Článek

Někdy v horší podobě než za komunistů. Bohbot o ukrajování svobody, bezpečnosti, ale i problémech Prahy

 
David Bohbot je uznávaným bezpečnostním expertem a ředitelem Centra pro výzkum terorismu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz však prozradil, jaké trauma z dětství předurčilo, že svou profesi zasvětí bezpečnosti. „Už několik let pracuji na programu zabezpečení České republiky proti největším hrozbám současnosti. To, že nám podobný komplexní program zoufale chybí, ukázala jak pandemie Covid-19, tak ruská invaze na Ukrajině a její dopady na naše životy,“ říká David Bohbot, který se právě z těchto důvodů rozhodl kandidovat do Senátu. „Zároveň se domnívám, že se premiér Petr Fiala mýlí, když mluví o tom, že jsem ve válce s Ruskem. Vyhlásit válku je složitý proces, popsaný v naší Ústavě a pokud vím, nic takového neproběhlo. A za naši svobodu se bojuje tady, v zemi, kde začíná něco jako cenzura a kde začínají být kriminalizováni lidé za své názory, nepohodlné vládě,“ dodal Bohbot.
21.09.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4329 článků) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)
Podobné články

Vy netušíte, co přijde. Tálibán ustaví ,,vůdce". A muslimové u nás... David Bohbot ví přesně

 
Afghánistán se stane další zemí podporující mezinárodní terorismus a začne na svém území budovat výcvikové tábory a školící střediska pro teroristické skupiny určené k působení v Evropě. Myslí si to bezpečnostní expert David Bohbot, který se věnuje studiu terorismu a metod jeho prevence více než 30 let. „Znovu se ukáže slabost Západu a jeho neschopnost čelit rostoucímu vlivu radiálního islámu. Začne se stěhovat i hodně lidí ze zemí Blízkého východu a Afriky, protože se tam začnou šířit války a islamizace. A Evropa je pro imigranty stále nejoblíbenější destinací,“ nahlíží do brzké budoucnosti Bohbot. Podle stínového ministra vnitra formace Trikolora Svobodní Soukromníci dojde k růstu rizika radikalizace místních muslimů, urychlí se procesy islamizace a také pravděpodobnost teroristických útoků v mezinárodním měřítku.
25.08.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

 
„Ukrajina se soustředila na Kyjev a ztratila Donbas a přístup k Azovskému, a teď de facto už i k Černému moři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu. Podle jeho slov Ukrajina nemá moc dobré konzultanty. „Ani Američané, ani Evropané nepochopili, že Putin už má to, co chtěl a teď může přemýšlet, co dál,“ obává se Bohbot s tím, že na začátku měla ruská armáda takové ztráty, že byla obrovská možnost se dohodnout a zajistit, že to Donbasem skončí. „Putin by ukázal ruskému národu úspěch, Ukrajině by zůstal přístup k moři, a všichni by měli radost, že válka skončila docela rychle,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert Bohbot, podle které však hrozilo i použití jaderných zbraní.
23.05.2022 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (305 článků) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Expert: Hrozí rozpad západní koalice. Válka na Ukrajině může skončit co nevidět

 
Válce na Ukrajině možná už velmi brzy odzvoní. Alespoň v to doufá bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého je zřejmé, že Spojená státy americké mění kurz. „Západní koalici, v níž jsou USA jediným a neomezeným vůdcem a ostatní jen poslušnými loutkami, bez otázek plnícími rozkazy, hrozí rozpad. Proto v zájmu její záchrany USA konečně dělají, co je třeba, a ukončují tuto válku za nás a vlastně i mimo nás. Problémy totiž už mají i samotní Američané,“ domnívá se Bohbot. Podle jeho slov je totiž zřejmé, že jsme se dostali do situace, kdy je nedostatek potravin v Africe a zemích třetího světa. „To povede k hladu, možnosti vypuknutí dalších válek a obrovským vlnám uprchlíků. Velkou neznámou je navíc i letošní zima, kdy nedostatek plynu a ropy může vytvořit kritickou situaci v zásobování teplem, teplou vodou i potravinami pro podstatnou část obyvatel Evropy,“ říká David Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
09.07.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Bezpečnostní expert Bohbot radil lidem: Štěstí přeje připraveným. V Izraeli se nacvičuje i v noci...

