Článek

Německá kontrarozvědka po vykopnutí Maassena ohlásila: V Sasku roste pravicový extremismus, máme důvodné podezření

 
Na Saskou Kamenici a vůbec celé Sasko se opět soustředí pozornost německých úřadů a médií. Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy v Sasku tvrdí, že zdejší obyvatelé se radikalizují.
26.10.2018 20:20 |

podobné články

Podobné články

S Pecinou jsme nácky zatlačili do děr, chlubí se Kocáb z Řecka

 
Sdružení Romea, které monitoruje pravicový extremismus, přerušilo kvůli špatnému přístupu spolupráci s ministerstvem vnitra. Na Kolínsku rasisti útočili na obydlí Romů. Pravicový extremismus opět získává pevnou půdu pod nohama. Exministři pro lidská práva Michael Kocáb a Džamila Stehlíková se bojí, že současná vláda v této oblasti nic nedělá a problémy mohou narůstat.
12.07.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (682 článků) , Džamila Stehlíková (77 článků)

Podezření z plagiátorství je důvodné, konstatovala etická komise v kauze bývalého prorektora

 
Podle etické komise Filosofické fakulty Karlovy univerzity (FF UK) existuje důvodné podezření, že se bývalý prorektor UK Martin Kovář dopustil plagiátorství. Kovář, který vedl 15 let Ústav světových dějin, minulý týden rezignoval. Na možné plagiátorství upozornila trojice doktorandů.
18.12.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kovář (18 článků)

Bývalý prorektor Karlovy univerzity opisoval? Podezření je důvodné, uvedla etická komise

 
Etická komise Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na svém prvním jednání nevyloučila, že se bývalý prorektor Martin Kovář dopustil plagiátorství. Podle ní po prostudování materiálů k případu naopak existuje důvodné podezření, že tak učinil. Bude proto požadovat od Kováře vysvětlení. Opět se komise sejde 3. ledna.
18.12.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kovář (18 článků)

Kontroverzní šéf německé kontrarozvědky "lepší job" nakonec nedostane

 
Špičkám německé koalice se v neděli podařilo vyřešit spor kolem končícího šéfa civilní kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena, oznámil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) po večerním setkání šéfů koaličních stran v Berlíně. Aféra se týká sporného povýšení Maassena, který musí svou funkci opustit kvůli kontroverzním výrokům, ale nakonec měl být lépe placeným tajemníkem ministerstva vnitra.
24.09.2018 09:15 |

podobné články

Odborník na extremismus: Efekt kampaní pro uprchlíky není přílišný. Napětí plyne i z toho, že je platí stát. Nálada se mění, humanisté ztrácejí své výsadní postavení

 
ROZHOVOR Podle odborníka na extremismus Miroslava Mareše, efekt HateFree kampaní není vždy takový, jaký by si jejich autoři představovali. Pro prouprchlickou scénu jde spíš o utvrzování ve vlastní pravdě, na druhou stranu to povzbuzuje k větší aktivitě a k internetovým přestřelkám s protiuprchlickou skupinou. Novinkou na scéně jsou političtí youtubeři, objevuje se ale i islámský extremismus.
17.02.2016 06:55 |

podobné články

Vzývání nacistů, rasismus: Německá kontrarozvědka zvažuje sledování „Klausovy“ AfD

 
Německá kontrarozvědka se rozhodla přezkoumat, jestli začít sledovat nejsilnější opoziční stranu Alternativa pro Německo (AfD) jako celek. Na tiskové konferenci v Berlíně to řekl šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) Thomas Haldenwang. Pokud se jeho úřad ke sledování AfD skutečně odhodlá, bude to krok, který nemá v dějinách spolkové republiky obdoby. Protestní a protiimigrační strana se chce bránit právní cestou. Známým příznivcem AfD je například bývalý prezident Václav Klaus.
16.01.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků)

VZ: Kvůli hospodářské krizi může extremismus přerůst v terorismus

 
Kvůli vleklé ekonomické krizi může pravicový či levicový extremismus přerůst v hrozbu terorismu. Zvláště v případě, pokud se hospodářská a společenská situace v Evropě nebude zlepšovat. Uvádí to dnes zveřejněné zpráva Vojenského zpravodajství (VZ) za rok 2012. České republice a jejím spojencům podle ní nadále hrozí teroristické útoky islamistických skupin.
07.11.2013 11:21 |

podobné články

Špióni, extremismus i možnost útoku: BIS poodhalila bezpečnost Česka

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) ve čtvrtek zveřejnila výroční zprávu za rok 2015. Zpravodajská instituce v ní informuje o aktuální bezpečnostní situaci v České republice a dotýká se takových témat, jako je migrace, pravicový a levicový extremismus nebo terorismus. Hrozí Česku nějaké útoky? Jsou uprchlíci nebezpečím, jak někteří varují? A kdo má u nás nejvíce špiónů? To se dočtete v následujícím článku.
01.09.2016 20:35 |

podobné články

Kauza šéfa kontrarozvědky koalici nepohřbí, věří Merkelová

 
Německá vládní koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) se nerozpadne kvůli sporům o šéfa civilní kontrarozvědky, míní německá kancléřka Angela Merkelová (CDU). Dle německých médií to v pátek  řekla novinářům ve Vilniusu. O budoucnosti šéfa Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) Hanse-Georga Maassena kvůli jeho výrokům o situaci v Chemnitzu (Saské Kamenici) budou špičky koalice znovu jednat v úterý.
14.09.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2478 článků)

