Článek

Nelehký úděl Kateřiny: Stará se o tři postižené děti. Potřebují rehabilitace i psychologa, rodina shání peníze

 
Osudem pořádně naloženo dostala paní Kateřina Podskalníková. Všechny tři její děti se narodily postižené. Nejstarší Linda (12) má diagnostikovanou sociálně emoční nezralost a další poruchy, Mireček (10) je autista, stejně jako jeho mladší bráška Jiřík (7). Kateřina se jim snaží zajistit potřebnou péči, mezi niž patří dojíždění na kroužky, které dětem pomáhají se socializací, a také návštěvy specialistů. Proto teď shání peníze na auto, které by jim život velmi usnadnilo.
08.10.2021 05:35 |

podobné články

Podobné články

Verunku (7) trápí záhadná nemoc: Nemůže se hýbat a nikdo neví proč! Pomáhá jen cvičení, rodina shání peníze

 
Záhadná nemoc ničí život Verunce Vařekové (7) z Nového Malína. Dívenka vypadá, jako by prodělala mozkovou obrnu, ale ve skutečnosti tomu tak není. Ke zlepšení jejího stavu pomáhají speciální rehabilitace. Ty stojí desítky tisíc a rodina zoufale shání dárce, aby holčička mohla cvičit i letos.
07.01.2018 05:05 |

podobné články

Příběh postiženého beránka dojímá k slzám: Jehně se po měsíci terapie poprvé postavilo na nohy!

 
Nelehký úděl postiženého beránka dojal tisíce lidí. Jehně se narodilo s deformovanými končetinami, takže nebylo schopno pohybu. Záchranářům z ranče Randyho Grima ve státě Illinois se však za pomoci intenzivní péče a poctivé rehabilitace podařilo beránka Lea postavit na nohy.
25.04.2021 06:05 |

podobné články

Česká kultura v šoku: Muž, který včera zemřel během rehabilitace, byl známý hudební publicista!

 
Na Poliklinice Prosek včera zemřel muž, jenž docházel do nemocnice na rehabilitace, a mezi jeho léčebné procedury patřila i návštěva bazénu. Třiatřicetiletý pacient ale během rehabilitace skočil do vody tak nešťastně, že si "zlomil vaz a na místě zemřel":http://www.extra.cz/lecba-ho-stala-zivot-muz-se-rehabilitoval-v-bazenu-po-skoku-do-vody-si-zlomil-vaz.
17.07.2013 16:35 |

podobné články

Rehabilitace: Cesta zpět do života

 
Rehabilitace pomáhá vrátit ztracenou kvalitu života. Důsledkem úrazů a onemocnění ztrácí člověk nejen fyzické a pracovní schopnosti, ale i ty psychické či sociální. Rehabilitace se všechny tyto síly snaží obnovit v té největší možné míře a vrátit nemocného zpět do společnosti.
23.11.2015 17:51 |

podobné články

Nemocnice Blansko: Rehabilitační oddělení čeká kompletní proměna

 
Už o letních prázdninách začnou v Nemocnici Blansko práce na modernizaci ambulantní části oddělení rehabilitace. Investiční akce za osmadvacet milionů korun vyřeší havarijní stav technologie vodoléčby a kompletní rekonstrukci oddělení rehabilitace. Stavební práce by měly být hotové nejpozději do ledna 2018. Do té doby se provoz ambulantní části rehabilitace přestěhuje do Nemocvičny na ulici Smetanova 8.
03.07.2017 07:35 |

podobné články

Postižené Elišce (5) staví nový pokojík!

 
Eliška Bočanová (5), která se musí od narození obejít bez části páteře, bude mít co nevidět nový pokojíček. Svými dary se o to zasloužili i čtenáři Blesku. Nenechal je totiž lhostejnými nelehký úděl holčičky, kterou Blesk po právu nazval největší bojovnicí Česka.
28.02.2010 22:40 |

podobné články

Rodina nemocné Amálky (3) prosí o pomoc: Holčička potřebuje speciální rehabilitace, přispět můžete i vy

 
Rodina tříleté Amálky z Orlové to už od jejího narození nemá zrovna nejlehčí. Holčička během pár let, co je na světě, podstoupila několik operací, a aby se naučila chodit, je zapotřebí speciálních rehabilitací. Nic však není zadarmo a rehabilitace si rodina nemůže tak úplně dovolit. Snaží se najít pomoc i u veřejnosti.
30.06.2020 14:35 |

podobné články

Máša (†23), Pepíček (†5) a Martin (†16): Zoufalá rodina shání peníze na tři pohřby

 
Takovou hrůzu by rodiče nikdy neměli zažít, chystat pohřeb svým dětem, a dokonce vnoučeti. Právě to teď čeká pozůstalé po obětech tragické pondělní srážky auta s vlakem u Kamenného Újezdu nedaleko Nýřan na Plzeňsku. Rodina zoufale shání peníze, aby se se zemřelými mohla důstojně rozloučit. Na přejezdu se už v minulosti stalo několik nehod. Za polem se žlutou řepkou totiž nemusel být žlutý vlak vidět...
30.04.2020 05:15 |

podobné články

Výbor projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené

 
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany na svém jednání v úterý 9. června 2015 projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené. Navýšením příspěvků chce vláda pokračovat v naplňování svého závazku navyšovat příspěvek pro zdravotně postižené.
08.06.2015 20:16 |

podobné články

Lízinka (1,5), kterou virus připravil o mozek: Dostala speciální kočárek!

