Článek

Německá rozvědka o klima mládežnících: Zákony porušují, ale teroristé to nejsou

 
Německá kontrarozvědka BfV nebude klasifikovat klimaalarmistickou skupinu Poslední generace jako extremistickou, byť ta pravidelně používá nelegální formy protestu, jako jsou blokády silnic a poškozování uměleckých děl. BfV v minulosti z extremismu obviňovala odpůrce covidových opatření a také parlamentní opoziční stranu AfD, kterou dlouhodobě sleduje. Podle informací deníku Bild z roku 2017 německé tajné služby dokonce špehovaly zahraniční novináře.
18.03.2023 11:35 |

podobné články

Podobné články

Klíma slavným: Věnujte penzi nejchudším seniorům. Gott a Menzel kývli

 
Josef Klíma, který se před pár dny stal nejoblíbenějším publicistou a absolutním vítězem TýTý, přichází s revoluční pomocí chudým seniorům. Věnuje jim vlastní důchod. Zároveň vyzývá další známé aktivní seniory, aby učinili totéž. Zatím se přidal Karel Gott a redakci Revue iDNES.cz se už ozval také Jiří Menzel. Další články k tématu: GLOSA: Hvězdičky TýTý se mění, vytrvalý novinář Klíma vyhrává Partička, Vondráčková, Borhyová, Gott či Klíma. Ceny TýTý jsou rozdané OBRAZEM: Poznali byste ho? Josef Klíma se ženil v devatenácti letech
02.05.2013 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Jiří Menzel (468 článků) , Josef Klíma (237 článků)

Teroristé v Izraeli verbují lidi přes Facebook, tvrdí rozvědka

 
Izraelská domácí rozvědka vydala v pondělí mimořádné varování, aby si místní uživatelé internetu dávali zvláštní pozor. Teroristé mají přes lživé nabídky na Facebooku unášet lidi.
19.05.2009 12:10 |

podobné články

Zahraniční rozvědka nechala uniknout citlivé informace. Chovanec zjišťuje podrobnosti

 
Ministr vnitra Milan Chovanec chce vědět, jaký nemovitý majetek vlastní rozvědka. Nejde mu přitom jen o způsob, jakým rozvědka nakupovala nemovitosti, ale i o únik citlivých informací, který její práci ohrozil. Píše o tom páteční vydání Mladé fronty Dnes.
09.05.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Německá rozvědka údajně roky pomáhala Američanům s odposlechy

 
Německá Spolková zpravodajská služba (BND) dlouhé roky pomáhala americké Národní agentuře pro bezpečnost (NSA) se sledováním a odposlechy evropských firem a zřejmě i politiků. Vyplývá to z informací, které má k dispozici magazín Der Spiegel. Německé kancléřství, pod které rozvědka spadá, bez dalších podrobností uvedlo, že byly v činnosti zpravodajské služby zjištěny určité nesrovnalosti. Případem se zabývá německá prokuratura, které již pomoc přislíbil i parlamentní výbor pro vyšetřování činnosti NSA.
24.04.2015 10:01 |

podobné články

Klíma po kolapsu: První fotografie z nemocnice

 
Josef Klíma (59) je stále v ohrožení života. Lékaři v pražském IKEM museli reportérovi o víkendu zastavit srdce kvůli silné arytmii. „Bylo to nepříjemné, dusil jsem se. Nemohl jsem ujít ani pár kroků,“ vzpomíná na hrůzné chvíle Klíma. A to vše se může kdykoli opakovat. „Doktoři mi řekli, že se musím šetřit. Jenže reportér má umřít na place, ne v posteli,“ tvrdí Klíma.
07.12.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (237 článků)

To si nedovolil ani Babiš. Fialův Klíma sestřelen z nečekané strany

 
Zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma ukončil diskusi na téma akčního plánu proti dezinformacím, alespoň na sociálních sítích. Ovšem kritika přišla ještě mnohem dříve, například od novináře Davida Klimeše, který má za to, že by Klíma měl skončit. „Pan Klíma svou funkci zjevně nezvládá a dobré úmysly proměňuje v mimořádně nebezpečné věci,“ míní Klimeš. Kritika vyšla také svého času v Deníku N. Ovšem z něho také zmizela. Kvůli radě Deníku N.
06.02.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1632 článků) , David David (1574 článků)

Německá rozvědka zničila složky svých lidí s nacistickou minulostí

 
Německá rozvědka BND zlikvidovala před čtyřmi roky na 250 osobních složek svých spolupracovníků, kteří sloužili v nacistických jednotkách SS nebo v gestapu. Zjistili to historici, které sama tajná služba pověřila prozkoumáním své nacistické minulosti. BND zničení dokumentů potvrdila, nepovažovala je prý za důležité.
30.11.2011 11:45 |

podobné články

Kolem Putina panuje mocenský rozkol, tvrdí německá rozvědka

 
Mezi nejbližšími spolupracovníky ruského prezidenta Vladimira Putina to vře. Stoupenci tvrdé linie a vedoucí ekonomičtí činitelé mezi sebou se stoupající intenzitou bojují o vliv u ruské hlavy státu. Vyplývá to z informací, které zveřejnila německá rozvědka.
27.07.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

Klíma: Stále bez práce! Z1 vyškrtla jeho pořad!

 
Bývalý hvězdný reportér televize Nova v pořadu Na vlastní oči Josef Klíma (58) je stále bez práce. Původně měl nastoupit na zpravodajskou televizi Z1. Ta ale vyměnila svého ředitele a s novým nadřízeným se Klíma nedohodl.
01.07.2009 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (237 článků)

Josef Klíma: O zdraví se bojím, Johna lituji!