Ploc neuspěl, archiv nemusí smazat záznam, který o něm vedla kontrarozvědka

 
Sociálnědemokratický poslanec Pavel Ploc neuspěl s požadavkem, aby Archiv bezpečnostních složek vymazal z webu záznam o tom, že jej vojenská kontrarozvědka vedla jako důvěrníka. Rozhodl o tom ve čtvrtek odvolací pražský městský soud s tím, že Ploc nemá ani nárok na omluvu.
30.09.2010 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Ploc (26 článků)

Česká kontrarozvědka pomohla s dopadením bin Ládina

 
Podle výroční zprávy pomohla zpravodajská služba české armády v dopadení Usámy bin Ládina. Předala totiž spojencům informace o pohybu důležitých teroristů. Kromě toho česká kontrarozvědka zaznamenala zvýšený zájem Číňanů o nové technologie.
09.09.2011 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Kontrarozvědka zaznamenala zájem Číňanů o technologie

 
Vedle působení ruských zpravodajských služeb, které patřily mezi nejaktivnější cizí rozvědky operující na českém území, věnovala loni vojenská kontrarozvědka pozornost zejména aktivitám čínských tajných služeb. Podle výroční zprávy za loňský rok, kterou české Vojenské zpravodajství zveřejnilo v pátek na svém webu, se Číňané zajímali hlavně o pokročilé technologie, jejichž získání umožňuje rychlý rozvoj hospodářství, včetně zbrojního průmyslu.
09.09.2011 21:40 |

podobné články

Vojenská kontrarozvědka rozesela odposlechy! Šmírovali novináře i řiditele televize

 
Slovenská kontrarozvědka nasadila odposlechy desítkám lidí včetně novinářů. Spekuluje se dokonce o tom, že mezi odposlouchanými byla i premiérka Radičová.
02.03.2012 13:55 |

podobné články

Organizovaný zločin má vliv na státní správu i justici, varuje kontrarozvědka

 
Sítě organizovaného zločinu se podle zjištění Bezpečnostní informační služby (BIS) stále více rozprostírají i ve státní správě, samosprávách i justici. Díky tomu tak vlivové skupiny ovlivňují například rozhodování zastupitelstev, přičemž jejich metody lze jen velmi těžce odhalit či dokonce trestně postihnout. Kontrarozvědka to spolu s dalšími zjištěními uvedla v pravidelné výroční zprávě.
22.08.2012 13:15 |

podobné články

Česká kontrarozvědka chce přístup k daňovým přiznáním

 
Zpravodajské služby, zejména civilní kontrarozvědka (BIS), pasou po další příležitosti, jak skrytě získávat osobní informace lidí a firem. Po přístupu k údajům o bankovních účtech, který tajné služby už několik let mají, chtějí podle informací Práva získat i vstup do daňových přiznání, aby se jim lépe dařilo mapovat zejména společnosti obchodující se státem a odhalovat například bílé koně podezřelých podnikatelů.
09.03.2014 15:10 |

podobné články

Ruská banka financuje teroristy, tvrdí ukrajinská kontrarozvědka

 
Nejmenovaná ruská banka financuje aktivity proruských teroristých skupin na Ukrajině, uvedla ukrajinská kontrarozvědka SBU v tiskové zprávě. SBU proti bance okamžitě zahájila trestní stíhání a podle ukrajinského zákoníku hrozí zodpovědným osobám v krajním případě až doživotní trest.
15.04.2014 16:40 |

podobné články

Ruská kontrarozvědka zadržela polského historika. Komu šlápl bádáním na „kuří oko“?

 
Ruská kontrarozvědka FSB zadržela v Moskvě polského historika Institutu národní paměti (IPN) Henryka Glebockého a nařídila mu opustit zemi. S odvoláním na IPN o tom dnes informovala agentura PAP. Mluvčí Jagellonské univerzity, na které historik rovněž působí, dnes rádiu ZET řekl, že Glebocki je již zpátky v Krakově.
26.11.2017 20:45 |

podobné články

Zlatokopka Kobzanová čelí hrůznému podezření: Její dítě možná není plodem lásky!

 
Modelka a Miss s odebraným titulem Diana Kobzanová čelí podezření, že nemiluje svého o pět let mladšího hokejku Michaela Frolíka, který je důvodně podezřelý, že naletěl zlatokopce. Jinak je u Kobzanové vše v pořádku.
18.03.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Frolík (182 článků) , Diana Kobzanová (569 článků)

ODS se na svých stránkách označila za bandu šašků

 
„Nevolte nás, jsme jen banda šašků!" vzkázalo vedení občanských demokratů na webu ODS. Ztratila ODS soudnost? Stala se obětí hackera? Nebo došlo k chybě na straně webmastera?
24.04.2010 17:15 |

podobné články