 
O tom, že dobří lidé, kterým není lhostejný úděl druhých, ještě nevymřeli, se přesvědčila i maminka těžce postižené Elisabethky (1,5) z Písku. Když deník Aha! přinesl krutý příběh její dcerky, ozvala se rodině čtenářka z Dobříše a darovala jim speciální polohovací kočárek pro postižené děti.
26.04.2012 05:10 |

podobné články

Natálku při porodu přidusila pupeční šňůra: Kvůli problémům s pohybem potřebuje nákladné rehabilitace

 
Natálka se narodila s natřikrát omotanou pupeční šňůrou. Porod byl dlouhý, došlo ale k přidušení a dívka má problém s chůzí. Je ale nadprůměrně inteligentní. Pomoci jí mohou nákladné rehabilitace, rodina se na ně snaží vybrat peníze. Pomůžete?
27.02.2021 13:25 |

podobné články

Brněnskou radnici zaplaví hračky: Úředníci je vybírají pro postižené a chudé děti

 
Hračky pro postižené děti a do sociálně slabých rodin shání brněnský magistrát. Chce jim tak vynahradit chudé Vánoce. Děti se ale k hračkám dostanou zřejmě až s velkým zpožděním.
25.12.2016 14:40 |

podobné články

Tadeášek (3) trpí neznámou nemocí: Pomáhají mu rehabilitace, maminka už ale nemá peníze

 
Těžké a zatím neznámé onemocnění komplikuje malému Tadeáškovi (3) ze Ctiboře život. Na svět přišel předčasně, musel být na plicní ventilaci a v inkubátoru. Z nemocnice odcházel jako zdravé miminko, vše se ale později sesypalo jak domek z karet. Objevil se nejdřív problém s okem, epilepsie a pak vcelku neznámý Wieackero – Volfův syndrom. Maminka navíc nemá peníze, Tadeáš ale dál potřebuje tolik nutné rehabilitace. Pomůžete jim?
20.11.2020 17:05 |

podobné články

Čtenáři Novinek a Práva nabízejí pomoc i auto rodině postižené dívky

 
Obrovská vlna solidarity se zvedla v souvislosti s příběhem manželů Wawrzosových z Karviné, kterým někdo v noci na neděli z parkoviště před domem odcizil automobil Škoda Octavia. Rodiče těžce postižené pětileté holčičky si auto pořídili, aby s dcerou mohli denně dojíždět na rehabilitace do Ostravy.
09.09.2009 13:40 |

podobné články

Holčičce agresivní nemoc poškodila mozek: Pomoci by jí mohly intenzivní rehabilitace!

 
Intenzivní rehabilitaci nutně potřebuje malá Maryia, která se narodila jako zdravá holčička, ovšem v roce jí lékaři diagnostikovali herpetickou encefalitidu. Nemoc jí poškodila mozek. Maryia přestala chodit a trpí epileptickými záchvaty. Je však velká bojovnice a nedávno absolvovala krátkou rehabilitaci, díky níž udělala velký pokrok. Holčičce by prospěly intenzivní rehabilitace, na které však rodina nemá dostatek financí. Rozhodli se proto obrátit s prosbou na širokou veřejnost!
28.02.2021 18:05 |

podobné články

Adrianek (2): Lékaři mu přisuzují obrnu, on bojuje a zvládá sedět. Rodina shání pomoc

 
Malý Adrianek z pražských Strašnic je velký bojovník. Jeho rodiče se ze všech sil snaží, aby se chlapeček postavil na nohy. Trochu jim to hatí závěry lékařů. Přestože se chlapec zlepšuje, z kontroly obvykle odcházejí s tím, že je jeho stav špatný a o moc lépe nebude. Rodiče se ale nenechávají srazit na kolena. Pokračují ve snaze malého chlapce rozpohybovat. A daří se to. I díky pomoci Blesku Adrian mluví a pohybuje se. Z chlapečka, který ještě na podzim jen ležel, by tak jednou mohl být kluk, který bude běhat za míčem. Pokud se ovšem najdou peníze na další rehabilitace.
13.04.2018 06:05 |

podobné články

Mirečka rodiče po porodu nechtěli: Léta neměl rodinu, nakonec si ho zamilovala a osvojila pečovatelka z Medlovic

 
Miroslavovi je dnes už sedmnáct let. Jeho vstup do života byl ale těžký a náročný. Narodil se jako nechtěné dítě s mozkovou obrnou a těžkým kombinovaným postižením, rodiče ho navíc odložili do kojeneckého ústavu, poté byl přesunut do domova pro osoby s postižením. A až tady našel tu pravou milující maminku, ošetřovatelku Moniku, která si ho osvojila a teď s ní žije doma. Mireček má za sebou několik operací, další ho čekají. Jeho nová rodina shání peníze na nákladné rehabilitace v Neurorehabilitační klinice AXON. Pomůžete mu?
18.12.2020 06:20 |

podobné články

Nouzový stav za hranou Ústavy? Opozice ladí noty, Bartoš vyrazí za Zemanem

 
Žijeme podle legálně vyhlášených pravidel? I když v Česku jeden nouzový stav skončil a druhý začal, není jasné, jestli vláda nepostupovala protiústavně. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) shání hlasy pro ústavní stížnost. Podpoří ho TOP 09. Lidovci budou jednat. STAN čeká na Sněmovnu, Babiš nedoletěl do Rakouska a svolává opozici. A pandemie je tu pořád, i přes nelegální či legální nouzový stav. SPD už shání podpisy na mimořádnou schůzi Sněmovny a shání se i podpisy pod hotovou ústavní stížnost.
16.02.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Místostarosta Lachnit zahájil Sportovní den pro sluchově postižené děti

 
Dne 28. května uspořádala Městská část Praha 5 sportovní akci pro sluchově postižené děti ze Základní školy a Mateřské školy pro sluchově postižené v Praze 5, Výmolova 169, v tenisovém areálu DTJ Jinonice.
30.05.2013 15:25 |

podobné články