Článek

Nejznámější podvody obchodníků, kvůli kterým utrácíme více peněz

 
Také už jste se nechali zlákat neskutečně výhodnou nabídkou levného zboží, ze které se nakonec vyklubal jen trik obchodníků? Ne každý prodejce je fér. A tak se podívejme na jejich nejčastější podvody.
28.04.2024 15:30 |

podobné články

Podobné články

Utrácíme sice méně za potraviny, ale za bydlení dáváme víc, než jinde v EU

 
A je to tu! To, že Češi dávají na bydlení, vodu a energie více peněz, než jejich sousedé v rámci EU bylo dosud veřejným tajemstvím. Nová zjištění Českého statistického úřadu (ČSÚ) ale tuto domněnku teď potvrdila. Navíc podle čísel ČSÚ vyšlo najevo, že za posledních deset let se v Česku změnil i podíl výdajů – utrácíme totiž méně za potraviny, ale více už za bydlení. A to dokonce mnohem více, než jiní Evropané!
03.11.2012 09:55 |

podobné články

Štěpán Křeček: Pádivá inflace výrazně ovlivní tržby obchodníků

 
„Lidé, kteří budou nakupovat stále stejné produkty, budou platit stále více peněz. To zajistí nominální růst tržeb obchodníků. Otázkou však zůstává, jestli vzhledem k vysoké inflaci budou narůstat i reálné tržby obchodníků. Zatím se tak děje kvůli nízké srovnávací základně z loňského roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
05.04.2022 11:40 |

podobné články

Petr Dufek: Rekordní rok obchodníků

 
Podle vývoje tržeb obchodníků se dá říct, že Češi zažili nejštědřejší Vánoce v historii. Už přechozí měsíce jasně naznačovaly velmi silný trend nakupování a prosinec byl jen jeho dalším potvrzením. Tržby obchodníků se tentokrát zvýšily o více než sedm procent, což pak v součtu za celý rok znamenalo další zvýšení reálných nákupů v obchodech o 5,6 procenta.
07.02.2018 10:45 |

podobné články

Pojišťovny loni odhalily pojistné podvody za půl miliardy. Jaké jsou triky podvodníků?

 
Pojistné podvody trápily největší tuzemské pojišťovny i v loňském roce. Řada pojišťoven proto investuje nemalé prostředky do vlastních týmů detektivů, kteří odhalují podvodníky. Jen v roce 2010 odhalily podvody za zhruba půl miliardy korun.
18.01.2011 11:45 |

podobné články

Europoslanec Zdechovský: Proč jsou v Česku tolerovány podvody na autech?!

 
V České republice kvetou podvody s přetáčením tachometrů, ale očividně to nikoho nezajímá. Zatímco v Belgii má každé auto Car pass a podvody se snížily na minimum, v České republice se k zavedení podobného opatření nikdo nemá.
17.07.2015 21:11 |

podobné články

ČSOB: Sedm tipů jak na platební karty

 
Češi používají platební karty k bezhotovostním platbám stále častěji. Z údajů Sdružení pro bankovní karty vyplývá, že zatímco v roce 2012 s nimi uskutečnili 308 miliónů transakcí, vloni už to bylo o téměř 70 miliónů více. Za jeden rok tak jejich počet vzrostl o 22,6 %, za posledních pět let pak o 94,6 %. A neroste jen počet, ale i samotný objem transakcí. Vloni dosáhl takřka 322 miliard Kč, což představuje meziroční nárůst 13,4 %. Ze srovnání s objemem peněz, které lidé ve stejném období vybrali z bankomatů (642 miliard Kč), je však patrné, že stále utrácíme více v hotovosti.
11.06.2014 13:30 |

podobné články

Štěpán Křeček: Tržby obchodníků klesají již tři čtvrtě roku

 
„Kvůli vysokým cenám lidé omezují nakupování, což způsobuje pokles tržeb drtivé většiny obchodníků. Do problémů se mohou dostávat menší obchody, kterým rostou výdaje na provoz, ale chybějí jim příjmy od zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
14.03.2023 16:25 |

podobné články

Štěpán Křeček: Odložená spotřeba navyšuje tržby obchodníků

 
„Tržby obchodníků v České republice narůstají výrazně rychleji než ve zbytku Evropské unie. To dokládá dobrou finanční kondici českých domácností, kterým v průběhu pandemie výrazně vzrostly úspory,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
08.09.2021 18:05 |

podobné články

Policie stíhá tři lidi za stomilionové podvody s benzinem

 
Česká policie stíhá trojici obchodníků s pohonnými hmotami za praní špinavých peněz v řádu stovek milionů korun.
02.04.2010 08:20 |

