Článek

Nekonečný boj o javor v centru města. Praha Sobě chce svolat další mimořádné zasedání rady

 
Kauza stoletého javoru, který má být pokácen v rámci přestavby Anenského trojúhelníku nebere konce. Před  pokácením ho mělo zachránit včerejší jednání hlavního města. Praha Sobě navrhla usnesení, že pokud Praha 1 nepřepracuje plán revitalizace, ve kterém bude javor zachován, nezapůjčí hlavní město Praze 1 čapadlo, které je pro realizaci projektu klíčové. Návrh ale nebyl přijat. Proto Praha Sobě požaduje mimořádné svolání rady na tento čtvrtek, kde se kauza znovu projedná. Radní se kvůli javoru mimořádně sešli už v březnu.
20.04.2021 18:45 |

podobné články

Podobné články

Boj o javor v centru Prahy pokračuje: Žádný holub v koruně stromu není, hnízdí na lampě, tvrdí Praha 1

 
Boj o javor na Smetanově nábřeží pokračuje! Za stoletý strom, který chce Praha 1 kvůli revitalizaci tzv. anenského trojúhelníku pokácet, se postavili aktivisté v čele s opozičními politiky městské části. Do karet jim nahrálo i stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která kácení zastavila kvůli tomu, že v koruně stromu hnízdí holub hřivnáč. Praha 1 teď přišla s vlastním zjištěním – strom prý kontrolovala a místo holubího hnízda tam objevila jen shluk větví. Nejbližší hnízdo hřivnáče je podle městské části na nedaleké lampě.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Javor bude muset ustoupit plánům Prahy 1? Proti kácení Pražané protestují, radnice ještě počká

 
Bitva o javor se rozhořela v samém srdci Prahy. Radnice Prahy 1 chce totiž pokácet dva stromy v parčíku na Smetanově nábřeží, místo plánuje vydláždit a vzniknout zde má také průchod pod silnicí k řece. Plány ale vyvolaly bouři obyvatel, v pátek kolem osmé ráno se jich na místě sešlo zhruba padesát, aby případnému kácení stromů zabránili. Kdy začne, zatím není jisté. K otázce se dnes mimořádně sešla rada hlavního města, Praha 1 kácení prozatím odložila a o řešení se bude dále jednat.
12.03.2021 15:05 |

podobné články

Pražské ANO chce svolat koaliční jednání s ČSSD a Trojkoalicí

 
Pražské ANO chce svolat koaliční jednání s ČSSD a Trojkoalicí (SZ, STAN a KDU-ČSL). ČTK to dnes sdělil zastupitel Michal Hašek (ANO). Na výzvě se shodl zastupitelský klub ANO. Důvodem je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Kvůli kauze chce opozice svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva.
06.03.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (760 článků) , Michal Hašek (2438 článků) , Stanislav Polčák (276 článků)

Javor na Smetanově nábřeží nezachránilo ani 8hodinové řečnění zastupitelů: Projekt pokračuje podle plánu

 
Boj o javor stříbrný, který stojí na Smetanově nábřeží v místě tzv. Anenského trojúhelníku, se vyostřuje! Praha 1 chce strom pokácet, aby mohla místo dle dlouhodobého plánu revitalizovat, proti tomu ale bojují aktivisté spolu s opozičními politiky. Teď je kácení z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pozastaveno, v koruně stromu totiž hnízdí holub. Kauza se řešila v pátek na mimořádném zastupitelstvu městské části. Co se stromem bude, až holub odletí?
26.03.2021 22:50 |

podobné články

Boj o javor na Smetanově nábřeží: Pražští radní kácení neodmítli, holuba ale vzali na vědomí

 
Pražští radní chtějí jednat s Prahou 1 kvůli kácení stromu na Smetanově nábřeží. Javor plánuje radnice Prahy 1 kvůli chystanému projektu pokácet, kvůli hnízdění holuba hřivnáče však musí z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) počkat do podzimu. Radní dnes na mimořádném zasedání vzali hnízdění holuba na vědomí.
25.03.2021 14:55 |

podobné články

Poslední javor na Smetance šel k zemi! Soud zamítl žalobu spolku, strom musel ustoupit hřišti

 
Je dobojováno! Poslední javor, který stál u Základní školy Na Smetance přesně v místech, kde Praha 2 buduje sportovní hřiště, šel v pátek kolem poledne k zemi. Zbylé stromy nechala radnice pokácet už loni. Proti ničení zeleně se bouřila řada obyvatel. Spolek Praha 2 žije podal žalobu, tu ale soud právě tento týden zamítl, a kácení tak formálně už nic nebránilo.
24.07.2020 16:25 |

podobné články

Nekácejte javor u Karlových lázní, protestovala skupina lidí v centru Prahy

 
Asi padesát lidí v pátek v Praze na Smetanově nábřeží demonstrovalo proti plánu radnice Prahy 1 pokácet vzrostlý javor stříbrný. Má ustoupit plánu vydláždit nyní zatravněné prostranství u tramvajové zastávky Karlovy lázně a vybudovat průchod pod silnicí k řece.
12.03.2021 11:50 |

podobné články

Nekonečný boj o javor v centru města u konce? Radnice ho nechá „dožít“, mohlo by to trvat staletí

 
Zastánci stoletého javoru na Smetanově nábřeží, který měl být pokácen kvůli projektu radnice Prahy 1, mohou slavit. Při zohlednění petice, kterou podepsalo téměř šest tisíc respondentů, se radnice rozhodla zpřístupnit „náplavku“ na Smetanově nábřeží v podobě několika lávek nad hladinou Vltavy alternativní cestou. Čapadlo by mělo být veřejnosti zpřístupněno stranou z Vltavy a pouze částečně. Alespoň prozatím.
22.04.2021 19:05 |

podobné články

Na javor na Smetanově nábřeží v noci vlezli aktivisté, zasahovala tam policie. O referendu proti kácení se nejednalo

