Článek

Němci zadrželi kvůli úniku dat politiků mladého 'samouka'. Počítač zničil

 
Německá policie už v neděli identifikovala a zadržela 20letého muže, který je podezřelý, že na internetu zveřejnil osobní údaje téměř tisíce politiků a známých osobností. Mladík, zadržený v Hesensku, se k činům přiznal a v pondělí byl propuštěn, protože nebyly důvody k vazbě, informovali v úterý vyšetřovatelé na tiskové konferenci ve Wiesbadenu. Podezřelý tvrdí, že jednal sám a že jeho motivem byl nesouhlas s vyjádřeními jeho obětí. Nad svým počínáním vyjádřil lítost; vyšetřování pokračuje.
08.01.2019 10:30 |

podobné články

Podobné články

Jaký počítač pro dítě? Pro nejmenší nejlevnější

 
Jaký počítač koupíte svým dětem? Způsob, jakým děti využívají počítač, závisí na jejich věku. Přibližně od pěti let začínají hrát jednoduché počítačové hry a jako náctiletí točí vlastní online videa.
12.12.2009 08:40 |

podobné články

Počítač v klíčence: Cotton Candy od FXI

 
Počítač, který byste schovali do dlaně, byl ještě před pár lety science fiction. Doba se však mění a po noteboocích a tabletech se blíží příchod ještě mnohem menších počítačů. Společnost FXI už teď nabízí k předobjednání miniaturní počítač Cotton Candy, který se vejde do každé kapsy. Funguje totiž jako USB klíčenka.
03.03.2012 10:10 |

podobné články

Počítač z roku 1976 vydražen za 13,5 milionu! Nemáte doma taky nějaký starší kousek?

 
Starý počítač nemusí patřit do šrotu. Na aukci byl prodán počítač z roku 1976 v přepočtu za 13 a půl milionu korun.
26.05.2013 06:45 |

podobné články

TO MUSÍTE VIDĚT: Senior vzal na »zamrzlý« počítač fén (VIDEO)

 
Třiadvacetiletý Jeremy Henandez natočil svého dědečka, kterak opravuje počítač, jemuž zamrzl software. Když se totiž senior dozvěděl, že příčinou toho, že technika nefunguje, je „zamrznutí“, běžel do koupelny pro fén. Klip, v němž se muž v letech snaží počítač opravit fénováním, oblétl celý svět a baví miliony lidí.
14.01.2015 19:01 |

podobné články

Poslanec svým kolegům omylem ukázal fotku nahé ženy

 
Používat k soukromým účelům počítač, který pak používáte v zaměstnání nebo používat v práci soukromý počítač může být zrádné v mnoha ohledech. Ví to už polský poslanec za stranu Konfederace Svoboda a Nezávislost Dobromir Sosnierz. Poté, co si na jednání připojil počítač k projektoru, vyskočila na překvapené účastníky fotka nahé ženy.
13.03.2020 20:10 |

podobné články

Nejvýkonnější počítač světa nasazen proti koronaviru

 
Do souboje s rychlým a extrémně nakažlivým koronavirem vyslali Američané rychlý a extrémně výkonný počítač, dokonce nejvýkonnější počítač na světě.
20.03.2020 14:50 |

podobné články

Stát vezme rodičům peníze a pak z nich něco málo dá jejich dětem na dopravu. Markéta Šichtařová rozebírá, k čemu to povede

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Facebook žije z marketingu, a samozřejmě musí a vždy bude o uživatelích sbírat obrovské množství dat, má-li přežít. A pokud někdo sbírá takové množství dat, pak vždy bude existovat riziko jejich úniku. Tak na kauzu úniku dat, po níž začaly padat akcie Facebooku a tržní hodnota firmy klesla o šedesát miliard dolarů, reaguje Markéta Šichtařová. V pravidelné nedělní inventuře se naopak podivuje nad mechanismem, kdy rodiče zaplatí státu daně, aby z těchto daní pak stát mohl zadotovat dopravce, který dá jejich dítěti slevu na dopravu, což začne fungovat za necelé dva a půl měsíce.
01.04.2018 15:15 |

podobné články

V Ostravě evakuovali několik domů kvůli úniku plynu

 
Policie v Ostravě evakuovala desítky lidí kvůli úniku plynu. Odborníci hledají místo úniku.
28.09.2012 22:00 |

podobné články

Dohodnou se Němci s Němci a vyřadí Portugalsko? Nepřichází v úvahu, tvrdí Klinsmann, kouč Američanů