 
Není to tak dlouho, co mu srdce opět vypovědělo službu. Reportér Josef Klíma (59) skončil na jednotce intenzivní péče, lékaři mu důležitý orgán museli znovu ‚nahodit‘. Ani to ale Klímu neodradilo od další práce. Dává na sebe vůbec pozor? Jak se teď cítí? A co si myslí o nové práci svého bývalého kolegy Radka Johna? To a mnohé další prozradil Klíma v exkluzivním rozhovoru pro Šíp.
19.01.2011 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Josef Klíma (237 článků)

Novinář Klíma (64): Nové důkazy o nevině Kajínka!

 
Před sedmi lety měl infarkt přímo na place! Stres a vypětí si tehdy vybraly svou daň a populární investigativní reportér Josef Klíma (64) musel zvolnit. Teď si ale koleduje o další srdeční záchvat! Žije totiž opět v pořádném stresu. Mimo jiné proto, že pracuje na dalším materiálu ke kauze doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka (55) za dvojnásobnou vraždu. Klíma to přiznal v rozhovoru pro deník Aha!.
05.03.2016 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (237 článků) , Jiří Kajínek (861 článků)

Karel Gott u Ivana Jonáka. Vysmátí, často. Ale dál už sranda končí. Politici, Havel a bílý mercedes

 
Novinář Josef Klíma vzpomíná na majitele Discolandu Sylvia Ivana Jonáka jako na prvního velkého polistopadového zločince. Právě Discoland podle něj byl porevolučním obrazem stavu společnosti. „To už by se dnes nemohlo stát, tam se v jeden večer sešli politici, umělci, zločinci, podnikatelé a vysocí policajti,“ vzpomíná Klíma, že tam častokrát zavítal třeba i Karel Gott. „Tenkrát to nikomu nepřišlo divné,“ říká Klíma.
16.12.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Josef Klíma (237 článků) , Ivan Jonák (124 článků)

Michal Klíma: Hrad nechce mluvit s Deníkem N a Respektem? Jako kdyby pošta odmítla někoho obsloužit

 
Michal Klíma, neúspěšný kandidát do Rady ČT a mediální manažer, se zastal exprezidenta Václava Klause ve sporu s Hospodářskými novinami Zdeňka Bakaly ve věci údajné půjčky Sovětskému svazu krátce po listopadu 1989. „Ten článek byl úplně špatně,“ vypálil Klíma na vlnách Českého rozhlasu s tím, že by se redakce měla omluvit. Ale nezůstal jen u Klause. Vysvětlil, proč zatím nepodal ústavní stížnost na volbu nových členů Rady ČT a srovnal Pražský hrad s Českou poštou.
05.07.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10908 článků) , Václav Český (620 článků)

Klíma pryč, Šafr začal naříkat. Není sám. Ale přišlo varování a výsměch

 
Vláda premiéra Petra Fialy zrušila pozici zmocněnce pro oblast médií a dezinformací, kterou zastával Michal Klíma, jenž čelil kritice kvůli Akčnímu plánu pro čelení dezinformacím, o jehož přepracování požádala Unie vydavatelů a Asociace online vydavatelů. To rozlítilo šéfredaktora Fora24 Pavla Šafra, podle kterého právě někteří z těchto vydavatelů svobodu slova ohrozili. Velkou ztrátou v boji proti dezinformacím je Klíma také pro Rekonstrukci státu, která vyjadřuje obavy, aby téma nebylo upozaděno. Naopak bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš soudí, že je nejvyšší čas s „posedlým“ bojem proti dezinformacím skoncovat.
15.02.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Pavel Marek (353 článků) , Pavel Marek (369 článků)

VZ: V roce 2012 byla na území ČR nejaktivnější ruská rozvědka

 
V roce 2012 byla na českém území nejaktivnější ruská rozvědka. Její činnost ale proti předchozím rokům poklesla. Aktivní byly i čínské tajné služby, které se zaměřují zejména na získávání ekonomických a politických kontaktů. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy Vojenského zpravodajství.
07.11.2013 10:21 |

podobné články

V Německu protestující proti opatřením sleduje rozvědka. Lidé si přejí ještě větší utažení šroubů, vykládal Drtinové tamní novinář

 
Hostem v DVTV u Daniely Drtinové byl saský novinář Steffen Neumann. Jaká je epidemiologická situace v Německu? Co se tam bude všechno zavírat? Protesty jsou jen excesy, ale sleduje je rozvědka. Padla slova i o pravicových extremistech.
10.12.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (373 článků)

Novu opouští další reportér - Josef Klíma: VÝPOVĚĎ!

 
PRAHA – Po vyhazovu Radka Johna (54) opouští tým reportérů »nováckého« pořadu Na vlastní oči jeho další zakladatel Josef Klíma (58). „Rozhodl jsem se, že odejdu,“ potvrdil Klíma.
15.05.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Josef Klíma (237 článků)

Klíma zkolaboval: Lékaři mu zastavili srdce!

 
Zuřivý reportér Josef Klíma (59) byl v ohrožení života. Lékaři mu museli na několik minut zastavit srdce! O víkendu měl Klíma silnou arytmii, takže ho rychle odvezli do pražského IKEM. Tam mu lékaři srdce restartovali.
06.12.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (237 článků)

Vladimír Klíma: Měl jsem literární štěstíčko

 
Překladatel Vladimír Klíma napsal memoáry o setkání s africkými autory Než spadne klec. "Hlavní problém byl, co vyřadit a proč. Setkání s Afričany bych se mohl věnovat jistě víc. Jsou to fantastické osobnosti a já jsem měl štěstí, že jsem je překládal v době, než se stali proslulými. Měl jsem literární štěstíčko," řekl v rozhovoru pro Právo Klíma.
09.11.2011 11:55 |

podobné články