 
Javor na Smetanově nábřeží v sousedství Karlových lázní vyvolává vášně mezi politiky nejen z Prahy 1 již od poloviny březny, kdy dělníci začali s plánovanou revitalizací tzv. Anenského trojúhelníku. Strom má ustoupit plánovanému průchodu na náplavku. Proti záměru radnice se postavila opozice, o javoru už dokonce dvakrát jednala rada hlavního města a došlo i na potyčku na radnici Prahy 1. Teď na místě zasahovala policie.
13.04.2021 19:20 |

podobné články

Opozice v Praze 4 chce svolat mimořádné jednání zastupitelstva

 
Opozice v Praze 4 požaduje svolání mimořádného zastupitelstva městské části. Chce řešit problematiku hazardu, grantů a petic občanů. ČTK to řekl předseda TOP 09 v Praze 4 Jan Petr, který žádost předal radnici. Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) má patnáctidenní lhůtu, dokdy musí zasedání svolat. Podle Štěpánka je svolání mimořádného jednání pouze účelový krok. K žádosti opozičních TOP 09 a ČSSD se přidala část zastupitelů za ANO.
15.04.2015 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (864 článků) , Petr Štěpánek (864 článků)

Javor mezi jabloněmi v Aleji dobra v Goralii: Připomíná ty, kteří onemocněli koronavirem

 
S dobou, kdy jsou kvůli koronaviru omezená nejrůznější setkání a lidem to na náladě nepřidá, se po svém vypořádávají třeba na severu Moravy. Zasadili tu javor do Aleje dobra, případně tančí.
20.12.2020 09:25 |

podobné články

ÚZSVM: Bývalý sklad jaderných zbraní Javor 51 má nového vlastníka

 
Po několika letech jednání se ÚZSVM podařilo prodat bývalé sklady jaderných zbraní Javor 51 – unikátní betonové bunkry, vystavěné sovětskou armádou v bývalém vojenském újezdu Brdy.
03.04.2021 20:30 |

podobné články

Pelta už nevěří v postup, je připraven svolat výkonný výbor

 
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta připustil, že už nevěří v postup českých fotbalistů na mistrovství světa. Pokud reprezentace nevyhraje v Itálii a ztratí postupové naděje, je připraven svolat mimořádné zasedání výkonného výboru FAČR, které rozhodne o osudu trenéra Michala Bílka. 
08.09.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bílek (367 článků)

Piráti: Opozice v Karlových Varech žádá mimořádné zastupitelstvo

 
Zastupitelské kluby KOA, Pirátů a KSČM podaly v pátek 21. února žádost o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva města. Hlavním důvodem jsou změny ve vedení městských firem, nejasnosti při odvolávání odborné rady Kanceláře architektury města a škrty ve spojích MHD. Své podpisy připojilo všech 12 opozičních zastupitelů a karlovarská primátorka tak musí zastupitelstvo svolat nejpozději do 13. března.
25.02.2020 09:41 |

podobné články

Klaus podepsal nový zákon, zastupitelstvo bude možné svolat dva dny předem

 
Prezident Václav Klaus dnes podepsal zákon, který v případě přírodní katastrofy nebo jiného krizového stavu umožní svolat zasedání obecního či krajského zastupitelstva jen dva dny předem. Doposud muselo oznámení o konání zastupitelstva viset na úřední desce deset dnů. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Radim Ochvat.
11.08.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10552 článků)

Praha bez proudu. Nejezdily tramvaje, elektřina nešla hlavně v centru

 
Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny. Podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce způsobila asi půlhodinový výpadek technická závada na rozvodně Praha-Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 9 a Praha 10.
27.02.2017 13:00 |

podobné články

Hradec Králové: Komise rady města mohou začít pracovat

 
Personální složení komisí Rady města Hradec Králové mělo na dnešním jednání za úkol projednat třetí řádné zasedání rady města. Nominace na personální obsazení komisí Rady města vzešly z klubů napříč politickým spektrem. Nové složení bude platné pro následující volební období.
08.02.2011 21:35 |

podobné články

Martanová (SNK-ED): Obsadíme komise, ale rozšířit dozorčí rady? Ne

 
Rada města se rozhodla jmenovat na svém pondělním zasedání své komise. Komise jsou iniciativní a poradní orgány Rady města Vimperk a záleží pouze na Radě města Vimperk, zdali je jmenuje, jaká podrobnější pravidla pro jejich činnost stanoví a jaký význam bude přikládat iniciativám a výsledkům práce těchto komisí. Tato kompetence je zcela v autonomní působnosti Rady města Vimperk, které přísluší zvážit účelovost zřízení komisí. Rada města, pokud se rozhodne zřídit komise, jmenuje její členy a předsedu.
17.04.2015 14:36 |

podobné články

Babiš musí do středy vysvětlit kauzu Čapí hnízdo, zní z ČSSD

 
Pokud vicepremiér Andrej Babiš (ANO) nevysvětlí do úterý či středy přijatelným způsobem kauzu kolem jeho Farmy Čapí hnízdo, podpoří sociální demokraté svolání mimořádné schůze Sněmovny k této záležitosti. V České televizi to řekl místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka. Záměr svolat kvůli kauze Čapí hnízdo mimořádné zasedání dolní komory ohlásila v pátek pravicová opozice.
12.03.2016 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků) , Jan Chvojka (205 článků)