 
REPORTÁŽ Zdání klame – sympatický elegán může být tisíckrát horší než rozdrbaný ošklivec. Pedofil může být „kravaťák“ z vašeho nejbližšího okolí. Proč ještě školky, školy či nemocnice nemají tlačítko alarmu? Někteří teenageři si vynucují peníze násilím na rodičích a prarodičích. I když jsme relativně bezpečná země, může se to změnit – a jsme připraveni? To zaznělo na besedě k bezpečné rodině, kterou v Kladně uspořádali bezpečnostní experti David Bohbot a Jaromír Štefec.
09.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Velká mačeta? Chtěl na sebou upoutat velkou pozornost. Zkušený bezpečák Bohbot rozebírá vraždu ve škole

 
Ministr školství Petr Gazdík po tragédii na pražské škole, kde student usmrtil svého profesora mačetou prohlásil, že školy v posledních letech udělaly velký kus práce na zvýšení bezpečnosti žáků i učitelů. S tím však rezolutně nesouhlasí bezpečnostní expert David Bohbot (Svobodní), který je ředitelem Centra pro výzkum terorismu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz detailně analyzuje, co se stalo ve škole a zamýšlí se také nad tím, co by se v českém školství muselo stát, abychom podobným tragédiím byli schopni pro příště zabránit.
08.04.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Velká mačeta? Chtěl na sebe upoutat velkou pozornost. Zkušený bezpečák Bohbot rozebírá vraždu ve škole

 
Ministr školství Petr Gazdík (STAN) po tragédii v pražské škole, kde student usmrtil svého profesora mačetou, prohlásil, že školy v posledních letech udělaly velký kus práce na zvýšení bezpečnosti žáků i učitelů. S tím však rezolutně nesouhlasí bezpečnostní expert David Bohbot (Svobodní), který je ředitelem Centra pro výzkum terorismu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz detailně analyzuje, co se stalo ve škole a zamýšlí se také nad tím, co by se v českém školství muselo stát, abychom podobným tragédiím byli schopni pro příště zabránit.
08.04.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

„Klečí před rabující hordou. Stydím se za ně. Tady to být nesmí,“ říká o BLM bezp. expert Bohbot. Chce do Senátu

 
ROZHOVOR Klečící policisté před hordami rabujících anarchistů. Islám proudící bez mrknutí oka do Evropy – ať již okatě v podání Turecka coby člena NATO, nebo poněkud utajeně v podobě výcvikových táborů už nejen v Bosně, ale dokonce i ve Francii či v Belgii. Zatáhne nás novodobý sultán do války ve Středomoří, kterou s gustem sobě vlastním vyprovokuje? A co Istanbulská úmluva, která dává v kauzách práv žen neziskovkám neuvěřitelné možnosti oproti národním organizacím. Chceme takový svět? Pro ParlamentníListy.cz hovoří rabín, bezpečnostní odborník David Bohbot, který se pouští do boje o post senátora na Kladensku. Proti Dienstbierovi i Bendlovi, přes jednoznačnou nevoli ministra Hamáčka…
07.08.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Pro (17 článků) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Zahraniční expert vystoupil v ČT o uprchlících a ohrožení Evropy. Moderátor jen lapal po dechu

 
Irácká armáda vstoupila do Fallúdže. Týden po zahájení bojové operace proti základně islamistů dobývají vládní vojáci město ze tří směrů. K tématu se vyjádřil v Událostech, komentářích České televize bývalý člen izraelských speciálních jednotek a bezpečnostní expert David Bohbot, jehož odpovědi někdy nutily moderátora k několikavteřinovému tichému přemýšlení. Bohbot hovořil česky, byť s přízvukem.
31.05.2016 13:55 |

podobné články

VIDEO Zeman, ten se nebojí ničeho. Ostatní jo. Ostuda EU. Silná slova experta z Izraele