podobné články

Doháníme Západ. Za bydlení už utrácíme více než za jídlo

 
Vyspělejší země Evropské unie mají nižší podíl výdajů na potraviny a vyšší podíl výdajů na bydlení. Přesně tímto směrem kráčí v posledních letech i Česká republika. Zatímco ještě v roce 2000 se u nás z rodinných rozpočtů vydávalo o téměř čtyři procenta více za potraviny než za bydlení, v roce 2010 už nám z kapes odčerpalo více bydlení, a to o tři a půl procenta.
14.06.2012 06:45 |

podobné články

S platebními kartami jsme za 20 let dohnali svět

 
Ačkoliv platební karty jsou většinou veřejnosti vnímány jako produkt novodobé historie, pravdou je, že první zmínky o jejich existenci spadají do Evropy roku 1890. Právě tehdy totiž několik obchodníků napadlo, že by svým zákazníkům mohli nabídnout kredit, za nějž by mohli nakupovat jimi nabízené zboží. Tato služba si záhy získala velikou oblibu a v následujících letech ji začalo nabízet stále více obchodníků.
15.04.2011 15:50 |

podobné články

Zásahovka rozprášila gang obchodníků se smrtí: Trhavina by zabila tisíce lidí!

 
Smrt stovek lidí mohlo způsobit více než sto kilogramů plastických trhavin, které odhalila policejní razie u obchodníků ve třech krajích Česka. Podle odborníků jde o oblíbenou výbušninu teroristů.
07.10.2015 21:10 |

podobné články

Petr Dufek: Kasy obchodníků se plní stále rychleji

 
Ani v březnu se ochota spotřebitelů utrácet v obchodech nezměnila a tentokrát ponechali v obchodech o 7,8 % více než v předchozím roce. Po zohlednění rozdílného počtu pracovních dnů tržby obchodníků rostly rovněž velmi podobným tempem (+7 %).
09.05.2017 12:30 |

podobné články

IPhone 4 levně? Pozor na podvody!

 
Šetřit za každou cenu se někdy nevyplácí. Na internetu spousty „obchodníků“ nabízí prodej zboží za bezkonkureční ceny, ale ve skutečnosti to jsou podvodníci, kterým zaplatíte a zboží nikdy neuvidíte. Po Česku se šíří hlavně falešný obchod s poslední generací iPhonu a jinými dražšími výrobky od Applu.
26.10.2010 06:40 |

podobné články

„Mastí“ si obchodníci na másle kapsy? Sobotka chce prověřit zdražení. Řetězce: Populismus

 
Požadavek premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na kontrolu producentů a obchodníků kvůli zdražení másla je nestandardní. Jde o populistický krok v předvolebním období, vláda by do této oblasti zasahovat neměla. Sdělil to Svaz obchodu a cestovního ruchu. Vysoká cena másla není způsobena vysokými maržemi obchodníků, tvrdí svaz.
29.09.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Letní slevy letos začaly dříve. A jsou mimořádné vysoké, často až 70 procent

 
Letní slevy letos kvůli koronavirové krizi začaly podle některých obchodníků o půl měsíce dříve než v předchozích letech. Někde rovnou navázaly na jarní výprodeje. Slevy jsou podle obchodníků vyšší než v předchozích letech. Zboží za výhodnější ceny mohou lidé pořídit především ve velkých městech, závislých na zahraničním cestovním ruchu. Vyplývá to z ankety mezi prodejci.
28.06.2020 07:55 |

podobné články

PŘEHLED: Za co nejvíc utrácíme a kde můžeme ušetřit

 
Šedesát procent českých domácností má finanční problémy. Prozradíme vám, za co měsíčně zaplatíme nejvíc peněz a čeho se většina z nás dokáže vzdát, aby ušetřila.
24.04.2012 02:35 |

podobné články

Kam mizí naše peníze? Přečtěte si, za co utrácíme!

 
Většině z nás se zdá, že na konci měsíce máme na účtech stále méně a méně peněz. Kam se ale korunky z našich peněženek dokutálí? Český statistický úřad to spočítal. Průměrná domácnost za každého člena utratí měsíčně 11 693 korun. Největší výdaje padnou na bydlení a energie (2224 Kč), potraviny včetně nápojů (1995 Kč) a dopravu (1072 Kč). Nejméně utratíme za vzdělání (57 Kč), zdraví (294 Kč) a alkohol (282 Kč). Blesk statistiku rozpitval.
16.07.2012 10:35 |

podobné články

9 nejzbytečnějších věcí, za které každý měsíc utrácíme svoji drahocennou výplatu!

 
"Peníze jsou oběživo":http://www.extra.cz/neuverite-co-vyherce-miliardove-loterie-udelal-s-balikem-penez-vsechny-rozdal-komu. S cyklem vydělávání a utrácení se tudíž musíme nějak psychicky vyrovnat, i když je to zatraceně těžké!
08.06.2014 09:45 |

podobné články