Článek

Německý europoslanec hrozí Praze izolací kvůli odkladu Lisabonské smlouvy

 
Vlivný německý europoslanec Jo Leinen (SPD) pohrozil ve čtvrtek České republice izolací kvůli ústavní stížnosti skupiny českých senátorů, která může odložit přijetí Lisabonské smlouvy. Senátoři, kteří návrh podali, čelí i v ČR kritice od zastánců ratifikace smlouvy. Podle nich jde o zdržovací taktiku a snahu umožnit prezidentu Václavu Klausovi odkládat rozhodnutí o podpisu smlouvy, a tím i její přijetí.
03.09.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Jo Leinen (5 článků)
Podobné články

Leinen hrozí ČR izolací kvůli stížnosti na ´Lisabon´

 
Vlivný německý europoslanec Jo Leinen (SPD) pohrozil Česku izolací kvůli ústavní stížnosti skupiny českých senátorů, která může odložit platnost lisabonské smlouvy reformující fungování EU.
03.09.2009 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jo Leinen (5 článků)

Jirsa: ČR ratifikovalo "Protokol o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy"

 
Zcela bez zájmu médií prošla oběma komorami českého parlamentu ratifikace "Protokolu o obavách irského lidu týkajících se Lisabonské smlouvy". Je to v podstatě výjimka z Lisabonské smlouvy, podobná té, kterou pro Českou republiku vyjednal Václav Klaus ve věci Benešových dekretů.
27.10.2014 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Šéf britských konzervativců žádá Klause o odklad podpisu Lisabonské smlouvy

 
Předseda britské konzervativní strany David Cameron se za každou cenu snaží zabránit ratifikaci Lisabonské smlouvy. V červenci kvůli tomu poslal dopis českému prezidentovi Václavu Klausovi, v němž ho žádá, aby pozdržel ratifikaci, napsal ve středu list Daily Mail. Ujišťuje ho, že pokud to udělá, po očekávaném vítězství ve volbách konzervativci vypíší o Lisabonské smlouvě referendum.
23.09.2009 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , David Cameron (315 článků) , David Cameron (315 článků)

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (906 článků)

Žáček první třídy ví, že je to změna Lisabonské smlouvy, řekl Klaus k irským zárukám

 
Prezident Václav Klaus se exkluzivně v srbském Novém Sadu vyjádřil pro Právo a Český rozhlas k irským zárukám týkajícím se Lisabonské smlouvy, které byly dohodnuty na summitu EU v Bruselu. Podle českého prezidenta znamenají změnu smlouvy, EU se podle něj pokouší o nedůstojnou kvadraturu kruhu.
19.06.2009 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Václav Český (442 článků)

Změnu Lisabonské smlouvy schválí i Klaus

 
Změnu Lisabonské smlouvy o záchranném mechanismu pro státy EU, které se dostanou do hospodářských potíží, bude v ČR předem schvalovat parlament. Úpravy smlouvy bude po jejím schválení muset stvrdit i prezident. Novinářům to po čtvrtečním jednání s prezidentem Václavem Klausem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) řekl premiér Petr Nečas (ODS). O změně evropských pravidel se chce dohodnout i s opoziční ČSSD.
03.02.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Nečas: Úpravu lisabonské smlouvy musí stvrdit Klaus

 
Změnu lisabonské smlouvy o záchranném mechanismu pro státy EU, které se dostanou do hospodářských potíží, bude v ČR předem schvalovat parlament. Úpravy smlouvy bude po jejím podpisu muset stvrdit i prezident. Novinářům to po dnešním jednání s prezidentem Václavem Klausem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) řekl premiér Petr Nečas (ODS).
03.02.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Levicoví senátoři vyzvali vládu k ústupu od výjimky z listiny EU

 
Sociální demokraté dnes v usnesení Senátu prosadili, aby vláda neprosazovala českou výjimku z Listiny základních práv EU. Výjimku si vyžádal prezident Václav Klaus před podpisem lisabonské smlouvy. Senát v usnesení také označil za nepřijatelné, aby případně dojednaná výjimka byla schvalována v rámci smlouvy o přistoupení Chorvatska k EU. Usnesení přijali senátoři proto, že souhlas s touto výjimkou z lisabonské smlouvy chce ČR prosadit na program jednání Evropské rady, konané 17. října 2011 v Bruselu.
06.10.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Sněmovna odložila odeslání 350 miliard do Bruselu. Vláda neměla hlasy

 
Poslanci zatím neschválili vládní návrh na vyslovení souhlasu s ratifikací novely Lisabonské smlouvy ve vztahu k fungování ESM. Má jít o nový mechanismus stability pro členské státy EU, jejichž měnou je euro. Změna smlouvy má totiž umožnit vznik trvalého záchranného mechanismu eurozóny (ESM), do něhož budou členové eurozóny povinni vložit finanční vklady a záruky. Konkrétně jde o změnu článku 136 Lisabonské smlouvy.
09.05.2012 15:05 |

podobné články

Bydlete spokojeně. Jak na to?

