Článek

„Nekontrolovaný příliv obilí z Ukrajiny. Nejen.“ Leyenová tlačí na zvýhodnění Ukrajiny, Polsko varuje

 
V Evropské komisi nadále panují spory v otázce pokračování bezcelního obchodu unijního bloku s Ukrajinou. Zatímco předsedkyně Ursula von der Leyenová nebo lotyšský komisař pro obchod Valdis Dombrovskis navrhují prodloužení platné dohody o jeden rok, polský komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski se staví proti. Státy EU a zejména Polsko je podle něj zaplaveno levnými potravinami z Ukrajiny, které destabilizují domácí trhy.
09.01.2024 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Valdis Dombrovskis (26 článků) , Janusz Wojciechowski (3 články)
Podobné články

„Nekontrolovaný příliv obilí z Ukrajiny. Nejen.“ Leynová tlačí na zvýhodnění Ukrajiny, Polsko varuje

 
V Evropské komisi nadále panují spory v otázce pokračování bezcelního obchodu unijního bloku s Ukrajinou. Zatímco předsedkyně Ursula von der Leyenová nebo lotyšský komisař pro obchod Valdis Dombrovskis navrhují prodloužení platné dohody o jeden rok, polský komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski se staví proti. Státy EU a zejména Polsko je podle něj zaplaveno levnými potravinami z Ukrajiny, které destabilizují domácí trhy.
09.01.2024 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Valdis Dombrovskis (26 článků) , Janusz Wojciechowski (3 články)

Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit!

 
Určitě se shodneme na tom, že jednou z nejhorších věcí v životě ženy jsou boty, které tlačí. Možná to taky znáte: za výlohou vidíte úžasné botky a okamžitě je vám jasné, že je zkrátka musíte mít. S pýchou si je nesete domů, kde si je ještě jednou a tentokrát pořádně vyzkoušíte. Jenže ouvej – botky vás tlačí, až vás z toho bolí nohy. U nových bot se to dá čekat a každá jsme se s tím už někdy setkala. Jenže nikdo nechce nosit boty, které tlačí a díky kterým se vám na nohou vytvoří bolestivé puchýře, nemáme pravdu? Co kdybychom si teď řekli, jak tyhle botky co možná nejrychleji a pokud možno bezbolestně rozchodit? Jak rozchodíte boty, které tlačí? Byla to láska na první pohled, ale jejich nošení je pro vás horší, nežli kdybyste se měli projít po rozžhaveném uhlí. Často se stává, že ženy nosí boty, které tlačí, bez rozmyslu a tak dlouho, dokud nemají chodidla natolik namožená, že nejsou schopné ani stát, aniž by se jim obličej nekřivil bolestí. Jde to i jinak a my vám poradíme jak! Tip první: buďte rozumná I když nové boty milujete a chcete je nosit pořád, dejte tomu alespoň ze začátku trochu času. Jste přece rozumná žena, která nechce ubližovat sama sobě a huntovat si zdraví jen proto, že si před pár dny koupila botičky za dva a půl tisíce, no ne? V prvních dnech si botky vezměte jen na chviličku, třeba když si zajdete do obchodu koupit věci na oběd. Nové botky můžete v rozumných intervalech nosit i doma. Tip druhý: fén je váš pomocník Máte doma fén? Jasně, trochu zbytečná otázka. V tomhle případě se vám bude hodit, tak se nebojte vzít si ho na pomoc. Nejdříve si na nohy navlečte tolik ponožek, v kolika budete schopná nacpat nohu do... Čtěte více Příspěvek Máte boty, které tlačí? Víme, jak je rozchodit! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.10.2017 21:05 |

podobné články

Konec. Podporujeme své. Polsko zatrhlo Ukrajině vývoz obilí

 
Zákaz dovozu ukrajinských zemědělských produktů! Rozhodla tak polská vláda v reakci na protesty zemědělců. Ukrajina se podporovat bude, cílem dobré vlády je nicméně i podpora vlastních občanů, zdůraznil ministr zemědělství Kaczyśki. Začátkem dubna Maďarsko zaznamenalo v dovezeném obilí z Ukrajiny kontaminované toxiny s geneticky modifikovanými organismy, teď zakázané pesticidy odhalilo i Slovensko. Tranzitní dohoda s Ukrajinou o dovážení obilí po souši přes členské státy Evropské unie nefunguje. Obilí se dostává i na polské trhy a snižuje tak ceny polských výrobků.
15.04.2023 18:00 |

podobné články

Nejen Ukrajinci. Už i jejich obilí vadí. V EU roste průšvih

 
Kvůli válce nemůže Ukrajina vyvážet své obilí přes Černé moře. Sousední státy jí tedy umožnily vyvážet po souši. Ale teď toho tamní zemědělci litují. Ukrajinské obilí se totiž dostává na evropský trh a vytlačuje to jejich. Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Slovensko už chtějí situaci řešit v přes Evropskou unii, která má zajistit, aby se ukrajinské obilí prodávalo mimo Evropu. Polský ministr už kvůli špatným radám dostal vajíčkem. Ale problémy jsou také s logistikou.
03.04.2023 13:20 |

