Článek

Německo teď zezelená rychle. Neschováme se před ním. Vážné varování

 
Pravidelné autorské glosy osobností Seznam Zpráv se ujal tentokrát Tomáš Pergler, který se zamyslel nad novým přístupem německé koalice k tématu ekologie. Podle něj chce „zelenat“ ještě rychleji, varoval s tím, že nás se to také dotkne.
30.11.2021 06:50 |

podobné články

Podobné články

Německo si chce zachránit ekonomiku: Od 15. června zruší varování před cestováním do 29 zemí včetně Česka

 
Situace s koronavirem se podle německé vlády natolik zlepšila, že chce zrušit bezprecedentní varování před cestováním do téměř tří desítek zemí. Svým krokem, který by měl vstoupit v platnost od 15. června, chce Německo posílit ekonomickou situaci v Evropě. Zrušení se Německo dočká po téměř třech měsících.
03.06.2020 15:46 |

podobné články

Německo ruší varování před okurkami a saláty, klíčky zůstávají

 
Německé orgány zruší varování před konzumací okurek, rajčat a salátů, vydané kvůli epidemii EHEC způsobující smrtící průjmy. Varování před klíčky ale zůstane nadále v platnosti, protože podezření vůči nim poslední vývoj opět posílil. Napsala to dnes agentura DPA s odvoláním na informace z vládních kruhů.
10.06.2011 09:55 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Zpočátku se oteplí. Vrátíme bundy zpátky do skříně?

 
Nejdříve bylo chladněji než v listopadu. Teď to zase vypadá, že teplému počasí se pořád nechce odejít. Teploty se budou pohybovat i kolem 13 stupňů a nejteplejším dnem v týdnu bude středa. Teplé bundy a kabáty ale už do skříně neschováme.
17.10.2016 16:25 |

podobné články

Klíšťata útočí úplně všude, na horách, v parcích i u vody

 
Před klíšťaty se už neschováme nikde. Jsou na horách, u rybníků, na kraji lesa, i v městských parcích. A vlhké počasí, které letos panuje, jim přeje. Bez pořádného oděvu bychom tedy do lesa na houby chodit neměli, a po návratu se musíme pořádně prohlédnout.
27.07.2009 07:10 |

podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

Víkend bude uplakaný, pak se ještě více ochladí

 
O víkendu v polovině září deštníky pravděpodobně neschováme. Obloha bude zatažená a v neděli podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přijde postupně studená fronta. Podobné zamračené počasí čeká Česko i příští týden.
12.09.2013 13:05 |

podobné články

Arenberger: Zuby už za rouškou neschováme. Šmucler zmínil vliv ústenek na chrup i stesk

 
Díky brzdění epidemie bychom mohli sundat i roušky. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) to uvedl během tiskové konference České stomatologické komory (ČSK). Podle ministra je důležité, aby měli lidé i zářivý úsměv, který nyní někteří Češi podcenili. Schovali ho totiž právě pod ústenkou. Vliv roušek na náš chrup pak dovysvětlil prezident ČSK Roman Šmucler, kterému se i zastesklo po jednom z předchozích ministrů.
20.05.2021 19:15 |

podobné články

Před cestami do Egypta varovaly i Německo a Velká Británie

 
Před cestami do některých míst v Egyptě, zejména na Sinajský poloostrov, varovaly už v minulých týdnech své občany také další státy. Británie už v půli května občanům doporučila vyhnout se cestám na Sinaj, kde se vystavují nebezpečí útoku nebo únosu. Varování vydaly i Austrálie, Kanada a Německo. Varování českého ministerstva zahraničí před cestami do Egypta pobouřilo Asociaci cestovních kanceláří.
07.06.2012 19:45 |

podobné články

Nechutnají buřtíky tak, jak si pamatujete z dětství? Jak poznat kvalitu špekáčků a masa na gril?

 
Zezelená vám šunka po pěti minutách od rozbalení a salám vůbec nechutná jako maso? Na kvalitu masných výrobků a především hitu léta – špekáčků se můžete ptát odbornice z řeznictví a uzenářství Matek, které má tradici už od roku 1548. Ivana Matková, dodavatel farmářských prodejen Náš grunt, bude na vaše dotazy odpovídat v pondělí 29. 6. od 13 hodin. Své dotazy pokládejte už teď.
25.06.2015 15:40 |

podobné články

Levná ruská droga Krokodil dělá z lidí chodící zombie: Maso jim odpadává od kostí, přesto je ve světě žádaná

 
Říká se jí Krokodil, protože po ní budete mít kůži zelenou a šupinatou stejně jako tohle zvíře. Zatím to ale vypadá, že dřív, než vám zezelená, celí uhnijete.
27.09.2013 14:06 |

podobné články

VIDEO: Tohle s vámi udělá Krokodil! Hororová droga je postrachem Evropy

 
Z těch záběrů se vám udělá špatně. Brutální droga jménem Krokodil pochází z Ruska, je výrazně levnější než heroin, ale také o to horší. Žere lidské maso a závislým zezelená a zrohovatí kůže.
01.10.2013 11:35 |

podobné články

Přichází konec světa? Pohlreich veřejně podpořil kuchařské nemehlo Láďu Hrušku!

