Článek

Nemocní senioři v Lázních Toušeni místní zaskočili

 
Lidé z městysu Lázně Toušeň jsou zaskočeni rozhodnutím ministerstva zdravotnictví a Nemocnice Na Bulovce umístit do objektu zdejších lázní lidi s nákazou Covid-19. Od pondělí je tady šest pacientů, které sem přeložili z domova pro seniory v pražské Michli, kde se nákaza rozšířila.
02.04.2020 13:55 |

podobné články

Podobné články

Obudsman: Rodiny, senioři a nemocní jsou teď ohroženi chudobou

 
Sociální reforma spuštěná českou vládou příliš nepočítá s kumulací dopadů na občany. Zejména rodiny s dětmi, senioři a nemocní lidé jsou proto ohroženi chudobou, k takovému závěru dospěli pracovníci Kanceláře veřejného ochránce práv při dlouhodobém sledování změn sociálních zákonů.
16.05.2012 11:10 |

podobné články

Vzpoura v Toušeni: Zdravotníky, kteří pečují o lidi s koronavirem, nepustí ani do obchodu

 
Napjatá atmosféra v posledních dnech panuje ve středočeském městysu Toušeň. Tamější lázeňský areál totiž patří k objektům, jež ministerstvo zdravotnictví vyčlenilo pro koronavirové pacienty. Místní se bouří, výhrady má dokonce i starosta. Odnášejí to zdravotní pracovníci, kteří se o nakažené starají. Odmítají je vpouštět do obchodů, obsluhovat je odmítají také pošťačky.
03.04.2020 20:55 |

podobné články

Jak žijí čeští senioři? Nespoléhají na stát, nepracují, chtějí cestovat

 
Čeští senioři odcházejí do důchodu zpravidla dříve, než je v Evropě zvykem. Navíc v řadě zemí EU senioři v důchodu pracují, zatímco Češi se věnují odpočinku a cestují. Není to ovšem tím, že by byli čeští senioři líní – často nemají zkrátka příležitost pracovat.
28.02.2016 21:20 |

podobné články

Doručit seniorům roušky do schránky, žádá jejich předák Pernes. Jsou odpovědní, ukáznění a stateční

 
ROZHOVOR „Čeští senioři jsou disciplinovaní, čeští senioři jsou odpovědní, čeští senioři jsou ukáznění, zkrátka čeští senioři jsou stateční. Je to úžasná populace,“ chválí Zdeněk Pernes starší generaci, která čelí novému koronaviru. Předseda Rady seniorů České republiky upozornil, že nastala doba tolerance, pomoci a odpovědnosti. Vítá veškerou dobrovolnickou iniciativu, která pomáhá důchodcům obstarávat nákupy a nejnutnější potřeby a doufá, že všichni dostanou roušku od státu zdarma poštou.
27.03.2020 09:10 |

podobné články

Hokejisté Los Angeles zaskočili St. Louis, Rangers si poradili s Capitals

 
Hokejisté Los Angeles, kteří v play off NHL vyřadili nejlepší tým základní části Vancouver, zaskočili na úvod 2. kola i dalšího favorita a v prvním utkání série zvítězili na ledě St. Louis 3:1. Ve druhém sobotním utkání zvítězili New York Rangers nad Washingtonem 3:1 a rovněž se ujali vedení v sérii 1:0 na zápasy. Domácí rozhodli o svém vítězství dvěma góly ve třetí třetině, kdy se v rozmezí 90 sekund trefili Chris Kreider a Brad Richards.
29.04.2012 12:45 |

podobné články

I muži mají své dny: Tom Cruise a David Beckham zaskočili na jedno!

 
Tom Cruise (51) a David Beckham (39) jsou už přes 10 let dobří kamarádi, a tak když zjistili, že jsou oba zrovna v Londýně, hned zaskočili »na jedno «.
27.06.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (998 článků) , David Beckham (1105 článků)

Havarijní most u Černé Hory: Úředníci zaskočili silničáře, zatrhli stavební povolení!

 
Už v lednu chtěli silničáři zdemolovat silně poškozený most na silnici I/43 u Černé Hory. Zaskočili je ale krajští úředníci. Odmítli jim ve středu vydat stavební povolení!
17.01.2018 15:55 |

podobné články

Na koronavirus zemřel i muž (†34). Infektolog radí mladým: Nedělejte hrdiny

 
Že na koronavirus umírají pouze senioři a nemocní lidé? Není to tak úplně pravda. V Kalifornii ve čtvrtek zemřel teprve 34letý muž. Na špatnou domněnku upozornil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V brněnské nemocnici bojuje o život muž (59). Podle infektologa Petera Mikoláška může mít na průběh nemoci způsobené koronavirem vliv i přepracování či nevyspání, a to i u mladých lidí, kteří nejsou jinak vážně nemocní.
21.03.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1372 článků) , Adam Vojtěch (1067 článků)

Potměšil se léčí v lázních: Zradila mě záda a klouby

 
Ladislava Potměšila (64) začalo zlobit zdraví a herec se tak poprvé v životě objevil v lázních. „Začíná se projevovat, že už nejsem nejmladší. Bolí mě klouby a začaly mi dělat problémy i záda. Musel jsem kvůli tomu dokonce zrušit natáčení pohádky,“ řekl Blesku herec, který momentálně pobývá v lázních v Hodoníně.
27.07.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Potměšil (75 článků)

