Článek

Německo otočilo: Tanky Leopard pošlete na Ukrajinu

 
Německo podle prohlášení ministryně zahraničí Anny Baerbockové nebude bránit Polsku, aby poslalo na Ukrajinu tanky Leopard 2. Ty má Polsko právě od svých německých partnerů. Polsko musí podle smlouvy požádat Berlín, pokud chce německý tank exportovat do jiné země. Německo původně s vysláním Leopardů 2 na Ukrajinu nesouhlasilo, polský premiér Mateusz Morawiecki ale proklamoval, že by tanky poslal i za cenu porušení smlouvy.
23.01.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (56 článků)
Podobné články

Tanky? Asi budou. Jenže je v tom zádrhel. „Noční můra“ pro Ukrajinu

 
S tanky Leopard 2 pro Ukrajinu to vypadá nadějně. Němci prý nebudou Polákům bránit v jejich vývozu. Ovšem jak upozorňuje vojenský expert Franz-Stefan Gady, západní tanky Ukrajinu nespasí. Aby je mohla efektivně používat, bude se muset změnit výcvik, nemluvě o logistice. Tanky budou potřebovat střelivo, náhradní hlavně a samozřejmě také vyprošťovací vozidla a transportéry. Více než dvě brigády ze západních tanků Ukrajina prý stejně nepostaví.
23.01.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Stefan Franz (7 článků)

Německo daruje Česku tanky Leopard 2A4. Nejmodernější typ si musí koupit

 
Česká republika by měla darem dostat německé tanky Leopard 2A4 a dokoupit si nejmodernější Leopardy 2A7, řekl Novinkám Andrej Čírtek, konzultant společnosti KMW, jež tyto tanky vyrábí.
17.05.2022 22:10 |

podobné články

Agresivní leopard brutálně napadl obyvatele indického města a pokousal jim zadek! Věřte, tohle byste zažít nechtěli!

 
Tohle je určitě noční můra nejednoho z vás. Divoký "leopard":http://www.extra.cz/tema/leopard, který zabloudil z pralesa do indické obce Maháráštra, skákal ze střechy a divoce útočil na všechny kolemjdoucí. Leopard způsobil ve městě velkou "paniku":http://www.extra.cz/tema/panika.
23.04.2014 07:10 |

podobné články

To je návrat do šedesátých let! Generál se děsí, co nám to Němci nabízejí za zbraně

 
Česko jedná s Německem o dodávce tanků výměnou za zbraně, které Česká republika poslala Ukrajině. Slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS), že by se mělo jednat o některou z verzí tanků mezi starším typem Leopard 1 a modernějším Leopard 2, vyděsila bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého. Tanky Leopard 1 by nás podle něj vrátily do 60. let.
12.05.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

USA: Putin se bojí Prigožina. Začíná stranit pravidelné armádě

 
Německo se zdráhá poslat své tanky Leopard 2 na Ukrajinu. Polská vláda na to konto oznámila, že své Leopardy pošle na Ukrajinu bez ohledu na to, co o tom soudí vláda v Berlíně. A vláda Spolkové republiky Německo naznačila, že odeslání Leopardů na Ukrajinu nebude Polsku bránit. Mezitím britská BBC popisuje, jak se pomalu vrací život do Lymanu. Ruská děla duní jen 25 kilometrů od města. Co se stalo s lidmi, kteří ruské okupanty v Lymanu vítali?
23.01.2023 09:20 |

podobné články

Tankový mišmaš pro Ukrajinu. Americké, německé i britské. Už přišlo varování

 
Německo souhlasilo s dodáním německých tanků Leopard 2 na Ukrajinu. V prvním kroku poskytne Ukrajině čtrnáct tanků Leopard 2A6 a povolí jejich reexport z dalších zemí. Na žádost kancléře Olafa Scholze o tom rozhodla spolková vláda. Kyjev doufá, že dodávky tanků změní situaci na bojišti, uvedla BBC. Spojené státy dodají Ukrajině 31 tanků M1 Abrams, oznámil americký prezident Joe Biden.
25.01.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (900 článků)

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy o darování starých tanků Leopard z Německa

 
Zástupci ministerstva obrany dnes podepsali sérii smluv o darování tanků Leopard z Německa. První tank Leopard 2A4 německá společnost Rheinmetall dodá v prosinci, zbývající pak postupně do konce roku 2023.
11.10.2022 13:45 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Dohody k daru německých tanků Leopard jsou podepsány, výcvik začíná příští týden

 
Zástupci Ministerstva obrany ČR dnes podepsali s německými partnery sérii smluv, které se vztahují k dodávce tanků Leopard pro Armádu ČR. Předmětem je rovněž mj. dohoda o výcviku českých vojáků. Čtrnáct tanků Leopard 2A4 a jedno vyprošťovací vozidlo Bpz3 Büffel získala ČR od Německa darem za vojenskou podporu Ukrajiny.
11.10.2022 22:20 |

podobné články

Pokud by Polsko odeslalo Leopardy Ukrajině, Berlín by nic nenamítal

 
Pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard Ukrajině, Berlín by nic nenamítal, uvedla dnes německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve vysílání francouzské stanice LCI. Německý kancléř Olaf Scholz přitom dosud dodávky tanků Leopard Kyjevu třetími zeměmi odmítal. Německý ministr obrany Boris Pistorius pak ve vysílání ARD řekl, že očekává brzké rozhodnutí o dodávce tanků na Ukrajinu, ať už bude jakékoli.
23.01.2023 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Boris Boris (33 článků)