 
Většina by asi čekala, že kuchařský profík Zdeněk Pohlreich  (57) při vyslovení jména Ladislav Hruška nebo při zahlédnutí jeho knížky zezelená a nechá svůj poslední chod podívat se zpět na světlo boží. Jenže to skoro vypadá, jako by experimentátora, z něhož třeba takový kluk v akci Filip Sajler má téměř žaludeční vředy , měl rád. Udělal mu nejen reklamu, když se s gestem palce nahoru vyfotil s Hruškovou knížkou, navíc nám řekl slova, z kterých se nám málem připálila písmena v článku!
06.11.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (608 článků) , Zdeněk Hruška (26 článků) , Zdeněk Hruška (26 článků)

Kate Winslet: Nechci vypadat skvěle, když jsem porodila

 
Herečka Kate Winslet vždy zezelená odporem, když čte články o kolegyních, které se chlubí, jak po porodu zhubnuly za pár týdnů a vypadají skvěle v plavkách. Ona totiž považuje těhotenství, porod a mateřství za něco tak výjimečného, že nemá nejmenší touhu snažit se vypadat po porodu jako panna.
20.04.2015 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (267 článků)

TVOJE TVÁŘ MÁ ZNÁMÝ HLAS: Fialová v sobotu večer zezelená! Proč má z Jima Carreyho takový strach?

 
Anna Fialová minulý týden v show Tvoje tvář má známý hlas podala perfektní výkon. Jenže vítězství bral Adam Mišík. Tento týden se Anička porotě a divákům představí jako zelená Maska. Jak tohle dopadne?
14.04.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (218 článků) , Adam Mišík (265 článků) , Anna Fialová (111 článků)

'Heroin pro chudé', který z lidí dělá zombie

 
Místo vpichu do pár hodin zezelená, začne se rozkládat a okolní kůže začne šupinatět. I proto se mimořádně silnému podomácku vařenému opiátu říká krokodýl, někdy také "kanibalská droga". Přestože uživatele mění v chodící mrtvoly, získává oblibu i v zemi, odkud proudí kokain do celého světa.
08.05.2018 20:25 |

podobné články

2020: Putin? Problém. Migrace, „Gretina“ EU. Vážná, podrobná předpověď

 
Co čeká Česko a svět v roce 2020? Donald Trump se prý stane podruhé prezidentem Spojených států, ODS získá jedno hejtmanské křeslo v podzimních krajských volbách, sucho pravděpodobně pořádně potrápí řadu zemí světa, především těch afrických, a Evropská unie zezelená. A ruský prezident Vladimir Putin se prý dočká zklamání.
02.01.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4459 článků) , Donald Trump (5854 článků)

2020: Putin? Problém. Migrace, „Gretina“ EU. Vážná, podrobná předpověď

 
Co čeká Česko a svět v roce 2020? Donald Trump se prý stane podruhé prezidentem Spojených států, ODS získá jedno hejtmanské křeslo v podzimních krajských volbách, sucho pravděpodobně pořádně potrápí řadu zemí světa, především těch afrických, a Evropská unie zezelená. A ruský prezident Vladimir Putin se prý dočká zklamání.
03.01.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4459 článků) , Donald Trump (5854 článků)

Zbyněk Fiala: Biden zezelená

 
Volební situace v USA je dost komplikovaná, ale jedno je jasné: Joe Biden nemůže vyhrát bez mladých radikálů, kteří stáli za Bernie Sandersem, a ti by nepřišli k volbám, pokud by se nepřihlásil k zásadám Zeleného nového údělu.
18.08.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (49 článků) , Joe Biden (796 článků)

Aplikace Tečka mnoha lidem zčervenala, po druhé dávce zase zezelená

 
Od minulého pátku už nestačí k bezinfekčnosti jedna očkovací dávka. S výjimkou jednodávkové vakcíny Janssen je nutná i druhá dávka a odstup 14 dní od ní. Testovat se tak opět musí statisíce lidí, kteří se prokazovali bezinfekčností i prostřednictvím aplikace Tečka.
13.07.2021 04:55 |

podobné články