Článek

Někteří náměstci ministrů mají téměř jistý post poslance

 
Mezi ministry úřednické vlády se zájemci o vstup do Sněmovny neobjevují, i když se do kabinetu dostali na základě stranických nominací ODS, ČSSD a zelených. Jejich náměstci, kteří fungovali za vlády ODS a dokonce ji i přežili, však zájem o poslanecký mandát mají. A jsou i na vysokých místech, kde mají šanci prorazit.
28.07.2009 04:55 |

podobné články

Podobné články

Náměstci ústeckého primátora vyměnili potrtréty Zemana za Havla

 
Náměstci ústeckého primátora si dnes pověsili do svých kanceláří portrét bývalého prezidenta Václava Havla. Fotografie někdejší hlavy státu nahradila portrét současného prezidenta Miloše Zemana. Zemanovy portréty náměstci Jana Bohuňková, Martin Hausenblas (oba PRO!Ústí) a Martin Mata (ANO) sundali krátce poté, co ujali svých funkcí. Náměstci ale odmítají, že by sundání portrétu bylo útokem na současnou hlavu státu. V kanceláři primátora Zemanova fotografie zůstane.
14.11.2014 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5605 článků) , Miloš Zeman (23651 článků) , Martin Havel (149 článků)

Náměstci ústeckého primátora vyměnili portréty Zemana za Havla

 
Náměstci ústeckého primátora si dnes pověsili do svých kanceláří portrét bývalého prezidenta Václava Havla. Fotografie někdejší hlavy státu nahradila portrét současného prezidenta Miloše Zemana. Zemanovy portréty náměstci Jana Bohuňková, Martin Hausenblas (oba PRO!Ústí) a Martin Mata (ANO) sundali krátce poté, co se ujali svých funkcí. Náměstci ale odmítají, že by sundání portrétu bylo útokem na současnou hlavu státu. V kanceláři primátora Zemanova fotografie zůstane.
14.11.2014 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5605 článků) , Miloš Zeman (23651 článků) , Martin Havel (149 článků)

Komentátor: Náměstci na ministerstvu vnitra musí být roboti

 
Jan Jandourek se ve svém komentáři v časopisu Reflex zabýval vysokými platy některých náměstků na ministerstvu vnitra. Dospěl ke třem možnostem, jak si náměstci zasloužili tak vysoké platové ohodnocení. Buď pracovali 16 hodin denně, nebo pracovali dvakrát výkonněji, a nebo je tu poslední varianta, že náměstci podávali kvalitativně ohromující výkony, za které si zasloužili pravidelné odměny vyšší než samotný plat.
31.07.2011 13:20 |

podobné články

Vnitro opustí náměstci Hruška a Kolář

 
S končící vládou opouštějí jednotlivá ministerstva i dosavadní náměstci resortů. Například z ministerstva vnitra odejdou náměstci Jaroslav Hruška a Pavel Kolář.
09.07.2013 19:00 |

podobné články

Náměstci ministrů budou muset prokázat odbornost. Politický dozor zajistí poradci

 
Náměstci ministrů, které nyní na posty dosadí dohoda stran vznikající koalice, budou zřejmě muset projít sítem výběrového řízení. S takovým postupem počítá expertní skupina stran ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO, která pracuje na detailech nového služebního zákona. Koaliční politické strany ale o své zástupce na ministerstvech nepřijdou. Informuje o tom středeční Právo.
15.01.2014 15:35 |

podobné články

Náměstci ministrů berou často více než jejich šéfové

 
Je to malý finanční zázrak. Podřízení berou víc než jejich šéfové. Řeč je o české státní správě, kde ministři často mají nižší příjem než jejich náměstci.
29.01.2010 04:35 |

podobné články

Postránecký: Odborní náměstci nesmějí vystupovat ve služební době

 
Je nepřípustné, aby se odborní náměstci ministrů účastnili stranických tiskových konferencí v době, kdy mají plnit služební povinnosti. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes uvedl náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký. Reagoval tak na případ z konce ledna, kdy na tiskové konferenci předsedy ANO a ministra financí Andreje Babiše ve sněmovně hovořila Babišova odborná náměstkyně Alena Schillerová.
07.02.2016 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18034 článků) , Václav Postránecký (212 článků)

S odcházejícími ministry skončí i někteří náměstci se "stranickými knížkami"

 
S odcházejícími ministry vlády Petra Nečase (ODS) zřejmě skončí i někteří jejich náměstci, kteří jsou členy koaličních stran. Funkci pravděpodobně opustí první náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek, který je členem předsednictva TOP 09. Žádná ze stran ale své náměstky k odchodu nevyzývala, nechává to na jejich rozhodnutí.
07.07.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9310 článků)

Zájem o české předsednictví ochabl, na akce téměř nikdo nejezdí

 
Neformální setkání ministrů dopravy, které ve středu začalo v Litoměřicích, nepřímo potvrdilo, že zájem o české předsednictví radě EU opadá. Poté, co na jednání ministrů pro regionální rozvoj, které se uskutečnilo minulý týden v Mariánských Lázních, dorazilo pouze sedm šéfů rezortů, do Litoměřic přijelo ministrů 11. Zbylé státy evropské sedmadvacítky zastupují pouze náměstci či státní tajemníci.
29.04.2009 13:01 |

podobné články

Náročný den ve sněmovně. Sobotka neseděl jak pecka, šlo i o desítky budižkničemů. Jak tomu všemu máte rozumět?

