Článek

Němečtí reportéři vyrazili do Mariupolu. Nikdo jim nebránil. A zírali, že to tam funguje

 
„Mariupol není městem duchů, město funguje,“ informoval v reportáži korespondent německé veřejnoprávní televize ZDF, který se se svým týmem z Moskvy do Ruskem okupovaného ukrajinského města vypravil. Ve městě se mohli volně pohybovat, v provozu jsou v Mariupolu obchody i restaurace. Lidé tam žijí svými životy, většina obyvatel, s nimiž tým ZDF hovořil, byla proruská.
02.02.2024 08:35 |

podobné články

Podobné články

Němečtí reportéři vyrazili do Mariupolu. Jen tak, nikdo jim nebránil. A zírali, že to tam funguje

 
„Mariupol není městem duchů, město funguje,“ informoval v reportáži korespondent německé veřejnoprávní televize ZDF, který se se svým týmem z Moskvy do Ruskem okupovaného ukrajinského města vypravil. Ve městě se mohli volně pohybovat, v provozu jsou v Mariupolu obchody i restaurace. Lidé tam žijí svými životy, většina obyvatel, s nimiž tým ZDF hovořil, byla proruská.
02.02.2024 08:25 |

podobné články

Okupanti odvlekli z Mariupolu tisíce lidí. Mají skončit v odlehlých částech Ruska

 
Městská rada obléhaného ukrajinského Mariupolu dnes obvinila ruské invazní síly z toho, že násilně odvážejí obyvatele strategického přístavu do Ruska. Od chvíle, co ruské jednotky obsadily část Mariupolu, bylo nelegálně přesunuto do Ruska na 15.000 osob, napsala agentura Reuters s odvoláním na městský úřad. Podle agentury Interfax-Ukrajina je v Rusku už na 6000 lidí z Mariupolu.
24.03.2022 13:55 |

podobné články

U Mariupolu zuří těžké boje. Armáda přišla o vojáka

 
Boje na východě Ukrajiny pokračují i přes únorového příměří, aktuálně se podle OBSE bojuje poblíž Mariupolu. O víkendu se tam odehrály nejtvrdší boje za poslední tři měsíce. Při pondělním útoku ruských separatistů u obce Šyrokyne kousek od Mariupolu padl člen vládních jednotek a sedm dalších utrpělo zranění.  
27.04.2015 17:01 |

podobné články

Máša o děsu v Mariupolu: Útok na porodnici srazil syna na zem, babička (87) žije v suterénu

 
Máša Adamanová (33) žila v Mariupolu od narození. Chodila tam do školky, školy, na univerzitu i do práce. „Velmi miluji své město. Je to koktejl historie a průmyslu, symbióza všeho. V posledních letech se lidé začali zajímat o historii Mariupolu, restaurovat staré dveře a budovy, hledat zajímavé turistické trasy. V centru města máme vodárenskou věž, která byla právě zrekonstruována,“ napsala. Pak dopadly bomby na porodnici, u které bydlela, stejně jako na divadlo, vedle kterého žila její babička. Jaký je Mášin příběh?
31.03.2022 05:20 |

podobné články

Střelbu nepřežil malý Kirill (†1). Rusové se dočasnému příměří v Mariupolu vysmáli a pálí dál

 
V Rusy ostřelovaném Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny jsou lidé bez tekoucí vody, elektřiny a vytápění a dochází jim i jídlo, upozornil v pátek podle Reuters starosta města Vadym Boječenko. Moskva v sobotu ráno souhlasila s vytvořením humanitárních koridorů právě v Mariupolu a ve městě Volnovacha, ale podle úřadů ihned příměří porušila. Podle mariupolské radnice tak byla evakuace civilistů v současné situaci odložena, uvádí agentura AFP.
04.03.2022 17:35 |

podobné články

„Měli naše jména a blížili se.“ Novináři popsali dramatický útěk před Rusy v Mariupolu