Zločinecké struktury v Mariánských Lázních: Řidičáky bez jediné jízdy

 
To, že lze v českých lázních získat za peníze úplně vše, ví zvláštní kategorie turistů, a to nejen domácích, ale i zahraničních. Zájemci z celé Evropy nebo Asie si zde například mohli bez problémů obstarat řidičský průkaz, aniž absolvovali testy, či jízdy. Korupční praktiky přitom umožnil legalizovat zkušební komisař, který seděl přímo na městském úřadě v Mariánských Lázních.
11.06.2012 18:55 |

podobné články

Ministr Němeček: Dnes startují ozdravné pobyty čínských dětí v českých lázních

 
Dnešním dnem zahájila první skupina nemocných čínských dětí léčebný pobyt v Horských lázních Karlova Studánka. Skupina sedmdesáti devíti čínských dětí ze Šanghaje a Tianjin postižených řadou dýchacích onemocnění se bude léčit v horských lázních s nejčistším vzduchem v České republice.
09.06.2015 19:06 |

podobné články

ANO chce přepočítat hlasy v Mariánských Lázních. Skončilo druhé těsně za Piráty

 
Hnutí ANO chce, aby se v Mariánských Lázních přepočítaly hlasy v komunálních volbách. O žádosti, kterou hnutí podalo, rozhodne Krajský soud v Plzni. ANO skončilo v Mariánských Lázních na druhém místě těsně za Piráty s rozdílem 31 hlasů.
18.10.2018 16:35 |

podobné články

Senior se nakazil v lázních, z nemocnice ho pustili. Zemřel

 
Třiasedmdesáté narozeniny slavil pan V. z Prahy v třeboňských lázních. Koncem září si tam jel na doporučení ortopeda léčit kyčel. Jeho dcera Lucie V. ho uviděla už jen jednou: když jej přivážela domů z jihočeské nemocnice, kam jej po dvoutýdenním pobytu v lázních odvezla sanitka. Diagnóza zněla covid-19, podle nemocničních lékařů s velmi lehkým průběhem. Za dva dny po propuštění ale pan V. zemřel.
27.11.2020 02:40 |

podobné články

Kvůli prachu ze sopky by neměli chodit ven nemocní, děti a senioři

 
Děti, senioři a lidé s nemocným srdcem a dýchacími obtížemi by se kvůli sopečnému prachu z Islandu, jehož oblak zasahuje i Českou republiku, dnes odpoledne raději neměli zdržovat venku.
16.04.2010 14:25 |

podobné články

Nový občanský zákoník: Senioři do ústavů nesmí proti své vůli!

 
Staří a nemocní lidé musí být lépe chráněni! Z toho vychází nový Občanský zákoník, který platí od 1. ledna letošního roku. Senioři nyní mají možnost sepsat prohlášení o tom, jak se s nimi má v budoucnu zacházet.
13.01.2014 12:15 |

podobné články

Senioři z domova na Slovensku prosili o jídlo: Nemocní žili ve špíně, chladu a s plísní na zdech

 
Slovenská policie byla zalarmována obyvateli obci Hronovce, kteří strážníky upozornili, že obyvatelé tamního domova seniorů chodí po vsi a prosí o jídlo. Policisté se tak do zařízení vydali na domovní prohlídku a zjistili, že senioři žili ve špíně, s nedostatkem jídla, zvířecími exkrementy na zemi, plísní na stěnách a někteří z nich trpí kožními nemocemi. Majitelka zařízení, které jeho obyvatelé odevzdávali celý důchod, může strávit až 15 let ve vězení.
22.12.2020 08:31 |

podobné články

Zdravotníci, senioři, ostatní až v květnu. Strategie odhalila postup očkování v Česku

 
V Česku by mělo vzniknout 30 center pro očkování proti nemoci covid-19 a zhruba od května mají očkovat i praktičtí lékaři. Vyplývá to podle serveru Seznam Zprávy z druhé verze očkovací strategie vlády. Stát ji 23. prosince rozeslal krajům a nemocnicím, potvrdil serveru koordinátor vakcinační strategie Zdeněk Blahuta. Přednostně budou očkováni zdravotníci, hasiči, policisté či vojáci a také lidé z rizikových skupin při nákaze koronavirem jako senioři či chronicky nemocní. Širší veřejnost se bude moci nechat očkovat asi až od března.
26.12.2020 20:25 |

podobné články

Senioři se báli kvůli covidu do lázní: Teď bojují o peníze! Co na to Ombudsman Blesku?

 
Skupina 24 seniorů z Ostravy si naplánovala pobyt ve Františkových Lázních. Ten se měl uskutečnit loni v březnu. A i když se zájezd kvůli koronaviru přeložil na podzim, senioři tam neodcestovali. Ze strachu! Teď řeší s hotelem vrácení peněz a storno poplatky
11.05.2021 05:15 |

podobné články

Senioři budou mít vyšší ochranu při šetření trestných činů. Co na to právníci?

 
Senioři se jako oběti trestných činů podle Senátu budou těšit vyšší ochraně, podobně jako děti. Změnu přinese vládní novela, kterou ve čtvrtek schválila horní komora. Seniory zařadí mezi zvlášť zranitelné oběti. Senioři budou mít nárok například na vyslechnutí speciálně školenými policisty. Budou si moci vybrat, zda je vyslechne muž, či žena. Dostanou rovněž právo na to, aby byli vyslýcháni jen jednou a nemuseli se v trestním řízení setkat s pachatelem.
19.01.2017 19:30 |

podobné články