 
POLITOLOGOVÉ Jako daleko větší problém než jsou političtí náměstci vidí politolog Lukáš Jelínek v aktuálně přijatém zákonu o státní službě absenci generálního ředitelství státní služby. Političtí náměstci prý ve skutečnosti zásadně nikomu vadit nebudou. Vláda ale může zažít právě kvůli služebnímu zákonu perné chvíle v Bruselu. Jelínek si všímá také rozhodnutí senátorů v souvislosti se schvalováním zákona o spotřební dani: „Je škoda, že senátoři musí často tahat v takto trapných záležitostech horké kaštany z ohně za poslance.“
11.09.2014 04:46 |

podobné články

Michalik (STAN): Středočeští náměstci hejtmana berou dva platy za poloviční práci

 
Někteří náměstci hejtmana vykonávají po komunálních volbách funkce uvolněných starostů či místostarostů.
14.12.2014 11:31 |

podobné články

Pane Babiši, budou se držet jak „jistý materiál košile“, slovy Zemana. Vyhazování úředníků, třeba těch od KDU-ČSL, prý půjde ztuha

 
Ředitelé stovek tzv. služebních úřadů mají podle služebního zákona větší ochranu než náměstci. Případný příchod nových ministrů menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) je tak sice může ohrozit, ale noví šéfové resortů by jim museli prokázat zásadní provinění. Píše o tom deník Právo.
15.11.2017 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18034 článků)

Za TOP 09 budou na vládu chodit náměstci

 
Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek potvrdil, že za ministry TOP 09 budou na jednání vlády chodit jen náměstci. A to až do té doby, než bude odvolán kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora.
21.08.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6903 článků)

Náměstci si vyzkoušeli, jaké to je být jejich šéfem. Kalousek dal školení

 
Topkařští ministři zahájili bojkot vládních jednání, ve kterém hodlají pokračovat až do odvolání kontroverzního úředníka ministerstva školství Ladislava Bátory. Jejich náměstci tak měli při středečním vládním jednání o daňové reformě možnost vyzkoušet si práci svých nadřízených.
24.08.2011 21:30 |

podobné články

Ministerstvo zemědělství: Do úřadu budou uvedeni noví náměstci

 
Od 2. ledna 2012 začnou na Ministerstvu zemědělství pracovat dva noví náměstci. Martin Hlaváček bude řídit úsek pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku Evropské unie a Jiří Mach bude mít na starosti úsek zemědělských komodit a výzkumu.
30.12.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mach (8 článků)

Krize nutí ministerstva šetřit. Náměstci nedostanou víc než dvě stě tisíc

 
Výše odměn lidí na ministerstvech byla dlouhou dobu terčem ostré kritiky, ministři proto na odměnách nyní začali šetřit a to často v řádech několika statisíců. Nejhůře jsou na tom teď náměstci Alexandra Vondry a Petra Bendla.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1197 článků) , Petr Bendl (502 článků)

Převrat v Ostravě: Odstoupí čtyři radní za ČSSD, z toho dva náměstci primátora

 
Velmi bouřlivé bude zřejmě středeční zastupitelstvo města Ostravy. Zastupitelé na něm budou rozhodovat o odstoupení čtyř radních za sociální demokracii, z nichž dva jsou primátorovi náměstci. Na jejich místo budou muset zastupitelé schválit nové kandidáty. Podle ostravských politiků se takovéto velké změny na ostravském magistrátu neudály přes dvacet let.
27.06.2012 06:05 |

podobné články

Převrat v Ostravě: Odstoupili čtyři radní za ČSSD, z toho dva náměstci primátora

 
Velmi bouřlivé bylo středeční zasedání zastupitelstva města Ostravy. Zastupitelé na něm rozhodli o odstoupení čtyř radních za sociální demokracii, z nichž dva jsou primátorovi náměstci. Na jejich místo zastupitelé ve středu dopoledne schválili nové radní. Podle ostravských politiků se tak velké změny na ostravském magistrátu neudály přes dvacet let.
27.06.2012 14:05 |

podobné články

Náměstci se balí. S novými ministry spolupracovat nechtějí

 
Ve středu prezident jmenuje vládu Jiřího Rusnoka. Na ministerstvech se proto očekávají velké personální výměny. Zásadní budou na resortu zahraničních věcí. Serveru iDnes.cz to prozradil nastupující ministr Jan Kohout. Z ministerstev spravedlnosti a zdravotnictví už odchází náměstci.
09.07.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (188 článků) , Jiří Rusnok (1876 článků)