 
Jediní dva novináři pracující pro zahraniční média podávali v posledních dnech svědectví o utrpení obyvatel obklíčeného Mariupolu a o útocích Ruska na civilní cíle v tomto městě na jihovýchodě Ukrajiny. I proto, že jejich zpravodajství protiřečilo oficiální propagandě Moskvy, se staly z Mstyslava Černova a Jevhena Maloletky terče pro ruské síly. Z Mariupolu se jim s pomocí ukrajinských vojáků podařilo uprchnout na poslední chvíli. Jejich příběh přinesla agentura AP, pro kterou pracují.
21.03.2022 17:20 |

podobné články

„Čeká nás smrt nebo zajetí.“ Ukrajinci prohrávají bitvu o Mariupol, dochází jim munice i zásoby

 
Proruští separatisté z ukrajinské samozvané Doněcké republiky oznámili, že mají pod kontrolou přístav v ukrajinském Mariupolu. Informovala o tom dnes agentura TASS. Druhá strana bojů se k této informaci nevyjádřila a z nezávislých zdrojů ji nelze ověřit. Několik hodin předtím brigáda ukrajinského námořnictva v Mariupolu uvedla, že se připravuje na poslední bitvu, protože jí v ruském obležení dochází munice. Ukrajinská agentura Unian dnes uvedla, že proruští separatisté zvažují chemický útok na ocelárny Azovstal v Mariupolu.
11.04.2022 18:05 |

podobné články

Porošenko slíbil mír. Ve Slavjansku a Mariupolu se přesto opět bojuje

 
Tento týden na východě Ukrajiny začal novými přestřelkami ve Slavjansku a údajným útokem na letiště v Mariupolu. Ve Slavjansku podle zpráv na Twitteru vybuchují bomby a v Mariupolu hoří budova terminálu letiště a také sousední vojenská posádka. Nový prezident Petro Porošenko slíbil, že ozbrojené operace skončí tento týden.
09.06.2014 11:45 |

podobné články

Mariupol: Rusové střílejí na auta s rodinami. Ženou lidi do internačních táborů

 
Z ukrajinského Mariupolu přicházejí další hrozivé zprávy. Mykola Trofymenko, ředitel Mariupolské státní univerzity, prozradil, že Rusové už nepokrytě střílejí na auta, ve kterých z Mariupolu prchají rodiny s dětmi. S rodinou prý jel právě v koloně. Rusové mezitím důrazně odmítli, že by deportovali z Mariupolu tisíce lidí do připravených ruských internačních táborů. V samotném Rusku podle všeho došlo k chybě. Jeden ze zpravodajských serverů uveřejnil počet zabitých a zraněných ruských vojáků během války na Ukrajině. Dosud mělo padnout na 10 tisíc vojáků.
22.03.2022 13:25 |

podobné články

DĚTI! Obří nápis, který měl chránit kryt v divadle v Mariupolu, se rozsvítil po Česku

 
Symbolické světlo pro Mariupol, ukrajinské město a jeho obyvatele těžce postižené válkou, se v úterý večer rozsvítilo na piazzettě u Národního divadla v Praze. Svíčky jako naděje pro bombardované město rozsvěcovali lidé také u dalších divadel v Praze i v jiných českých městech. Jako připomínka bombardování divadla v Mariupolu byl v úterý na piazzettě u Národního divadla vytvořen nápis Děti, který byl podle mnoha snímků a videí také u divadla v Mariupolu ve snaze zabránit shazování bomb.
23.03.2022 07:05 |

podobné články

Anděl Mariupolu na záchranné misi: Máma (30) dvou dětí vyvedla z města přes sto lidí

 
Odvážná matka dvou dětí spolu se svými přáteli vytáhla více než sto lidí z bombardovaných sklepů Mariupolu. Rodiny s dětmi se jí podařilo dostat do Dnipra, na sociálních sítích ženě dál přichází stovky zpráv s prosbami o pomoc. Kristina Chorošilovová (30) sama strávila 20 dní pod zemí, jídlo si vařila na otevřeném ohni a pila roztátý sníh. Do Mariupolu už se vracet nehodlá.
27.03.2022 15:55 |

podobné články

V Mariupolu čeká na záchranu 100 tisíc lidí. Řezník Kadyrov Ukrajincům vzkazuje: Vzdejte se