podobné články

Salmonela z Ukrajiny. Jen se mlčelo. A Polsko. Odhalena čísla

 
Mediální prostor i sociální sítě ovládá diskuse týkající se zdravotních rizik spojených s potravinami z Ukrajiny. Výskyt pesticidů a nepovolených látek v ukrajinském obilí objevilo například Slovensko i Polsko a některé evropské země tak posléze pozastavily jeho dovoz. Podívali jsme se proto, co k nám a do ostatních zemích Visegrádské čtyřky z Ukrajiny přišlo v posledních letech. Ze záznamů vyplývá, že pokud jde o jídlo z Ukrajiny a problémy s ním, nejde hlavně o obilí. Jde o kuřecí maso a případy už z minulých let, kdy se o věci mlčelo či nehovořilo. Skloňována je salmonela. Tento problém je však hlášen masivně i z Polska. Odhalená čísla mluví o stovkách případů.
11.05.2023 09:55 |

podobné články

„Milion tun ukrajinského obilí v Česku. Různě se to smíchá.“ Zemědělci svědčí

 
„Domníváme se, že v Česku může být už alespoň milion tun ukrajinského obilí, a tak máme samozřejmě obavu, že to naše obilí budeme jen těžko prodávat. Museli jsme jít razantně s cenou dolů, takže nám to už stěží pokrývá výrobní náklady, on ten problém s obilninami z Ukrajiny není jen záležitostí pár měsíců, ale trvá už od podzimu,“ tvrdí někteří čeští zemědělci. Obilí se prý „různě smíchá“ s českým či polským. Ministerstvo zemědělství ale informace o neúměrném exportu ukrajinské pšenice rezolutně popírá.
04.05.2023 14:00 |

podobné články

Polsko kvůli obavám o své zemědělce nezruší zákaz dovozu ukrajinského obilí

 
Varšava v pátek nezruší embargo na dovoz ukrajinského obilí, protože by to poškodilo polské zemědělce. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Na stanovisko Evropské unie se ohlížet nechce. Ukrajinský premiér Denys Šmyhal v reakci pohrozil, že se Kyjev obrátí s žádostí o arbitráž na Světovou obchodní organizaci (WTO), pokud bude Polsko dál dovoz obilí blokovat.
12.09.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (78 článků)

„Játra, ledviny, plíce.“ Obilí z Ukrajiny: Ohrožení. Přimíchávání. Mouka

 
„Obilí z Ukrajiny nepotřebujeme, máme svého dostatek. Kvalitního. Ještě vyvážíme,“ říká bývalý prezident Agrární komory ČR a člen Klubu 2019 Jan Veleba. V souvislosti s obilím z Ukrajiny zmiňuje například obavu z mykotoxinů a vysvětluje jejich rizika. Ministru Nekulovi ohledně jeho postoje k dovozu ukrajinského obilí vzkazuje: „Obhajujete neobhajitelné a pracujete v tomto případě proti vlastní zemi a jejím občanům.“ Zmínil i drahé potraviny a odsoudil také chování ministra Nekuly vůči některým českým zemědělcům.
25.04.2023 09:10 |

podobné články

„Není pro lidskou spotřebu. Kontrolovat.“ EU o obilí z Ukrajiny. Oficiálně

 
Většina ukrajinského obilí není pro lidskou spotřebu, uvedl eurokomisař Valdis Dombrovskis v dopise předsedovi Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu Norbertu Linsovi. Dopis je datován 28. června. Vnáší tedy nový rozměr do nedávných diskusí o závadnosti obilí dovezeného z Ukrajiny. Eurokomisař v dopise, který ParlamentníListy.cz mají k dispozici, navíc nabádá: Potraviny z Ukrajiny je třeba kontrolovat.
03.07.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Valdis Dombrovskis (26 článků)

„Varujeme.“ Ukrajinské vejce a podvody. Celá pravda o obilí

 
Polsko, Maďarsko, Slovensko. Tyto tři země řeší ukrajinské obilí, které je jednak levnější než domácí konkurence a také podle kontrolních úřadů obsahuje nelegální pesticidy a jiné zakázané látky. Začaly dovoz zakazovat. Zákazy se nelíbí EU a kvůli tomu i ministru Nekulovi. Celá pravda o obilí z Ukrajiny je taková, že před ním varovala v roce 2018 i OSN. Závadné mají být i ukrajinské vejce a drůbeží maso. Zde mohou dokonce nastat i podvody v podobě přebalování tohoto zboží v Polsku.
18.04.2023 10:45 |

podobné články

„Lidi už odmítají pečivo.“ Ukrajinské obilí: Šlachta zjistil víc a koná

 
Věc „ukrajinské obilí“ fenoménem, nad kterým vláda zavírá oči. Podle lídra Přísahy Roberta Šlachty ale lidé skutečně mají strach. Dokonce hosté hotelů už prý začínají odmítat k snídani pečivo. Vláda ale nedělá nic pro to, aby jejich obavy rozptýlila. „Bylo to obilí určené pro Afriku, kde jsou ty standardy jiné. Přes EU se mělo pouze transportovat. Ale nějací filutové se rozhodli, že si z toho udělají kšeft a vydělají, když ty tuny prodají tady,“ řekl Šlachta. Od zemědělce zjistil ještě víc. Ve věci koná: Tlačí na ministra zemědělství Nekulu.
03.05.2023 13:55 |

podobné články

Kvůli dovozu z Ukrajiny hrozí, že čeští zemědělci budou svoje kvalitnější obilí muset likvidovat