Schváleno: Německo může předat tanky Leopard 2A4 dalším zemím

 
Švýcarská vláda vyhověla německé žádosti o export tanků Leopard 2A4 do dalších evropských zemí. Berlín je chce dát státům, které poskytly své těžké zbraně Ukrajině. Mezi nimi je i Česko. Bern naopak nepovolil Dánsku předat 22 bojových vozů pěchoty Piranha III, které alpská země vyrábí. Současně také zamítl německou žádost na poskytnutí munice pro protivzdušné systémy Gepard, které chce Berlín poslat Ukrajině. Informují o tom Seznam Zprávy
04.06.2022 08:40 |

podobné články

Německé tanky proti Rusku: Berlín poskytne Ukrajině Leopardy, USA Abramsy

 
Německo oficiálně souhlasí s dodáním německých tanků Leopard 2 ukrajinské armádě, která se brání ruské invazi, a v prvním kroku poskytne Ukrajině 14 tanků Leopard 2A6. Dnes o tom na žádost kancléře Olafa Scholze rozhodla spolková vláda, oznámil kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. Vpodvečer americký prezident Joe Biden oznámil, že USA dodají Ukrajině 31 pokročilých tanků M1 Abrams.
25.01.2023 13:40 |

podobné články

Kolují řeči, že jsme poslali tanky na Ukrajinu. Čili jsme se ptali u Stropnického a Mládka

 
Mimo hlavní média se v posledních dnech intenzivně diskutuje o tom, zda z letiště v Mošnově zamířily tanky obřím letounem Mrija do Afriky, nebo putovaly na pomoc vládním vojskům na Ukrajinu. Oficiální místa s poukazem na mlčenlivost ve věcech zahraničního obchodu s vojenským materiálem odmítají prozradit místo určení. Firma, která tanky expedovala do Afriky, nařčení, že je ve skutečnosti dovezla na Ukrajinu, považuje za součást informační války. ,,Já můžu jen potvrdit, že cílovým regionem dodávky tanků je Afrika,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí Excalibur Group Andrej Čírtek.
04.02.2015 11:40 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Česká republika obdrží od Německa tanky Leopard 2

 
Ministryně obrany Jana Černochová informovala Vládu České republiky, že se s německou ministryní obrany Christine Lambertovou dohodla na daru 15 tanků Leopard 2 A4. Obě strany zároveň začnou jednat o možnosti pořídit pro Armádu ČR v dalších letech až 50 tanků nejmodernější verze 2 A7+.
19.05.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Tanky Ukrajině ne, pane Scholzi. Mladí Němci proti. Vážné informace

 
Německo se nakonec v minulém týdnu rozhodlo Ukrajině poskytnout tanky Leopard 2 a umožnit jejich export i dalším zemím. Rozhodnutí však provázelo dlouhé váhání Berlína a množství pochybností mnoha Němců, zdali by se jejich země na obraně napadené Ukrajiny měla spolupodílet vojenskou technikou. Kancléř dostává od veřejnosti dopisy a e-maily, které chválí jeho přístup, jímž se snaží zabránit výrazné eskalaci války, nastiňuje Al-Džazíra německou atmosféru pacifismu. Podle průzkumů se nejvíce proti vyslání tanků v Německu stavěli mladí lidé.
02.02.2023 14:20 |

podobné články

Kasparov v českém týdeníku: Jak mohou lidé, kteří pamatují sovětské tanky, podporovat ruské tanky na Ukrajině. Nechápu

 
„Nechápu, jak lidé, kteří si pamatují sovětské tanky v roce 1968 v Praze, dnes mohou zcela vážně podporovat ruské tanky na Ukrajině,“ říká v rozhovoru pro Reflex Garri Kasparov, někdejší šachový velmistr a jeden z nejvýraznějších ruských oponentů Vladimira Putina, který před několika lety z vlasti emigroval. V současné době žije v americkém New Yorku.
11.06.2015 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4840 článků)

Německý kancléř pod tlakem Zelených: Pošlete už Ukrajině ty tanky a letedla

 
Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková kritizuje kancléře Olafa Scholze, že dostatečně nepodporuje Ukrajinu, a vyzvala vládu, aby poslala těžké zbraně jako tanky nebo bojová letadla. To ale Scholz odmítl s tím, že Německo nebude posílat žádné zbraně nad rámec dohod s Evropskou unií a těžké zbraně si nechá na vlastní obranu a úkoly v rámci NATO.
12.04.2022 18:15 |

podobné články

Německý kancléř pod tlakem Zelených: Pošlete už Ukrajině ty tanky a letadla

 
Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková kritizuje kancléře Olafa Scholze, že dostatečně nepodporuje Ukrajinu, a vyzvala vládu, aby poslala těžké zbraně jako tanky nebo bojová letadla. To ale Scholz odmítl s tím, že Německo nebude posílat žádné zbraně nad rámec dohod s Evropskou unií a těžké zbraně si nechá na vlastní obranu a úkoly v rámci NATO.
12.04.2022 19:00 |

podobné články

Česko dostane od Německa 15 starších tanků, mají nahradit techniku darovanou Ukrajině

 
Německo daruje České republice 15 tanků Leopard 2A4. Obě země zároveň zahájí jednání o nákupu dalších až 50 nejmodernějších tanků Leopard verze 2A7+ různých modifikací.
18.05.2022 17:55 |

podobné články

Zlomové rozhodnutí: Německo pošle Ukrajině Leopardy. Zelenou mají i Poláci

 
Německo pošle Ukrajině tanky Leopard 2 a povolí to i spojencům, jako je Polsko, informoval zpravodajský magazín Spiegel.
24.01.2023 21:35 |

podobné články