 
V Mariupolu stále čeká na evakuaci více než 100.000 civilistů, uvedl podle agentury Reuters starosta obléhaného přístavního města na jihovýchodě Ukrajiny Vadym Bojčenko. Podle ukrajinské vicepremiérky Iryny Vereščukové se dnes humanitární koridory neotevřou kvůli tomu, že ruská strana nedodržuje dohody. V Mariupolu podle ukrajinské armády ruské síly pokračují v náletech na město a útočí na ocelárnu Azovstal a námořní přístav, kde se stále drží ukrajinské jednotky.
13.04.2022 09:45 |

podobné články

Mrtvá těla na ulici. Rusové se prý v Mariupolu vykašlali na pohřbívání

 
V ukrajinském Mariupolu bylo při prohledávání trosek nalezeno přes 200 těl na dvoře zříceného obytného domu. Zprávu přinesl poradce starosty Mariupolu Petro Andrjuščenko. Podle zpráv z místa se nejedná o civilisty, ale převážně ruské vojáky, jejichž těla byla na místě shromažďována.
24.05.2022 17:05 |

podobné články

Autobus vjel na Karlův most: Případnému teroristickému útoku tam nebrání ani sloupek

 
Během neděle turisté na Karlově mostě zírali překvapení na řidiče z ciziny, který svým autobusem přijel rovnou na Karlův most. Nikdo mu v tom ani nebránil, tedy kromě značek zákazu vjezdu. V současnosti je ale taková situace o to hrozivější, jelikož v případě teroristického útoku by lidé neměli kam utéct a skočit by mohli jedině do vody. Před terorem nevinné lidi nechrání dokonce ani sloupek a během půl hodiny tu redaktor Blesk.cz nepotkal dokonce ani jednoho policistu.
25.09.2017 19:15 |

podobné články

I velbloudi zírali: Objemné hrudníky, dokonalá bříška a pohledné tváře českých modelek působí v Egyptě zmatek

 
Mohou vůbec Egypťané v klidu slavit státní svátky? Do města Hurghada dorazila parta jedenácti českých modelek v čele s Dominikou Mesarošovou  (29) , která zbylou desítku holčin učí prorážet si lokty branží. Slečny se dostaly do péče vizážistky a vlasového stylisty, po makačce s fitness trenérem pak ukázaly svá tělíčka v plavkách a okouzlení ženatí místní, kterých je plný tamní resort, měli co dělat, aby jim zlostné pohledy jejich žen neublížily! A i místní velbloudi zírali nechápavě.
17.04.2015 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Mesarošová (641 článků)

VIDEO: „Ptačí“ fanoušek a jeho taneček. Hráči jen zírali

 
Tohle je fanoušek k pohledání. Narušil zápas amerického fotbalu a předvedl před šišatým míčem netradiční taneček. S podivnou čepicí připomínal ptáka a není divu, že sami hráči na něj jen nevěřícně zírali.
02.09.2012 10:35 |

podobné články

Lidé na ulici se najednou zastavili a zírali na podivný mrak na obloze

 
Podivuhodně barevný mrak se objevil v úterý v kostarickém městě Escazú. Překvapení lidé se na ulicích zastavovali a nevěřícně na něj zírali.
18.09.2015 12:56 |

podobné články

Mikolas Josef řádil na Karlově mostě: Turisté zírali v němém úžasu!

 
O pořádné pozdvižení se postaral Mikolas Josef (23), který závodil na velbloudech spolu s Vaškem Matějovským (23). Oba se totiž spolu vsadili, kdo přejede rychleji na exotickém zvířeti Karlův most! Turisté jen nechápavě zírali!
09.12.2019 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Matějovský (47 článků) , Mikolas Josef (90 článků)

Byli jsme na trzích, zírali jsme. Na šunkovou klobásu za 150 Kč. Ale to nebylo všechno...

 
Po českobudějovických vánočních trzích jsme se vypravili do Českého Krumlova. I tamější vánoční trhy totiž v Británii označili za jedny z nejhezčích v Evropě. A tak jsme i tady koukli na ceny. Můžete si zde dát například vánoční punč za 75 korun, „opilé jablíčko“ za 90 nebo šunkovou klobásu za 150 korun. Děti se mohou za 50 korun povozit na staročeském kolotoči. Starší muž zíral na domácího langoše za 140 korun. My pak zírali v restauraci na cenu smaženého kapra. Mluvili jsme i s turisty z Rakouska.
22.12.2023 19:40 |

podobné články