali marně

 
Obří vlna smetla z mola 43letého muže do moře. Zachranáři mu už bohužel nedokázali pomoci.
30.01.2014 14:35 |

podobné články

Vlna se přihnala na křižovatku a smetla policistku

 
Sílu bouřlivého počasí, které v posledních dnech trápilo ostrov Jersey, poznala na vlastní kůži jedna tamní policistka. Smetla ji totiž vlna z rozbouřeného moře, která se dostala až na křižovatku nacházející se blízko pobřeží.
05.02.2014 05:50 |

podobné články

Televizní reportérku smetla obří vlna

 
Dramatické chvíle si prožila reportérka francouzské televize, když ji na pobřeží Bretaně při živém vstupu smetla přílivová vlna.
22.02.2015 19:31 |

podobné články

Sestřičky (†3 a †7) na výletě v kaňonu smetla přívalová vlna: Těla našli o kilometry dál

 
Tragicky skončil výlet rodiny se dvěma malými dětmi v americkém Utahu. Rodinu v kaňonu Little Wildhorse smetla přívalová vlna. Dvě malé sestry Kinzley a Ellie Graffovi tragédii nepřežily. Zatímco tělo Kinzley našel o tři kilometry dál její zdrcený otec, který se svou dcerku marně snažil oživovat, tělo Ellie se našlo až osmadvacet kilometrů od tragédie. Šokující video, které zachycuje úder povodně, na sociální síť publikoval jeden z přeživších.
14.05.2020 14:15 |

podobné články

Novomanželé se fotili na útesech: Vlna je smetla do moře!

 
Po romantické svatební fotografii ve vlnách toužil pár z kalifornské Laguna Beach. Novomanželé si tam stoupli na útesy netušíc, že ten týden bylo vydáno varování před velkými vlnami. Zatímco pózovali před objektivem, přihnala se velká vlna, která je smetla do moře! Z rozbouřené vody je zachránili plavčíci.
05.07.2020 08:30 |

podobné články

Palmový olej je zlo, bouřili v sídle EU. „Zvířata umírají, vyvolení bohatnou“

 
Je to kalamita, shodli se politici i odborníci při debatě o hrozbách, které s sebou přináší produkce palmového oleje. Ničí se životní prostředí, úmyslně se vypalují a kácí pralesy, které jsou důležité nejen pro lidi v Indonésii, ale celý svět. A umírají tamní zvířata. Blesk.cz byl na půdě europarlamentu v Bruselu u debaty nad vážným tématem, kde se ale řeč stočila i na Leonarda DiCapria a jeho indonéské problémy právě kvůli palmovému oleji.
07.09.2016 06:45 |

podobné články