 
HORKÉ TÉMA Moderátor pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka tentokrát před kamerami přivítal speciálního hosta. Do studia přišel bývalý příslušník izraelských ozbrojených sil, bezpečnostní expert a rabín David Bohbot. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že Izrael je dnes mnohem bezpečnější zemí než některé státy v západní Evropě. Bohbot také velmi ocenil vztah českého prezidenta Miloše Zemana k Izraeli. Zeman se podle jeho názoru nebojí ničeho.
29.04.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27459 článků)

Sundejme si růžové brýle. David Bohbot o spolužákovi utýraném islamisty, Francii a Německu. A kandiduje do Senátu, aby to nenastalo i tady

 
ROZHOVOR Americká policie měla dostat politickou podporu, aby mohla včas jednat a zabránit nepokojům dříve, než se rozšířily a dostaly se z trestní roviny rabujících davů do politické roviny, ohrožující podstatu demokracie v USA. Tvrdí to izraelský rodák s českým občanstvím David Bohbot, který kandiduje v blížících se volbách do Senátu jako nestraník za stranu Svobodní. Mezinárodně uznávaný bezpečnostní expert varuje před tím, že imigrace z odlišných kulturních okruhů sílí i v Česku. Finančně ji podporují některé arabské země a i u nás jsou politici, kteří ji vítají nebo mlčí a berou ji jako realitu.
02.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

O ukončení války rozhodnou dva prezidenti. Ale Zelenskyj to nebude, myslí si expert

 
Válka na Ukrajině trvá již téměř tři měsíce. Podle ředitele Centra pro výzkum terorismu a bezpečnostního experta Davida Bohbota (Svobodní) by její konec nemusel být tak v nedohlednu, jak se někteří obávají. Má to ale jedno velké ALE. K ukončení války je podle něj třeba, aby americký prezident Joe Biden zavolal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi a dohodl se s ním. „Bidenův režim ze známých důvodů stále preferuje pokračování války. Získává tím moc, více partnerů do NATO, oslabení Ruska a obrovské kontrakty. Dokud nedojde ke změně v jejich názorech, nezmění se ani jejich postoj k válce,“ uvedl Bohbot, podle kterého Biden vidí, že Ruská federace má úspěchy a získává stále větší území. „Je čas, aby to už zastavil, jinak další ruský cíl bude zase Kyjev. Nebo možná Estonsko, Polsko, ČR… kdo ví?“ zamýšlí se Bohbot.
08.06.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (843 článků) , David David (1365 článků)

Izraelský expert Bohbot: Írán dostal jednoznačný vzkaz, že šerif je stále naživu

 
ROZHOVOR Šerif je zde a v plné síle. To je vzkaz Spojených států nejen Íránu. Čekejme tvrdé reakce Teheránu, ale neobávejme se eskalace konfliktu do nějakého světového střetu – Čína i Rusko zůstanou opodál. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz izraelský bezpečnostní elitní expert, žijící v ČR, David Bohbot. A reakce Evropské unie? Sice nulová, ale nikdo nic jiného od ní nečeká – je velmocem i samému Íránu jen k smíchu. A naši vědci a podnikatelé budou dále cestovat do Teheránu a pomáhat rozvíjet jaderný výzkum a vývoj Peršanů, i když jsme svázáni celou řadou omezení a blokád…
05.01.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Izraelský expert Bohbot: Írán dostal jednoznačný vzkaz, že šerif je stále naživu

 
ROZHOVOR Šerif je zde a v plné síle. To je vzkaz Spojených států nejen Íránu. Čekejme tvrdé reakce Teheránu, ale neobávejme se eskalace konfliktu do nějakého světového střetu – Čína i Rusko zůstanou opodál. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz izraelský bezpečnostní elitní expert, žijící v ČR, David Bohbot. A reakce Evropské unie? Sice nulová, ale nikdo nic jiného od ní nečeká – je velmocem i samému Íránu jen k smíchu. A naši vědci a podnikatelé budou dále cestovat do Teheránu a pomáhat rozvíjet jaderný výzkum a vývoj Peršanů, i když jsme svázáni celou řadou omezení a blokád…
05.01.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