 
Také toužíte po dokonalém odpočinku, a to přímo u vás doma? Pokud váš byt není tím místem, kde byste se cítila dobře, poradíme vám několik tipů, jak to změnit. Jeden z nejčastějších problémů může být hluk od vašich sousedů. Pokud ho chcete eliminovat, doporučujeme akustickou izolaci. Ta je dnes jednoduchým a velmi praktickým řešením, jak docílit konečně klidu po celý den. Ať už chcete spát či jakkoliv jinak odpočívat, máte jistotu, že vás ostatní nájemníci v domě rozhodně rušit nebudou. Izolovat se dá v podstatě vše Dnes není problém izolovat strop, stejně jako vaše stěny, ale také podlahu. A to v souvislosti s tím, kde je hluk nejčastěji produkován. Pokud půjde právě o oblast podlahy, nabízíme desky Wolf. Ty jsou aktuálně v souvislosti se zvukovou izolací tím nejlepším, co aktuálně na trhu existuje. A to díky tomu, že mají hned několik pozitiv, kam patří: Ekologický materiál složený z kartonu a písku. Výborná vzduchová neprůzvučnost. Zlepšení kročejového hluku. Potěší ale i celkově snadná pokládka a umístění, pod jakýkoliv typ vaší podlahy. Díky tomu můžete zlepšit izolaci vašeho bytu dříve, než se nadějete. Myslete také na příjemné klima v interiéru Na co byste také neměla zapomínat, to je příjemné klima, které v interiéru vytvoříte. Roli hraje primárně teplota. Hlavně v zimě se neobejdeme bez pravidelného topení. Už dáno však není nutné realizovat danou možnost klasicky, pomocí radiátorů. My zabezpečíme podlahové vytápění. Jeho výhody jsou jasné. Nejenom, že se hodí pod celou řadu podlah, ale je spojeno také s jistotou toho, že je úspornější. A to proto, že v daných rozvodech proudí mnohem chladnější voda, a to rovnoměrně. Díky tomu není třeba toto médium tolik ohřívat, což logicky vede právě k výraznému snížení nákladů na samotné vytápění. Proto se i investice do tohoto konkrétního řešení bude moci velmi rychle vrátit. Příspěvek Bydlete spokojeně. Jak na to? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
25.04.2016 02:55 |

podobné články

Klaus se setkal se Sobotkou také kvůli české výjimce z lisabonské smlouvy

 
Prezident Václav Klaus na Pražském hradě přijal lídra opoziční ČSSD Bohuslava Sobotku. Prezident před setkáním řekl, že Sobotku pozval k letnímu rozhovoru nad řadou témat. Mimo jiné s ním prý chce hovořit o schvalování české výjimky z lisabonské smlouvy, proti níž se ČSSD staví.
19.07.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Vláda smetla ze stolu Klausovu výjimku z Lisabonské smlouvy

 
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu rozhodla, že nebude dále požadovat ratifikaci takzvané české výjimky z Lisabonské smlouvy. Tu prosadil bývalý prezident Václav Klaus kvůli obavě z prolomení Benešových dekretů a majetkovým nárokům sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce.
19.02.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Dnešní tisk: Sliby Irům jsou podle Klause změnou lisabonské smlouvy

 
Schwarzenberg za TOP 09 odmítá spolupráci ve vládě s Paroubkem. Klaus považuje sliby EU Irům za změnu Lisabonské smlouvy.
20.06.2009 09:05 |

podobné články

Hejtmani vyzvali Klause, aby s podpisem Lisabonské smlouvy neotálel

 
Hejtmani vyzvali v pátek dopoledne prezidenta republiky Václava Klause, aby již dále neotálel s podpisem Lisabonské smlouvy a dokument ratifikoval.
09.10.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Klausovu podmínku pro podpis Lisabonské smlouvy projedná vláda

 
Vláda se na svém pondělním zasedání bude zabývat požadavkem prezidenta Václava Klause, který svůj podpis pod lisabonskou smlouvou podmiňuje trvalou výjimkou z Listiny základních práv EU. Vláda doufá, že se jí podaří s hlavou státu i Evropskou unií vyjednat takový postup, který umožní dokončení ratifikačního procesu lisabonské smlouvy ještě letos.
12.10.2009 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků)

Světové agentury: Poslední překážka lisabonské smlouvy padla

 
Padla poslední překážka k ratifikaci lisabonské smlouvy, konstatují vesměs světové agentury v prvních zprávách o výroku českého ústavního soudu, že dokument reformující Evropskou unii není v rozporu s českou ústavou.
03.11.2009 11:15 |

podobné články

Nečas: Změnu lisabonské smlouvy by měl schvalovat i Klaus

 
Změnu lisabonské smlouvy o reformě institucí Evropské unie, kterou ve čtvrtek schválil unijní summit, by měl podle premiéra Petra Nečase odsouhlasit i prezident Václav Klaus.
16.12.2010 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Senát zatím nedal souhlas s vyjednáním krizového mechanismu EU

 
Na to, co by se mělo změnit v dodatku lisabonské smlouvy, si bude muset vláda ještě počkat. Senátoři totiž dnes prozatím nedali souhlas s tím, aby se změnily krizové mechanismy Evropské unie. Ty mají sloužit k zajištění finanční stability eurozóny (ESM). Dodatek lisabonské smlouvy bude přitom projednáván již na summitu EU, který se bude konat 24. března.
03.03.2011 13:00 |

podobné články

Senát dal vládě mandát k jednání o změnách Lisabonské smlouvy

 
Senát dal ve středu vládě předběžný souhlas s vyjednáním změny dodatku Lisabonské smlouvy. Cílem změny je vytvoření stálého krizového mechanismu pro zajištění finanční stability eurozóny (ESM), který by umožnil lépe reagovat na potíže jejích členů, jakými byly finanční krize v Řecku či Irsku. Vznik ESM má řešit summit EU v příštím týdnu.
16.03.2011 11:10 |

podobné články