 
Už jednou se to na světovém šampionátu ve fotbale stalo. V roce 1982 potřebovali Němci porazit sousedy z Rakouska o gól či o dva, takový výsledek zaručoval postup ze skupiny oběma na úkor Alžírska. A – skandální zápas skončil německou výhrou 1:0. Po 32 letech jsou Němci v obdobné situaci znovu. V závěrečném utkání skupiny se utkají s týmem USA, a pokud duel dopadne remízou, do osmifinále půjdou oba soupeři. Američané mají německého kouče…
23.06.2014 16:55 |

podobné články

Shellu se podařilo utěsnit hlavní průnik ropy. Koncern "hluboce lituje" úniku

 
Britsko-nizozemskému ropnému koncernu Royal Dutch Shell se podařilo utěsnit hlavní místo úniku ropy z potrubí v Severním moři. Zůstává však ještě vedlejší, menší místo úniku, které se ale na potrubí nachází v těžko dosažitelném místě a jeho uzavření bude technicky mnohem náročnější. Touto prasklinou ale do moře unikají jen dva barely ropy denně.
16.08.2011 14:40 |

podobné články

Do Botiče vytekla nafta z autobusu: Hasiči zamezili dalšímu úniku speciálním sorbentem

 
Ve středu od 9:30 hodin zasahují tři jednotky hasičů u úniku nafty do Botiče v ulici Edisonova. Nafta vytekla z autobusu. Hasiči na hladinu potoka rozmístili sorpční hady, aby zamezili dalšímu úniku. Následně odčerpali 1500 litrů kontaminované vody a nehrozí další rozšíření nafty do potoka.
12.04.2017 10:30 |

podobné články

Tři dny po narozeninách ho potkala tragédie: Montéra samouka rozmačkalo vlastní auto

 
Když ho našli přimáčklého pod automobilem, bylo už pozdě. Manfréd (†34) ze slovenské obce Čaky se pouhé tři dny po narozeninách rozhodl provést údržbu na autě. Kvůli neopatrnosti a smůle mu však vůz spadl na tvář a hruď a zabil ho.
08.07.2018 17:05 |

podobné články

Poslední dělnický román na scéně

 
Ostravské Divadlo Petra Bezruče uvedlo na scénu poslední dělnický román 20. století: Pestré vrstvy podivuhodného samouka Ivana Landsmanna. Jeho próza vyšla roku 1999 v nakladatelství Torst, třináct let poté, co ji v Nizozemsku napsal. Stala se knihou roku.
16.05.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (60 článků)

Muzikant – samouk Petr Čech: Až do toho řízne...

 
Pohodář Petr Čech (29) si dal kávičku a vyprávěl, jako kdyby mu za zády praskal oheň v krbu jeho londýnské vily. Téma? Koncerty bubeníka – samouka!
05.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1184 článků)

Stal se internetovou senzací: Tohle je 12 černobílých fotografií umělce samouka, který ohromil celý svět!

 
Je to naprosto jednoduché umění a přitom ho vytvořit není žádná hračka. Právě proto se francouzský "fotograf":http://www.extra.cz/tema/fotograf Benoit Courti stal natolik úspěšným ve svém oboru, dokonce ještě víc, než když se živil skládáním hudby.
27.09.2013 13:05 |

podobné články

Romantika v srdci New Yorku: Muž strávil 30 let focením líbajících se párů ve slavném velkoměstě. Co na to říkáte?

 
"Fotograf":http://www.extra.cz/stal-se-internetovou-senzaci-tohle-je-12-cernobilych-fotografii-umelce-samouka-ktery-ohromil-cely-svet Matt Weber se dříve živil jako taxikář. Během svých jízd byl natolik fascinován životem, který viděl za oknem svého vozu, že se jednou rozhodl aktivitu pulzujícího města zachytit fotoaparátem.
04.10.2013 21:05 |

podobné články

Netradiční umění: 10 zajímavých koláží z předmětů každodenní potřeby

 
Talentovaný ekvádorský "umělec":http://www.extra.cz/stal-se-internetovou-senzaci-tohle-je-12-cernobilych-fotografii-umelce-samouka-ktery-ohromil-cely-svet Javie Perez kombinuje předměty každodenní potřeby se svými jednoduchými ilustracemi a vytváří tak překvapivě povedené koláže.
04.11.2013 07:50 |

podobné články

RECENZE: Zejtra napořád. Splněný sen filmového samouka

 
Po slavnostní premiéře na karlovarském festivalu dnes vstupuje do kin nová česká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Rudolfa Havlíka Zejtra napořád s Pavlem Baťkem a Vicou Kerekes v hlavních rolích třicátníků.
17.07.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vica Kerekes (169 článků) , Rudolf Havlík (42 článků)

Exekutor zabavil ženě počítač s pracovními daty. Nemůže pracovat

 
V začarovaném kruhu se ocitla žena z Ostravy. Exekutor jí zabavil počítač s pracovními daty. Bez nich nemůže pracovat a splácet dluh. O vydání dat však žena usiluje marně.
27.09.2010 17:55 |

podobné články