„Mám doma zásoby, vodu, léky.“ Expert drsně o obraně ČR. Zlá pravda

 
„Rusko nemá momentálně zájem o rozšiřování války, ale to se může měnit. Nesmíme zapomenout, že i my jsme teď z pohledu Ruska agresoři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, podle kterého nejsme připraveni ani na útok pavouků, natož na silnou armádu. „Příliš dlouho jsme se nejen my, ale celá Evropa dobrovolně vzdávali možnosti vlastní obrany. Zcela jsme se spoléhali na americké vojáky, letadla a tanky. Chybí připravené kryty, chybí systém nouzového zásobování potravinami a vodou. Chybí plány pro případy plošných a dlouhých výpadků elektřiny. Lidé nevědí, jak se mají zachovat, kam by měli jít, co by měli dělat,“ kritizuje současný stav „civilní“ obrany David Bohbot (Svobodní).
07.03.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Směřujeme k válce. Putin chce obchodovat, ne válčit. Ale NATO musí zapomenout na Ukrajinu. Bezpečnostní expert promluvil

 
Bezpečnostní expert David Bohbot už dvě dekády upozorňuje na to, že Česká republika nemá bojeschopnou armádu. „Naši vojáci nejsou schopni bránit hranice a města v ČR. Neudělali jsme dobrou práci ani při získávání strategických partnerů. Nevytvořili jsme skutečně pevné vztahy ani v rámci V4. Příliš jsme spoléhali na USA a Německo, což se může ukázat jako fatální chyba,“ domnívá se Bohbot, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje eskalující napětí na ukrajinsko-ruské hranici.
27.01.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

„Ukrajinský protiútok je zoufalým krokem NATO a Kyjeva,“ myslí si Bohbot

 
„Mobilizace armády a referendum nejsou zoufalé reakce prohrávajícího státu, ale kroky, které Rusové připravovali minimálně poslední dva měsíce,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot a ředitel Centra pro výzkum terorismu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pak komentuje aktuální vývoj dění na ukrajinském bojišti, anexi dalších ukrajinských území i útoky na plynovody.
30.09.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Po masakru a převratu: Vy jste moc hodní. Izraelský expert má drtivý vzkaz pro Evropu

 
ROZHOVOR O tom, co si myslí o pokusu o převrat v Turecku i o teroristickém činu v Nice, promluvil pro ParlamentníListy.cz David Bohbot, někdejší člen izraelských speciálních jednotek, rabín a učitel bojového umění krav maga. „Nevím, jak mohli být tak naivní, že se o toto vůbec pokusili,“ říká na adresu pučistů v Turecku Bohbot s tím, že celá situace vlastně nakonec tureckému prezidentu jen pomohla.
18.07.2016 12:45 |

podobné články

Bezpečnostní expert Bohbot chce v Senátu provětrat Fischerův výbor. Zkušenosti z linie v Gaze se teď hodí i v Evropě

 
ROZHOVOR Bezpečnostní expert David Bohbot kandiduje do Senátu. Na Kladně, kde vyzve obhajujícího Jiřího Dienstbiera nebo dvojnásobného ministra Petra Bendla, se snaží oslovit voliče především svým bezpečnostním programem, který by ve Fischerově výboru určitě vyvolal velké pozdvižení v sále.
01.10.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (518 článků) , David Gaz (1 článek) , David David (1365 článků) , David David (1024 článků)

Rusko získá další část Ukrajiny a nikdo to nezastaví, myslí si expert Bohbot

 
„Putin se připravuje na bitvu a ví, že samo překvapení k vítězství nestačí. Překvapení by mělo být pro nepřítele zničující. A právě o to Putin usiluje,“ hodnotí aktuální eskalaci vojenského napětí bezpečnostní expert David Bohbot (Svobodní).
20.02.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: David David (1365 článků) , David David (1024 článků)