 
Čeští zemědělci mají na skladech nadbytek obilí, důvodem je dovoz pšenice z Ukrajiny. V tiskové zprávě to dnes  uvedl   Zemědělský svaz ČR. Z jeho průzkumu vyplývá, že v Česku je aktuálně uskladněno 2,6 milionu tun obilí, meziročně o 40 procent více. Od loňského podzimu se v Česku prakticky zastavily obchody s pšenicí, upozornil svaz.
18.04.2023 12:55 |

podobné články

Omezte dovoz ukrajinského obilí do EU všemi prostředky, žádá polský premiér

 
Polsko si přeje, aby Evropská unie použila všechny nástroje k omezení vývozu ukrajinského obilí na unijní trh. Na dnešní tiskové konferenci to řekl polský premiér Mateusz Morawiecki. Jeho vláda čelí hněvu polských rolníků, kterým vadí dopady přílivu ukrajinského obilí na ceny. Na problém upozorňují zemědělci i z dalších zemí EU.
29.03.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (78 článků)

Brusel zná „největší hrozbu“. Už ne klima, ani války. Leyenová ji odhalila v Davosu

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací. Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací jako v případě války na Ukrajině, a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.
16.01.2024 18:50 |

podobné články

Podle Zelenského Rusové kradou ukrajinské obilí a blokují 22 milionů tun na vývoz

 
Rusko blokuje v ukrajinských přístavech 22 milionů tun obilí. Podle serveru The Kyiv Independent to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s tím, že Rusové obilí kradou. Kvůli ochromenému vývozu zemědělských produktů z Ukrajiny hrozí nedostatek potravin v chudých zemích, uvádí OSN.
22.05.2022 06:45 |

podobné články

Válka na Ukrajině: Potravinová krize? Turci nakoupili kradené obilí, tvrdí Ukrajinci

 
Ukradené obilí z Ukrajiny koupilo několik zemí včetně Turecka, uvedl dnes podle agentury AP ukrajinský velvyslanec v Ankaře Vasyl Bodnar. Ukrajinské velvyslanectví se v souvislosti s tím chystá podniknout právní kroky proti společnostem i jednotlivcům, kteří byli do nákupů zapojeni. Kyjev tvrdí, že Rusko s invazí na Ukrajinu zabavuje na okupovaných územích obilí, které potom prodává. Moskva to popírá.
03.06.2022 15:00 |

podobné články

Solidarita ano, ale naši občané jsou na prvním místě: Poláci zakázali dovoz ukrajinského obilí

 
Polská vláda zakázala dovoz obilí a dalších potravin z Ukrajiny. V reakci na protesty polských rolníků to dnes oznámil šéf vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Řekl to za přítomnosti premiéra Mateusze Morawieckého a nového ministra zemědělství Roberta Teluse. Na dovoz levného ukrajinského obilí si stěžují zemědělci i v dalších středoevropských zemích.
15.04.2023 16:25 |

podobné články

„Trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.“ Ukrajinské obilí a zdraví Čechů. Padlo varování

 
Do EU proudí levné ukrajinské obilí, kterému naši zemědělci nemohou konkurovat. Ti musí totiž dodržovat přísné evropské standardy. Česká vláda se ovšem odmítá přidat k Polákům, Maďarům a Slovákům, kteří dovoz obilí z Ukrajiny zakázali. Jaké to má důvody? A je to správné rozhodnutí? Zeptali jsme se českých politiků.
18.04.2023 17:20 |

podobné články

„Ohrožení zdraví. Vědomé.“ Českého obilí plno, ale co dělá vláda? Vyoral ostře

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Svazáci holt musí svou pravověrnost dávat na odiv při každé příležitosti,“ komentuje Tomáš Vyoral fakt, že i na druhé demonstraci Česko proti bídě se u Národního muzea objevili protidemonstranti s vlajkami EU, NATO a Ukrajiny. Vyjádřil se také k tomu, že Česko na rozdíl od zbytku V4 ukrajinské obilí blokovat nebude: „Pokud bylo v ukrajinském obilí nalezeno násobně vyšší množství nedovolených pesticidů, jakože vzhledem ke krokům oněch států podle všeho ano, tak počínání naší vlády hraničí s ‚vlastizradou‘ a vědomým ohrožením zdraví vlastních občanů.“ A zabrousil i do fotbalu.
21.04.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (237 článků)